Rozrywka

Plany weekendowe: 22-24 listopada

22 listopada

piątek

23 listopada

sobota

24 listopada

niedziela

Piątek 22 listopada

19:30

Teatr Narodowy na żywo: „Zwyczaj tworzenia sztuki”

Stulecie Dnia kompozytora Benjamina Brittena w Moskwie obchodzone jest poprzez nadanie spektaklu na podstawie sztuki Alana Bennetta - jest to komedia o spotkaniu Brittena ze swoim przyjacielem, poetą Winstenem Hugh Odenem, po wielu latach separacji. Wspólnie omawiają kwestie sztuki, etyki i filozofii.

„Formula Cinema Horizon”

19:30

600 rubli

Dodaj
do kalendarza

20:00

„Pijaństwo u Michaiła Efremowa”

50. rocznica ekscentrycznego rosyjskiego aktora będzie świętować wraz z nim wielu przyjaciół i wszystkich, z którymi pracował w ostatnich latach: kwartet I, Leonid Parfyonov, Evgeny Margulis, Bi-2, Sergey Mazaev i oczywiście Dmitrij Bykov. Obiecują przypomnieć główne kamienie milowe kreatywności - od Czapajewa i Pustki po Obywatela Poety.

Ratusz Crocus

20:00 

1 200–15 000 rubli

Dodaj
do kalendarza

Koncert HTRK

Australijskie trio, które po samobójstwie basisty w 2010 roku zamieniło się w duet, HTRK wykonuje medytacyjny proto-punk na skraju syntypopu. Muzyka HTRK jest smutna, ale nie bez dowcipu, a solistka Janine Standish wnosi do swoich występów delikatną seksualność. Nazywają Davida Lyncha swoim głównym mózgiem.

„Kult”

20:00

600 rubli

Dodaj
do kalendarza

21:00

Koncert Iceage

Występ modnych duńskich punków, rehabilitujących gatunek dla rówieśników z „iPhone'ami”. Kilka dni przed koncertem w Moskwie zespół wydał nowy singiel, na którym między innymi zaśpiewali Sinead O'Connor - na tę sztuczkę w Manifeście również warto poczekać.

Manifest

21:00

800 rubli

Dodaj
do kalendarza

22:00

Techno Gipsy: Half Baked 4th Birthday

Postanowiono świętować urodziny grupy promocyjnej z Londynu nie tylko w tajnym klubie w ich ojczyźnie, ale także w Moskwie - to logiczna decyzja, biorąc pod uwagę częstotliwość wizyt w moskiewskich klubach przez DJ-ów Half Bakeda. Oprócz stałych mieszkańców Gabor Shablitsky, grający zabawny dom technologiczny pod pseudonimem Robag Wruhme, zostanie odnotowany na imprezie.

Cygański

22:00−06:00

Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Wystąpienie Alexa Niggemanna

Zestaw niemieckiego DJ-a, którego albumy tradycyjnie zauważa Resident Advisor, wynika między innymi z niebanalnego wpływu muzyki soul i funk na Alexa. Oprócz Niggemana paryski Phil Wicks, skupiający się również na mieszance house i funku, zagra na imprezie w Shanti.

Shanti

22:00−06:00

Za darmo

Dodaj
do kalendarza

23:00

Impreza Walk of Taste

Miejsce drugiej imprezy Walk of Taste zostanie ogłoszone dokładnie na dzień przed rozpoczęciem. Najprawdopodobniej będzie to niestandardowa lokalizacja podobna do przeszłości - budynek Central Telegraph na Tverskaya. Gwiazda z Portland przyniesie melancholijny zespół Chromatics, grając coś podobnego do ścieżek dźwiękowych do filmu drogowego, oraz brytyjski DJ Damian Lazarus.

Miejsce nie zostało ujawnione

23:00

Na zaproszenie

Dodaj
do kalendarza

23:30

Luke Vibert Performance

Seria imprez Acid Chaos rozpoczyna się występem współpracownika Aphex Twin i µ-Ziq. Przez 20 lat Weibert odtwarzał wszystko, co można sobie wyobrazić, od ambientu po hip hop i drum and bass, współpracując z listą wytwórni, w tym Ninja Tune i Warp. Jego zestawy wciąż stanowią szokującą mieszankę wszystkich modnych stylów elektronicznych.

Solianka

23:30−06:00

500 rubli

Dodaj
do kalendarza

23:55

Veseninka Rex 25 lat

Kolejne międzynarodowe urodziny - w „Monasterio” świętować 25-lecie francuskiego klubu Rex, znanego na przykład z tego, że występowali tam początkujący Daft Punk i Sprawiedliwość. Oprócz stałych mieszkańców obu klubów przyprowadzą DJ Deep, który jest z pasją kochany przez Francuzów.

Monasterio

23:55−08:00

500 rubli

Dodaj
do kalendarza

Sobota, 23 listopada

10:00

Noworoczny rynek w Tsvetnoy

Na minusie na parterze Tsvetnoy otworzył się tradycyjny jarmark noworoczny: przyniesiono sztuczne świerki o różnych kształtach i rozmiarach, dekoracje, prezenty, girlandy, sarny i bałwanki - krótko mówiąc, wszystko, aby stworzyć atmosferę noworoczną, nie czekając na pierwsze zaspy śnieżne.

„Kolor”

10:00−22:00

Za darmo

Dodaj
do kalendarza

11:00

Quest „Metrobuki nazwany na cześć Lenina”

Oficjalny wyścig podziemny na trzynastu miejskich stacjach metra z zadaniami i nagrodami. Zespoły, które nie przekraczają liczby więcej niż pięciu osób, będą musiały najpierw odgadnąć pożądaną stację, a następnie szukać czegoś na niej, ustalonego przez organizatorów. Udział jest bezpłatny, ale zachęca się do dobrowolnego wkładu.

Czytelnia biblioteki dla nich. Turgieniew

11:00

Przez rejestrację

Dodaj
do kalendarza

Wystawa „John Baldessari. 1 + 1”

„Garaż” kończy pierwszą moskiewską wystawę klasyki konceptualizmu, która obejmuje prace z jego najnowszej serii. Tam stosuje zastrzeżoną technikę - łączy obrazy z tekstami. Na wyłaniającym się skrzyżowaniu zaczynają się tworzyć nowe znaczenia, ale nikt nie gwarantuje, że będą prawdziwe.

CSK „Garaż”

11:00−22:00

200 rubli

Dodaj
do kalendarza

12:00

Wystawa „Yuri Albert.
Co artysta chciał powiedzieć? ”

Retrospekcja ironicznego konceptualisty moskiewskiego: Albert albo parodował sowieckich modernistów, potem brał udział w działaniach absurdalnej grupy Edelweiss, albo sugerował, że organizatorzy moskiewskiego Biennale zapłacą za jego pogrzeb. Wszystko to wiąże się z próbami znalezienia granicy między przypadkowym obiektem a dziełem sztuki.

MMSI na Gogolevsky

12:00−20:00

20-250 rubli

Dodaj
do kalendarza

Wystawa „Opat Berenice: fotografia i nauka”

Wspólny projekt Muzeum Politechnicznego i Massachusetts Institute of Technology to seria prac amerykańskiego wizualizującego naukę dla szerokiej publiczności. Abstrakcyjne filmowanie procesów fizycznych i chemicznych jest nieoczekiwanym, ale interesującym aspektem artysty, który zasłynął z kręcenia świeckiego Nowego Jorku.

„Multimedia
Muzeum Sztuki ”

12:00−21:00

150–300 rubli

Dodaj
do kalendarza

14:00

Urodziny Ram Tolik

Słynny baran ma wakacje - z tej okazji Tolik zostanie przeniesiony z pensjonatu pod Moskwą, gdzie hibernuje jagnię, na swoją rodzinną werandę „Chaczapuri”. Gościom obiecano gry i ciasta, ale proszeni są o ciepłe ubranie. Ostatnio Tolik często się poruszał i gubił walizkę z ubraniami, więc dla tych, którzy chcą przynieść prezent, lepiej wybrać koszulkę, szorty lub kombinezon dla Tolya.

Khachapuri
w sprawie „Kijowa”

14:00

Za darmo

Dodaj
do kalendarza

19:00

Koncert dla dorosłych

Małżeński duet fotografa i artystki z Detroit od dziesięciu lat wykonuje taniec elektro-taneczny: ona jest przy mikrofonie, on stoi za syntezatorem. Ich idolami są Fischerspooner i Felix da Housecat, a duet znany był z wydawania remiksów swoich piosenek, nie licząc własnych sześciu albumów studyjnych.

Solianka

19:00

500 rubli

Dodaj
do kalendarza

20:00

Koncert „Leningrad”

Dwudniowy moskiewski koncert grupy, którego składu nie można śledzić: w tym roku na przykład blondynka Alisa Voks-Burmistrova przyszła zastąpić piosenkarkę, która pozostawiła niezapomniany wygląd i głos Julii Kogan. I czy konieczne jest śledzenie, jeśli piosenki pozostają tak samo kręcące się, a Siergiej Sznurow nadal wchodzi na scenę w czerwonym treningu.

Arena Moskwa

20:00

2200 rubli

Dodaj
do kalendarza

Burning Man Moscow Party Decompression

Wydarzenie poświęcone kultowemu festiwalowi sztuki Burning Man w Nevadzie: impreza dla wszystkich, którzy byli lub chcieliby odwiedzić dno wysuszonego słonego jeziora w mieście Blackrock. Oprócz części muzycznej odbędą się przedstawienia wizualne i instalacje. Ponadto goście zostaną poinformowani, jak właściwie przygotować się do udziału w festiwalu.

Arma 17

20:00

500 rubli

Dodaj
do kalendarza

Koncert Milesa Kane'a

Były solista The Rascals i The Last Shadow Puppets, niezależny rockowy Miles Kane po raz ostatni przyjechał do Moskwy latem 2011 roku. Potem zebrał full house w „B2”, a potem zagrał dla DJ-ów dla fanów w barze „Kochanie, oddzwonię…”. Latem 2013 roku Miles wydał swój drugi solowy album i znów bez wahania zabiera go do nas.

Glavklub

20:00

1 500–2 500 rubli

Dodaj
do kalendarza

21:00

Występ Guy J.

Set izraelski DJ i producent, wybitny przedstawiciel domu technologicznego. Guy jest sympatyczny między innymi dla kanadyjskiej Tigi, która zaprosiła go do wydania w wytwórni Tiga Turbo Recordings, a założyciel progresywnego domu John Digwyd poręczył za debiutancki album Esperanza.

Żetony

21:00−05:00

Za darmo

Dodaj
do kalendarza

23:00

Impreza 2 lata na antenie: urodziny klubu Pravda

Druga rocznica Prawdy będzie świętowana z udziałem gości z Lipska, miasta wpisanego w muzyczną tradycję techno- logiczną Berlina i Frankfurtu. W środku nocy wystąpi duet Luna City Express, a następnie słynny Matthias Tanzman.

Prawda

23:00−06:00

500 rubli

Dodaj
do kalendarza

23:30

Dzień Doktora

Transmisja ze specjalnej rocznicowej serii nakręconej z okazji 50. rocznicy science fiction serii Doctor Who. W Londynie rocznica obchodzona jest przez cały tydzień w skali porównywalnej do urodzin królowej, a my ograniczymy się do korony świąt - 75-minutowy odcinek zostanie pokazany w 3D równocześnie z transmisją na BBC.

„Formula Cinema Horizon” i inne kina

23:30

500 rubli

Dodaj
do kalendarza

Niedziela, 24 listopada

10:00

Wystawa „Pete Mondrian.
Droga do abstrakcji ”

W ubiegły weekend mała wystawa jednego z twórców sztuki abstrakcyjnej. Surowa geometria i lokalne kolory obrazów Mondriana wpłynęły zarówno na całą powojenną sztukę, jak i na design i modę: w 1965 roku Yves Saint Laurent stworzył słynną kolekcję sukienek koktajlowych, zainspirowaną jego obrazem.

Galeria Tretiakowska na Krymsky Val

10:00−18:00

100-360 rubli

Dodaj
do kalendarza

12:00

Wystawa „Yuri Albert.
Co artysta chciał powiedzieć? ”

Retrospekcja ironicznego konceptualisty moskiewskiego: Albert albo parodował sowieckich modernistów, potem brał udział w działaniach absurdalnej grupy Edelweiss, albo sugerował, że organizatorzy moskiewskiego Biennale zapłacą za jego pogrzeb. Wszystko to wiąże się z próbami znalezienia granicy między przypadkowym obiektem a dziełem sztuki.

MMSI na Gogolevsky

12:00−20:00

20-250 rubli

Dodaj
do kalendarza

Wystawa „Opat Berenice: fotografia i nauka”

Wspólny projekt Muzeum Politechnicznego i Massachusetts Institute of Technology to seria prac amerykańskiego wizualizującego naukę dla szerokiej publiczności. Abstrakcyjne filmowanie procesów fizycznych i chemicznych jest nieoczekiwanym, ale interesującym aspektem artysty, który zasłynął z kręcenia świeckiego Nowego Jorku.

„Multimedia
Muzeum Sztuki ”

12:00−21:00

150–300 rubli

Dodaj
do kalendarza

Wystawa „Performance Now”

Wystawa-studium wykonania w kontekście kultury zerowej, prowadzone przez Roseleya Goldberga, głównego eksperta w tej dziedzinie. Wśród znanych nazwisk są amerykański duet Allora i Calsadilla, izraelski Yael Bartana i Hiszpan Santiago Sierra, jednak ich eksperymenty zostaną pokazane głównie na wideo i zdjęciu.

Muzeum Żydowskie
i środek tolerancji

12:00−22:00

250–400 rubli

Dodaj
do kalendarza

17:00

Otwarcie lodowiska w Ermitażu

Pierwszy dzień pracy lodowiska upłynie pod znakiem występu cyrkowej trupy Yuri Nikulin, klasy mistrzowskiej na temat tworzenia masek teatralnych, pokazów mimów i innych wariacji na temat cyrku. Dzieci będą mogły tutaj wysłać list do Świętego Mikołaja: obok lodowiska będzie działać „magiczna poczta”.

Ermitaż ogrodowy

17:00−21:00

Za darmo

Dodaj
do kalendarza

Zdjęcia: Vk.com, Mr. Nightshade, Jonandesign, Duncan Rawlinson, Yuga.ru

Obejrzyj wideo: Urodziny Tosi- vlog . KasiaLovesStyle (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Księżycowe zaćmienie na Instagramie
Galerie

Księżycowe zaćmienie na Instagramie

Dzisiaj miało miejsce drugie zaćmienie Księżyca Czterech, które następują po sobie w krótkim czasie. Pierwszy miał miejsce 15 kwietnia, a ostatni 29 września 2015 r. Księżyc przeszedł w cień Ziemi, a potem wyszedł z niego w czerwonawym odcieniu. Krwawy księżyc obserwowali mieszkańcy Australii, Azji Południowo-Zachodniej i wybrzeża Pacyfiku.
Czytaj Więcej
Blast z przeszłości: jak wyglądaliśmy 10 lat temu
Galerie

Blast z przeszłości: jak wyglądaliśmy 10 lat temu

W tym roku Look At Media obchodzi pierwszą poważną rocznicę - w październiku 2007 roku Wasilij Esmanow, Aleksiej Ametow i Ekaterina Bazilevskaya uruchomili Lookatme.ru. Wkrótce łuki stały się jedynie dodatkiem do wiadomości, osobistych blogów, materiałów o muzyce, kinie i współczesnej kulturze. Życie wokół pojawiło się w części Look At Me.
Czytaj Więcej
Święto Dziękczynienia na Instagramie
Galerie

Święto Dziękczynienia na Instagramie

Święto Dziękczynienia, rodzinne wakacje i jeden z najbardziej pracowitych dni w roku dla Instagrama, który w swojej historii zajmował dwa rekordowe lata 10 milionów zdjęć dziennie z tagiem # Dziękczynienia, tradycyjnie obchodzony był 27 listopada w Stanach Zjednoczonych. W tym roku nie było możliwe pobicie rekordu, ale nie mniej inspirujące ujęcia - życie wokół obserwowało, jak Amerykanie świętują święto w domu i na procesjach ulicznych.
Czytaj Więcej
Godzina dla Ziemi w Moskwie na zdjęciach na Instagramie
Galerie

Godzina dla Ziemi w Moskwie na zdjęciach na Instagramie

# Chaszemli # chaszemlli2014 „Godzina dla Ziemi” to coroczna akcja ekologiczna. Jego istotą jest wyłączenie prądu na godzinę i odpoczynek na planecie. Moskwa uczestniczy w akcji od kilku lat. Życie wokół zgromadziło wybrane zdjęcia aktywnie działających na rzecz środowiska Moskali, którzy spędzili godzinę w ciemności.
Czytaj Więcej