Przewodnik

25 najbardziej oczekiwanych albumów 2018 roku

W rzeczywistości rok 2017 nie był taki zły - przynajmniej z muzycznego punktu widzenia. Wydaje się, że nowy nie ma zamiaru zwolnić - można mieć tylko nadzieję na obalenie hegemonii hip-hopu.

Life around zebrało 25 albumów roku, których wydania oczekujemy szczególnie niecierpliwie: od „The Molly Rush” i rapera Faith po Drake'a i Sophie.

Migos - Kultura II

Data wydania: styczeń

Pierwsza część albumu Kultura, trio Migos, jak mówią, odwróciła grę rap (a raczej pułapkę) - a reszta raperów podążała za udaną formułą przez cały rok (808 bębnów + potrójny przepływ + jak najwięcej edlibów). Wiarygodność Migos, w przeciwieństwie do rosyjskojęzycznych raperów, którzy stale łamią obietnicę wydania drugiej części albumu, nie ma wątpliwości. Ponadto są nadal najlepsi zarówno w swoim ustalonym stylu (przedostatni singiel „MotorSport”), jak i poza nim (ostatni singiel „Stir Fry”, wyprodukowany przez Farrella).

Going Molly - TBA

Data wydania: styczeń-luty

Samozwańczy (i nie tylko) „idol wśród młodzieży” z Charkowa, najwyraźniej niedługo wyda nowy album. Dowodzi tego na przykład odroczenie solowego koncertu w Moskwie do 14 lutego „ze względu na odroczenie wydania nowego programu” i zwiastunów nowych bojowników, które grupa zaprezentowała na swoich występach w ubiegłym roku.

Jedno jest pewne: nowy album rozleje się wzdłuż ścian nastolatków na VKontakte jeszcze szybciej, nawet jeśli nie przekroczy szokującej natury swojego poprzednika, który stał się klasykiem w ciągu roku - wydanie „8 Ways to Stop Wanking”.

Rae Sremmurd - SremmLife 3

Data wydania: styczeń

Bracia Khalif i Aakville Browns, są Ear Drummers, wręcz przeciwnie, nie są bezczynni: przekazują świetną piosenkę „Black Beatles” w 2016 r., Aw 2017 r. - sieć o wartości 110 tysięcy dolarów, którą Aakwil nierozważnie pozostawił podczas sceny Koncert w Paryżu i dość nieoczywista pop-punkowa współpraca z iLoveMakonnen, rap-duet nagrał nowy album, który ukaże się za miesiąc.

Thomas Mraz - TBA

Data wydania: nieznany, podobno marzec

Thomas Mraz jest wersją The Weeknd w wersji Ufa i sygnatariuszem maszyny rezerwacyjnej, którą teraz produkuje Oxymiron. Ten ostatni wysłuchał już nadchodzącego wydania i, jego zdaniem, „wcale nie jesteśmy na to gotowi”. Najprawdopodobniej album posłuży jako paliwo do kompleksowej trasy koncertowej wokalistki R & B pod wyraźną nazwą „The Floor Is Lava” w sieciach społecznościowych.

Twarz - zdrętwiały

Data wydania: rzekomo 8 kwietnia

Trzeci i bardzo ważny album w karierze Ivana Dremina: wydanie powinno w końcu ugruntować jego pozycję na radarze. „Jeśli mnie nie kochasz, to wkrótce się zakochasz”, krzyczał nagi raper Face ze sceny na letnim festiwalu Rhymes Show, od czasu do czasu spryskując tłum wodą z butelki. Teraz ma wszelkie szanse, by wreszcie stać się pełnoprawnym poważnym artystą, tak jak zrobił to faraon, - najważniejsze jest, aby nie posuwać się zbyt daleko w memetycznych utworach w formacie „Burger” i „I **** your cielę”.

Moneta - TBA

Data wydania: nieznany

19-letnia Elizaveta Gyrdymova, jest Monetochką (według Oksimirona - projektu koncepcyjnego redakcji FURFUR), odkąd wydano wirusowy „Psychedelic Rap Rap” zauważalnie dojrzały, choć minęły tylko dwa lata. W tym czasie piosenkarz przeniósł się do Moskwy, wszedł do VGIK i wydał doskonałą „Last Disco”. Od tego czasu nie musisz się martwić tematem dokumentacji młodzieży w Rosji - z autorką linii „Cała Twoja młodzież to napis na koszulce” jest w dobrych rękach.

Husky - Ewangelia psa

Data wydania: nieznany

Autor jednego z najlepszych rosyjskojęzycznych albumów 2017 roku od utalentowanego, ale nieśmiałego eksperymentatora w ciągu roku zamienił się w prawie główną lokomotywę muzyki postradzieckiej przestrzeni - tutaj czyta swój hit w serialu Urgant przy akompaniamencie ryczącej gitary i żywych bębnów, tutaj przeplata przebój Feysa w swoim utworze występuje na scenie Gogol Center, a następnie wydaje własny film krótkometrażowy. Teraz Husky rozproszył się tak bardzo, że jego nowy album jest wydarzeniem o najwyższym znaczeniu zarówno dla uczniów, jak i redaktorów federalnych kanałów telewizyjnych.

Grimes - TBA

Data wydania: pierwsza połowa roku

Piąty album Claire Boucher jest gotowy - w grudniu napisała na Twitterze, że z powodzeniem pokazała już nowy materiał swojej wytwórni. Według artystki wydanie jest wypełnione „niezbadanymi pejzażami muzycznymi”, co jest bardzo ważnym krokiem w jej karierze. „Nie zawiodę cię” - pisze Bush do swoich fanów i trudno w to nie wierzyć.

The Prodigy - TBA

Data wydania: pierwsza połowa roku

Grupa, która od ćwierć wieku pracuje nad wielkim beatem i innymi echami brytyjskiego rave'u, nie chce przestać - według plotek nowy album jest gotowy, a na koncertach weterani zaczęli testować nowe ruchy.

Sophie - Cały nowy świat

Data wydania: pierwsza połowa roku

Pod koniec ubiegłego roku producentka Sophie, wydana spod skrzydła PC Music, po raz pierwszy pokazała się światu i jednocześnie wydała jeden z najlepszych teledysków roku. Wcześniej pracowała nad jednym z najlepszych albumów 2017 roku - „Big Fish Theory” rapera Vince'a Staplesa. Obliczając dwa razy dwa, możesz zrozumieć, który album zajmie szczyty w 2018 roku.

Faraon - TBA

Data wydania: nieznany

Od 2015 r. Faraon nie zmienia tradycji wydawania co najmniej jednego utworu, który trafia do ludzi - wtedy był to „Black Siemens” (którego Golubin później żałował po usunięciu z YouTube), potem utwór „5 minut temu”, a następnie „Wildly” na przykład ”. Można założyć, że w 2018 r. Faraon wreszcie realizuje swoje rockowe ambicje Kurta Cobaina (ostatni klip Golubina świadczy o zwrotach z hip-hopu).

Drake - TBA

Data wydania: nieznany

Drake wie, jak pięknie żyć: na początku stycznia opublikował na swoim Instagramie kolejne zdjęcie swojego luksusowego życia, zauważając, że „od nowego roku nosi garnitur każdego dnia”. W zeszłym roku wydał projekt, który w skali globalizmu konkurował z oddziałem Luwru w Abu Zabi - Kanadyjczyk zmienił role i zaprosił nowych zagranicznych gości, grając albo traperami z Atlanty, albo roadmanami z ulic wschodniego Londynu. W 2018 roku obiecał przejść do kariery w branży filmowej, ale nadal wydaje nową muzykę. Aubrey nie zapomniał, jak zaskoczyć: jednym z utworów ostatnio połączonych z siecią, potencjalnie możliwym w nowym wydaniu, jest ballada wykonana z hiszpańską gitarą.

Beyoncé - TBA

Data wydania: nieznany

Beyoncé powraca: w 2017 r. Urodziła bliźniaki i wreszcie wymyśliła rodzinny skandal z Jayem Z, pojawiający się w klipie męża żałującego zdrady. Teraz jest jedną z trzech głównych gwiazd w Coachelli i minęło już sporo czasu od wydania potężnej lemoniady.

Frank Ocean - TBA

Data wydania: nieznany

Frank Ocean jest zagadką współczesnej muzyki pop. Stał się jednym z głównych muzycznych bohaterów 2017 roku, nie wydając ani jednej płyty (i to w zachodnich kapitalistycznych otwartych przestrzeniach, a nie w półdzikim rosyjskim przemyśle): porzucił świetne single i jedną z najlepszych piosenek roku, pozwolił sobie nie wyjść na scenę festiwale, a nawet dostał własną stację radiową w GTA V. Główną wskazówką Ocean jest lakoniczny post tumblr z czapką z napisem „Jeśli podobało ci się 2017, pokochasz 2018”.

Gałązki FKA - TBA

Data wydania: nieznany

Brytyjska muzyk nie wydaje muzyki od 2015 roku - od tego czasu jej doskonała EPka „M3LL155X” jest szeroko słyszalna. W zeszłym roku FKA Twigs zerwała ze swoim narzeczonym Robertem Pattinsonem - i chcę samolubnie marzyć, że skłoni ją to do napisania najlepszego albumu w swojej karierze (sam Pattinson w pełni uzasadnił swoją rolę w „Good Time”).

Cardi B - TBA

Data wydania: nieznany

Pierwszą czarną kobietą od 19 lat, która zwyciężyła na liście przebojów Billboard, jest były pracownik klubu ze striptizem, ekscentryczna gwiazda instagramu, która wysadziła branżę nie laboratoryjną muzyką pop (której pragnęła Taylor Swift), ale szczerą recytacją opartą na rytmie utworu. Pomimo własnego sukcesu Cardy pospieszyła staroświecką ścieżką, podpisując umowę z Atlantic Records, i tym samym zobowiązała się do wydania pełnej wersji.

Kanye West - TBA / GOOD Music - Cruel Winter

Data wydania: nieznany

Kiedy Kanye West wydaje album, wszystkie inne wydarzenia w branży muzycznej znikają w tle - na przykład mistrz pracował nad swoim ostatnim albumem The Life of Pablo przez kilka tygodni po jego faktycznym wydaniu, dodając i edytując utwory na platformach streamingowych.

Paparazzi wielokrotnie informowali nie tylko o zdobytych kilogramach Westa, ale także o tym, że zamknął się w górskiej rezydencji w Wyoming, tradycyjnie pisząc do swojej pracowni gwiazdy różnej wielkości. Stwierdzeniom samego Zachodu nie można ufać (także tradycyjnie). W każdym razie istnieje bardziej realistyczny plan B - wydanie kolekcji jego wytwórni GOOD Music pod pseudonimem „Cruel Winter”, z której singiel został wydany przed rokiem.

Oxxxymiron - TBA

Data wydania: nieznany

Wydaje się, że Miron Fedorov wkrótce ustanowi rodzaj rekordu w wyciskaniu wszystkich soków z jednego wydania - dziedzictwo „Gorgorod” pozwala raperowi zbierać stadiony w całym kraju półtora roku po wydaniu. Mamy nadzieję, że sytuacja w 2018 roku zostanie naprawiona, a system zmusi lidera do zmiany - jeśli nie wyboru, to muzyki.

My Bloody Valentine - TBA

Data wydania: nieznany

Nic nie wydarzyło się lepiej niż album „Loveless” w 30-letniej (z wyłączeniem luki) historii irlandzkiego zespołu, ale autorzy jednej z najlepszych płyt z lat 90. zdobyli nieograniczoną podaż zaufania. Według lidera grupy i pioniera Shugaiza Kevina Shieldsa, nowa płyta zabrzmi tak, jakby „ktoś wziął My Bloody Valentine i rozlał na nią trochę kwasu” i ciekawiej było czekać na te słowa.

Weekend wampirów - TBA

Data wydania: nieznany

Pięć lat po wydaniu „Modern Vampires of the City” zespół Ezry König wyda czwarty album. W tym czasie płynęło dużo wody: na przykład sam Koenig był zajęty pracą nad anime Netflix Neo Yokio i rok przed ostatnim albumem Kanye Westa - takie rzeczy należy usunąć z bloku pisarza, jeśli nie na zawsze, to przynajmniej na czas nagrania nowatorskiego wydania.

„My” - TBA

Data wydania: nieznany

Być może głównym otwarciem rosyjskojęzycznego indie popu w 2017 roku (grupie Malbek udało się założyć nieco wcześniej) jest duet odpowiednio 17-letniej Evy Krause i 25-letniego Daniila Shaikhinurova z Tel Awiwu i Jekaterynburga, którzy tworzą muzykę według własnego uznania Głównie w Szabat - czasu jest za mało. Po nagraniu utworu „Może” grupa „My” przeniosła się na listy odtwarzania rosyjskich millenialsów. Kolejnym logicznym krokiem jest wydanie nowej dokładnej wersji.

Charli XCX - TBA

Data wydania: nieznany

Rok 2017 okazał się najbardziej produktywny dla Charli XCX - brytyjska piosenkarka wydała nie tylko najbardziej wirusowy (w utopijnym świecie, w którym nie ma utworu „Despacito” i wszystkiego, co go zrodziło) klip, ale także dwa udane mixtape'y z udziałem doskonałego rapera CupсakKe, Szalony estoński Tommy Cash i post-genialny AJ Cook. Ten ostatni (i kilku innych producentów, w tym na przykład wspomniana Sophie) będzie zaangażowany w produkcję pełnoprawnego wydania, które zostanie wydane w tym roku.

Blood Orange - TBA

Data wydania: nieznany

Wygląda na to, że Dev Hines, autor projektu Blood Orange, nie może już przegapić - ostatnie dwa albumy przekroczyły wszelkie oczekiwania. Według samego Hinesa w październiku ubiegłego roku nowa płyta była w 78% gotowa i ogólnie będzie „trochę ciemna” - w piosenkach opowie o swoim dzieciństwie w Anglii.

David Byrne - amerykańska utopia

Data wydania: 9 marca

Były lider świetnej grupy Talking Heads, pomimo chwały minionych lat, żyje w teraźniejszości (żywym przykładem jest wspólny album z St. Vincent), ale nie wydawał płyt solowych od 14 lat. Sytuację poprawi „American Utopia”, starannie wykonana z myślą o czasach - w pracach uczestniczyli między innymi producent The xx, Oneohtrix Point Never, Jam City i Sampha. Jego imiennik David Lynch, kolejny siwy Amerykanin z ogromnym doświadczeniem, był w stanie powrócić i zaskoczyć wszystkich - być może Byrne odniesie sukces.

Pusha T - King Push

Data wydania: nieznany

Prezes wytwórni GOOD Music wyda album wyprodukowany przez jego założyciela, Kanye Westa. Album był gotowy w 85% latem ubiegłego roku, ale wydaje się, że Pusha jest w dużej mierze skoncentrowany na swoim szefie, w tym w kwestiach obowiązkowych.


Cover: Ivan Knyazev

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Co robić w Petersburgu wieczorem 27 czerwca
Ciekawe

Co robić w Petersburgu wieczorem 27 czerwca

W poniedziałek, 27 czerwca, w Petersburgu odbędzie się kilka koncertów, pokazów filmowych i wykładów. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Wystawa „Współcześni rosyjscy artyści - uczestnicy Biennale w Wenecji. Ulubione” Co: Po trzyletniej rekonstrukcji odnowiona Manege otwiera się na dużą skalę wystawą rosyjskich artystów, którzy uczestniczyli w weneckim Biennale od 25 lat.
Czytaj Więcej
Bar Stay True otwarty w Kitay Gorod
Ciekawe

Bar Stay True otwarty w Kitay Gorod

Na stacji metra Kitay-Gorod uruchomiono nowy bar Dmitrija Sokołowa (bar Tema, pasek pomocy, bar główny, bar Lawsona, bar bezpłatny, bar wszechczasów i bar Aloha) - Stay True Bar. O tym życiu wokół powiedział sam właściciel. Szef kuchni Kirill Kulagin, który wcześniej pracował w barach z grillem Chesterfield i restauracjach Big Buffalo, jest odpowiedzialny za kuchnię w nowej instytucji.
Czytaj Więcej
Gastrobar Pięć punktów na Łomonosowa
Ciekawe

Gastrobar Pięć punktów na Łomonosowa

Pięć punktów na ulicy Łomonosowa - miejsce najpopularniejszego ostatnio formatu - gastrobar. Zwykle oznacza to instytucję z dobrym wyborem alkoholi i daniami kuchni restauracyjnej, która nie otwiera się zbyt wcześnie. Pomimo faktu, że zakład nadal działa w trybie testowym, a karta menu i karta barowa czeka na poważną rozbudowę, wybór jest już dość duży: jest kilkadziesiąt europejskich potraw, piwo butelkowane z Belgii i Niemiec oraz domowe napoje owocowe.
Czytaj Więcej