Weekend

Początek sezonu biegowego, kino austriackie, mistrzostwo brody i 20 innych wydarzeń

PIĄTEK

4 kwietnia

Pochmurno

Po południu: +3W nocy: -5

SOBOTA

5 kwietnia

Wyczyść

Po południu: +2W nocy: -8

NIEDZIELA

6 kwietnia

Pochmurno

Po południu: +9W nocy: -6

Piątek

19:00

PARTY

„Wstążka”

Wyjątkowy zespół dziennikarzy stał się muzykiem. Byli pracownicy Lenta.ru organizują wspólny koncert. Wystąpi zespół Dearwendy, założony przez kierownika działu Mir, Andrieja Kuźniecowa; Uphill Work, w którym gra Konstantin Benyumov, były szef działu Internetu i mediów, a także grupa #dropsydies Igora Belkina. Darmowe logowanie do darowizn.

GDZIE:Zavtra

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

wykład

Wykład Remy & Veenhuizen Design Bureau

Przedstawiciele holenderskiego studia projektowego, jako goście specjalni, poprowadzą warsztaty „Nikola-Sloth”, a wcześniej poprowadzą wykład na temat projektowania tematu i porozmawiają o tworzeniu swoich projektów. Temat brzmi: „Praktyczne: prymitywne projektowanie tematyczne”.

GDZIE:Biblioteka nazwana po Dostojewski

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

FESTIWAL KINA AUSTRIJSKIEGO

Pokaz filmu „Pianiści” Michaela Haneke

W ramach rosyjsko-austriackiej wymiany kulturalnej do Moskwy przywieziono wiele filmów austriackich: od nowych filmów festiwalowych po eksperymentalne i klasyczne. Podczas piątkowej sesji w Horizon pokażą słynnego pianistę Michaela Haneke z Isabelle Huppert w roli tytułowej.

GDZIE:Horizon

CENA:

300 rubli

Do kalendarza

20:00

koncert

Przerażający diament

Wystąpienie eksperymentalnego saksofonisty Sama Hillmera, który poza swoim głównym projektem Zs czyni nieco spokojniejszą, ale także halucynogenną muzykę zmieszaną z hałasem, dronem i awangardą. Hillmer wziął swój pseudonim w imieniu boga Indo-Tybetańskiego, wygląda nie mniej ciekawie.

GDZIE:Powerhouse

CENA:

400 rubli

Do kalendarza

koncert

James tępy

Były kapitan armii, który służył w Kosowie w 1999 r., Pięć lat później wydał swój debiutancki album, który stał się najlepiej sprzedającym się albumem w Wielkiej Brytanii od dekady. Od tego czasu James Blunt wydał jeszcze trzy longplay i kilka przebojów, ale panie nadal przychodzą na jego koncerty z okazji samego You're Beautiful, od którego wszystko się zaczęło.

GDZIE:Ray Just Arena (wcześniej Arena Moscow)

CENA:

2200–7000 rubli

Do kalendarza

Sobota

11:15

festiwal

Festiwal Teatrów dla Dzieci „Karabas”

Maraton występów niezależnych teatrów dziecięcych: „Dom Fanny Bell”, „Snark”, „Warsztat opowiadania historii” i inne. W ten weekend pokażą „Farmer and Giantess”, „Kolobok”, „Den” i kilka innych przedstawień.

GDZIE:Garaż, Ogród Bauman

KIEDY:
11:15−17:00

CENA:

800 rubli

Do kalendarza

12:00

WYSTAWA

„SRI OP! Science. Art. Illusions”

Interaktywna wystawa na styku sztuki i nauki: pokażą złudzenia optyczne i urządzenia, które dały impuls animacji, kinematografii i op-art: cichy projektor Kok, kino domowe braci Lumiere, pierwsze stereoskopy, telewizory mechaniczne, instalacje wyjaśniające funkcjonowanie 3D i wiele więcej inny

GDZIE:„Galeria na Solyance”

kiedy:
12:00−22:00

CENA:

100-200 rubli

Do kalendarza

„Photobiennale”

„Oka Leele. Transgresywna utopia”

Wystawa prac ekspresyjnej Hiszpanki, przedstawicielki ruchu Movida, która pojawiła się w proteście przeciwko dyktaturze Franco w Hiszpanii. W rzeczywistości fotografka nazywała się Barbara Allende i wzięła swój pseudonim pod nazwą fikcyjnej gwiazdy na mapie gwiaździstego nieba.

GDZIE:Centralna sala wystawowa „Manege”

KIEDY:
12:00−22:00

CENA:

20-250 rubli

Do kalendarza

rynek

Pchli targKot i lis

Kamienny pchli targ akcesoriów, tkanin i artykułów gospodarstwa domowego w domu na Łubiance, który został zorganizowany przez gospodynię salonu Aurora Borealis Swietłanę Bogdanową i antykwariusza Rustema Szaripowa. Obiecują przynieść wyłącznie rzeczy powyżej dwudziestu lat, w tym antyki.

GDZIE:Lu loft

KIEDY:
12:00−21:00

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

13:00

rynek 

Targ Lambada

Tradycyjny rynek miejski ponownie zostanie zlokalizowany na parkingu Tsvetnoy. Prawie dwustu uczestników obiecuje wiele nowych produktów: od domowych longboardów dębowych po dywany huculskie i domowe piwo rzemieślnicze. Na food court możesz ponownie spróbować wszystkich obecnych potraw ulicznych, aw sobotę na planie zagrają indie pop trio Ritmika.

GDZIE:„Kolor”

KIEDY:
13:00−22:00

CENA:Za darmo

Do kalendarza

15:00

film

Pokazy filmowe Shirin Neshat

Irańska artystka Shirin Neshat przyniosła MAMM nie tylko własny zestaw instalacji „Nie pytaj, gdzie poszła miłość”, ale także kilka filmów: dwa filmy krótkometrażowe i jeden pełny metr o czterech kobietach w muzułmańskim społeczeństwie lat 50. XX wieku. Będą sesje dzienne i wieczorne.

GDZIE:MAM

CENA:

150–300 rubli

Do kalendarza

16:00

festiwal

Drugie mistrzostwa Rosji w brodach i wąsach

Mistrzostwa w brodzie, wąsach i wąsach odbywają się w Dniu Broda - uważa się, że 5 kwietnia 1772 r. Katarzyna II zniosła podatek od brody. W tym roku sędziami będzie mistrz fryzjerstwa „Szczygieł”, Boy Cut i „Barbel”. Możesz zarejestrować się na miejscu.

GDZIE:Zavtra

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

19:00

FESTIWAL KINA AUSTRIJSKIEGO

The Soldier Jeannette Show

W ramach rosyjsko-austriackiej wymiany kulturalnej do Moskwy przywieziono wiele filmów austriackich: od nowych filmów festiwalowych po eksperymentalne i klasyczne. Podczas sobotniej sesji w Horizon pokażą dramat Żołnierz Jeannette Daniela Hösla, członka Sundance i zwycięzcy festiwalu filmowego w Rotterdamie.

GDZIE:Horizon

CENA:

300 rubli

Do kalendarza

21:00

Koncert

Pożądanie dla młodzieży

Szwedzko-duński projekt Hannesa Norweida i Loke Rabka miał wystąpić w Moskwie zimą, ale potem koncert został odwołany (według oficjalnych danych, z powodu problemów z wizami) i odłożony na czas nieokreślony. Teraz dali wizy, a muzycy przybędą zagrać ponury synth-pop, w tym utwory z nowej płyty, które czekają na lato.

GDZIE:Powerhouse

CENA:

600 rubli

Do kalendarza

Opera w kinie

MET: Czechy

Transmisja na żywo z klasycznej produkcji opery Pucciniego w interpretacji jednego z najważniejszych żyjących reżyserów teatralnych, laureata nagród Emmy i BAFTA, Franco Zeffirelli. Historię miłosną poety Rudolfa i cierpiącego na konsumpcję Mimi wykonają nowi aktorzy - Vittorio Grigolo, Anita Hartig i Suzanne Philips.

GDZIE:Cinema GUM, sieć kin „Formula Kino”

CENA:900 rubli

Do kalendarza

KONCERT

Brazzaville

Grupa amerykańsko-hiszpańska, stworzona przez byłego saksofonisty Becka, Davida Browna, wraca do Moskwy po zimowej wizycie. Brazzaville była popularna pod koniec lat dziewięćdziesiątych - na początku zero, ale ostatnio przypomniała sobie, że Brown nagrała piosenkę Zemfiry dla swojego projektu The Uchpochmack.

GDZIE:„16 ton”

CENA:

1 200–1 500 rubli

Do kalendarza

23:30

KONCERT

Performance Oval

Niemiecki Marcus Popp, który przez wiele lat występował pod lakonicznym pseudonimem Oval, ma za sobą współpracę z Apparat i Björk, rolę odkrywcy usterki i powtarzającą się zmianę dźwięków. Teraz gra lepkim ambientem z perkusją, podobnie jak ścieżki dźwiękowe science fiction.

GDZIE:Solianka

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

Niedziela

11:00

wystawa

Wystawa płazów

Moskiewskie zoo otwiera nowy program zwiedzania wystawy płazów, do której dostęp można uzyskać jedynie z przewodnikiem. Dzieciom i dorosłym zostanie powiedziane, ile paluszków mają amfibie, czy to prawda, że ​​salamandra może żyć w ogniu, jakiego koloru jest ropucha brzuszna i wiele więcej.

GDZIE:Zoo w Moskwie

Kiedy:
11:00−15:30 
(co 1,5 godziny)

 

Do kalendarza

Maraton 

Pierwszy bieg moskiewskiego maratonu

Tegoroczny sezon biegowy rozpoczyna się przygotowawczym pierwszym pięciokilometrowym biegiem moskiewskiego maratonu. Powinien służyć jako wstępny trening przed półmaratonem, zaplanowanym na 18 maja, z kilkoma letnimi wyścigami i punktem kulminacyjnym maratonu wrześniowego na 42 kilometry.

GDZIE:Nasyp Łużnskaja

CENA:Przez rejestrację

Do kalendarza

12:00

udostępnij

„Starew parku ”

Akcja ekologiczna, której uczestnicy planują stworzyć jak najwięcej domków dla ptaków. Organizatorzy poprowadzą pięć warsztatów, na których pokażą, jak wykonać i odpowiednio zawiesić budkę dla ptaków. Ponadto na placu Fontannaya będzie działać mini-ptaszarnia.

GDZIE:Sokolniki

kiedy:
12:00−18:00

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

FESTIWAL

Fascynujący Festiwal Nauki

Na dużym festiwalu dla dzieci zaprezentowane zostaną dziesiątki stacji edukacyjnych: gdzieś będą rysować, gdzie projektować, gdzie rozwiązywać zagadki, grać tammin, a gdzieś nawet odkryć wymarłą łuskowiec.

GDZIE:ZIL

KIEDY:
12:00−19:00

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

Photobiennale

„Vladimir Lagrange. Odwilż”

Wystawa wybitnego radzieckiego fotoreportera, który współpracował z TASS i magazynem Związku Radzieckiego, jednym z niewielu reporterów, którzy podróżowali za granicę w czasach żelaznej kurtyny. W ramach Photobiennale prezentują jego serię nakręconą w latach Chruszczowa - spokojnej Moskwie lat sześćdziesiątych.

GDZIE:Centralna sala wystawowa „Manege”

KIEDY:
12:00−22:00

CENA:

20-250 rubli

Do kalendarza

Wystawa

„Andy Warhol. Dziesięciu słynnych Żydów XX wieku”

Wystawa portretów słynnych Żydów XX wieku autorstwa Andy'ego Warhola, od Franza Kafki po braci Marksa i Zygmunta Freuda. Serial ma niejednoznaczną reputację: niektórzy karcą go za wykorzystanie żydowskiego tematu, podczas gdy inni uważają go za logiczną kontynuację zainteresowania Warhola celebrytami.

GDZIE:Muzeum Żydowskie

kiedy:
12:00−22:00

CENA:250–400 rubli

Do kalendarza

13:00

WYSTAWA

Festiwal fotografii ulicznej

Wystawa finalistów konkursu fotografii ulicznej młodzieży. Fotograf mógłby wysłać swoją pracę z dowolnego miejsca w Rosji, zwycięzcy otrzymają niezbędny sprzęt i możliwość wydrukowania własnego albumu fotograficznego. Łącznie zaprezentowanych zostanie około 7500 prac.

GDZIE:Muzeum i ośrodek kultury Sacharow

KIEDY:
13:00−20:00

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

rynek

Targ Lambada

Po przerwie zimowej tradycyjny rynek znów zostanie zlokalizowany na parkingu Tsvetnoy. Prawie dwustu uczestników obiecuje wiele nowych produktów: od domowych longboardów dębowych po dywany huculskie i domowe piwo rzemieślnicze. W sądzie gastronomicznym będą sprzedawać rzeczywiste jedzenie uliczne.

GDZIE:„Kolor”

KIEDY:
13:00−22:00

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

19:00

Austriacki festiwal filmowy

Pokaz filmu „Strata jest nieunikniona” Ulricha Seidla

W ramach wymiany kulturalnej do Moskwy trafia wiele filmów austriackich: od nowych filmów festiwalowych po eksperymentalne i klasyczne. Podczas niedzielnej sesji w Horizon pokażą ponury dokument Ulricha Seidla „Straty są nieuniknione” o samotnych emerytach mieszkających na granicy z Czechami.

GDZIE:„Formula Cinema Horizon”

CENA:

300 rubli

Do kalendarza

21:00

koncert

Chorwacki Amor

Dzień po koncercie z Lust for Youth jeden z uczestników, Luke Rabek, występuje ze swoim pobocznym projektem: jest to równie ponura, medytacyjna muzyka, ale z nastawieniem industrialnym i hałasem.

GDZIE:Powerhouse

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

Zdjęcia: killsurfcity.it, coolconnections.ru lambadamarket, streetphotography.ru, mamm-mdf uvlekfest.ru, park.sokolniki.com, shutterstock.com, moscowmarathon

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Restauracja „Moscow City”
Jedzenie

Restauracja „Moscow City”

W miejscu restauracji „Moskwa” na najwyższym piętrze centrum biznesowego „City Center” uruchomiono nowy bar koktajlowy „Moscow City”. Instytucję otworzyli Dmitrij Sokołow, współwłaściciel barów XXXX i restauracji Vosaduli oraz biznesmen Konstantin Zvonnik. W dni powszednie miasto Moskwa działa jak restauracja, aw weekendy zamienia się w koktajl bar z muzykami gościnnymi grającymi covery jazzowe i dyskretne karaoke: bez chanson i rosyjskiego popu, ale z Niną Simon i Frankiem Sinatrą.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie
Jedzenie

Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie

W ubiegłym roku w Moskwie otwarto trzy koszerne restauracje - Noodles, Misada i Tel Awiw, a sieć Chocolate Chain kosiła jedną ze swoich kawiarni. Któregoś dnia w stolicy otwiera się kolejna koszerna restauracja - Zucker, tym razem stworzona przez Ginza Project, co potwierdza trend w ostateczności: gospodarstwo wciąż liczy pieniądze.
Czytaj Więcej
Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso
Jedzenie

Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso

Chudy Chleb Ser Tofu Grillowany Bakłażan Grillowana Papryka Mix Sałatka Pesto Pomidory WASILY GOLOVIN Szef Kuchni Red Espresso Bar „Kanapka Z Grillowanymi Warzywami” jest w głównym menu sieci Red Espresso Bar, ale specjalnie zmieniłem ją na chude menu, aby ci, którzy zachowują post, nie mogli sobie odmówić.
Czytaj Więcej
Restauracja-Bazar „Goat Dereza”
Jedzenie

Restauracja-Bazar „Goat Dereza”

Bazar restauracyjny „Goat Dereza” przy ulicy Artema działa w trybie testowym, oficjalne otwarcie nastąpi w tym tygodniu. Produkty do restauracji dostarczane są z gospodarstw, a główną cechą menu jest obfitość dań z produktów ekologicznych i zdrowe śniadania do 11 rano. Przy wejściu do Koziej Derezy znajduje się sklep z niewielkim wyborem ekologicznego mleka koziego i krowiego, kwaśnej śmietany, masła, sera feta i twarogu, kiełbas i chleba.
Czytaj Więcej