Przewodnik

„Drukarnia” w marcu: festiwal filmowy, impreza wymiany, wykłady z filozofii, warsztaty dla dzieci

„Drukarnia” - platforma w Krasnodar, która rozwija sztukę współczesną i kulturę. Centrum zostało założone w 2012 roku w przestrzeni drukarni „Soviet Kuban”. Stale organizuje wystawy, targi, wykłady i imprezy wieczorowe. Mówimy ci, co możesz robić w centrum od 7 marca do 31 marca.

7-10 marca, 19:00

Na zdjęciu:

FESTIWAL FILMU „SIŁA DZIEWCZYNKI”

Czterodniowe zanurzenie w kobiecym świecie. Wraz z festiwalem BEAT FILM przygotowano program filmów o muzyku Mayi MIA, który z małego uchodźcy ze Sri Lanki wyrósł na jednego z najbardziej nieprzejednanych działaczy w świecie muzyki, artysty i eseisty wideo Laury Anderson i jej Lolabel Terrier, Jane Jacobs, jednej z najbardziej ważnych urbanistów XX wieku i deskorolkarzy, którzy szukają swojego miejsca na nowojorskich rampach dla chłopców.

CENA: 200 rubli, dla studentów i uczniów - 100 rubli; dla wolontariuszy i posiadaczy kart „Przyjaciel” i „Sędzia” - za darmo.

8 marca, 19:00

Na zdjęciu:

Wykład i afterparty w barze „Ziarno”

Krytyk filmowy Naila Golman zaprezentuje obraz „Serce psa” 8 marca i porozmawia z widzami w kinie. Po filmie proponuje się przedyskutowanie tego, co zobaczyli i zatańczenie, aby udać się do baru Zerno, gdzie każdy gość festiwalu otrzyma koktajl Limoncello Spritz w prezencie po okazaniu biletu.

W różnych latach iw różnych okolicznościach Naila pracował także jako redaktor i autor w Afisha, Wywiadzie, Sesji, Kommersant, Wonderzine; zorganizował kilka rosyjskich festiwali filmowych (MIFF, 2 jutro). Obecnie pracuje jako specjalny kierownik projektu w sieci filmowej Moskino.

CENA: 200 rubli, dla studentów i uczniów - 100 rubli; dla wolontariuszy i posiadaczy kart „Przyjaciel” i „Sędzia” - za darmo.

9 marca, 16:00

impreza zamiany

Swap to świetna alternatywa dla żmudnych zakupów, obsesji na punkcie rzeczy i nieświadomej konsumpcji. Uśmiech przypadkowej dziewczyny w sukience, która nie pasowała do ciebie, ale siedzi na niej idealnie, jest bardzo warta.

CENA: 200 rubli, dla studentów i uczniów - 100 rubli; dla wolontariuszy i posiadaczy kart „Przyjaciel” i „Sędzia” - za darmo.

Od 10 marca

Na zdjęciu: goście drukarni

Laboratorium kreatywności dla dzieci

Cele i zadania: zapoznanie dzieci z twórczością ważnych artystów XX wieku, nauczenie ich korzystania z różnych materiałów i technik; edukacja estetyczna, zanurzenie w historycznym procesie sztuki poprzez zapoznanie się z koncepcją i kontekstem twórczości poszczególnych autorów - na tym skupiamy się w tym kursie.

Proces: każda z klas będzie prowadzona przez słynnych artystów z Krasnodaru, a na początku każdej z nich krótka historia o artyście i jego pracach. W wyniku lekcji powstanie praca w materiałach / technikach jednego ze światowej sławy artystów.

Wynik: wystawa dyplomowa w przestrzeni muzeum / galerii, certyfikaty kursu w Centrum Druku Sztuki Współczesnej.

CENA: 200 rubli, dla studentów i uczniów - 100 rubli; dla wolontariuszy i posiadaczy kart „Przyjaciel” i „Sędzia” - za darmo.

Od 12 marca do 28 maja dow każdy wtorek od 20:00 do 21:30

Na zdjęciu: wykładowca Fedor Smolyakov

Seria wykładów na temat współczesnej filozofii „1000 i 1 płaskowyż: postacie koncepcyjne”

Dzisiaj tylko piłka nożna może być nowoczesna, ale nie filozofia i sztuka. Czas na piłkę nożną jest cykliczny i przyjemny. Dlatego w prezentowanym cyklu wykładowym gromadzona jest drużyna futbolowa złożona z postaci konceptualnych działających na polu współczesnej filozofii. Tworzą więzadła, grają w obronie lub atakują bramę przeciwnika. Są sprzedawane i kupowane. A osoba, która kupuje książki Ad Marginem lub HylePress, bardziej przypomina gracza FIFA19 w trybie menedżera niż intelektualistę.

„Idiota jest postacią konceptualną” - napisał Gilles Deleuze w swojej książce What is Philosophy? Rozumiemy taktyczne i techniczne cechy naszego zespołu idiotów. Jak napisał Hunter Thompson: „Sezon piłkarski się skończył! Strzelaj, Dantes!”

15 marca - 28 kwietnia

Na zdjęciu: gość „Drukarnia”

Wystawa współczesnej ceramiki „Czysty dźwięk glinianego gwizdka”

Na wystawie znajdą się prace ceramiczne Ziny Isupovej, Andrieja Syajewa, Pasmur Rachuiko, Apollinaria Brochet, grupy części zamiennych, Sveta Isaeva, Dasha Neretina. Projekt muzyczny wystawy: Misha Kurilov.

CENA: za darmo

16 marca o godzinie 18:00

Na zdjęciu: goście drukarni

Kontynuacja serii wykładów o sztuce współczesnej pod ogólną nazwą „Frontier”

„Granica” to granica między ziemiami rozwiniętymi i niezagospodarowanymi, która nieustannie zmierza w kierunku niezabudowanych terytoriów.

Nikt nie może podać dokładnej definicji sztuki. Istnieje tak popularna metoda wyjaśniania pojęcia poprzez określenie, co to nie jest pojęcie. Cóż, to znaczy, że jest sztuka, trzeba powiedzieć, że nie jest. Ale w sztuce współczesnej ta metoda definicji jest wyraźnie opóźniona. Dlatego granica między sztuką a nie-sztuką jest całkowicie zatarta.

Wykłady:

Sztuka / polityka - 16 marca, 18:00

Sztuka / Teatr - 23 marca, 18:00

CENA: za darmo

24 marca, 17:00

Klub kinowy w drukarni

Istota projektu „Kino w drukarni” w ramach najbardziej śmiałych i udanych eksperymentów w dziedzinie kina.

Spotkania w Cinema Club są organizowane w następujący sposób: najpierw krótka wiadomość na ten temat, następnie obejrzenie filmu w całości, a spotkania kończą się małym wykładem i bezpłatną dyskusją.

CENA: za darmo


zdjęcia: CSI „Drukarnia”, okładka - Miu Miu.

Obejrzyj wideo: RMGT 920-8 PF AMS LED UV - drukarnia Moś i Łuczak (Marzec 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Trzymaj gadżety w porządku
Dobry nawyk

Trzymaj gadżety w porządku

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowej wersji - proste nawyki cyfrowe, które pomogą przedłużyć żywotność smartfonów, tabletów i laptopów. Denis Mateev Dyrektor wykonawczy Good Deeds Service Wszyscy jesteśmy bardzo zdenerwowani, gdy urządzenia elektroniczne przestają spełniać nasze oczekiwania: zamiast pracować na pełnych obrotach, psują się, zwalniają i są atakowane przez hakerów.
Czytaj Więcej
Nie pracuj w weekendy
Dobry nawyk

Nie pracuj w weekendy

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Tym razem wyjaśniamy, dlaczego nie jest to konieczne bez szczególnej potrzeby odwrócenia uwagi od odpoczynku w weekend. Anna Sokolova Życie wokół redaktora Wysyłanie listów biznesowych, wiadomości w rozmowach roboczych i komunikatorach, a także narzekanie na znajomych o potrzebie ukończenia projektu w niedzielę jest rutyną powszechną dla wielu pracowników biurowych.
Czytaj Więcej
Zabierz lunch do pracy
Dobry nawyk

Zabierz lunch do pracy

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Rozmawialiśmy już o tym, które dania nie zajmą dużo czasu i spokojnie przetrwamy transport do pracy, a teraz rozumiemy, dlaczego w ogóle gotować, jeśli możesz po prostu iść do jadalni.
Czytaj Więcej
Idź na masaż
Dobry nawyk

Idź na masaż

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. W nowym numerze - o tym, dlaczego regularnie chodzić na masaż. Wszyscy o tym wiedzą, ale w rzeczywistości niewiele osób to robi. Olga Łukińska, redaktor działu „Zdrowie” Wonderzine. Nie chodzę na masaż bardzo często (średnio raz na kilka miesięcy), ale minęło już 20 lat.
Czytaj Więcej