Weekend

Uroczystości zapusty, kilka pchli targ, „Stereozima” i kolejne 24 wydarzenia

28 lutego

piątek

1 marca

sobota

2 marca

niedziela

28 lutego

10:00

wystawa

„Ja też tu kiedyś byłem”

Jurij Cooper wyemigrował z Rosji kilkadziesiąt lat temu, więc teraz jest nazywany artystą sowieckim, rosyjsko-amerykańskim. Cykl pracy poświęcony Petersburgowi przekazał katedrze św. Izaaka. Teraz jego nostalgiczne pejzaże petersburskie były wystawiane w Erarcie.

gdzie:Erarta

koszt:200 rubli

do kalendarza

11:00

wystawa

SURA-52

Konstantin Grachev malował krajobrazy nad brzegiem rzeki Sury w regionie Niżny Nowogród. Artysta pisze w bogatych kolorach, pokazuje rosyjską naturę z wysokości szybowca i tylko sporadycznie włącza osobę do fabuły.

GDZIE:Galeria Łazariewa

CENA:Za darmo

do kalendarza

16:00

wydajność

Raumpflanze

Od początku 2014 r. Niemka Anna Kropfelder pracuje w rezydencji artystycznej w centrum sztuki Puszkinskaya 10. Teraz jest gotowa zaprezentować swój pierwszy projekt. Przez dwie godziny w hali otworzy się ciemnozielona roślina pnąca. Punktem kulminacyjnym jest 18:30.

GDZIE:Centrum sztuki „Puszkinskaya 10”

CENA:Za darmo

do kalendarza

19:00

festiwal

„Stereozyme”

Tym razem Morcheeba pojawi się w roli głównej w Zimowym Festiwalu Muzyki Lekkiej. Zespół Trip Hop zaprezentuje swój ósmy album Blood Like Lemonade w Petersburgu. Morcheeba nagrała go ze swoim „złotym” składem - a mianowicie z wokalistką Skye Edwards, której imię dla wielu nadal jest synonimem całego zespołu. Na scenie „Kosmonauta” pojawią się Estończycy Ewert i The Two Dragons oraz St. Petersburg Atlantida Project.

gdzie:„Kosmonauta”

kiedy:19:00

koszt:1700 rubli

do kalendarza

oglądanie filmu

„Kino olimpijskie oczami naocznych świadków”

Uczestnicy tych samych gier przyjadą, aby przedyskutować i obejrzeć film „White Peak”, który ma miejsce podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Austrii w 1976 roku. Zadowolony z oglądania klubu filmowego festiwalu „Message to the Man”.

gdzie:Budynek Dwunastu Collegii

koszt:Za darmo

do kalendarza

19:30

wykład

„Kontakty międzykulturowe w historii”

Wykładowca Wydziału Sztuk Wyzwolonych i Nauk Uniwersytetu Państwowego w Sankt Petersburgu oraz Wydziału Historii Wyższej Szkoły Ekonomicznej Dmitrij Panchenko opowie o tym, jak przecenia się kulturę narodową i jakie są między nią kontakty międzykulturowe.

gdzie:Kup „Word Order”

koszt:Za darmo

do kalendarza

20:00

wydajność

Muzyczna i lekka akcja „Rachmaninow. Śpiewy liturgiczne”

Chór Katedry Smolny wykona Liturgię Rachmaninowa w ramach pokazu świetlnego w katedrze św. Izaaka. Oświetlenie wnętrza będzie dynamicznie zmieniane podczas koncertu. Wydarzenie odbywa się w Petersburgu tylko dwa razy w roku. Podobnie jak podczas wszystkich koncertów w Izaaku, odwiedzający będą słuchać stojącej Rachmaninowa.

gdzie:Katedra św. Izaaka

kiedy:20:00

koszt:Za darmo

do kalendarza

1 marca

10:00

festiwal

„Hałas, zapusty!”

Tradycyjne święta zapusty na wyspie Yelagin to zespoły ludowe, rzemiosło i naleśniki. Dla gości przybywających w strojach ludowych wstęp do parku będzie bezpłatny. Mężczyźni powinni nosić czapkę, kożuch, odnoryadku lub osłonę i pas. Kobiety - długa spódnica ze wzorem, szalik lub kokoshnik i tradycyjna odzież wierzchnia - ten sam kożuch, odnaruku, morderca lub futro.

gdzie:TsPKiO nazwane na cześć Kirowa

kiedy:1–2 marca

koszt:W garniturze za darmo

do kalendarza

festiwal

Sprzedaż książek

W każdy pierwszy weekend miesiąca sprzedaż odbywa się w Pałacu Kultury Krupskaya, największych targach książki w mieście. Książki można kupić za 10, 20 i 50 rubli. Wybór jest bardzo szeroki - są klasyka, science fiction i kryminały.

gdzie:Pałac Kultury nazwany na cześć Krupskiej

koszt:Za darmo

do kalendarza

wystawa

Złoty żółw

Wystawa finalistów i zwycięzców międzynarodowego konkursu fotografii dzikiej przyrody zaprezentuje 200 zdjęć wybranych przez jury składające się z dziesięciu nominacji z 15 tysięcy nadesłanych prac z 77 krajów. Konkurs odbywa się ósmy rok z rzędu w ramach dziesięcioletniego programu ONZ na rzecz ochrony różnorodności biologicznej. Po raz pierwszy w historii konkursu zwycięzcy zostaną ogłoszeni w Petersburgu.

gdzie:
Projekt strychu Podłogi

kiedy:
1 marca - 18 maja

koszt:
0 - 290 rubli

do kalendarza

12:00 

festiwal

Ręcznie robiony rynek

Tym razem właściciele K-Modu uwielbiali sprzedaż ręcznie robionych rzeczy, tym razem poświęconych kotom. Będą torby, zabawki, ubrania i biżuteria ze zwierzętami. Artysta mehendi został również zaproszony na rynek.

gdzie:K-Mod

koszt:Za darmo

do kalendarza

festiwal

„Autosubbotnik”

Gdy topi się śnieg w Petersburgu, asfalt również znika, mówią kierowcy. W sobotę organizują mobilną wycieczkę fotograficzną. Doły, dziury, zapady i inne niedoskonałości, takie jak wadliwe światła drogowe, które zostaną następnie przedstawione władzom miasta, zostaną usunięte. Teraz szukają aktywistów, którzy sprawdzą dzielnice Moskwy, Kirowa i Krasnoselskiego.

gdzie:Sankt Petersburg

koszt:Za darmo

do kalendarza

wystawa

„Nie ma analogów”

Jeden z patriarchów fotografii Leningradu-Petersburga Valery Degtyarev zawsze lubił eksperymentować. Wystawa prezentuje prace o Petersburgu związane z analogicznym okresem jego twórczości - kiedy otrzymał odbitki metodą witrażową i oświetlił czarno-biały film.

gdzie:„Rachmaninov Yard”

koszt:100 rubli

do kalendarza

16:00

wykład

„Fotografia: między znaczącym a znaczącym”

Wraz z naukowcem zajmującym się kulturą na Uniwersytecie Państwowym w Petersburgu, Olgą Davydovą, będą badać teorie jednego z największych współczesnych fotoanalityków Rosalinda Krauss w Photodepa.

gdzie:„Photodepartment”

koszt:150 rubli

do kalendarza

18:00

PARTY

Otwarcie baru pingwina

Właściciele trzykrotnego zdobywcy nagrody Life Award - Mishka Bar - otwierają trzeci lokal. Na przyjęciu otwierającym obiecują duży garnek, markowe risotto z kurkami, wędzone bruschetty z dorsza, pełny pasek alkoholu i muzyki z płyt.

gdzie:„Pub i restauracja Penguin”

CENA:Wstęp wolny

do kalendarza

19:00

WIDOK NA KINO

Wieczór z filmem niemym

„Aurora” kontynuuje sesje retrospektywne pod hasłem „Aurora” - kino-muzeum ”. Tym razem nieme arcydzieła rosyjskich reżyserów z początku XX wieku zostaną pokazane z Mozuzhukhinem, Chołodną, ​​Polonskim i Smirnową w towarzystwie Aleksieja Chiżhika, który gra na fortepianie, syntezatorze i wibrafonie, oraz Grigorija Woskoboinika, który jest właścicielem gitary basowej i basu basowego.

GDZIE:Kino „Aurora”

CENA:350 - 900 rubli

do kalendarza

wykład

Ojciec Andrey Kuraev. „Kim on jest twoim Bogiem”

Rosyjska osoba religijna i publiczna, protodekon Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego i częsty gość wiadomości będzie mówił o Zrozumieniu Boga w podłogach.

gdzie:„Loft Project Floors”

koszt:400 rubli

do kalendarza

wykład

„Przestrzeń, w której rodzi się sztuka we współczesnej metropolii”

Roman Krasilnikow z Quarter, Ekaterina Faldina z CheapTrip i Genadiy Bogolepov, reprezentujący klub A2, opowie o przyszłości loftów i centrów kultury w Sankt Petersburgu. Po drodze omówią doświadczenia Moskwy i europejskich miast.

gdzie:Funky kuchnia

koszt:Wstęp wolny

do kalendarza

19:30

koncert

Uderz w puszkęAll-Stars i eNsemble

Amerykanie Bang on a Can All-Stars ostatnio odwiedził Sankt Petersburg dziesięć lat temu. Teraz wraz z e-zespołem w Petersburgu wykonają utwory kompozytorów eksperymentalnych Michaela Gordona, Davida Langa, Lucasa Ligetiego, Steve'a Martlanda i Julii Wolf. Zagra także słynna aranżacja klasyki muzyki ambient „Music for Airports” Briana Eno.

gdzie:Nowa scena Teatru Aleksandryjskiego

koszt:400 rubli

do kalendarza

20:00

festiwal

„Zimowy wieczór światła”

Nocny festiwal odbędzie się jednocześnie w Polsce, Francji, Niemczech, Chinach i Rosji. Przy wejściu do Catherine Park o 20.00 rozpoczną się trzy wycieczki: każdemu uczestnikowi zostanie przedstawiona świetlna papierowa latarnia, którą można następnie wystrzelić w niebo. O dziesiątej wieczorem w parku odbędzie się pokaz ognia, lodowisko i kawiarnia z herbatą, grzanym winem, ciastkami i naleśnikami zostanie otwarta na Placu Trójkątnym.

gdzie:GMZ „Carskie Sioło”

kiedy:20:00

koszt:Za darmo

do kalendarza

23:00

impreza

Łatwe zmiany

Wybitni przedstawiciele krajowej sceny minimal techno w niedawno otwartym barze Heisenberg zostaną poprowadzeni przez grupę promocyjną Double Sound. Następujący DJ-e - „Easy Changes” - mają własną wytwórnię techno Nervmusic i są prywatnymi gośćmi moskiewskiego klubu Arma17 i Berlin Weekend.

gdzie:Heisenberg

koszt:300 rubli

do kalendarza

impreza

Noc etykiety Udacha

Moskiewska wytwórnia winylowa Udacha zaprezentuje swoich muzyków w Petersburgu. Jako założyciel wytwórni, Alexander Kalik, powiedział Afishi do nagrania, że ​​wybrali „coś tak ciepłego, miękkiego, przyjemnego, gdzieś psychodelicznego”. Można to usłyszeć na oficjalnej imprezie. Dla niej nawet nagrali dysk z nadchodzących nagrań.

gdzie: „Stackenschneider bar”

koszt:Za darmo

do kalendarza

23:59

wydajność

„Noc tańczących mężczyzn”

Cztery dzieła taneczne pokonają w tańcu motyw męskości. Jak męski reżyser wpływa na utwór (pokaże to holenderski choreograf Jasper Van Luke), jak mężczyźni wykonują zestaw kobiet i jaka jest osobliwość męskiego solo.

gdzie:„Skorokhod”

koszt:400 rubli

do kalendarza

2 marca

12:00

sprawiedliwy

Sprzedaż garaży

Właściciele trzech witryn jednocześnie zdecydowali, że pierwszy weekend wiosny to świetny czas, aby wstrząsnąć szafkami i przykuć uwagę na nowe rzeczy. W antikafe Freedom organizują Fair of Magic z petersburskim warsztatem ręcznym i mistrzowskim ich autorów, w klubie MOD jest wyprzedaż garażu z malowaniem mehendi, aukcja obrazów i muzyki na żywo, kolejny przyjazny camber można znaleźć w studio fotograficznym N'Look.

gdzie:Freedom, MOD
N'look

kiedy:12:00-22:00

koszt:Za darmo

do kalendarza

festiwal

Obudź się

Tematem festiwalu jest design, grafika i nowoczesna technologia. Połączy roboty i innowacyjne projekty architektoniczne, designerskie meble oraz ograniczone magazyny i przedmioty artystyczne. Program obejmuje kursy mistrzowskie i konkursy, których zwycięzca otrzyma tablet.

gdzie:„Morze”

koszt:200 rubli

do kalendarza

festiwal

Święto miasta „Tydzień naleśników”

Domki naleśnikowe, sklepy z pamiątkami i namiot rzemieślników zostaną postawione na plaży Petropavlovka, gdzie nauczą filcowania na sucho, tkania słomy, malowania drewna i modelowania gliny. Bastion Golovkina będzie gospodarzem pojedynków na pięści i innych zawodów w tygodniu Pancake o siłę, zręczność i skład ditties. Wszyscy zwycięzcy otrzymają bezpłatne naleśniki. W parku z okazji 300. rocznicy goście mogą jeździć na przebranych koniach, wielbłądach lub reniferach.

gdzie:Twierdza Piotra i Pawła

kiedy:12:00

koszt:Za darmo

do kalendarza

19:30

wydajność

„The Jist”

Społeczna tragikomedia na temat współczesnego życia została przygotowana przez Theatre of Normative Plastic. Reżyser Roman Kaganowicz stawia swoich bohaterów z wyborem, jakiego dokonuje każda osoba - być sobą lub wejść w strumień.

gdzie:Przestrzeń teatralna „Warsztat”

koszt:450-500 rubli

do kalendarza

Zdjęcia: Yarmarka_kmod, Penguinbar, Udacha-recordlabel.com, Maslenica_park300_letiya, Shutterstock.com

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Restauracja „Moscow City”
Jedzenie

Restauracja „Moscow City”

W miejscu restauracji „Moskwa” na najwyższym piętrze centrum biznesowego „City Center” uruchomiono nowy bar koktajlowy „Moscow City”. Instytucję otworzyli Dmitrij Sokołow, współwłaściciel barów XXXX i restauracji Vosaduli oraz biznesmen Konstantin Zvonnik. W dni powszednie miasto Moskwa działa jak restauracja, aw weekendy zamienia się w koktajl bar z muzykami gościnnymi grającymi covery jazzowe i dyskretne karaoke: bez chanson i rosyjskiego popu, ale z Niną Simon i Frankiem Sinatrą.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie
Jedzenie

Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie

W ubiegłym roku w Moskwie otwarto trzy koszerne restauracje - Noodles, Misada i Tel Awiw, a sieć Chocolate Chain kosiła jedną ze swoich kawiarni. Któregoś dnia w stolicy otwiera się kolejna koszerna restauracja - Zucker, tym razem stworzona przez Ginza Project, co potwierdza trend w ostateczności: gospodarstwo wciąż liczy pieniądze.
Czytaj Więcej
Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso
Jedzenie

Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso

Chudy Chleb Ser Tofu Grillowany Bakłażan Grillowana Papryka Mix Sałatka Pesto Pomidory WASILY GOLOVIN Szef Kuchni Red Espresso Bar „Kanapka Z Grillowanymi Warzywami” jest w głównym menu sieci Red Espresso Bar, ale specjalnie zmieniłem ją na chude menu, aby ci, którzy zachowują post, nie mogli sobie odmówić.
Czytaj Więcej
Restauracja-Bazar „Goat Dereza”
Jedzenie

Restauracja-Bazar „Goat Dereza”

Bazar restauracyjny „Goat Dereza” przy ulicy Artema działa w trybie testowym, oficjalne otwarcie nastąpi w tym tygodniu. Produkty do restauracji dostarczane są z gospodarstw, a główną cechą menu jest obfitość dań z produktów ekologicznych i zdrowe śniadania do 11 rano. Przy wejściu do Koziej Derezy znajduje się sklep z niewielkim wyborem ekologicznego mleka koziego i krowiego, kwaśnej śmietany, masła, sera feta i twarogu, kiełbas i chleba.
Czytaj Więcej