Rozrywka

Plany weekendowe: 1-4 listopada

1 listopada

piątek

2 listopada

sobota

3 listopada

niedziela

4 listopada

poniedziałek

Piątek 1 listopada

10:00

WYSTAWA

„Islandia. Pole muzyczne”

Portrety 12 islandzkich grup na tle krajobrazów ich rodzinnego kraju pod akompaniamentem muzycznym eksponują ostatni weekend. Odwiedzający są proszeni o porównanie wykonawców i określenie ich społeczności narodowej oraz „pewnej muzykalności, związanej ze starożytnymi eposami irlandzkimi i elementami naturalnymi”.

Erarta

Do 2 listopada
10:00-22:00
150 rubli

Dodaj
do kalendarza

Festiwal

„Dni dzieci”

Centrum Rozwoju Muzeum co roku w listopadowe święta organizuje festiwalowe poszukiwanie uczniów w muzeach miasta. Tym razem w Dni Dziecka bierze udział 39 dużych i małych muzeów w Petersburgu, dwie galerie, teatr i strych. Połowa z nich prowadzi trasy do gier. Każdemu młodemu odwiedzającemu zostanie przedstawiony ilustrowany przewodnik po eksponatach muzealnych z zadaniami maskotki Czasu autorstwa Lwa Ponaroshki.

39 muzeów
1-17 listopada

Dodaj
do kalendarza

11:00

WYSTAWA

„Język rosyjski u kotów”

Kolejna opcja spędzania wolnego czasu dla dzieci w wieku szkolnym podczas listopadowych wakacji. Prawie 60 rysunków Anny Belovitskiej z uroczymi kotami ilustruje trudności języka rosyjskiego i najczęstsze błędy. Po wystawie goście są proszeni o zdanie egzaminu „One Cat”.

„Muzeum Kotów”

1 listopada - 1 grudnia

11:00-16:00

Dodaj
do kalendarza

Udostępnij

Wystawa-dystrybucja bezpańskich kotów

Firma NAI Becar przebiła tradycję, zgodnie z którą kot musi najpierw zostać wprowadzony do nowego mieszkania. Na targach nieruchomości w Lenexpo zaprosiła Shelter Shelter. Na wystawę przywieziono około 15 kotów w poszukiwaniu nowych właścicieli.

Lenexpo

1-3 listopada

Dodaj do kalendarza

17:00

Wystawa

„Draw”

„Draw” to projekt, który reprezentuje główne trendy we współczesnej sztuce w Polsce i Rosji przez pryzmat takiego medium jak rysunek. Projekt podzielony jest na dwie części: polską, która odnosi się do neosurrealistycznej fali „insiderów”, i rosyjską, która jest całkowicie związana z nowym tendencyjnym ruchem i aktywizmem. Podczas otwarcia będą dyskutować, czy polską sztukę krytyczną i rosyjski aktywizm można porównać z kontrastem sztuki stronniczej.

Anna Nova

1 listopada - 28 grudnia

Dyskusja od 17:00

Wstęp wolny

Dodaj
do kalendarza

19:00

Festiwal

Dzień wegański

Wegańskie jedzenie uliczne „Chodźmy!”, Które zadebiutowało podczas „Dnia restauracji” i pracowało przez miesiąc w „Piętro”, wprowadza swój własny resto-bar w „Dzielnicy”. W menu dodawano owsiankę, gorące potrawy, a nawet desery do bułek seitan, burgerów i falafel. Otwarcie Chiapas odbyło się na Dzień Wegański.

Kwartał

Wstęp wolny

Dodaj do kalendarza

WYSTAWA

„Międzynarodowy Tydzień Konserwatorium”

Trzynasty „Międzynarodowy Tydzień Konserwatorium” otworzy wiosenna symfonia Brittena. Wykonają ją orkiestra symfoniczna teatru, studenci Konserwatorium Petersburskiego i Chór Chłopięcy z Glinka College. Solistami będą sopranistka Natalya Savchenko, mezzosopranistka Anastasia Vinogradova-Zabolotskaya i tenor Jewgienij Achmedow.

Mała sala imienia Glazunowa

150 rubli

Dodaj do kalendarza

19:30

WYSTAWA

Sitar in Oh! Bombaj

W indyjskiej restauracji Oh! Bombaj otwiera festiwal „Sitar in St. Petersburg”. Odbywa się w mieście po raz szósty. Przybędą nie tylko stali bywalcy i fani Bollywood, aby zapoznać się z indyjską muzyką i kuchnią, ale także Konsul Generalny Indii, kierownictwo Muzeum i Instytutu rodziny Roerichów oraz urzędnicy Komisji Kultury.

Och! Bombaj

Dodaj do kalendarza

20:00

Koncert

Japanther

Głośny amerykański duet, którego uczestnicy śpiewają na starych telefonach na koncertach, przyjedzie do Moskwy 31 października, a dzień później zagra swój pierwszy koncert w Petersburgu.

Da: Da

20:00

Wstęp wolny

Dodaj
do kalendarza

KONCERT

Apollo Brown, Guilty Simpson, Torae

Trzech przedstawicieli amerykańskiego podziemnego hip-hopu zostanie jednocześnie przywiezionych do Petersburga: beatmaker Apollo Brown, surowy Guilty Simpson z wytwórni Stones Throw i mniej znany, ale utalentowany raper Torae.

„Kosmonauta”

20:00

600-1 300 rubli

Dodaj
do kalendarza

Impreza

Otwarcie paska syndykatu

Kijowska marka Syndicate zaprezentuje nową kolekcję podczas oficjalnego otwarcia swojej flagowej instytucji w Petersburgu - kawiarni o tej samej nazwie. Podawane będą musujące wino i charakterystyczne przekąski, a za muzykę odpowiada DJ Nikita Columbia.

Żukowski, 28

Dodaj do kalendarza

22:00

PARTY

Otwarcie Cafe Berlin

Projekt Metro Area z Brooklynu został zaproszony na oficjalne otwarcie kawiarni-baru na Italianskaya, gdzie można spróbować ostryg i hamburgerów niemal przez całą dobę. Morgan Geist i Darshan Gezrani od kilku lat mieszają techno, disco i R'n'B i czerpią inspirację z klubowych hitów z lat 70.

Cafe Berlin

22:00

Wstęp wolny

Dodaj
do kalendarza

23:00

PARTY

1. rocznica Kixbox

Etykieta Safe'n'Sound otwiera nowy sezon, a Petersburg Kixbox świętuje swój pierwszy rok działalności. Bohaterem imprezy jest londyński inżynier elektronik Kvesi Darko ze wszystkimi swoimi osobowościami: Blue Daisy, eksperymentujący z nowoczesnymi gatunkami elektronicznymi, ambientem Unknown Shapes i artystką hip-hopową Dahlia Black.

Torque
400-500 rubli

Dodaj
do kalendarza

PARTY

„Halloweenowa tajemnica”

Na cześć Halloween „Dzielnica” zostanie podzielona na cztery strefy, nazwane tak od żywiołów. Przyjaźni DJ-e zajmą „Ziemię” i „Wodę” na pierwszym i trzecim piętrze, zamknięte przyjęcie odbędzie się na „Poddaszu” na poddaszu, a teatry Morph i „Ayanai”, koncerty Local Spirit i Stone Sea odbędą się w sali tronowej w sali tronowej ”i mistyczne mapowanie na ścianach.

Kwartał
Wstęp wolny

Dodaj do kalendarza

Impreza

Kula Szatana

Inspiracją do stworzenia „Morza” i „Architekta” w „Kuli Szatana” są „Mistrz i Małgorzata Bułhakow”. Ubrani na czarno goście będą przewożeni między przestrzeniami i instytucjami. Na morzu DJ przewinie się do tyłu, za barem obiecują eksperymenty alchemiczne z ludzkimi częściami ciała, a na ścianach - sztukę wideo o czarnej magii. Każdy takt w „Architekcie” przygotował własny program.

„Morze” i „Architekt”

0-500 rubli

Dodaj do kalendarza

23:30

Festiwal

„Multivision”

Na noc Halloween festiwal nie był przerażający, ale wręcz przeciwnie, uprzejmą i zabawną animację o przygodach, podróżach po wszechświatach i badaniach. Program - „Sherlock Holmes i czarni ludzie” Aleksandra Bubnova; „Move the mountain” - zatrzymanie amerykańskiego Kirsten Lepore, futurystycznego rosyjskiego anime „Pike and Cat” Aleksandra Kosheleva; ostatni film Ivana Maximova „Długi most po prawej stronie”; Węgierski „Królik i jeleń”, którego bohaterowie przechodzą od animacji dwuwymiarowej do trójwymiarowej oraz inne bajki.

Landok
500 rubli

Dodaj do kalendarza

Sobota, 2 listopada

10:00

Udostępnij

March Against Hate

Mimo to urzędnicy zgodzili się na Marsz Przeciw Nienawiści, który jest organizowany przez Demokratyczny Petersburg od 2004 roku. Udało im się uzyskać pozwolenie dopiero od trzeciej próby. Zdaniem tego ruchu szczególnie ważne jest, aby w tym roku wypowiedzieć się przeciwko ksenofobii i nietolerancji: po wydarzeniach w Biryulevie i Dumie oraz wzmocnieniu nastrojów nacjonalistycznych.

Korytarz wymiany - Plac Sacharowa

10:00-12:00

Dodaj
do kalendarza

WYSTAWA

Wystawa Johannesa Sveinssona Kjarvala

Marmurowy Pałac kończy się wystawą jednego z głównych malarzy islandzkich XX wieku. Profil artysty był charakterem jego rodzinnego kraju. Najpierw namalował najbardziej realistyczne krajobrazy ze skałami i polami, a następnie przeszedł na bajkowe postacie żyjące w górach, wynurzające się z morza i unoszące się nad kwitnącymi polami.

Marmurowy Pałac

Do 4 listopada

150 rubli

Dodaj
do kalendarza

11:00

WYSTAWA

Wystawa „Świat rekinów”

Największa na świecie wystawa podróżnicza na temat rekinów, która od sześciu lat objeżdża świat, dotarła do Petersburga. Będą tu rozmawiać o 350 gatunkach drapieżników morskich, historii ich ewolucji, a nawet zestawie hollywoodzkich „Szczęk”.

Muzeum Artylerii Historii Wojskowości

1 listopada - 1 lutego

11:00-18:00

100 rubli

Dodaj
do kalendarza

12:00

Wystawa

Venti per una

20 artystów z różnych regionów Włoch zebrało się na jednej wystawie Włoski Instytut Sztuk Wizualnych nazwany imieniem Garuzzo. We wrześniu Venti Per Una w tłumaczeniu „Twenty in One” uczestniczył w 5. Moskiewskim Biennale Sztuki Współczesnej, po czym wyjechał do Petersburga.

Fundacja Rizzordi Art

28 października - 17 listopada

12:00-19:00

Wstęp wolny

Dodaj
do kalendarza

14:00

WYSTAWA

„Potworne wakacje”

Halloweenowa wersja dla dzieci będzie zajmować oba dna morza. Najpierw dzieci będą ubrane w kostiumy karnawałowe, a po drugie, odbędą się lekcje mistrzowskie, atrakcje, pokazy filmowe, gry i konkursy.

„Morze”

Od 14:00 do 20:00

300-400 rubli

Dodaj
do kalendarza

19:00 

Festiwal

NochlezhkaFest

Nochleżka po raz drugi organizuje festiwal charytatywny. Podobnie jak w ubiegłym roku wystąpią przyjaciele organizacji - Boris Grebenshchikov, Zhenya Lyubich, Zorge i „Keep Your Leg Down!” Wszystkie fundusze zostaną przeznaczone na pracę największego schroniska dla bezdomnych w mieście - na ulicy Borovaya. Bilet wstępu na 800 rubli - trzy dni bezdomnego pobytu w schronisku, a na 2200 - dziewięć.

„A2”

800-2 200 rubli

Dodaj
do kalendarza

Film

Premiera filmu skate „Kraby poza miastem”

Autorzy portalu z deskorolkami Crabcheaps.ru wybrali się na deskorolkę po Bałtyku. Przez miesiąc podróżowali do dziesięciu krajów, nocowali w namiotach i nigdy nie brali prysznica. Ładując kamery na powiązanych stacjach benzynowych, nakręcili film z wyczynami kaskaderskimi na malowniczych europejskich skateparkach.

Tajga

Wstęp wolny

Dodaj
do kalendarza

Wykład

Wystąpienie wykładowe Olega Kulika

Artysta Oleg Kulik stał się popowym bohaterem po spektaklu „Dog Man”, w którym występuje jako czworonożny na smyczy. Od dawna poszerza swój repertuar: zajmuje się fotografią, rzeźbami, instalacjami i reżyserią teatralną. Podczas wykładu o wydajności w Dzielnicy opowie o głównych etapach swojej twórczej biografii.

Kwartał

Wstęp wolny

Dodaj
do kalendarza

Wydajność

„Panika. Mężczyźni bliscy załamania nerwowego”

Fiński dramaturg Miki Mullyaho w fabule tej sztuki konfrontuje się z trzema czterdziestoletnimi mężczyznami: będąc w tym samym mieszkaniu i rozmawiając ze sobą, zaczynają rozumieć własne problemy. Produkcja, która stała się hitem Helsinek w 2006 roku, zamieniła się w talk show w reżyserii Alexandra Bargmana. W grę zaangażowani są Alexander Bargman, Vitaliy Kovalenko i Alexander Novikov.

Muzeum Dostojewskiego

850 rubli

Dodaj do kalendarza

19:30

Festiwal

„Nowe kino brytyjskie”

Jedyną premierą, która weszła do skróconego programu Nowego kina brytyjskiego w Petersburgu, jest Alan Partridge: Alpha Father. Declan Loney nakręcił pełną przygód komedię o kultowej angielskiej telewizji. Film brał także udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku.

„Kino i teatr”
250 rubli

Dodaj
do kalendarza

20:00 

Koncert

Zaz

Francuzka Isabelle Geoffroy zasłynęła w 2007 roku dzięki piosence Je Veux, która stała się jej znakiem rozpoznawczym. W Rosji piosenka jest bardzo popularna, a filmy, na których nasi rodacy ponownie ją śpiewają, zbierają setki tysięcy wyświetleń na YouTube. W tym samym czasie piosenkarka wydała dwa albumy: jazz, chanson i tango.

„Lodowy pałac”

1 000–6 000 rubli

Dodaj
do kalendarza

KONCERT

Zimna jaskinia

Cold Cave, kierowany przez frontmana Wesleya Aisolda, przywraca New Wave i Gothic, ale radykalna estetyka czasami na nich działa. Na przykład koncert zespołu został niedawno odwołany w rodzinnym mieście Filadelfii, a uczestników oskarżono o ideologiczne zaangażowanie w satanizm i nazizm.

Da: Da

800 rubli

Dodaj
do kalendarza

22:00 

Koncert

Elbee źle

Lamont Booker rozpoczął karierę muzyczną w latach 80., współpracując z Samuelem L. Jacksonem, Gerdem, Savasem Pascalidis oraz Dole & Kom. Nazywa siebie księciem muzyki house, a rok temu wydał swój pierwszy pełnoprawny album The True Story of House Music, który zawierał utwory, które były przed czasem.

Stenschneider

Wstęp wolny

Dodaj
do kalendarza

Koncert

Dan Bodan

Kanadyjski piosenkarz z Berlina da swój pierwszy koncert w Rosji. Wschodząca gwiazda muzyki pop już wydała split z liderem Hot Chip Alexis Taylor, eksperymentalnym albumem Nudity & Atrocity na winylu i przygotowuje singiel Hunger Games. Według The Guardian „Bodan jest nowoczesną niezależną wersją Briana Ferry'ego - z jego ospałym smutkiem i romantyzmem, jaskrawą falą występków i dekadencji”.

Bar „Arch”

Wstęp wolny

Dodaj
do kalendarza

23:30 

Festiwal

„Multivision”

Trzy tuziny francuskich filmów animowanych podzielono na bloki. Pierwsze bajki nauczy Cię „kochać po francusku”, drugie nauczy Cię do śmiechu, a trzecie nauczy Cię patrzeć. Wśród nich są animacje 3D i „Cool shot” wykonane w estetyce filmu jednoklatkowego oraz „Concubine Banquet” zaczerpnięty ze starych chińskich zdjęć.

„Ojczyzna”
500 rubli

Dodaj
do kalendarza

Niedziela, 3 listopada

10:00

Wystawa

Sylvester Stallone

Stallone zajmuje się malarstwem od 35 lat, jego pierwsza wystawa odbyła się w Szwajcarii, a artykuły do ​​katalogu przygotowali znani krytycy sztuki Anthony Hayden-Guest i Donald Caspit. Wiele osób nazywa abstrakcyjne ekspresjonistyczne obrazy autoportretami: podobieństwo silnie zarysowanych bohaterów obrazów i bohaterów aktora Stallone jest oczywiste.

Zamek Mihajłowskij

do 13 stycznia 2014 r

10:00-18:00

150 rubli

Dodaj
do kalendarza

12:00

WYSTAWA

Majakowski 120

20 projektantów i artystów z 14 krajów chwali człowieka, który stał się początkiem domowego designu i wywarł ogromny wpływ na kulturę wizualną XX wieku. Plakaty były już pokazywane w czterech miastach Rosji, w niedzielę wystawiają ostatni dzień - planują podróż dookoła świata, przez Europę, Amerykę, Australię i Azję.

Nowe muzeum

do 3 listopada

10:00-18:00

100-200 rubli

Dodaj
do kalendarza

16:30

WYSTAWA

„Nienawiść do siebie - czy to nie okropne?”

W 2001 roku Muzeum Snów Zygmunta Freuda otworzyło wystawę „Miłość do siebie, czy to nie piękne?” Projekt artystyczny Doping-Pong i fotograf w Petersburgu Andrei Chezhin. Po 10 latach spotkali się ponownie i postanowili nakręcić drugą część projektu tym samym modelem.

Muzeum marzeń Freuda

Od 3 listopada do 13 grudnia

Wstęp wolny

Dodaj do kalendarza

19:00

Koncert

Szkocki

Scooter, jedna z najpopularniejszych niemieckich grup tanecznych na świecie, ponownie jedzie do Petersburga - tym razem z programem 20 Years Of Hardcore, poświęconym rocznicy grupy muzycznej. Fani czekają na ulubione hity i materiał z zeszłorocznego albumu Music for a Big Night Out.

IC „Jubileusz”

1 500–2 200 rubli

Dodaj
do kalendarza

20:00

WYSTAWA

Nigel Kennedy

Zdobywca nagrody skrzypcowej Grammy gra najlepsze utwory Antonio Vivaldiego wraz z orkiestrą smyczkową. Nawiasem mówiąc, rekord Four Seasons Kennedy'ego sprzedał się w ponad 3,5 miliona egzemplarzy - wynik przyznany Księdze Rekordów Guinnessa.

Wielka Sala Filharmonii

1 000–6 500 rubli

Dodaj
do kalendarza

Koncert

Ci nowi purytanie

The British New New Puritans zatrzymali się w Petersburgu kilka lat temu, ale od tego czasu kręgosłup zespołu został zredukowany do trio, a Field of Reeds, wydany w 2013 roku, zakończył przejście od postpunkowej do awangardowej muzyki pop i neoklasycznych aranżacji.

„A2”
700-1 500 rubli

Dodaj
do kalendarza

Poniedziałek, 4 listopada

10:00 

WYSTAWA

„Peterstad: budowa przestrzeni miejskiej”

Wystawa oparta jest na współpracy studentów Wydziału Sztuk Wyzwolonych i Nauk Państwowego Uniwersytetu w Petersburgu z fińskimi studentami Uniwersytetu Novia w Jakobstad. Studiując zasady i taktykę poznania środowiska miejskiego, stworzyli wyobrażone miasto Peterstad z jego „psychogeografią”.

„Loft Project Floors”

Do 24 grudnia

Od 10:00 do 22:00

Wstęp wolny

Dodaj
do kalendarza

WYSTAWA

Wystawa Philipa Malyavina

Twórczość rosyjskiego malarza z początku XX wieku nie jest trudna do odkrycia: prawie wszystkie płótna Philipa Malyavina są oznaczone nadmiarem czerwieni. Po rewolucji wyemigrował z Rosji, ale zawsze pozostawał wierny tradycji rosyjskiego malarstwa i tematowi rosyjskiego zaplecza. Dziś jest najbardziej znany jako artysta, który napisał serię „kwitnących Rosjanek” w technice klasycznej, ale z nutką nowoczesności. Poniedziałek jest ostatnim dniem wystawy.

Muzeum Rosyjskie

Do 4 listopada

150 rubli

Dodaj
do kalendarza

11:00 

Festiwal

Narodowy Dzień Jedności

Uroczysty koncert w Pałacu w tym roku nie jest planowany. Festiwal jedności narodów Rosji odbędzie się na stacji moskiewskiej, historyczne i patriotyczne wydarzenie w parku Jekaterinof, a procesja odbędzie się z Kazania do Izaakiewskiego.

Stacja w Moskwie, katedra w Kazaniu i inne miejsca

Wstęp wolny

Dodaj
do kalendarza

19:00 

Koncert

Rolnik Mylen

Rosja zajmuje drugie miejsce (i według niektórych raportów, pierwsze) na świecie pod względem liczby fanów Milen Farmer. Najpopularniejsza francuska piosenkarka w historii w tym roku obchodzi 30-lecie swojej twórczości, więc koncert można uznać za rocznicę. Jak można się spodziewać w takich przypadkach, stare hity i nostalgia będą obfite.

SKK „Petersburg”

2 500–15 000 rubli

Dodaj
do kalendarza

Festiwal

„Multivision”

Holenderscy animatorzy używają głównie starych technik i nie faworyzują grafiki komputerowej. Program retrospektywny obejmuje dzieła żyjącego klasycznego Paula Drissena, ulubieńca międzynarodowego festiwalu filmowego Krugovorot, zdobywcę Oscara Otsidotsyoch i inne filmy zrealizowane w Holandii od lat 80.

Landok

Koszt jest określony

Dodaj
do kalendarza

19:30 

 

Festiwal

„Nowe kino brytyjskie”

Reżyserka Joanna Hogg w latach 80. była zaangażowana w kino eksperymentalne pod patronatem Dereka Jarmana, aw latach 90. kręciła seriale. Główne role w jej filmie „Wystawa” gra Viv Albertin, gitarzysta legendarnego londyńskiego zespołu punkowego The Slits oraz Liam Gillick, znany artysta konceptualny, weteran ruchu młodych brytyjskich artystów. Obraz poświęcony jest pamięci brytyjskiego architekta funkcjonalnego Jamesa Melvina, który zmarł w zeszłym roku.

„Kino i teatr”

250 rubli

Dodaj
do kalendarza

20:00

Koncert

Koncert rocznicowy „Bravo”

30 lat temu pięciu bezimiennych muzyków pojawiło się na scenie jednego z moskiewskich ośrodków rekreacyjnych. Z biegiem lat grupa została zastąpiona przez pięciu wokalistów, a teraz Eugene Havtan, który zebrał zespół jesienią 1983 roku, został liderem. Dwa dni z rzędu - w niedzielę i poniedziałek - „Vasya”, „Moscow Beat”, hity z lat 90., „Miłość nie pali” i „Przede wszystkim” od zera, a piosenki z 2013 roku zabrzmią na scenie „Kosmonauty”.

„Kosmonauta”

900-2 500 rubli

Dodaj
do kalendarza

Zdjęcia: MARZEC PRZECIW NIENAWIŚCI / Vkontakte, Dzień Dziecka w Petersburgu / Vkontakte, Shutterstock.com, Conservatory.ru, Dima Tsyrenshchikov, Yana Blinder / Facebook, Sylvesterstallone.com, Brawoforum.com, Kinomania.ru, Lendoc.ru, Loftprojectetagi.ru, Doping-Pong / Facebook, Actors-spb.narod.ru, Crabcheaps.ru

Obejrzyj wideo: . SQuAD - Stój (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Ile kosztuje pogrzebanie osoby w Moskwie
Liczby pierwsze

Ile kosztuje pogrzebanie osoby w Moskwie

Prawdopodobnie nie jest przesadą stwierdzenie, że każda osoba przynajmniej raz w życiu stoi przed koniecznością pochowania kogoś: krewnego, bliskiego przyjaciela lub przyjaciela. Jednocześnie śmierć i pochówek pozostają tematem tabu, jednym z głównych nierozwiązanych rytuałów kultury, a gdy staje się wobec nich bezpośrednio, człowiek często nie wie, jak się zachować.
Czytaj Więcej
Znacznie taniej latać na wakacjach późnym latem
Liczby pierwsze

Znacznie taniej latać na wakacjach późnym latem

Pisaliśmy już, że bardziej opłaca się odpoczywać we wrześniu niż w lecie. Ale jesień jest bardziej podatna na złą pogodę. Rozwiązaniem kompromisowym jest odlecieć pod koniec lata i spędzić ostatnie dni sierpnia i początku września na wakacjach. Ceny będą już niższe, a pogoda będzie nadal latem. Specjaliści serwisu „Tutu.
Czytaj Więcej
Ile kosztuje gra<br>ślub w Moskwie?
Liczby pierwsze

Ile kosztuje gra
ślub w Moskwie?

Według statystyk rocznie w Moskwie zawieranych jest około stu tysięcy małżeństw. Pomimo kryzysu wciąż nie oszczędzają pieniędzy na weselach, ponieważ ten dzień powinien stać się jednym z najszczęśliwszych i najbardziej niezapomnianych w życiu. Limuzyny Hummer, bujne krynoliny, wykluczenia panny młodej na lądowaniu i sesje zdjęciowe z gołębiami to już przeszłość.
Czytaj Więcej
Jakich posłańców używają Rosjanie
Liczby pierwsze

Jakich posłańców używają Rosjanie

Na prośbę Life around Megafon przeanalizował, z czego korzystają komunikatory komórkowe i sieci społecznościowe w całej Rosji. W szczególności okazało się, że główną siecią społecznościową, którą ludzie czytają ze smartfonów, jest VKontakte (37,5%), a następnie Odnoklassniki (19,1%), Instagram (16,8%), Twitter (10 , 5%) i Facebook (9,1%).
Czytaj Więcej