Przewodnik

Główne wystawy grudnia we Władywostoku

Do końca roku galerie nie zwalniają tempa: wystawy będą otwarte we Władywostoku przez cały grudzień. „Życie wokół” mówi, w których muzeach trzeba się wygrzewać tej zimy, aby nie przegapić najciekawszych.

Wystawa osobistaCatherine Arkhipova „Stany”

Gdzie: Galeria „Arch” (Svetlanskaya, 5)

Kiedy: 21 listopada - 16 grudnia

Ile: Wstęp wolny

Portrety, martwe natury, kompozycje i seria nagiego gatunku czekają na tych, którzy oglądają galerię Arc. Odważnie miażdżąc obraz i używając czysto kontrastujących kolorów, Ekaterina Arkhipova opracowała styl zbliżony do Matisse i Modigliani. Przez dwadzieścia lat twórczość artysty była przekształcana i przedstawiała zasadniczo różne stany. Stąd nazwa wystawy.

Wystawa zbiorowaartyści nadmorscy „Winter Card”

Gdzie: MVK VSUES (Gogol 41, audytorium 1125)

Kiedy: 8 grudnia - 22 grudnia

Ile: Wstęp wolny

Jeśli grudzień nie różni się opadami śniegu, możliwe jest zrekompensowanie braku zimowych krajobrazów wystawą na Voronezh State University of Economics. Członkowie Związku Artystów piszą prace, w których zima jest tym, co widzimy w naszych snach. Obraz ma głównie niewielki format, który odpowiada nazwie „pocztówka”. Wiele obrazów zostało napisanych specjalnie na wystawę. Organizatorzy obiecują, że niektórzy artyści odstąpią od zwykłego zachowania i pokażą coś interesującego.

Wystawa„Ivan Aivazovsky - wielki malarz morski”

Gdzie: Seaside Art Gallery (Aleutian, 12)

Kiedy: 16 grudnia - 1 kwietnia

Ile:
200 rubli

Galeria sztuki przygotowała projekt na 200. rocznicę Aiwazowskiego przez około rok. Z różnych muzeów w Rosji udało się przynieść 41 obrazów. Wśród nich druga wersja obrazu „Dziewiąta ściana”, „Teodozjusz w księżycową noc. Widok z balkonu domu na morze i miasto”, „Wieczór na morzu”.

Rzeczy osobiste artysty zostaną również pokazane na wystawie: organizatorzy przyznali, że między innymi będzie prawdziwa luneta. Informacje o innych przedmiotach są na razie utrzymywane w tajemnicy, ale nawet bez intryg, wystawa jest hitem - kreatywność artysty nie została jeszcze wykazana w takim stopniu.

Instalacja Tatyana Antoshina „Cold Land. Northern Stories”

Gdzie: CSI „Zarya” (perspektywa 100. rocznicy Władywostoku, 155)

Kiedy: 16 grudnia - 14 stycznia

Ile: Wstęp wolny

Wystawa-instalacja moskiewskiego artysty przedstawia przedział kolejowy. Każda rzeźba stoi na stoliku do przewozu przymocowanym do ściany hali wystawowej. Pola śniegu „za oknem” są namalowane na ścianie. Tak więc Tatyana Antoshina pokaże ten sam samochód w różnych momentach.

Spacerując po wystawie, zwiedzająca „posunie się w czasie” i będzie obserwować marzenia i strzępy wspomnień rodzimej Syberyjki o miejscach, w których się urodziła. Wiemy dokładnie, które rzeźby, z jakiego materiału są i czy na wystawie będzie coś jeszcze - na otwarciu.

Projekt fotograficzny Denisa Korobova„Nie stawiaj samochodów nie stawiaj”

Gdzie: warsztat rezydencji artystycznej Centrum Sztuki Współczesnej „Zarya” (Perspektywa 100. rocznicy Władywostoku, 155)

Kiedy: 17 grudnia
4 stycznia

Ile:
Wstęp wolny

Denis Korobov jest jednym z nielicznych fotografów Władywostoku, który trafił do rezydencji artystycznej Dawn: najczęściej konkurs organizowany jest przez uczestników z innych miast i krajów. Miał okazję pracować w rezydencji, badając korki jako zjawisko kulturowe Władywostoku.

Codziennie fotografując klastry samochodów, Korobov widział w nich ten sam wizualny element miasta, co architektura. Jak częste są korki w naszych oczach, jak wpływają one na nastroje ludzi i czy można je sobie wyobrazić jako budynek mieszkalny pełen głośnych sąsiadów? Możesz zobaczyć wyniki pracy fotografa, zaczynając od dnia otwarcia 16 grudnia o godzinie 17:00.


Tekst: Oksana Mayakova
Zdjęcia: z archiwów artystów

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu
Jedzenie

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu

W tę niedzielę 18 sierpnia w Petersburgu po raz drugi odbędzie się „Dzień Restauracji” - gastronomiczne święto, w którym amatorzy kulinarnych mężczyzn z całego świata otwierają jednodniowe restauracje. Już około 180 uczestników zarejestrowało się na stronie i najprawdopodobniej zostaną do nich dodani nowi. Dla restauratorów przygotowaliśmy już szczegółowe instrukcje z przydatnymi zaleceniami.
Czytaj Więcej
Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie
Jedzenie

Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie

HUDSON DELI BURGERY I KANAPKI W UNII Z BORCHEM I KOTŁAMI Hudson Deli otworzył czterech przyjaciół z dzieciństwa, z których każdy miał własną firmę, w tym restaurację, ale którzy po raz pierwszy stworzyli projekt: David Berkovich, Felix Berman, Julian Zinshtein i Matvey Livshits. Spędzili dużo czasu w Ameryce i Europie, co skłoniło firmę do zrobienia miejsca w Rosji ze znanym fast foodem - kanapkami i burgerami.
Czytaj Więcej
Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu
Jedzenie

Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu

Perlotto z kurczakiem w serze i sosem kurkowym w James Cook Waga: 320 gr. Cena: 360 rub. ANNA ANISIMOVA PR Dyrektor sieci James Cook Pubs Network W tym roku postanowiliśmy zrobić perlotto * kurki * z filetem z kurczaka zapiekanym w serze. W perlotto wszystko odbywa się w taki sam sposób jak w risotto, zamiast ryżu stosuje się tylko jęczmień perłowy.
Czytaj Więcej
LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę
Jedzenie

LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę

Rolno-gastronomiczny projekt „LavkaLavka” będzie teraz co tydzień organizował „Farmer Sunday” w rezydencji na Armie. Wszystkie produkty można próbować i kupować od dziesiątej rano do drugiej po południu. Ponadto za każdym razem będzie gospodarzem gościnna opowieść kulinarna. Rolnik nie tylko zaprezentuje swój produkt, ale także przygotuje coś z niego, ponieważ na przykład Dmitrij Klimow przygotował swoje perliczki na rożnie.
Czytaj Więcej