Przewodnik

Czego słuchać, jeść i kupować na VK-Fest w Petersburgu

W weekend w Petersburgu odbędzie się „festiwal wszystkiego” - VK-Fest. W tym roku wydarzenie się rozrosło - teraz jest przeznaczone dla 100 tysięcy odwiedzających. Park 300-lecia Petersburga zostanie podzielony na 20 stron tematycznych: od „gier komputerowych” i „cosplay” po „wykład” i „rynek”. Główna część festiwalu jest wciąż muzyczna: ponad 40 artystów wystąpi na trzech scenach w ciągu dwóch dni. Życie wokół wybrało najciekawsze koncerty, a także sprawdzało, co jeszcze można zrobić na festiwalu.

VK-Fest

Gdzie: Park 300-lecia Petersburga

Kiedy: 15-16 lipca

Bilety: 2000 rubli (wstęp, na jeden dzień)

Mapa festiwalu

Muzyka

„Neuromonk Feofan”

Meme kolektywne, które groziło, że stanie się jednodniowe, ale ostatecznie żart ciągnął się przez osiem lat. To folk / drum and bass na bałałajce - z brodaczem ukrywającym twarz, „muzyczne sprawy mistrza Nikodema” i mężczyzną w kostiumie niedźwiedzia. Krótko mówiąc, będzie fajnie.

Kiedy

15 lipca, 19:30

Gdzie

Biała scena

Delfin

Pod koniec sierpnia Dolphin zagra wielki koncert na dachu Hi-Hat - i na razie ma swój program festiwalowy. Aby się rozgrzać, zalecamy obejrzenie występu w Atlas Weekend w Kijowie, gdzie nie pozwolono Andreiowi Łysikowowi (alias Dolphin), więc sala śpiewała karaoke.

Kiedy

15 lipca, 20:30

Gdzie

Biała scena

Mumiy Troll

Grupa aktywnie przygotowuje się do sierpniowego koncertu we Władywostoku - będą świętować 20. rocznicę wydania albumu „Marine”. W Petersburgu grali go w marcu: jeśli ktoś go nie znalazł, jest szansa na poprawę. Warto zauważyć, że podobnie jak w „Lodzie” na VK-Fest przed MT wystąpi niestrudzony Nowozelandczyk Graham Candy - stosunkowo niedawne muzyczne odkrycie Ilyi Lagutenko.

Kiedy

15 lipca, 21:25

Gdzie

Niebieska scena

Caste

Być może główna (i na pewno najbardziej szanowana) rosyjska grupa rap istnieje od około 20 lat, ale w jej dyskografii są tylko trzy pełne albumy studyjne. Ten ostatni, „czterogłowy wrzask”, został wydany po dziewięcioletniej przerwie - w połowie maja. „Caste” grał już w Petersburgu na początku lata, ale powtarzanie go nie jest grzechem.

Kiedy

16 lipca, 17:00

Gdzie

Niebieska scena

Trochę duży

Dziwaczny zespół rave, który spontanicznie powstał cztery lata temu, występował jako otwierający Die Antwoord, a teraz nagrywał z niemieckim zespołem elektronicznym Eskimo Callboy. Wystąpienie na VK-Fest - dla tych, którzy dzień wcześniej nie mieli dość bałałajki z niedźwiedziem.

Kiedy

16 lipca, godz. 21:00

Gdzie

Biała scena

Jedzenie

Na VK-Fest zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt znanych restauracji i kawiarni w mieście. Tak więc na liście - kuchnia kaukaska z „Teahouse Pahvala” i „MamaLyga”; Gruziński - z Veselidze i Spice & Joy, shawarma z Pity, hot dogi z Sunday Ginza, gyros z GyroGrill i burgery z Moko-burger. Na deser - czarne lody rzemieślnicze z lodów Alcrème i pączki z „Chcę pączka!” i Ponchkoff.

Rynek

Dość reprezentatywny rynek będzie działał na festiwalu, w asortymencie - głównie małe prezenty i słodycze. Na przykład pojawią się koreańskie kosmetyki od HolySkin i Made in Seoul, plecaki od Arttist, biżuteria łańcuszkowa z Iron Lady Shop, niezwykłe ubrania z „Freak Boutique”, a także każda japońska słodycz - od słodyczy (Tabetai) po piżamę-kigurumi (planeta kawaii) )

Blogerzy

Podczas festiwalu będą organizowane spotkania z blogerami. Wśród nich są miłośnicy Apple i twórcy kanału Wylsacom, Valentin Petukhov, bloger kulinarny Max Brandt (lizzztv), moskiewska uczennica Katya Adushkina, mistrz szkiców z milionem subskrybentów YouTube, Nastya Gerts i inni. Bez Olgi Buzovej i Nikołaja Sobolewa nie byłoby to możliwe.

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

W Moskwie otworzył punkt z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar
Ciekawe

W Moskwie otworzył punkt z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar

Twórcy Beer Happens Timur Abuzyarov i Roman Vorotnikov otwierają nowy projekt sieciowy - są to punkty z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar. Pierwsza instytucja została otwarta w pobliżu Stawów Patriarchy, przedstawiciele instytucji opowiadali Life wokół. Bao + Bar Adres: st. Sadovaya-Kudrinskaya, 32s1 Telefon: +7 (499) 347-30-01 Harmonogram: od 12:00 do 00:00 Bao Classic Bao - 160 rubli Bao z jagnięciną - 200 rubli Bao z lodami, solonym karmelem i orzechami - 180 ruble Pomysł: menu Bao + Bar jest zbudowane wokół chińskiego bułki parowej Baoji.
Czytaj Więcej
Restauracja „Academy by Denis Calmiś” otwarta w Bolshaya Bronnaya
Ciekawe

Restauracja „Academy by Denis Calmiś” otwarta w Bolshaya Bronnaya

Na ulicy Bolshaya Bronnaya otworzyła się autorska restauracja Academy Denisa Calmiśa. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Współwłaścicielem projektu i szefem kuchni był były szef kuchni kawiarni „Garage” Denis Kalmysh. Kucharz wyjaśnił, że każde danie w nowej restauracji to jego „oryginalny wygląd” zdrowego odżywiania, sezonowych składników i produktów dostępnych na rynku.
Czytaj Więcej
Wnętrze tygodnia (region moskiewski): Dom wiejski
Ciekawe

Wnętrze tygodnia (region moskiewski): Dom wiejski

Kiedy klienci, rodzina z trójką dzieci, zwrócili się do Le Atelier, architekci stanęli przed wieloma trudnymi zadaniami. Ale Anastasia i Sergey nie bali się, ale raczej podjęli projekt z zainteresowaniem: według nich ograniczenia inspirują nieoczekiwane pomysły. Początkowe dane były następujące: niewielka, ale godna uwagi przestrzeń kosmiczna na autostradzie Rublevo-Uspienski bez możliwości rozbudowy i archaiczny dom na niej.
Czytaj Więcej
Zaktualizowany „Lenizdat” wydał serię z klasykami 100 rubli
Ciekawe

Zaktualizowany „Lenizdat” wydał serię z klasykami 100 rubli

Najstarsze petersburskie wydawnictwo „Lenizdat” zarobiło w nowym formacie. Teraz produkuje nie niskiej jakości fikcję, jak w ostatnich latach, ale wysokiej jakości literaturę zachodnią i rosyjską. Wśród pierwszych nakładów zaktualizowanego „Lenizdat”: klasyka w formacie kieszonkowym o minimalistycznym designie oraz książka pisarki z Petersburga Natalii Sokołowskiej „Narysuj Boga”.
Czytaj Więcej