Weekend

Diana Arbus w MAMM, Godzina dla Ziemi, parada bestii w Sokolnikach i 19 innych wydarzeń

piątek

28 marca

Zachmurzenie częściowe

Po południu: +2W nocy: -5

sobota

29 marca

Wyczyść

Po południu: +2W nocy: -2 ↓

niedziela

30 marca

Pochmurno

Po południu: +6 ↑W nocy: -3 ↓

Piątek

18:30

impreza

Impreza w Hospicjum Wet Nose Animal

Wieczór charytatywny w celu zebrania funduszy na budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wieczorem będą pokazywać filmy dokumentalne, sprzedawać zabawki, akcesoria i artykuły gospodarstwa domowego, a także organizować aukcje.

GDZIE:„Capercaillie Nest”

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

19:00

wykład

Spotkanie z Galiną Timczenko

Były redaktor naczelny Lenta.ru poprowadzi otwartą klasę mistrzowską w budynku Wyższej Szkoły Ekonomicznej na ulicy Chitrovsky: uczniowie dowiedzą się o pracy redakcji Lenta, ostatnich rewelacyjnych zmianach w redakcji, procesie tworzenia mediów internetowych od zera i będą mogli zapytać każdego zainteresowanego pytanie

GDZIE:„School of New Media”

kiedy:

19:00

CENA:

Rejestracja Zaloguj się

Do kalendarza

Festiwal

Norweski Festiwal Filmowy

Nowe niezależne kino z wietrznej Norwegii trafia do Moskwy. W piątek pokazują Chasing the Wind, sentymentalną rodzinną historię o odnoszącej sukcesy projektantce Annie, której babcia umiera. Anna idzie do wioski, w której dorastała i próbuje znaleźć wspólny język ze swoim nastrojowym dziadkiem Lundgrenem.

GDZIE:„Formula Cinema Horizon”

CENA:

300 rubli

Do kalendarza

19:30

Dyskusja

„Co to jest warteza zamieszki przeciwko imigrantom? ”

Nowa dyskusja zorganizowana przez ZIL i SWAP. Tym razem rozmawiają o rosyjskiej polityce migracyjnej i możliwym rozwoju kursu „integracji” imigrantów w środowisku miejskim. Udział biorą eksperci, profesorowie i naukowcy SWAP.

GDZIE:CC „ZIL”

CENA:

Rejestracja Zaloguj się

Do kalendarza

20:00

Koncert 

Jagnięcina

Duet Lamb Manchester to piosenkarz Lou Rhodes i producent Andy Barlow. Na przełomie lat dziewięćdziesiątych i zera zasłynęli z przebojów Gabriela i Góreckiego, po których rozpadli się na osiem lat i ponownie się zebrali. Teraz dodają drugi album po zjednoczeniu, jednocześnie wydając albumy solowe i książki dla dzieci.

gdzie:„Glavclub”

kiedy:
20:00

koszt:1 700–6 000 rubli

Do kalendarza

wydarzenie

Otwarcie „FINOMI”

Pierwsze prywatne filharmoniczne społeczeństwo otwiera się na Podsosensky Lane, gdzie eksperymentalni muzycy zagrają elektronikę, neoklasycyzm i postrock. Wernisaż został zaproszony do modnego rodzimego kompozytora Mishy Mishchenko, a także Amerykanina japońskiego pochodzenia Takenobu, który gra pełne wdzięku kompozycje na wiolonczeli.

GDZIE:„Filharmonia nowej sztuki muzycznej”

CENA:

700-2 000 rubli

Do kalendarza

Sobota

10:00

Wystawa

„Alexander Golovin. Fantazje srebrnej epoki”

Około 300 prac modernistycznego i głównego artysty teatrów Maryjskiego i Aleksandryńskiego Aleksandra Golovina, który zasłynął nie tylko z malarstwa, ale przede wszystkim ze szkiców teatralnych i kostiumów scenicznych.

GDZIE:Galeria Tretiakowska (Krymsky Val)

CENA:

120-250 rubli

Do kalendarza

12:00

WYSTAWA

„Innowacje 2013”

Wystawa nominowanych do nagrody w dziedzinie sztuki współczesnej. TSUM stało się platformą dla głównych nominacji: „Dzieła sztuki wizualnej” i młodzieży „New Generation”, a NCCA prezentuje kameralną „Projekt kuratorski”, „Projekt regionalny” i „Teorię, krytykę, studia artystyczne”.

GDZIE:NCCA, TSUM Art Foundation

CENA:

75-100 rubli

Do kalendarza

Wystawa

Best of Russia - 2013

Specjalnym tematem tegorocznego Wszechrosyjskiego Festiwalu Fotografii był „Ślub i pogrzeb” - w jednej serii zebraliśmy zdjęcia z wesel na odludziu, cygańskie i dagestańskie uroczystości, a także zdjęcia z pogrzebu Aleksieja Bałabanowa i trenera judo Władimira Putina. Będą tradycyjne kategorie: „Natura”, „Styl”, „Architektura” i „Ludzie. Wydarzenia. Życie codzienne”.

GDZIE:CSI „Winery”

KIEDY:
12:00−20:00

CENA:50-250 rubli

Do kalendarza

Wystawa

„Diana Arbus. Portfolio”

Dziesięć zdjęć kultowej Diany Arbus przywieziono do Moskwy. Przez całe życie cierpiała na depresję kliniczną, a w swoich surrealistycznych pracach zdobyła świat tak bezradny, jak sama siebie widziała. Serial, który zostanie tutaj pokazany, powstaje rok przed samobójstwem Arbusa.

GDZIE:„Multimedia
Muzeum Sztuki ”

CENA:

50–300 rubli

Do kalendarza

13:00

festiwal

Monster Mania Show

Pokaz gigantycznych SUV-ów i motocykli, w którym po raz pierwszy weźmie udział rosyjski zespół jeźdźców FMX. Sportowcy pokażą zakręty na dużych stopach, a widzowie będą mogli jeździć w imponującym 10-miejscowym SUV Monster Ride Truck.

GDZIE:SC „Olympic”

CENA:

500-4 000 rubli

Do kalendarza

festiwal

Parada zwierząt

W Sokolniki w weekendy zaczęły organizować parady zwierząt: pracownicy miejscowego „Cyrku wielkich zwierząt” zabierają na spacer wielbłądy, lamy, słonie i konie. Za każdym razem, gdy nowe zwierzęta są wyprowadzane na spacery, możesz rozmawiać ze wszystkimi podczas procesji.

GDZIE:Sokolniki

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

20:00

festiwal

Norweski Festiwal Filmowy

Nowe niezależne kino z wietrznej Norwegii trafia do Moskwy. W sobotę można obejrzeć dramat „Jestem twoja” o początkującej aktorce z Pakistanu, która zakochuje się w szwedzkim scenarze - ale nie za dobrze.

GDZIE:„Formula Cinema Horizon”

CENA:

300 rubli

Do kalendarza

20:30

udostępnij

Godzina dla Ziemi

Podczas corocznej „Godziny dla Ziemi”, organizowanej przez WWF w marcu, 250 budynków w Moskwie zostanie wyłączonych. Jazda rowerem rozpocznie się od Zejścia Wasiljewskiego dokładnie o 20.30, a zakończy się za godzinę w Nowym Arbacie, gdzie z żarówek zostanie wyłożona symboliczna liczba „60” - stanie się symbolem powrotu elektryczności do miasta.

GDZIE:Nowy Arbat, Plac Czerwony
i inne miejsca

KIEDY:
20:30

CENA:Za darmo

Do kalendarza

22:45

PARTY

Zapisz

Tradycyjny festiwal audiowizualny Armais z tuzinem odwiedzających artystów elektronicznych: będzie jeden z najważniejszych przedstawicieli wytwórni Warp Chris Clark, amerykański Laurel Heylo, szef wytwórni L.I.E.S. Ron Morelli, japoński eksperymentator Aoki Takamasa, Olaf Bender i kilku innych wybitnych muzyków.

GDZIE:Arma 17

CENA:

800 rubli

Do kalendarza

23:00

PARTY

Wydajność Ras G.

Kolorowy afroamerykański Ras G miesza brud, hip-hop, dub i ambient, tworząc w końcu taką samą muzykę, jak jego koledzy Flying Lotus i Samiyam, ale z nastawieniem na futuryzm.

GDZIE:Powerhouse

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

23:30

PARTY

Wydajność Ssion

Amerykański Cody Kritchelo i jego grupa Ssion są znani z odważnego zachowania na scenie: Kritchelo tańczy jako zraniona kobieta z pomalowanymi ustami, a ciemnoskórzy tancerze w perukach skaczą za nimi, czasami robiąc dzikie sztuczki, takie jak pokropienie sali sztuczną krwią. Ssion gra jednocześnie perkalną dyskotekę i punk artystyczny.

GDZIE:Solianka

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

Niedziela

10:00

wystawa

„Zinaida Serebryakova. Okres paryski”

Ostatni dzień wystawy ważnej rosyjskiej artystki ubiegłego wieku, a także jej dzieci, Katarzyny i Aleksandra. W 1924 r. Serebryakova wyemigrowała do Paryża, gdzie malowała arystokratkę z dziećmi, przyjaciółmi z Rosji, martwą naturą, krajobrazami i aktami.

GDZIE:Państwowa Galeria Tretiakowska

KIEDY:
10:00−18:00

CENA:150–300 rubli

Do kalendarza

11:00

Wystawa

„Arno Rafael Minkkinen”

Retrospektywa wpływowego fotografa fińsko-amerykańskiego, który robi wiele zdjęć natury Europy, Ameryki i Chin, a nie mniej - nagiego ludzkiego ciała jako elementu środowiska. W ostatnich latach Minkkinen uczy i publikuje czasopismo.

GDZIE:Centrum Fotografii Bracia Lumiere

CENA:

190–300 rubli

Do kalendarza

12:00

festiwal

Dzień Otwarty w Moskiewskiej Szkole Filmowej i Scream School

Nauczyciele w Moskiewskiej Szkole Muzycznej i Scream School zaprezentują uczestnikom przyszłoroczne dyscypliny: reżyserię, animację, efekty wizualne i inne.

GDZIE:Moskiewska Szkoła Filmowa

CENA:

Rejestracja Zaloguj się

Do kalendarza

Uczciwe

„Pchli targ”

Następny sezon „Pchli targ” w Tishince: będzie można znaleźć dekoracje domowe, biżuterię w stylu vintage, zabawki, meble i inne towary z europejskich pcheł, rynków azjatyckich, bazarów orientalnych i rosyjskiego buszu. Ceny obiecują umiarkowane. Ponadto goście targów powinni się targować.

GDZIE:TVK „Cisza”

CENA:

200 rubli

Do kalendarza

wystawa

„Diana Arbus. Portfolio”

Dziesięć dzieł kultowej amerykańskiej Diany Arbus przywieziono do Moskwy. Przez całe życie cierpiała na depresję, a w swoich surrealistycznych dziełach uchwyciła świat tak bezradny, jak sama widziała. Serial, który pokaże MAMM, powstał na rok przed samobójstwem Arbusa.

GDZIE:„Multimedialne muzeum sztuki”

KIEDY:
12:00−21:00

CENA:50–300 rubli

Do kalendarza

14:00

sprawiedliwy

Sprzedaż garaży „Green School”

Z okazji ostatniego dnia pracy w starym miejscu pracownicy „Zielonej szkoły” zamierzają sprzedać zgromadzone małe nieruchomości po niskich cenach i zaprosić tych, którzy chcą dołączyć. Dzieci będą sprzedawać domowe słodycze i zabawki, matki - ubrania dla dzieci. Wciąż planuję zmienić książki i klocki Lego.

GDZIE:„Zielona szkoła”
w parku Gorkiego

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

15:00

Festiwal

„Podróżujw Rosji ”

Festiwal filmów dokumentalnych podróżujących po dalekich zakątkach Rosji. W „Star”, „Fakel” i „Saturn” pokazują prace badawcze Jeniseju, Arktyki, Jakucji i Ałtaju. Jednocześnie w kinach podawane są potrawy narodowe z różnych regionów kraju i herbata wysokogórska.

GDZIE:Sieć kin „Moskwa kino”

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

17:00

festiwal

Norweski Festiwal Filmowy

Nowe niezależne kino z wietrznej Norwegii trafia do Moskwy. W niedzielę pokazują „Pionier”, thriller o dużym polu naftowym na Morzu Północnym, który budzi strach u miejscowych mieszkańców o własne życie.

GDZIE:„Formula Cinema Horizon”

CENA:

300 rubli

Do kalendarza

19:00

Pokaz filmowy

Wielki balet w filmie: „Marco Spada”

Transmisja na żywo z Teatru Bolszoj nowej odmiany baletu z 1981 r., Która pierwotnie została wystawiona w Rzymie specjalnie dla Rudolfa Nuriewa i Gilena Tesmara. W Rosji po raz pierwszy w tym sezonie wystawiana jest saga o gangsterach, która ma miejsce we Włoszech w XIX wieku. Główne imprezy tańczą David Holberg, Evgenia Obraztsova i Olga Smirnova.

GDZIE:Sieć kin „Formula Kino”

KIEDY:
19:00

CENA:450 rubli

Do kalendarza

Zdjęcia: Bloxa.ru, Monster Mania, Maxim Balakhovsky / Thebestofrussia, Lamb, Mark Watson, Christian Haugen, Leshagarmonia, Vladimir Song / RIA Novosti, Takenob, Sokolniki Park, Ras-G, SSION, MSC, Bolshoi Ballet in Cinema

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń
Weekend

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń

Piątek, 11 września, 16:00 Klasa mistrzowska na temat tworzenia mebli miejskich Dzieci w wieku 6-14 lat i ich rodzice są zapraszani na lekcje mistrzowskie w ramach projektu dotyczącego sztuki publicznej o krytycznym znaczeniu. Wydarzenie poprowadzi niemieckie biuro architektoniczno-projektowe raumlabor. Uczestnicy zaprojektują i zbudują swoją wersję projektu Emma - jest to wielofunkcyjna drewniana konstrukcja składająca się z modułów mobilnych i, w rzeczywistości, platforma do komunikacji między sąsiadami.
Czytaj Więcej