Weekend

21-23 marca

21 marca

PROGNOZA POGODY:Zachmurzenie częściowe

dzień: +11 noc: +3

22 marca

PROGNOZA POGODY:Zachmurzenie częściowe

dzień: +10 noc: +1

23 marca

PROGNOZA POGODY:Możliwy deszcz

dzień: +11 noc: -2

Piątek

11:00

wystawa

„Kino i moda”

Historyk mody Aleksander Wasiliew zaprezentował swoją kolekcję zdjęć gwiazd filmowych kina europejskiego i amerykańskiego od pierwszych cichych zdjęć z lat 1910 do końca XX wieku na wystawie Rosfoto. „Kino, jako cienki wskaźnik czasu, jest w stanie szybciej rozpowszechniać nowe trendy w modzie niż jakiekolwiek magazyny o modzie lub pokazy mody”, mówi Vasiliev.

gdzie:
Rosfoto

kiedy:
11:00

CENA:

100 rubli

Do kalendarza

12:00

sprzedaż

Przykładowy kod sprzedaży 7

Trzydniowa wyprzedaż próbek kolekcji jesień-zima 2014 rozpoczyna się w sklepie Code7 Store przy ulicy Mira Street. Red Wing, Blundstone, Fidelity, Spiewak, Lavenham, Eastpak, Stetson i Tellason będą dostępne z rabatem do 75%.

GDZIE:Code7

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

12:00

FESTIWAL

200. rocznica Lermontowa

Biblioteka Centralna w Lermontowie zaczyna obchodzić 200. rocznicę poety. Instalacja Siergieja Jakunina i Piotra Perewezentsewa w „Bohaterze naszych czasów” zostanie otwarta w głównym budynku. Od południa artyści, pisarze i artyści z Petersburga, w tym Leonid Mozgovoy, Ivan Krasko i Kirill Nabutov, będą czytać wiersze Lermontowa. Nagrania wierszy zabrzmią w muzeach, bibliotekach, teatrach, salach koncertowych i kawiarniach.

gdzie:
Biblioteka Lermontowa

kiedy:
12:00

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

19:20

pokaz filmu

„Życie w zapomnieniu”

Po raz trzeci mało znane arcydzieła, które nigdy nie były szeroko rozpowszechniane w Rosji, zostały wybrane do kina za darmo. W piątek obejrzą Życie Toma Dichillo w Oblivionie ze Stevem Buscemim w tytułowej roli - parodię filmu non-profit.

GDZIE:Kino w „Loft Project Floors”

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

19:30

festiwal

BYOB

BYOB jest angielskim skrótem „Bring Your Own Beamer” - „Bring Your Own Projector”. Miejsca uczestniczące w projekcie na całym świecie odbywają spontaniczną wystawę na jedną noc, powstałą z pracy wszystkich, którzy są gotowi przynieść projektor wideo. Pod instalacją „Taiga” zrezygnuje ze schodów i dużej sali. W osobnym pomieszczeniu będzie instalacja studia Tundra. Możesz zarejestrować się na stronie projektu.

GDZIE:Tajga

kiedy:

19:30

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

wydajność

„Alyosha + Olya”

Sztuka została wystawiona na podstawie sztuki Eleny Isaevy „Trzecia równiarka Alyosha”. To prosta, ale głęboka historia znajomości dzieci. Licealistka Olya przybywa do dalekich krewnych na morzu i poznaje miejscowego dziewięcioletniego chłopca Alyosha, który w trzy dni został jej przyjacielem. Mijają lata i znów spotkają się nad brzegiem morza.

GDZIE:Erarta

CENA:

400 rubli

Do kalendarza

20:00

koncert

Michael Jira

Niezastąpiony lider Swans, uczestnik projektów The Body Lovers i Angel of Lights, przybywa do Rosji z programem solo. W lutym tego roku Jira skończyła 60 lat, ale ten rzeźnik jest tylko twarzą w twarz z muzyką.

GDZIE:Da: da

CENA:

od 1100 rubli

Do kalendarza

21:00

FESTIWAL

„Joseph Brodsky. Pilgrim”

Podczas literackiego wieczoru jazzowego zostaną odczytane dzieła Brodskiego z różnych lat - między innymi „Wielka elegia dla Johna Donne”, „Martwa natura”, „Jesienny krzyk jastrzębia”, wiersze „New Jules Verne” i „Procession”, list do Breżniewa, a poza tym fragmenty z wywiadu i książki Salomona Wołkowa „Dialogi z Józefem Brodskim”. Aktorzy Elena Bedrak i Jegor Arkhipov wystąpią w ramach jazzowej improwizacji.

GDZIE:Poziom drugi

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

23:30

pokaz filmu

„Japońska noc animacji”

Noc otworzy przedpremierowy pokaz filmu „Patema wręcz przeciwnie” Yasuhiro Yoshiury - futurystyczny dramat o podziale ludzkości na dwie narody. W dalszej części programu - „Letnie wojny” w reżyserii Mamoru Hosody - o przygodach matematycznego geniusza Kenji i dwóch filmach „nowego Miyazaki” Makoto Shinkai - „Poza chmurami” i „Głos odległej gwiazdy”.

gdzie:
Centrum kina „Ojczyzna”

kiedy:
23:30

CENA:

700 rubli

Do kalendarza

23:55

impreza

Spencer Parker i Alex Jones

Impreza Take Off została przeniesiona z poczekalni do baru na Łomonosowie. Tym razem Take House sprowadzili niemiecki house i techno DJ Spencer Parker, właściciel wytwórni Work Them Records, oraz Briton Alex Jones, twórca Hypercolour, który nagrał DJ'ów house i techno - Huxley, Jamie Jones, Alex Coulton, Maya Jane Coles i wiele innych.

GDZIE:Barakobamabar

CENA:

100–300 rubli

Do kalendarza

Sobota

14:00

FESTIWAL

Złoty łańcuch

Wilhelm Gauf, Erich Raspe, Antoine de Saint-Exupery, Alexander Pushkin i Cervantes to niekompletna lista autorów, których prace stanowiły podstawę spektakli dla dzieci stworzonych przez Muzeum Anny Achmatowej w ostatnich latach. W każdej produkcji biorą udział nie tylko aktorzy, obszerne i cieniste lalki oraz animowane postacie, ale także publiczność, wpływająca na rozwój fabuły. Otworzy festiwal „Mały Książę” Antoine'a de Saint-Exupery'ego.

GDZIE:Muzeum Anny Achmatowej
w domu z fontanną

CENA:

400 rubli

Do kalendarza

15:00

wykład

„Wprowadzenie do środowiska miejskiego”. Vladimir Antoshchenkov

Kandydat architektury, autor dwudziestu osobistych i kolejnych pięćdziesięciu uczestników wystaw zbiorowych Vladimir Antoshchenkov poprowadzi pierwszy wykład z cyklu wiosennego. W sobotę opowie o artystycznych zdjęciach środowiska miejskiego: czym różni się zabudowa mieszkaniowa od biznesu, a zwłaszcza ochrona przed rekreacją.

GDZIE:Rosfoto

CENA:

300-1 000 rubli

Do kalendarza

17:00

festiwal

„Krokodyle hipopotamów”

W Mayakovce zostanie otwarta wystawa satyrycznych czasopism z lat 20-30 - „Hippo”, „Dresina”, „Krokodyl”, „Egzaminator”, „Śmiech” i inne. Oprócz samych magazynów wystawa obejmowała odtworzony kącik redakcji magazynu Behemoth oraz modele artystki Tatiany Elatomcewa z bohaterami opowiadań Michaiła Zoszczenki. Każdy odwiedzający będzie mógł zagrać w grę planszową „Plakat Zoshchenko” Stanisławy Smaginy, przeglądać satyryczne czasopisma w „Wirtualnej czytelni” i brać udział w wykładach.

gdzie:
Biblioteka Majakowskiego

kiedy:
17:00

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

18:00

wydajność

„Życie dla króla”

Sztuka oparta jest na listach, apelacjach, przemówieniach, przemówieniach w sądzie oraz wspomnieniach członków komitetu wykonawczego partii Narodnaya Volya. To ci rewolucjoniści zabili Aleksandra II i podjęli próbę życia Aleksandra III. Reżyser Giuliano Di Capua przywróci eksplozję na Mokhovaya z sześcioma aktorami.

GDZIE:Związek artystów

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

19:00

festiwal filmowy

Festiwal Filmowy w Szwecji

Festiwal zgromadził filmy fabularne i dokumentalne, filmy pełnometrażowe i krótkometrażowe, filmy filozoficzne i komediowe. Dzwoniąca dziewczyna Michaela Marsimaina, która zostanie pokazana w sobotę, otrzymała trzy szwedzkie złote chrząszcze za pracę nad aparatem, dźwięk i kostiumy oraz nagrodę za francuski festiwal przestępczości nowej krwi. Zdjęcie przedstawia prawdziwą historię z 1977 r., Kiedy cała Szwecja dowiedziała się, że minister sprawiedliwości Lennart Geir odwiedził jeden z domów publicznych w Sztokholmie.

gdzie:

Centrum kina „Ojczyzna”

kiedy:

19:00

CENA:

250 rubli

Do kalendarza

widmo

„Demony”

Premiera nowego przedstawienia Teatru Etiudy odbędzie się w Teatrze Lalek. Reżyser Siemion Serzin bada samozniszczenie człowieka poprzez dwie skrajności - niepohamowaną pijaństwo oraz dziką i niepohamowaną miłość: „Dla mnie nasz kraj jest bardziej związany z procesem samozagłady niż z procesem tworzenia własnego przeznaczenia”.

GDZIE:Bolszojski Teatr Lalek

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

20:00

koncert

Trochę duży

Ekstrawagancki projekt elektroniczny, znany z teledysku do piosenki Everyday I'm Drinking, zaprezentuje swój debiutancki album w Petersburgu. Ogłuszający entuzjazm, teksty piosenek i krasnale na scenie nie powinny pozostawiać obojętnych koneserów rosyjskich śmieci.

CENA:

„Kosmonauta”

gdzie:

20:00

CENA:

od 600 rubli

Do kalendarza

20:30

impreza

Birdie

Fryzjer dla kobiet Birdie, otwarty przez zespół Chop-Chop, po kilku miesiącach pracy, wreszcie oficjalnie świętuje swoją premierę. Na przyjęciu oczekuje się ponczu, przekąsek, słodyczy i zestawu DJ-skiego dyrektora artystycznego sieci Kolya Risha, a bliżej nocy - afterparty w Union Bar.

GDZIE:Birdie, Nevsky, 84

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

23:00

impreza

Marshall Jefferson

Jeden z założycieli domu, Marshall Jefferson, przyjedzie do Petersburga prosto z Chicago. To on napisał hymny domowe Move Your Body, 7 Way to Jack and Open Your Eyes. Lokalne wsparcie zapewni Loveski, Strong, Hoopa, Primat, Nasonov.

GDZIE:Torque

CENA:

200-400 rubli

Do kalendarza

Niedziela

11:00

wystawa

„Aktualny rysunek”

Celem wystawy jest pokazanie roli rysunku we współczesnej sztuce rosyjskiej. Tradycyjne, koncepcyjne i postkoncepcyjne rysowanie, tradycje wizerunkowe w komiksach, akwaforta, laser i inne sposoby czerpania z metalu, body art. Wszystkie główne rodzaje technik wizualnych, które były używane w ostatniej dekadzie XX wieku, kuratorzy zgromadzili się na jednym miejscu wystawienniczym, aby pokazać, jak rozwijał się rysunek w ciągu ostatnich 10-15 lat.

GDZIE:Muzeum Rosyjskie (Marmurowy Pałac)

kiedy:

do 12 maja

CENA:

150 rubli

Do kalendarza

12:00

FESTIWAL

„Dzień Morzaw zoo w Leningradzie ”

Misje, wycieczki i gry tym razem poświęcone są morskim mieszkańcom menażerii. Dzieci będą bawić się na lekcjach mistrzowskich, a sumy i piranie, choć roślinożerne, tym razem staną się oznaką jedzenia.

GDZIE:Zoo w Leningradzie

CENA:

50-400 rubli

Do kalendarza

16:30

wykład

„Miłość do melodramatu: rosyjska sprawa”

Pierwszy wykład bezpłatnego programu edukacyjnego Teatru Michajłowskiego na temat kulturoznawstwa i historii sztuki poświęcony jest Ostrowskiemu. W sali kominkowej na antresoli Swietłana Adonyeva opowie o tym, jak rosyjskie postacie kulturalne i widzowie zakochali się w melodramacie.

GDZIE:Teatr Michajłowskiego

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

20:00

koncert

Manowar

Przez długą karierę Manowar Americans nagrał więcej niż jeden potężny album. Ale to Kings of Metal, wydany w 1988 roku, stał się modelem power metalu - i po ćwierćwieczu grupa wybrała się na rocznicową trasę koncertową, na której grają piosenki z tej płyty z nową scenerią i elementami programu.

GDZIE:IC „Jubileusz”

CENA:

od 1500 rubli

Do kalendarza

Zdjęcia: demons_etud_teatr, spencer parke, redwingshoes.com, caspar_v

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Restauracja „Moscow City”
Jedzenie

Restauracja „Moscow City”

W miejscu restauracji „Moskwa” na najwyższym piętrze centrum biznesowego „City Center” uruchomiono nowy bar koktajlowy „Moscow City”. Instytucję otworzyli Dmitrij Sokołow, współwłaściciel barów XXXX i restauracji Vosaduli oraz biznesmen Konstantin Zvonnik. W dni powszednie miasto Moskwa działa jak restauracja, aw weekendy zamienia się w koktajl bar z muzykami gościnnymi grającymi covery jazzowe i dyskretne karaoke: bez chanson i rosyjskiego popu, ale z Niną Simon i Frankiem Sinatrą.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie
Jedzenie

Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie

W ubiegłym roku w Moskwie otwarto trzy koszerne restauracje - Noodles, Misada i Tel Awiw, a sieć Chocolate Chain kosiła jedną ze swoich kawiarni. Któregoś dnia w stolicy otwiera się kolejna koszerna restauracja - Zucker, tym razem stworzona przez Ginza Project, co potwierdza trend w ostateczności: gospodarstwo wciąż liczy pieniądze.
Czytaj Więcej
Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso
Jedzenie

Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso

Chudy Chleb Ser Tofu Grillowany Bakłażan Grillowana Papryka Mix Sałatka Pesto Pomidory WASILY GOLOVIN Szef Kuchni Red Espresso Bar „Kanapka Z Grillowanymi Warzywami” jest w głównym menu sieci Red Espresso Bar, ale specjalnie zmieniłem ją na chude menu, aby ci, którzy zachowują post, nie mogli sobie odmówić.
Czytaj Więcej
Restauracja-Bazar „Goat Dereza”
Jedzenie

Restauracja-Bazar „Goat Dereza”

Bazar restauracyjny „Goat Dereza” przy ulicy Artema działa w trybie testowym, oficjalne otwarcie nastąpi w tym tygodniu. Produkty do restauracji dostarczane są z gospodarstw, a główną cechą menu jest obfitość dań z produktów ekologicznych i zdrowe śniadania do 11 rano. Przy wejściu do Koziej Derezy znajduje się sklep z niewielkim wyborem ekologicznego mleka koziego i krowiego, kwaśnej śmietany, masła, sera feta i twarogu, kiełbas i chleba.
Czytaj Więcej