Weekend

14-16 marca

14 marca

PROGNOZA POGODY:Możliwy deszcz

dzień: +8 noc: +1

15 marca

PROGNOZA POGODY:Możliwy opad śniegu

dzień: +5 noc: -2

16 marca

PROGNOZA POGODY:Możliwy opad śniegu

dzień: +1 noc: -8

Piątek, 14 marca

11:00

wystawa

Życie prywatne

Temat życia prywatnego nigdy nie zajmował ważnego miejsca w sztuce rosyjskiej. W czasach radzieckich stosunek do niej był lekceważący, a czasem nawet agresywny. „Raczej odwróćcie głowy kanarków, aby komunizm nie został pobity przez kanarki” - napisał Majakowski. Ta wystawa dotyczy tylko kanarków, życia domowego, miłości, dzieci i rodziców, pamięci domu, półek z książkami i ważnych bibelotów, sof, krzeseł, remontu mieszkania, widoków z okien i wielu innych.

Gdzie:
Erarta

Kiedy:
11:00

Koszt:
200 rubli

Do kalendarza

18:00

FESTIWAL

„Z awangardydo dnia dzisiejszego ”

Bogaty program festiwalu obejmuje publiczne wykonanie zapomnianych dzieł socjalistycznych „Wiersza Stalina” Khachaturiana i „Zdravitsy” Prokofiewa, osobny dzień poświęcony będzie akademickiej muzyce elektronicznej. W piątek w sali kameralnej Konserwatorium odbędzie się koncert poświęcony Lewowi Thereminowi, wynalazcy Theremina, a muzyka współczesnych kompozytorów z USA, Estonii, Finlandii, Iranu i Gruzji zostanie zaprezentowana w sali koncertowej Jaani Kirik.

GDZIE:Sala Kameralna Konserwatorium

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

19:00

koncert

SBPCH

Grupa w Petersburgu prezentuje swój piąty album, który wcześniej był prezentowany tylko w barze Mishka. Krytycy nazywają muzykę z płyty „Myślę, że nie wymyślili słowa„ ”okej”, a nawet elektronika „hiperprzestrzeni” i chór radzą im zatańczyć.

GDZIE:Da: da

CENA:

400–600 rubli

Do kalendarza

oglądanie filmu

Nepal na zawsze

W klubie filmowym „Messages to the man” na Uniwersytecie Państwowym w Petersburgu odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Nepal Foreva” o odrażających komunistach w Petersburgu. Reżyser Alena Polunina sfilmowała, jak Siergiej Malinkowicz i jego asystent Wiktor Perow jadą do Nepalu, aby pogodzić walczące partie komunistyczne. Film został włączony do programu rzymskiego festiwalu filmowego. Po obejrzeniu będzie można porozmawiać z reżyserem.

GDZIE:Budynek Dwunastu Collegii

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

WYSTAWA

„3:14 na rzecz matematyki”

Otwarcie wystawy kreskówek matematycznych zbiegło się w czasie z Międzynarodowym Dniem Pi. Śmieszne zdjęcia zostały narysowane przez rysowników projektu Cartoonbank.ru.

GDZIE:
„Światy hobby”

CENA:
100 rubli

Do kalendarza

wykład

Muzyka w przestrzeni miasta

Antropolog społeczny Daria Vasilieva podzieli się swoimi badaniami na temat połączenia miasta i muzyki. „Przy pomocy muzyki budowane są niewidzialne, ale skuteczne ściany dźwiękowe, aby chronić ludzi o określonym stylu i stylu życia przed niewygodnymi kontaktami” - powiedział Vasilyeva.

gdzie:
Centrum Sztuki Współczesnej. Kuryokhin

koszt:
50-100 rubli

Do kalendarza

wydajność

„W skrócie!”

Erarta podsumuje szósty festiwal krótkich sztuk. Zgromadzi scenarzystów, reżyserów i aktorów teatru, aby komponować, wystawiać i grać przedstawienie trwające nie dłużej niż dziesięć minut. Przez trzy lata w „W skrócie!” pokazał ponad dwieście produkcji.

GDZIE:Erarta

CENA:

400 rubli

Do kalendarza

19:30

festiwal

„Z Wenecji do Petersburga”

Konsulat Generalny Włoch i Włoski Instytut Kultury w Petersburgu przywiozły na festiwal włoskie obrazy z 70. Międzynarodowej Wystawy Kina w Wenecji. Program „Pierwszy śnieg” otworzy reżyser Andrea Segre - historia libijskiego uchodźcy Dani, który bada wraz z córką we włoskiej wiosce w górach.

GDZIE:
Giant Park

KIEDY:19:30

CENA:
250 rubli

Do kalendarza

23:00

impreza

Boddika i GoldFFinch

Na drugiej imprezie Takeoff w Waiting Room zagrają dwaj DJ-e - z Anglii i Belgii. Boddika to techno alter ego londyńskiego DJ-a i producenta Alexa Greena, znanego wielu z uczestnictwa w Instra: mentalny duet perkusyjny i basowy. GoldFFinch to młody belgijski duet house nagrywający na Numbers, Dirtybird, Turbo i Saigon.

GDZIE:„Poczekalnia”

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

Sobota, 15 marca

11:00

wystawa

„Imaginarium”

Siostry z Czarnobai urodziły się w Petersburgu na początku lat 90. w artystycznej rodzinie artystów. Toma wymyślił narysowany świat PonyMarket, w którym kucyki żyją w postaci orzeszków ziemnych, które po deszczu zamieniają się w tęczę. Lisa jest królestwem Paperkingdom z animacjami i miniaturowymi zamkami.

GDZIE:Nevsky, 8
do 7 kwietnia
11:00-21:00

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

15:00

festiwal

„Filmy Aleksieja Niemieckiego”

W „Ojczyźnie” będzie pełna retrospekcja filmów zmarłego niedawno reżysera radzieckiego i rosyjskiego. W sobotę zostanie pokazany „Mój przyjaciel Ivan Lapshin” - 84-letni film oparty na historii Jurija Germana o szefie Wydziału Dochodzeniowego w Unczańsku.

gdzie:
„Ojczyzna”

kiedy:
15:00

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

18:00

WYDAJNOŚĆ

„Miasto w walizce”

Opowieść o losach i cudach zaleca się oglądać dla dzieci w wieku od czterech lat. Zwykły młodzieniec ma miasto swoich fantazji w walizce. Raz spotyka dziewczynę, dla której istnieje tylko zła pogoda, a ona zawsze chowa się przed nią pod parasolem. Młody człowiek decyduje się opowiedzieć dziewczynie o swoim mieście i odciągnąć ją od myśli o pochmurnej pogodzie.

GDZIE:Uppsala Circus

CENA:

300

Do kalendarza

20:00

koncert

Mari! Mari!

Młody zespół z Władywostoku gra indie rock i podróżuje po Rosji, Ukrainie, Skandynawii i krajach bałtyckich. Wygrali nagrodę RAMP dla kanału telewizyjnego A-one i rosyjski finał międzynarodowego maratonu muzycznego Emergenza (na piątym miejscu w Niemczech).

GDZIE:„Morze”

CENA:

400 rubli

Do kalendarza

23:00

impreza

Sąsiedzi

Zespół S-11 kontynuuje serię imprez z DJ-ami i producentami z Finlandii i zapoznaje obywateli ze współczesną fińską kulturą. Tym razem wystąpią muzycy z Turku - Herman Prime, Jukola i Kito Jempere.

GDZIE:„Dom życia”

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

23:45

impreza

100% Somatik Techno

Somatik Sound System poświęca imprezę nowemu trendowi techno, który pojawił się w Petersburgu trzy lata temu - „ponura hipnotyczna melodia zahamowana do 90 uderzeń na minutę” z ciężkim techno i grzechotającym basem. Lem i P.C.P. grać na żywo, a Slon i Vova PCP - sety DJ.

GDZIE:Torque

CENA:

200–300 rubli

Do kalendarza

Niedziela, 16 marca

13:00

chodzić

Spacer po lokalnej historii po dzielnicy Kirovsky

Ruch „Piękny Petersburg” postanowił urozmaicić spacery ze zdjęciami, podczas których działacze naprawiają wady usprawnień. Tym razem pójdą z kandydatem nauk historycznych i lokalnym historykiem Aleksiejem Aleksiejewem. Opowie Petersburgom o historii dzielnicy: trasa rozpocznie się na stacji metra Avtovo i minie jeden z dwóch ocalałych czołgów KV-85, pomnik tramwaju oblężniczego i inne lokalne atrakcje.

gdzie:Stacja metra „Avtovo”

koszt: 
za darmo

Do kalendarza

19:00

spotkanie

Wasserman. „Jestem sam przeciwko światu”

Anatolij Wasserman z Odessy opowie o obecnej sytuacji na Ukrainie - polityce i zagrożeniach związanych z „małą wojną i złym światem”. Długo mówił, że widzi Ukrainę podzieloną na dwie części, a teraz opowie, jak udało mu się to przewidzieć. Dokładnie godzinę Wasserman wyda na pytania od publiczności.

GDZIE:„Skorokhod”

CENA:

300 rubli

Do kalendarza

wydajność

„King Kill”

Przedstawienie oparte jest na dziele francuskiego dramaturga Alfreda Jarry'ego o tej samej nazwie i kontynuuje tradycje teatru laboratoryjnego Vadima Maximova. Z jednej strony sąsiaduje z absurdalnymi produkcjami tego eksperymentalnego teatru, z drugiej - wykorzystuje metody „teatru okrucieństwa” Antonina Artauda.

GDZIE:Erarta

CENA:

400 rubli

Do kalendarza

20:00

koncert

Bb brunes

Śliczni paryżanie BB Brunes grają pop rock, inspirowany Jimim Hendrixem, Serge Gainsbourg i innymi przedstawicielami kultury muzycznej lat 60.-70. Wiele lokalnych dziewcząt już wysycha w kwartecie, chociaż marcowy występ będzie debiutem grupy w Rosji.

GDZIE:Sala koncertowa „Aurora”

CENA:

800-1400 rubli

Do kalendarza

koncert

Richard Galliano

Twórca nowego kierunku muzycznego - „nowego musetu”, który łączy tango argentyńskie, francuskie chanson, swing, Bosanova i brazylijskie melodie, przybywa do Petersburga z programem „Pory roku”. Richard Galliano interpretuje muzykę Antonio Vivaldiego w swoim stylu.

GDZIE:Wielka Sala Filharmonii

CENA:

1-4 tysiące rubli

Do kalendarza

Zdjęcia: Krótko mówiąc, Nevsky8

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń
Weekend

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń

Piątek, 11 września, 16:00 Klasa mistrzowska na temat tworzenia mebli miejskich Dzieci w wieku 6-14 lat i ich rodzice są zapraszani na lekcje mistrzowskie w ramach projektu dotyczącego sztuki publicznej o krytycznym znaczeniu. Wydarzenie poprowadzi niemieckie biuro architektoniczno-projektowe raumlabor. Uczestnicy zaprojektują i zbudują swoją wersję projektu Emma - jest to wielofunkcyjna drewniana konstrukcja składająca się z modułów mobilnych i, w rzeczywistości, platforma do komunikacji między sąsiadami.
Czytaj Więcej