Przyszłość

Młodzi technicy: najciekawsze gadżety wystawy CES

Consumer Electronics Show (CES) zakończyło się w piątek w Las Vegas, na którym firmy zaprezentowały swoje najnowsze produkty z zakresu elektroniki użytkowej.

Oprócz gigantów technologicznych uczestniczyły w nim młode firmy. Wybraliśmy najciekawsze pomysły startupowe prezentowane na wystawie, które w przyszłości mogą zmienić świat.

Smartwatch kamyk

po co

Do komunikacji

cena

$249

W 2012 roku inteligentny zegarek Erica Migikowskiego stał się jednym z najbardziej udanych projektów platformy crowdfundingowej Kickstarter. Zebrano ponad 10 milionów dolarów z 68 928 osób. W styczniu ubiegłego roku firma rozpoczęła produkcję zegarków, które mogą zastąpić smartfon. Na wystawie Pebble przedstawił nowy model. Odwiedzający CES mogli zobaczyć nowy zegarek o stalowej konstrukcji.

Szczelina Oculus

po co

Do gier

cena

34 800 rubli

Kask rzeczywistości rozszerzonej został po raz pierwszy wprowadzony na Kickstarter w 2012 roku. Do tej pory w ramach projektu zebrano już 90 milionów inwestycji, które mają na celu dalszą poprawę produktu. Jeśli początkowo twórcy gadżetu planowali je sprzedać graczom, później okazało się, że zakres ich zastosowania jest znacznie szerszy. NASA wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości do tworzenia wycieczek po Marsie. Prezentowany na wystawie prototyp śledzi pozycję głowy i ma szerszy ekran.

Teddy strażnik

po co

Obserwować dziecko

cena

$169

Zabawka, która może śledzić stan dziecka i przekazywać dane o nim rodzicom, zdobyła odwiedzających CES. Londyński startup połączył misia z gadżetami zapracowanych rodziców, którym zależy na zdrowiu dzieci. Opowiada im o pulsie, poziomie tlenu we krwi i temperaturze bawiącego się z nim dziecka. W przypadku wzruszającego gadżetu twórcy żądają od 169 do 230 USD, a firma otrzymuje zamówienia już do lipca.

Mio

po co

Dla sportu

cena

$199

Startup z Vancouver wprowadził kolejny gadżet dla miłośników sportu i maniaków kontroli. Mio Alpha - pierwszy inteligentny zegarek sportowy, który może mierzyć częstotliwość skurczów mięśnia sercowego bez przewodów podłączonych do klatki piersiowej. Są również kompatybilne z innymi projektami dla sportowców, w szczególności RunKeeper i Wahoo!

Orcam

po co

Aby pomóc niewidomym

cena

$2 500

Podczas CES zaprezentowano kilka inteligentnych okularów, ale OrCam różni się od innych tym, że zostały zaprojektowane, aby pomóc osobom niewidomym. Korzystając z wbudowanej kamery, gadżet może rozpoznać tekst książki lub instrukcje korzystania z produktu i przekazać ją właścicielowi. Ponadto okulary rozpoznają ludzi i kolor sygnalizacji świetlnej, dzięki czemu mogą częściowo zastąpić prowadnicę.

 

Obejrzyj wideo: mlodzi (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przyszłość, Następny Artykuł

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie
Historie

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie

W ciągu ostatnich kilku lat wielu zagranicznych biznesmenów i emigrantów opuściło Moskwę, fundusze venture są bardzo niechętne do inwestowania w rosyjskie firmy, a korporacje z niepokojem patrzą na ten kraj. Ale niektórzy cudzoziemcy nie zamierzają opuszczać stolicy. Życie wokół rozmawiało z założycielem Uomo Collezioni - indyjskim biznesmenem Johnnym Manglanim, który pracuje w Moskwie od ponad 20 lat, przeżył pierestrojkę, dwa kryzysy i nadal ubiera poważnych ludzi w stolicy.
Czytaj Więcej
Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami
Historie

Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami

Pierwszy Starbucks pojawił się w Seattle w 1971 roku: wówczas nauczyciel historii Zev Sigl i pisarz Gordon Bauker otworzyli kawiarnię z fasolą, nazwaną na cześć jednego z bohaterów powieści Moby Dick. Od tego czasu firma stała się jedną z największych sieci kawiarni na świecie: 20 tysięcy placówek otwartych w 65 krajach.
Czytaj Więcej
Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji
Historie

Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji

W ten weekend w Moskwie otworzył się pierwszy pełnoprawny sklep marki Victoria's Secret, który wcześniej nie sprzedawał nam swojej bielizny. Punkt sprzedaży detalicznej w centrum handlowym Evropeisky został udekorowany na różowo i ozdobiony fotografiami modeli w lnie. Jest to raczej niezwykłe wydarzenie, ponieważ w ciągu ostatniego półtora roku zagraniczne marki w zasadzie zamknęły swoje sklepy w Rosji.
Czytaj Więcej