Komentarz

Jekaterynburgska wytwórnia „Texture” - o muzyce na kasetach i post-techno „Dualism”

Muzyk Ural Stas Simonov wydał album „Dualism” w kasecie „Invoice” pod pseudonimem Porter. 9 kwietnia, w dniu premiery na solidnych mediach, muzyk i przedstawiciele wytwórni opowiedzieli Life o znaczeniu muzyki kasetowej w 2018 roku i związku albumu z Uralem.


Tekstura

Etykieta kasety

O znaczeniu muzyki kasetowej

Wydajemy taśmy, ponieważ jest to bardzo odpowiedni format dla małej etykiety. Robisz dwie rzeczy naraz - zostawiasz ślad muzyki na fizycznym nośniku i czerpiesz przyjemność estetyczną z dźwięku filmu. W 2017 r. Sprzedaż taśm audio na świecie wzrosła o około 35% w porównaniu z rokiem poprzednim, dlatego popularność nabiera tempa. Obecnie na kasetach wydawane są nie tylko podziemne wytwórnie: w zeszłym roku wznowiono wydawanie albumów z lat dziewięćdziesiątych i dwóch tysięcy z takich gigantów, jak Eminem, Kanye West i Nirvana.

Nasza matematyka jest w przybliżeniu taka sama: drukujemy bardzo małe partie, gdzieś w 25 kasetach, około pięć z nich trafia do tych, którzy pracowali na kasecie, a 20 na sprzedaż. Połowa z nich jest sprzedawana w Jekaterynburgu, a reszta jest sprzedawana za granicą, przez bandcamp i w Moskwie. Jedno wydanie finansowo obejmuje następne. Oczywiście chcę drukować więcej - ale myślę, że to kwestia czasu.

Informacje o wydaniu

Kiedy Staś przysłał nam demo, pomyśleliśmy: cholera, świetna muzyka, wspaniale byłoby opublikować ją na taśmie. Mógł wydać album gdzieś w Europie, ale postanowił wesprzeć rozwój lokalnej sceny - oznacza to, że osoba w nas uwierzyła, a my z kolei próbowaliśmy przygotować wydanie z maksymalnym zwrotem. Dobra muzyka jest inspirująca.

Jeśli mówimy o gatunku - wielu twierdzi, że granice gatunków nie mają dla nich znaczenia. Wierzę, że każda muzyka ma swoje korzenie. Album Stasia jest żywym przykładem post-techno, ma emocje i uczucia, jest humanitarny i żywy, połowa utworów nie została nagrana dla klubu. Ogólnie „dualizm” brzmi jak syntezator, w który gra dana osoba, i ta osoba jest słyszana.


Autor - o albumie

Prawie wszystkie ścieżki zostały nagrane za jednym razem i na jednym instrumencie. Kiedy je pisałem, nie myślałem o żadnym albumie, ale starałem się zanurzyć w sobie tak głęboko, jak to możliwe. Po prostu usiadłem, obróciłem uchwyty i nie byłem w tym wymiarze. Moim zdaniem są to medytacyjne mantry obficie doprawione techno-wzorami. Bardzo podoba mi się to, że pomysły zawarte w utworach są proste i minimalistyczne, a kiedy ich słucham, emocje przenikają głęboko do środka. Nie ma nic zbędnego. Idea albumu jest prosta, w tej chwili jest to moje odbicie. Nie próbowałem nic mówić, po prostu chciałem się dobrze bawić. Nazwa „Dualizm” powstała, ponieważ prawie wszystkie ścieżki są powiązane z interakcją dwóch elementów i efektów z nimi związanych.


O połączeniu muzyki z Uralem i Jekaterynburgiem

Cała muzyka napisana przez muzyków mieszkających na Uralu oraz w każdym innym regionie jest ściśle związana z geolokalizacją. Album Stasia nie jest wyjątkiem. Tak więc na człowieka i jego poglądy na muzykę ma wpływ wiele czynników: od kręgu przyjaciół i po lokalne kluby, a skończywszy na ogólnych kwestiach klimatycznych, politycznych i społecznych.

Na przykład ceny syntezatorów są takie same w całej Rosji, ale biorąc pod uwagę fakt, że w Moskwie średnia pensja jest po prostu wyższa, osoba może sobie pozwolić na droższy model maszyny rytmicznej lub, powiedzmy, złożyć modułowy. Podczas gdy na Uralu, ze względu na ich koszt i praktyczność, bardzo popularne są niedrogie maszyny rytmiczne i używane syntezatory.

Nie oznacza to, że nasza muzyka jest gorszej jakości - jest po prostu inna. Dlatego uważamy, że nasz region tworzy teraz fakturę dźwięku, którą należy zrozumieć, odczuć i przekazać pozostałym. Jest to główny cel „faktury”.


Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarz, Następny Artykuł

„Beauty and the Beast”, „Hidden Figures”, „Split”
Filmy tygodnia

„Beauty and the Beast”, „Hidden Figures”, „Split”

„Beauty and the Beast” Dosłowne powtórzenie hitu Disneya z 1991 roku w prowincjonalnej Francji z niezdarnym piekarzem, eleganckimi lokalnymi pięknościami i łowcą gopherów Gaston - Belle żyje tutaj i marzy (Emma Watson). Jej poglądy na życie sprawiają, że dziewczyna jest śmiechem w oczach reszty prowincji: z jakiegoś powodu Belle nie szuka małżeństwa i kocha książki bardziej niż flirt z płcią przeciwną.
Czytaj Więcej
Mapa gwiazd, ciała obce
Filmy tygodnia

Mapa gwiazd, ciała obce

„Ciało obce” Obce cialo Reżyser: Krzysztof Zanussi Obsada: Riccardo Leonelli, Agnieszka Grochowska, Agatha Buzek, Chulpan Khamatova Działka Włoski ogier ściska polskie piękno na plaży (cóż, wygląda na 45-letnią ciężko chorą, ale fabuła i piękna), ale idylla wkrótce się kończy: dziewczynka ogłasza, że ​​Bóg wzywa ją do zakonnicy.
Czytaj Więcej
„Monster's Voice”, „Salesman”, „Safari”, „Pasmanian Devil”
Filmy tygodnia

„Monster's Voice”, „Salesman”, „Safari”, „Pasmanian Devil”

Dyrektor sprzedaży Forushande Asgar Farhadi Obsada Taran Alidosti, Shahab Hosseini Nowy film Asgara Farhadiego, reżysera Rozwód Nader i Simin, szczery irański dramat o tym, jak rozwód w patriarchalnym społeczeństwie nie może pozostać sprawą prywatną. „Sprzedawca” dotyczy tego samego: nierozłączności zbrodni i wstydu, zemsty i stosunku do kobiety jako własności, która nagle pojawia się w świeckiej twórczej rodzinie.
Czytaj Więcej
Projekt Floryda, Eve, tracę wagę i Pasażerkę
Filmy tygodnia

Projekt Floryda, Eve, tracę wagę i Pasażerkę

Tekst: Alice Taiga „The Florida Project” Reżyser: Sean Baker Obsada: Brooklyn Prince, Beria Vinaite, Willem Dafoe Sunny film o ubóstwie i upadku amerykańskiego snu autorki Tangerine, sześcioletniej Mooney (urocza Brooklyn Pierce) i jej bardzo młoda matka Halle (Briah Vinaite) ) mieszkają w bezdomnym motelu na Florydzie w drodze do słynnego Disneylandu.
Czytaj Więcej