Przewodnik

Nie zgub się w jazzie

W najbliższą sobotę majątek Archangielsk pod Moskwą zamieni się w jazz, funk i soul. Festiwal Jazz Manor, który nie stracił na znaczeniu przez 14 lat istnienia, odbędzie się tutaj w czterech miejscach, z których każde będzie miało swój własny program. Oprócz obowiązkowej części muzycznej powstanie kort spożywczy, rynek designu i plac zabaw dla tych, którzy przyjechali z rodziną na osiedle. Życie wokół zgromadziło listę kluczowych sobotnich wydarzeń w Archangielsku.

Scena parterowa

Esther Rada

Ester Rada - „SinnerMan”

O 18:50, zgodnie z festiwalem ogłoszonym przez skład, odbędzie się pierwszy rosyjski koncert piosenkarki izraelskiej Esther Rada. Dziewczyna o etiopskich korzeniach stosunkowo niedawno wkroczyła do świata muzyki, ale już zdobyła sławę jako „następca Erici Badu” i „Amy Winehouse z Etiopii”. Wykonawca po mistrzowsku łączy jazz, soul, funk, przyprawiając to wszystko motywami etiopskimi. Początkowo Rada zasłynęła w swojej ojczyźnie, a teraz mówi o tym prawie cały świat: piosenkarka występowała już w najbardziej znanych miejscach, a nawet śpiewała na igrzyskach olimpijskich w 2016 roku.

„Moja matka zawsze pamięta, że ​​do szóstego roku życia potrafiłam płynnie mówić po etiopsku”, mówi Rada, „muzyka etiopska, język etiopski zawsze brzmiał w domu. Ale powiedziałem mamie, że chcę mówić po hebrajsku w nowym miejscu”. Jednak echo-jazz wciąż przenikał jej muzykę - wraz z entuzjazmem dla twórczości Niny Simon, której piosenki Rada często śpiewa.

Nino Katamadze

Nino Katamadze & Insight - „Beauty” („Czerwona linia”)

Od 22:00 do 23:00, zgodnie z tradycją, Nino Katamadze i zespół jazzowy Insight zamkną festiwal. Festiwal był pierwszym dużym rosyjskim miejscem dla gruzińskiej piosenkarki w 2004 roku. Katamadze nieustannie eksperymentuje, zaskakuje i przyciąga coraz więcej nowych odbiorców. Z każdym albumem jej „serii kolorów” - „Black”, „Green”, „Red”, „White”, „Blue”, „Yellow” - zainteresowanie jej twórczością stale rośnie. Teraz jest jednym z niewielu wykonawców jazzowych, którzy mogą zebrać tysiące fanów na swoim koncercie.

Scena „Arystokrata”

„Wielka orkiestra jazzowa Piotra Wostokowa”

Trębacz i nauczyciel Gnesinki zebrał zespół, który z równą błyskotliwością wykonuje muzykę z filmów Bonda, Duke'a Ellingtona i hrabstwa Basie, wczesnego jazzu lat 20. XX wieku, The Beatles w aranżacjach jazzowych. „To muzycy, którzy naprawdę wiedzą, jak tworzyć muzykę na żywo na jednym kawałku” - powiedział David Berger, szef Jazz w Lincoln Center Orchestra. Osobno warto zwrócić uwagę na piosenkarkę Darię Antonovą, która nadaje każdemu wykonanemu dyskretny urok starej szkoły. W niektórych miejscach ekscentryczny, w niektórych uroczyście powściągliwy orkiestra Wostokowa to muzyka o wielkich umiejętnościach i uroku.

Trumpeter Niels Petter Molver

Nils Petter Molvaer - „Khmer”

Norweski muzyk nu-jazzowy Niels Petter Molver od dawna jest zasłużenie uważany za klasyka skandynawskiej szkoły jazzowej i wielokrotnie zdobywał prestiżowe norweskie nagrody muzyczne. Światowa sława przybyła do Molver dość późno - w wieku 37 lat. W 1997 r. Nagrał album „Khmer”, jedną z najbardziej niezwykłych płyt wydanych przez estetyczną i europejską wytwórnię jazzową ECM. Na tym albumie trębacz połączył ambient, jazzowe improwizacje, hip-hopowe rytmy i dub. W ramach festiwalu na scenie „Arystokraty” o godzinie 19:20 Niels zaprezentuje swój najnowszy album „Buoyancy”, co tłumaczy się jako „Buoyancy”.

Raul Midon

Raul Midón - „Sunshine”, „I Can Fly” (na żywo)

Rewelacyjny amerykański piosenkarz i gitarzysta Raul Midon jest ślepy od urodzenia, a muzyka otacza go od samego początku jego życia. Od debiutanckiego albumu i na początku działalności koncertowej stał się sensacją dla większości krytyków, słuchaczy i już posiadanych gwiazd muzyki. Jego unikalny styl pokazuje wpływ niemal wszystkich gatunków muzycznych, w tym jazzu, bluesa, R'n'B i folku, a koncerty zawsze zawierają długie improwizacje wokalne i gitarowe. Jedna z liczb korony Midona to imitacja trąby w głosie. Raul używa tej techniki po mistrzowsku i organicznie, co zawsze wywołuje entuzjazm wśród publiczności. Koncert amerykańskiego muzyka potrwa od 20:50 do 22:10.

Scena wskaźnikowa

„Oba dwa”

Siostry Ekaterina i Tatyana Pavlova sprawiły, że wszyscy rozmawiali o sobie dzięki albumowi „You Know What I Did” - to 11 szczerych i napędzających piosenek o seksie i związkach. Potem siostry rozstały się: Tatyana opuściła grupę, aby zająć się teatrem, a Katarzyna poszła na podbój Moskwy. „Obaj dwaj” nie wprowadzali w błąd oczekiwań przez wszystkie sześć lat swojego istnienia, ale wydaje się, że prawdziwy rozkwit grupy Katyi Pavlova jest jeszcze przed nami. W ubiegłym roku gitarzysta Zemfiry, Dmitrij Emelyanov, dołączył do grupy, z którą nagrano singiel „Boy” - cztery różne, ale równie mocne piosenki o uczuciach i doznaniach, które Katya czasami potrafi dokładnie opisać w jednym wierszu. Jest każdy powód, aby czekać na nowego szarpnięcia o wysokiej jakości i jego wydajności o 17:30 na platformie Indicator.

Manizha

Manizha - „Tęsknię za nim”

O 20:30 piosenkarka Manizha pojawi się na scenie współczesnych rosyjskich wykonawców, w jej piosenkach zawiera elementy soul, trip-hop, a nawet etno slip. Dziewczyna zasłynęła dzięki swoim filmom na Instagramie, gdzie ma ponad 200 tysięcy subskrybentów. Jej wideo, trwające zaledwie kilkadziesiąt sekund, zamieniło się w pełnoprawne utwory muzyczne i zyskało ogromną liczbę wyświetleń. Ta piosenkarka dopiero się zaczyna i od razu bierze poprzeczkę: jej album „Manuscript” tłoczy Adele i Ivana Dorna na szczycie listy iTunes.

Jazz Kids Scene

Sambateria

Sambateria: Solo Arthura Gazarova

Sambateria jest jedyną profesjonalną latynoską orkiestrą perkusyjną w Rosji, a także niezależnym projektem World Fusion, którego praca opiera się na różnorodnych tradycjach muzycznych. Program o nazwie Podróż z Afryki do Brazylii rozpocznie się na scenie Jazz Kids o 16:30.


Cover: Raul Midón

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Jak zrozumieć, dlaczego nie udzielają kredytu
Zarządzanie

Jak zrozumieć, dlaczego nie udzielają kredytu

Jeśli bank po raz kolejny odrzucił wniosek kredytowy lub zatwierdził go, ale na mniejszą kwotę lub z powodu nierentownego oprocentowania, jest to okazja do zastanowienia się nad czystością historii kredytowej. Czasami możesz nie wiedzieć, że jest zepsuty. Życie wokół nauczyło się, jak identyfikować błędy w historii kredytowej i jak to naprawić.
Czytaj Więcej
Dlaczego klient może dostać się na czarną listę
Zarządzanie

Dlaczego klient może dostać się na czarną listę

Z tego powodu firmy uwzględniają klientów na czarnych listach Ruslan Gafurov dostawa do domu żywności ZakaZaka Nasza firma ma czarną listę i niestety jest okresowo aktualizowana. Działalność naszej firmy związana jest z dostarczaniem żywności, a z naszych usług korzysta codziennie kilka tysięcy klientów. Najczęściej są na czarnej liście dzieci w wieku szkolnym, które dla zabawy zamawiają pizzę dla swojego przyjaciela.
Czytaj Więcej
Jak zmieniła się wartość firm internetowych w tym roku
Zarządzanie

Jak zmieniła się wartość firm internetowych w tym roku

W tym roku towarzyszyły potężne zmiany polityczne i gospodarcze. Życie wokół sprawdzało, w jaki sposób wpłynęło to na wartość rosyjskich publicznych firm internetowych, a także startupów. Yandex 19 grudnia 2013 r. 13 mld USD 19 grudnia 2014 r. 5,7 mld USD Spadek 56% Leonid Delitsyn Finam Pierwszy powód tego spadku jest wspólny dla rosyjskiej gospodarki.
Czytaj Więcej