Przewodnik

Co robić w wąwozie sztuki

Festiwal kultury miejskiej „Art-Ovrag” istnieje w regionie Niżnego Nowogrodu od dziewięciu lat. W tym czasie w Vyksa powstało 85 obiektów sztuki ulicznej, w tym największy obraz na świecie (dzieło artysty Misha Most na fasadzie jednego ze sklepów Zakładu Metalurgicznego Vyksa), odbyła się ogromna liczba wycieczek, wykładów i koncertów. W tym roku wydarzenia „Art-Gully”, które odbędą się w dniach 14–16 czerwca, będą połączone tematem „Kiedy dziś stanie się jutro”: artyści, architekci i kuratorzy spróbują spekulować, w jaki sposób zmiany zachodzące w mieście pozwalają nam uchwycić proces transformacji obecny w przyszłości. Życie wokół Niżnego Nowogrodu wybrało kilka festiwali, na które warto zwrócić uwagę.


Otwarcie „Pawilonu przyszłości”

gdzie:CPKiO, Swan

kiedy:
14 czerwca, 16:30

Kuratorzy „Art-Ovraga” i burmistrz Vyksa oficjalnie otworzą festiwal w ten piątek w Stawie Lebedinka, gdzie uroczyście zaprezentowany zostanie „Pawilon przyszłości” - nowa przestrzeń miejska z tarasem widokowym i kino letnie, wykonane zgodnie z prawami architektury parametrycznej. Po prezentacji wszyscy będą mogli zwiedzić pawilon, który poprowadzą kuratorzy i architekci projektu, najważniejsze jest, aby nie przegapić wykonania nowego hymnu Vyksa, który skomponowali uczestnicy laboratorium hip-hop.


Tratwy artystyczne

gdzie:nasyp stawu Verkhnevyksunsky

kiedy:
przez cały festiwal

Od kilku lat Art-Ovrag przekształcił Staw Verkhnevyksunsky, jeden z symboli miasta, w dryfujący park obiektów artystycznych, wypełniając go flotyllą tratw architektonicznych. Najsłynniejszym z nich jest prawdopodobnie „Księżyc” Leonida Tiszkowa, ale będzie jeszcze coś do zobaczenia.

Pokaz filmu dokumentalnego „Pasza 183”

gdzie:„Pawilon przyszłości”, TsPKiO, Swan

kiedy:
14 czerwca, 21:00

Pavel Puchow, moskiewski artysta uliczny, który pracował pod pseudonimem Pasza 183, zmarł w 2013 roku w wieku 29 lat - w tym samym roku Nikita Nomz wydała dokument na temat projektów artystycznych Puchowa, skompilowany z kilku programów telewizyjnych, wywiadów i nagrań osobistych. W filmie Pasha 183 pojawia się nie tylko jako utalentowany artysta, ale także jako autor graffiti „Tale of Lost Time” w Vyksa, stworzonego właśnie w ramach festiwalu „Art-Ravine”.


Drama Laboratory

gdzie:„Pawilon przyszłości”, TsPKiO, Swan

kiedy:
14 czerwca, 17:00

W ramach festiwalu Vyksa ma „Laboratorium dramaturga” prowadzone przez Evgeny'ego Kazachkowa i Michaiła Durnenkova - autorów sztuk wystawianych m.in. w Teatrze Narodów, Czechowskim Teatrze Artystycznym w Moskwie, Gogol Center i Theater.doc. Absolwenci laboratorium będą pisać własne teksty o mieście i czytać je w „Pawilonie przyszłości”.

Otwarcie Parku Sztuki Przemysłowej Street Art

gdzie:Zakład Metalurgiczny Vyksa (wejście do zakładu nr 1). Punkt zbiórki wycieczek: parking przy kawiarni „Pushka” (ul. Lenin, 7)

kiedy:
od 15 czerwca określ czas wycieczek na stronie festiwalu

Pierwszy park przemysłowy Street Art w Rosji zostanie otwarty na terenie Zakładu Metalurgicznego Vyksa: to tam w ubiegłym roku Misha Most namalowała jedną z fasad, aw tym roku pojawi się praca innego artysty, Aleksieja Luki. Dojazd do parku jest łatwy: w tym celu musisz zarejestrować się na wycieczkę i wybrać dogodny dla siebie czas.


Wykład „Jak Internet zmienia nasze postrzeganie rzeczywistości?”

gdzie:Art space Ex Libris (Lenin St., 7)

kiedy:
15 czerwca, 16:30

Socjolog Polina Kolozaridi nazywa siebie badaczką zjawisk internetowych i sieciowych - regularnie prowadzi otwarte wykłady, rozmawia o badaniach internetowych i tym, jak gadżety wpływają na społeczeństwo. Drugiego dnia festiwalu Kolozaridi omówi, jakie miejsce zajmuje sieć cyfrowa w życiu danej osoby - po jej występie można zadać pytania.

Koncert Feduka

gdzie:Plac Rewolucji Październikowej, 1

kiedy:
16 czerwca, 16:00

Główną gwiazdą programu koncertowego będzie jeden z najpopularniejszych wykonawców r'n'b w Rosji Feduk - jego „Rose Wine” od dawna grany dosłownie z każdego żelaza. Interesująca jest także reszta muzycznej części festiwalu - na przykład możesz usłyszeć zespół funkowy Nizhny Novgorod The Soul Surfers lub udać się na bitwę hip-hopową „King of Poets”.

Obejrzyj wideo: LEGO Ninjago Movie Video Game PC #5. Mroczny Wąwóz (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Medytuj, aby zmniejszyć stres
Dobry nawyk

Medytuj, aby zmniejszyć stres

Co tydzień Life wokół opowiada o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które mogą ostatecznie uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu - w jaki sposób medytacja pomaga mieszkańcom metropolii zmniejszyć stres i stać się szczęśliwszym. W grudniu 2017 r. Life wokół stworzyło wiele materiałów na temat uważności i medytacji - zdolności do uspokojenia mózgu i naprawy w obecnej chwili.
Czytaj Więcej
Prawidłowo oczyść skórę
Dobry nawyk

Prawidłowo oczyść skórę

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dziś zastanawiamy się, jak właściwie oczyścić skórę i czy woda micelarna powinna zostać zmyta. Natalia Yamazaki kosmetyczka kosmetologii Faceology Beauty Cleansing jest najważniejszym krokiem przygotowawczym do dalszej pielęgnacji.
Czytaj Więcej
Użyj wózka na zakupy
Dobry nawyk

Użyj wózka na zakupy

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Torba Unus Shopper, 11,900 rubli Zielona torba Rolser SuperBag, 240 USD Wózek Hack-enflitzer, 348 euro Torba Rolser EcoMaku Granito, 324 dolary 4 Plecak na kółkach, 4080 rubli W Rosji przeważnie osoby starsze korzystają z torby na kółkach i Europa używa ich wszystkich.
Czytaj Więcej
Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi
Dobry nawyk

Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Julia Ruzmanova redaktorka sekcji „Miasto” i „Ludzie” W grudniu wielu decyduje się pozbyć niepotrzebnych ubrań, zgodnie z tradycją wkraczania w nowy rok bez starego obciążenia. A jeśli łatwo rozstać się z podartymi rzeczami, oto co zrobić z modnymi, ale zaniedbanymi ubraniami - dla wielu jest to nadal problem, zwłaszcza jeśli nie ma młodszych sióstr i braci.
Czytaj Więcej