Weekend

Lebanon Hanover, night von Trier, klasyka pop-artu i kolejne 19 weekendowych wydarzeń

7 marca

piątek

8 marca

sobota

9 marca

niedziela

10 marca

poniedziałek

7 marca

11:00

wystawa

„Droga kobiety”.Dana Kindrova

Na wystawie czeskiego fotografa - ponad sto zdjęć wykonanych od lat 70. do końca lat 90. Zaczynając strzelać do przyjaciół i kolegów z klasy, Dana Kindrova konsekwentnie badała motyw klasycznego wizerunku kobiety. Przez dwadzieścia lat, na przykładzie swoich bohaterek, spotkała się we Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce, na Ukrainie i oczywiście w Czechach artystka wyróżniała główne etapy życia „kobiety Europy”.

gdzie:Rosfoto

kiedy:11:00-19:00

koszt:
0-200 rubli

do kalendarza

12:00

wystawa

„Szkoła leningradzka Jurija Aleksandrowa”

Pod koniec lat 70. Aleksandrow pracował w wydawnictwie Oświecenia i ilustrował podręczniki dla ludów Dalekiej Północy i Dalekiego Wschodu. Dziś jest znanym petersburskim konceptualistą i prowokatorem: do swoich etnicznych zdjęć dodał fallusy i kobiecą pierś. Z tym wszystkim, w jego komiksach o codziennym życiu Czukockiego jest znacznie więcej szczegółów etnograficznych niż w ilustracjach do książek dla dzieci, nad którymi wcześniej pracował.

gdzie:
„Nowe muzeum”

kiedy:
12:00-19:00

koszt:

100-200 rubli

do kalendarza

15:00

festiwal

Rynek Madewish

Ponad tysiąc metrów kwadratowych zajmą prace rosyjskich projektantów. Na rynku można znaleźć artykuły wyposażenia wnętrz, buty, ubrania, torby i akcesoria. Oprócz samego rynku projektowania otworzy się sala wykładowa i warsztaty. W dniach 7 i 9 marca goście zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w sesji mody.

GDZIE:
Tkacze

KIEDY:
do 9 marca

CENA:

Za darmo

do kalendarza

19:00

koncert

Alexander Gindin

Alexander Gindin jest obecnie jednym z najpopularniejszych rosyjskich pianistów. Wykona drugi koncert Rachmaninowa i pierwszą symfonię Gustava Mahlera. Orkiestrą zarządzać będzie Ludowy Artysta Azerbejdżanu Rauf Abdullayev.

GDZIE:
Wielka Sala Filharmonii

CENA:

400-1 000 rubli

do kalendarza

20:00

koncert

Liban Hanower

Po pomyślnym wejściu na gotycką falę ożywienia, brytyjski Liban Hanower powtórzył dźwięk zimnej fali lat 80. i przekroczył wszelkie rozsądne granice depresji w tekstach. Wydaje się, że tylko tego potrzebuje miejscowa publiczność: bilety na moskiewski koncert już dawno zostały wyprzedane i być może duet będzie musiał zagrać dwukrotnie w stolicy. Grupa z Petersburga nie będzie czekać na takie poruszenie, ale tutaj rozgrzeje ich nie mniej pretensjonalny Shortparis.

GDZIE:
Da: da

CENA:

od 800 rubli

do kalendarza

8 marca

10:00

festiwal

Urodziny „Eliseevsky”

W Malaya Sadovaya odbędzie się przedstawienie kostiumowe oparte na Dziadku do orzechów: bohaterowie opowieści Hoffmanna od dawna przebywają w witrynach sklepowych. Egzotyczna pomarańcza w słodkim karmelu zostanie zaprezentowana wszystkim przechodniom; dla kobiet przygotowano specjalne niespodzianki.

GDZIE:
„Eliseevsky”

CENA:

Za darmo

do kalendarza

12:00

rajd samochodowy

Akcja „Dla świata bez aneksów”

Wnioski o wiec antywojenny w Smolnym składali zarówno antyfaszyści, jak i lewacy, ale na Polu Marsowym czekają na wszystkich bez względu na przekonania. „Nadal istnieje niebezpieczeństwo konfliktu zbrojnego z udziałem wojsk rosyjskich, podczas gdy okupacja Krymu przez wojska rosyjskie trwa” - twierdzą organizatorzy wiecu.

GDZIE:
Champ de Mars

CENA:

Za darmo

do kalendarza

festiwal

Rynek wolności: „Dusza pełna wiosny”

Rynek projektantów i marek w Petersburgu jest nadzorowany przez Freedom Store, sklep z odzieżą uliczną w Floors. Słodycze, burgery, bułeczki i bary będą pracowały na dziedzińcu przez trzy dni. 8 marca grupa petersburska Malinen, rosyjsko-ukraiński projekt elektroniczny „Novo” i eksperymentalny boiser drzewny wystąpią w ramach rynku.

GDZIE:„Loft Project Floors”

kiedy:
12:00-22:00
do 10 marca

koszt:
0-200 rubli

do kalendarza

festiwal

„Wiosna jest czerwona!”

Organizatorzy akcji „Petersburg kocha” (gratulacje 14 lutego na ekranach stacji w Moskwie) podjęli Międzynarodowy Dzień Kobiet. Na Champ de Mars będą splatać warkocze z taśm z życzeniami, grać w okrągłe tańce, organizować gry i konkursy, pić herbatę z samowara i jeść bułeczki, a także oglądać występy uznanych „znanych artystów”.

GDZIE:
Champ de Mars

kiedy:
12:00-17:00

CENA:

Wstęp wolny

do kalendarza

18:00

festiwal

„Problemy kobiet”

Fanny Kaplan z Moskwy, lokalna Chikiss, Lemonday, Tripinadva, a także nieco mniej znane grupy niezależne, w których dziewczęta odgrywają ważną rolę, zagrają Fish Fabrique na Międzynarodowym Dniu Kobiet na dwóch etapach.

gdzie:
Fabrique nouvelle z rybą

kiedy:
18:00

koszt:
150–300 rubli

do kalendarza

20:00

impreza

Kirov i Antethic

Petersburska skała zabrzmi do rana w hostelu przy Promenade des Anglais. Zarówno Kirow, jak i Antethic zdołali hałasować za granicą, ale w Petersburgu często nie występują. Pierwszych dziesięciu, którzy przyszli na koncert, otrzymają płyty.

GDZIE:
Witam hostel

CENA:

od 150 rubli

do kalendarza

22:00

festiwal

„Wspaniały wieczór Marina Tsvetaeva”

Społeczność fanów poety „VKontakte” pomogła anticafe „Ziferburgowi” zorganizować poetycki wieczór. Wiersze zostaną odczytane ze sceny, materiały wideo zostaną pokazane widzom, fani podzielą się faktami z życia i znanej im pracy. Każdy może wymyślić pomysł na wieczór.

GDZIE:
Tsiferburg

CENA:

Płatność według taryfy anti -afe

do kalendarza

oglądanie filmu

„Noc z Leonardo DiCaprio”

Po oburzeniu faktem, że Oscar ponownie nie poszedł do Lwa, Aurora poświęca aktorowi całą noc. Najpierw pokażą nowość „Wilk z Wall Street” (do tego filmu Dicaprio był już dwukrotnie nominowany), potem - „The Departed” (jako najlepszy aktor do Oscarów, którego nie nominowano, ale otrzymał Złoty Glob), a zakończą noc „Aviator” „(kolejna nominacja).

GDZIE:
Aurora

kiedy:
22:00

CENA:
600 rubli

do kalendarza

9 marca

12:00

festiwal

„Odwiedzając entomologa”

Entomolodzy zoo w Leningradzie przybędą na wystawę Złotego Żółwia, zabiorą ze sobą różnego rodzaju owady i porozmawiają o ich środowisku i zwyczajach. Dzieci zostaną zaproszone do udziału w grach rekreacyjnych.

GDZIE:
„Loft Project Floors”

CENA:

90-290 rubli

do kalendarza

12:15

 

festiwal

Filmy Alexeya niemieckiego

W „Ojczyźnie” będzie pełna retrospekcja filmów zmarłego niedawno reżysera radzieckiego i rosyjskiego. Otworzy festiwal filmowy „Chrustalev, samochód!”, Nakręcony w 1998 roku. Film historyczny opowiada o ostatnich dniach czasów Stalina.

GDZIE:
Centrum kina „Ojczyzna”

KIEDY:
do 16 marca

CENA:
Za darmo

do kalendarza

18:30

oglądanie filmu

Wieczór filmu niemego

Retrospektywny program dedykowany jest reżyserowi filmu niemego Peterowi Chardyginowi. Jego filmy „Dom w Kolomnie” i „Miraże” zostaną pokazane z jazzowym akompaniamentem Aleksieja Chizhika i Grigorija Voskoboobnika. Razem grają na sześciu instrumentach - od fortepianu po wibrafon i patyk basu. W przerwie możesz nauczyć się tańczyć reggae.

GDZIE:
Aurora

CENA:

350–400 rubli

do kalendarza

19:00

wydajność

Frankenstein

Historia Dr. Frankensteina i jego Bestii została wystawiona na scenie Royal National Theatre przez reżysera na igle Danny Boyle, z Benedictem Cumberbatchem i Johnnym Lee Millerem. Obaj aktorzy otrzymali za spektakl prestiżową nagrodę Laurence Olivier oraz nagrodę Evening Standard Theatre Award. Tym razem nagranie produkcji zostanie pokazane w Cronwerk Cinema Neo.

GDZIE:
„Kronverk Cinema Neo”

CENA:

600 rubli

do kalendarza

19:30

wydajność

„Dowłatow. Pięć rogów”

„Five Corners” to nazwa niezadrukowanej powieści oraz miejsce, w którym mieszkał pisarz i gdzie marzył o powrocie z całej emigracji. W sztuce wykorzystano wczesne listy wojskowe Siergieja Dowlatowa oraz te, które już napisał w Nowym Jorku, wiersze i trzy historie z cykli „Walizka” i „Nasz”. Głos pisarza brzmi na fonogramie.

GDZIE:
Przestrzeń teatralna „Warsztat”

CENA:

400-500 rubli

do kalendarza

23:30

oglądanie filmu

Noc Larsa von Triera

Bilety na wieczór filmowy poświęcony Vonowi Trierowi zostały wyprzedane tak szybko 8 marca, że ​​Inoekino postanowił zorganizować drugi późny pokaz filmu z tym samym programem. W „Ojczyźnie” pokażemy obie części sensacyjnej „Nimfomanii” i „Tańcząc w ciemności” z Bjork w roli tytułowej.

GDZIE:
Centrum kina „Ojczyzna”

CENA:

700 rubli

do kalendarza

10 marca

10:00

wystawa

Forum Pop Art

Półtora roku zajęło przekonanie kolekcjonerów i właścicieli galerii, aby przywieźli do Petersburga dzieła Jamesa Rosenquista, Roya Lichtensteina, Jaspera Johnsona, Roberta Rauschenberga, Eda Rusha i Andy'ego Warhola. Teraz jeden z najbardziej rozpowszechnionych portretów Monroe i osiem puszek zupy Campbella będą współistnieć z artystami pop-artowymi, takimi jak Richard Ryan i ikona sztuki ulicznej Banksy'ego.

gdzie:
Centrum sztuki w rzędach Perine

kiedy:
10:00-21:00
do 25 maja

koszt:
200 rubli

do kalendarza

19:30

wykład

Tęsknota za feat: Keepers of Memoryo Zoya Kosmodemyanskoy ”

Jonathan Brooks Platt, profesor slawistyki na University of Pittsburgh, wyjaśni, jak wyczyn Zoyi Kosmodemyanskaya jest rozumiany w kulturze światowej. „Niedawno przeprowadziłem serię wywiadów z ludźmi ściśle związanymi z zachowaniem pamięci o Zoi. W raporcie omówię ich pomysły na temat wyczynu partyzantki, jej kobiecości i męskości oraz tradycji przedstawiania jej” - mówi Platt.

GDZIE:
Kolejność słów

CENA:

Wstęp wolny

do kalendarza

opera

Birzhan i Sarah

„Astana Opera” przybyła na trasę koncertową w Mariinsky. Zgodnie z fabułą spektaklu Birzhan i Sarah - zakochani śpiewacy - żyli w połowie XIX wieku i stali się znani dzięki aity - konkursowi poetyckiemu. Opera zaczyna się od niego. Od targów po ślub Sary z garbatą Jienkule i tragicznym rozwiązaniem narracja jest w języku kazachskim.

GDZIE:
Drugi etap Teatru Maryjskiego

CENA:

od 700 do 2600 rubli

do kalendarza

Zdjęcia: Campra, Madewishmarket, Alexanderghindin.com, Antethic, Nikita Konubrikov / vk.com

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń
Weekend

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń

Piątek, 11 września, 16:00 Klasa mistrzowska na temat tworzenia mebli miejskich Dzieci w wieku 6-14 lat i ich rodzice są zapraszani na lekcje mistrzowskie w ramach projektu dotyczącego sztuki publicznej o krytycznym znaczeniu. Wydarzenie poprowadzi niemieckie biuro architektoniczno-projektowe raumlabor. Uczestnicy zaprojektują i zbudują swoją wersję projektu Emma - jest to wielofunkcyjna drewniana konstrukcja składająca się z modułów mobilnych i, w rzeczywistości, platforma do komunikacji między sąsiadami.
Czytaj Więcej