Przewodnik

„Prawdziwi chłopcy” i kultura Amsterdamu: Po co jeździć do Permu na geniusz festiwalu książek o miejscach

W dniach 23–26 sierpnia geniusz festiwalu książek o miejscu odbędzie się ponownie w Perm. Wydarzenie odbyło się po raz pierwszy w 2015 roku, w ciągu dwóch dni jego stronę odwiedziło 8 tysięcy osób. Główny program „Geniusz tego miejsca” odbędzie się w dniach 25 i 26 sierpnia w przestrzeni prywatnego stowarzyszenia filharmonii Triumph, dużego namiotu Summer Park i biblioteki imienia Gorki. Mobilność i podróże, kultura miejska i gastronomia, literatura to główne tematy tegorocznego festiwalu. Na prośbę wioski Marina Bushueva, kustosz programu księgarni Piotrowski i współkuratorka geniuszu miejsca Geniusz, opowiada o pięciu programach festiwalowych, targach książki i kto może być nimi zainteresowany.

Program biznesowy

Kiedy: 23 i 24 sierpnia

Gdzie: duża sala kompleksu Summer Park

Dla kogo: dla przedstawicieli biur podróży, organizacji gastronomicznych, pracowników komunalnych, mediów i wszystkich

Więcej informacji

Program biznesowy poświęcony rozwojowi turystyki krajowej będzie interesował przedstawicieli branży gastronomicznej i turystycznej, pracowników gmin Perm Permu, członków organizacji publicznych i wszystkich, którzy dbają o ten temat. Każdy dzień programu ma własną sekcję.

Eksperci będą mówić o brandingu terytorium, nowych i nieoczywistych szlakach turystycznych, promowaniu regionu staraniami mieszczan i wiele więcej w dniu 23 sierpnia w dziale „Konceptualny rozwój terytoriów”.

Sekcja „Gastronomia jako motor rozwoju terytorium i atrakcyjność turystów” rozpoczyna się 24 sierpnia, tutaj prelegenci będą mówić o możliwościach turystyki gastronomicznej. Jak kształtować smaki, dlaczego współpracować z gospodarstwami, tworzyć szlaki smakowe, jak pracować z gastronomią na świecie i co z tym zrobić w Rosji - to tylko mała lista tematów drugiego dnia. W programie wezmą udział eksperci z różnych dziedzin - od specjalistów ds. Geo-brandingu, badaczy kuchni rosyjskiej i wiceprezesa Stowarzyszenia Małych Miast Turystycznych po byłych ministrów kultury i rolnictwa na terytorium Permu oraz prezesa Federacji Restauratorów i Hotelarzy Rosji.

Początek obu sekcji o 11:00 i odbiór gości o 10:30, wymagana jest rejestracja dla każdej z sekcji.

Program wykładowy

Kiedy: 25 i 26 sierpnia

Gdzie: Prywatna Filharmonia „Triumf”, biblioteka im Gorky, Summer Park (urban Esplanade)

Dla kogo: dla wszystkich

Więcej informacji

Dwudniowy program wykładów połączy gości z trzech krajów i jednej dużej Rosji w trzech miejscach. Tematy wykładów, prezentacji, seminariów i dyskusji są zróżnicowane, a klasy prelegentów mogą być wymieniane przez dłuższy czas. Urbanistów i lokalnych historyków, pisarzy i podróżników, antropologów architektury i historyków kultury, wydawców, dziennikarzy i osób publicznych - i to nie wszystko. Najlepszą rekomendacją jest wcześniejsze zapoznanie się z harmonogramem i wyznaczenie trasy, ale jeśli wolisz ścisłe planowanie niż urok spontanicznych spacerów, zawsze możesz znaleźć harmonogram w jednym z miejsc lub na oficjalnej stronie festiwalu.

Wykłady Życie wokół wyboru

25 sierpnia, 12:00, biblioteka do nich. Gorki

„Miasto między liniami. Doświadczenie w publikowaniu interwencji w przestrzeni miejskiej”, Eduard Kubensky

Eduard Kubensky, człowiek, który „nauczył się księgować place i ulice miasta w książki”, architekt, szef wydawnictwa TATLIN, opowie, w jaki sposób hale wystawowe, wydarzenia, inicjatywy władz miasta mogą stać się przedmiotem publikacji, o tym, jak strony wykraczają poza książki wydawnictwa i o tym, jak za 50 lat jedno miasto może stać się światową stolicą.


25 sierpnia, godz. 14.00 Biblioteka im Gorki

Wieczne lato Iwana Kozłowa

Ivan Kozlov, poeta, dziennikarz, redaktor działu „Miasto” w internetowym magazynie Perm Zvezda, badał Perm podczas spacerów, aby znaleźć i uchwycić monumentalny, ponadczasowy i ukrywający się przed oczami mieszczanina - obrazy, mozaiki i panele z lat 60.-80. lat Iwan wykonał tę pracę również w Jekaterynburgu, jego wystawę „Wieczne lato. Mozaiki i Sgraffito ze Swierdłowska i Permu” można było oglądać w jednym z równoległych miejsc na Biennale Uralu oraz w Muzeum Sztuki Nowoczesnej PERMM. Na wykładzie w bibliotece. A.M. Goście Gorkiego dowiedzą się, o czym radziecka sztuka uliczna mówiła mieszkańcom miasta i jak wygląda dzisiaj.


25 sierpnia, 18.00, Biblioteka im. Gorki

Amsterdam Urban Economics, Georg von Walwitz

Georg von Walwitz

Georg von Walvitz studiował filozofię i matematykę w Anglii i Niemczech, wykładał w Princeton, a teraz profesjonalnie zarządza funduszami. W ramach wspólnego programu z Garage Museum Ad Marginem opublikował dwie ze swoich książek: Odyseusz przeciw fretkom. Zabawne wprowadzenie na rynki finansowe oraz Pan Smith i raj ziemi. Wynalazek dobrobytu. Książki należy przeszukiwać na targach, a sam von Walvitz z opowieścią o gospodarce stolicy Holandii - w Gorkowce.


26 sierpnia, 16.00, Summer Park

Seminarium „Od Chargelogy do Permelogy. Doświadczenie w tworzeniu mikrodyscyplin”, Michał Murawski

Antropolog architektury, adiunkt w School of Slavic and East European Studies w University College London i poza światem akademickim, autor Forbes, Calvert Journal, Strelka Magazine, Michał Murawski zaprosi uczestników do spojrzenia na święte centrum Permu i zastanowienia się, jakie praktyki artystyczne, metody naukowe, inicjatywy obywatelskie mogą użyj, aby to zrozumieć.


26 sierpnia, 16:00 i 17:00 Triumph

Michaił Mayzuls, Dilshat Harman

Średniowieczny historyk i historyk sztuki, tłumacze, autorzy książki Cierpiące średniowiecze Michaił Mayzuls i Dilshat Harman podążą szlakiem wędrownych pielgrzymów i Żydów, eksplorując widzialne, marginalne i święte.


26 sierpnia 18.00 Letni park

Rozmowa „Prawdziwi chłopcy” i zdrowie moralne narodu ”

Stanisław Tlyashev

Popularna seria od dawna jest znakiem rozpoznawczym Perma i, według wielu, przyćmiła inne filary kultury Prikamsky swoją sławą i popularnością. Jeden z aktorów i scenarzystów serialu Stanislav Tlyashev, grający Edikę, opowie o wizerunku miasta i jego mieszkańców w „Real Boys” w wywiadzie dla publiczności.

Targi książki

Gdzie: Prywatna Filharmonia „Triumf”

Kiedy: 25 - 26 sierpnia od 12:00 do 18:00

Więcej informacji

Na dwa dni Triumph zmieni się z prywatnego towarzystwa filharmonicznego w przestrzeń, w której będą się odbywać wielkie targi książki. Trzydziestu wydawców i ich przedstawicieli będzie czekało na gości festiwalu, aby pokazać i omówić nowe produkty.

Książki o miastach i podróżach. Życie wokół wyboru

Sharon Rothbard

„Białe miasto, czarne miasto. Architektura i wojna w Tel Awiwie i Jaffie”. Hell Margin and Garage Museum

Sharon Rothbard, izraelski architekt i wydawca, pisze o Tel Awiwie bez idyllicznego podziwu nieodłącznego dla wszystkich, którzy uważają to za „białe miasto”, miasto Bauhaus i kwitnący modernizm. Opisuje publiczne działania architektów, historyków i urzędników z lat 70. i 90., które zrodziły ten mit, i sugeruje powrót do historii Jaffy w celu przypomnienia historii „czarnego” miasta bez przemieszczania palestyńskich dzielnic i trudnych stosunków arabsko-izraelskich za granicą.


Collage City, Colin Rowe i Fred Ketter, Arrow Press

Zdecydowanie krytykując ideę nowoczesnego miasta (miasto „ogólnego planowania” i „ogólnego projektu”), które uchwyciło architektów i urbanistów z początku XX wieku, teoretycy architektury Colin Rowe i Fred Ketter proponują zwrócić się do idei miasta kolażowego. Autorzy wzywają do skorygowania błędów modernizmu, łącząc historyczne budynki i krajobraz z pragmatycznym widokiem współczesnego miasta, aby zaakceptować współistnienie wiecznych obrazów i przypadkowych wydarzeń w eseju opublikowanym tego lata w Strelka Press.


„Do gór! Do morza!”, Peter Karsky

Dzięki tym bardzo pięknym książkom wydawnictwa dziecięcego Samokat możesz nie tylko dużo dowiedzieć się o górach i morzu, ale także rozwiązać problemy, zaplanować trasę, nauczyć się odróżniać koralowce i znajdować cały skarb. Z polskiego te interaktywne książki zostały przetłumaczone nie tylko na rosyjski, ale także na chiński, hiszpański, holenderski, angielski, francuski i inne.


Kurier, Katerina Gorelik

Duży i zabawny wimmelbukh o myszy kurierskiej Chunya z wydawnictwa Mann, Ivanov i Ferber rozwija uwagę, wyobraźnię i umiejętności mowy. Chun musi dostarczyć ładunek na czas i błąka się po miastach, dnie morskim i innych planetach. A kiedy zadania się kończą - są na każdej stronie - możesz sam je wymyślić.

Program dla dzieci

Kiedy: 25 i 26 sierpnia

Gdzie: Sala prywatnej filharmonii „Triumph”

Więcej informacji

Możesz przychodzić na zajęcia, kursy mistrzowskie i gry kreatywne od wydawców Samokat, Mann, Iwanow i Ferber oraz na poddasze dziecięce Muzeum Sztuki Nowoczesnej PERMM bez rejestracji. Dzieci w wieku od sześciu do jedenastu lat stworzą prawdziwy plan latarni morskiej, narysują wymarzoną trasę, zrobią wielowarstwową książeczkę podróżną i drzewo o niezwykłych liściach. A nastolatki w wieku od dwunastu do siedemnastu lat będą w stanie zrozumieć powody, które uniemożliwiają im odmowę, i dowiedzieć się więcej o książkach, których główni bohaterowie doświadczają bliskich, bardzo znanych problemów, stopniowo dorastając.

Program muzyczny

Kiedy: 25 sierpnia od 20.00 do 01.00

Gdzie: Prywatna Filharmonia „Triumf”

Wymagana rejestracja

Więcej informacji

Delikatna gitarowa nostalgia za Komsomolskiem, absurdalnie ironiczny twist Gromyki, popowy pop moon Half Moon Glass i dźwięk elektroniczny z Lokatzii - dokładnie o ósmej wieczorem duża sala targów książki będzie koncertem, aw sali filharmonii pojawi się bar. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wycieczki

Kiedy: 25 i 26 sierpnia

od lokalnego historyka i przewodnika Milany Fedorowej wzdłuż tras nowego przewodnika Perm

od działacza Nadieżdy Bagleya w miejscach zaginionego Parku Pioneria i Ogrodu Słowika

od historyka kultury, dziennikarza i lokalnego historyka Vladimira Gladysheva w Romanovie miejsc Perm

Więcej informacji

czytaj TAM, GDZIE WYGODNE:

Facebook

Instagram

VK

Twitter

Obejrzyj wideo: Kobieta w Islamie - Podporządkowanie! Film zakazany w telewizji! Cała prawda o ISLAMIE! 18+ (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Karnawał Gorkiego na zdjęciach na Instagramie
Rozrywka

Karnawał Gorkiego na zdjęciach na Instagramie

Dziś w Gorky Park karnawałowa procesja obchodziła 85. rocznicę założenia parku. Ani deszcz, ani tradycyjnie słaby Internet nie uniemożliwiły świadkom i uczestnikom maskarady relacjonowania tego, co zobaczyli. # Parkgorkogo izatopova jrmwzr nataagafonova nataagafonova ledok kalininatanya yani4kasm marinakaznacheeva jrmwzr jrmwzr norgesun natalikan olgey samsoniksoom romanmedia snegnyi_barsik yani4kasm yani4kasm jrmwzr yani4kasm nataagafonova visavart timsan05 romanmedia romanmedia ritsu_ritz vitsavin lisinamary marinakaznacheeva vuvoo ledok karelinanastya kisslorod izatopova izatopova kujenechka anastasia_korni killdream3 vuvoo vuvoo f_e_o_n_a oksana_y
Czytaj Więcej
Maraton w Moskwie w ujęciach na Instagramie
Rozrywka

Maraton w Moskwie w ujęciach na Instagramie

Zmumifikowani, zmęczeni, szczęśliwi i czworonożni podczas pierwszego moskiewskiego maratonu, który odbył się 15 września. #moscowmarathon mariadventure polasmirnova vovalive danetdanet annasafronova nenadonadya vavilov_vani2 mir24tv ria_novosti rurc makmus mashsharapova rurc kseniy zhuravleva_m monicavergarav valentinagryzhina mir24tv valentinagryzhina valentinagryzhina achekhonte achekhonte achekhonte kifozavr maxlavr iloverunnungsomuch maria_vallen nadya_belkys octobrina 2rude4u dandi965 petarkina romanikas johntwist18 slivovaya kopen_zla gorkyparkrunners 13_pilot
Czytaj Więcej
Wydarzenia tygodnia: miejski jarmark bożonarodzeniowy, kino fińskie i Welcome to Heaven at Floors
Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: miejski jarmark bożonarodzeniowy, kino fińskie i Welcome to Heaven at Floors

Festiwal Fiński Film Week W Aurora przez tydzień będą pokazywane filmy młodych fińskich reżyserów. Program obejmował między innymi dramat społeczny o nastoletnich przyjaciołach Prawie 18 lat, thriller o młodym graczu Rat Kingu i komedię o kulisach show-biznesu w Finlandii Dirty Bomb. Ponadto widzowie zobaczą najdroższy projekt filmowy w kraju, Zimową Wojnę i film Oczyszczenie nominowany do Oscara.
Czytaj Więcej