Weekend

4-6 kwietnia

PIĄTEK

4 kwietnia

pochmurno
bezchmurnie, słaby śnieg

dzień: +3, noc: -3

SOBOTA

5 kwietnia

pochmurno, miejscami deszcz

dzień: +7, noc: -2

NIEDZIELA

6 kwietnia

pochmurno
lekki deszcz

dzień: +4, noc: -1

Piątek

12:00

WYSTAWA

Odwar Paulsen. Ślady linii

Odwar Paulsen zajmuje się fotografią od ponad czterdziestu lat. Na swojej pierwszej wystawie w Rosji zaprezentowane zostaną zdjęcia z nowego projektu „Ślady linii”. Cykl ten przypada na „spokojny” okres artysty, a jego prace są medytacyjne i skandynawskie minimalistyczne.

GDZIE:„Rachmaninov Yard”

kiedy:
12:00-20:00

CENA:

50-100 rubli

Do kalendarza

18:30

FESTIWAL

„Nowe polskie kino”

Historia festiwalu sięga 1990 roku, kiedy polskie filmy były wyświetlane po raz pierwszy w Leningradzie. W tym roku wraz z polską delegacją do Petersburga przyjedzie reżyser Janusz Zaorski, aktorka Julia Pogrebinsk, producenci Vladimir Niderhaus i Miroslav Slovinki. Wernisaż pokaże czarno-biały dramat psychologiczny „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. W 2013 r. Film otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz na festiwalu filmowym w Cannes i pierwszą nagrodę w Gdyni.

GDZIE:
„Ojczyzna”

CENA:
200 rubli

Do kalendarza

19:00

KONCERT

Pożądanie dla młodzieży

Duński projekt Lust for Youth pochodzi z tej samej sceny getta, co rewelacyjny Iceage, który przybył do Petersburga zeszłej jesieni. Romantyczny europejski syntezator pop zostanie nieco rozcieńczony znacznie bardziej abstrakcyjnym modelem Kaliningrader Zex Model i wschodzącą gwiazdą moskiewskiej elektroniki Burago.

GDZIE:Da: da

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

WYSTAWA

„Alice. Obrazyi paradoksy Lewisa Carrolla

Słoneczne ryciny Salvadora Dali dla Alicji w Krainie Czarów autorstwa nowojorskiego wydawnictwa Press-Random House, Aleksieja Aleksiejewa, lustra za lustrem, akwaforty mistrza grafiki Sachalina Siergieja Tyukanowa, ilustracje Jurija Waszczenki, dostarczone przez wydawnictwo Vita Nova - na wystawie w V-concept zebrał serię prac jedenastu artystów i ilustratorów, przemyślając bajkowy świat stworzony przez Lewisa Carrolla.

GDZIE:Koncepcja V.

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

20:00

KONCERT

„Anton Belyaev & Therr Maitz”

Po udanym występie lidera zespołu Antona Bielajewa w projekcie telewizyjnym Golos cały kraj dowiedział się o Therrze Maitzu i słusznie. Tak właśnie brzmi współczesna rosyjska muzyka pop w jej rzadkiej godnej manifestacji.

GDZIE:„A2”

CENA:

1500–5000 rubli

Do kalendarza

WYSTAWA

„Samotność i zabawa”. Katya Krasnaya

Debiutancka wystawa młodego artysty poświęcona była prostym przedmiotom, a ich bogaty wewnętrzny świat - krowy, kąpiele i popiersia na obrazach wypełnione były kolorowym chaosem. Tym razem całe szaleństwo jest na zewnątrz. Kolory na jej nowych płótnach „wiszą” nad ostatnim bastionem samotności - domami i schronieniami. O 21:00 w dużej sali Zielonego Pokoju Propeller Broken wystąpi jako „najpopularniejsza grupa w Petersburgu” według kanału telewizyjnego Dozhd.

GDZIE:„Loft Project Floors”, „Green Room”

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

Sobota

12:00

FESTIWAL

Białe noce na zakupy

W dniu zakupów, organizowanym przez Aurora Fashion Week, bierze udział około stu sklepów. Niektóre z nich - na przykład „Edycje subskrypcyjne”, Versace, Oasis w „Galerii”, Marmeladova i 21shop - zapewnią zniżki dla odwiedzających, a niektóre, na przykład, Russian Room, zorganizują cały pokaz z wykładem, koktajlami i pokazem mody. Pełna lista uczestników znajduje się na stronie Aurora. Przed projektem obiecali zaktualizować aplikację na iPhone'a, która doda interaktywną mapę nocy z przeglądem zniżek i ofert.

GDZIE:Sklepy w Petersburgu

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

WYSTAWA

„Krajobrazy Tel Awiwu, Ilya Gefter”

Ilya Gefter jest często chwalona za to, że potrafi przekazywać ledwo wyczuwalną grę światła na swoich płótnach. Krytycy przypisują tę właściwość młodego artysty krótkiemu okresowi studiów we Włoszech. Wcześniej jednak miał czas na naukę w USA i Kanadzie (gdzie dorastał), a studia ukończył już w Izraelu, gdzie obecnie mieszka. Wystawa w Galerii Savina pokaże szkice i krajobrazy artysty poświęcone słonecznemu Tel Awiwu.

GDZIE:Galeria Savina

CENA:

Za darmo

kiedy:
12:00-20:00

Do kalendarza

FESTIWAL

Przygotowanie do całkowitego dyktowania

W Petersburgu biblioteki przygotują się do corocznej akcji mającej na celu rozwój kultury pisania. W piątek Mayakovka powtórzy zasady „N czy NN?” + „O / E po syczeniu”, aw sobotę w Bibliotece Gogola - „Połączona i osobna pisownia NIE” + „Dash and colon”. Aby dostać się na jedno ze szkoleń, musisz wysłać swoje imię i nazwisko, dane kontaktowe oraz datę lekcji na adres e-mail [email protected] Sama dyktanda odbędzie się 12 kwietnia.

GDZIE:Biblioteka Majakowskiego, 4 kwietnia, 18.00 - 20.00

Gdzie:
Biblioteka Gogola, 5 kwietnia, 12: 00-14: 00

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

WYSTAWA

Prace nominowanych do nagrody im. Siergieja Kuryokhina

Prace znajdujące się na długiej liście Nagrody Siergieja Kuryokhina zostaną zaprezentowane w jego centrum sztuki. Oprócz dokumentacji wideo będzie można obejrzeć dwuekranową instalację Arkady'ego Nasonova „Between shots” o kręceniu filmu „Crimson Color of Snowfall” autorstwa Vladimira Motyl. Oprócz wielokanałowej instalacji wideo „Zmienny krajobraz”, opartej na autorskim harmonogramie Mariny Koldobskiej, oraz projektu multimedialnego Veronika Rudieva-Ryazantseva „Intermission”.

GDZIE:
CSI im. Sergey Kuryokhin

KIEDY:
do 20 kwietnia

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

WYSTAWA

„Nowa analiza”. Dmitrij Solntsev

Dmitrij Solntsev jest dobrze znany w Petersburgu jako projektant i artysta, ale dziś jego obrazy są dość trudne. „New Analytics” to wystawa portretów i obrazów, które przypominają fantastyczne roboty i kostiumy suprematyzmu, wynalezione przez Kazimierza Malewicza do sztuki „Zwycięstwo nad słońcem”.

GDZIE:Galeria „Master”

kiedy:
12:00-19:00

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

15:00

WYSTAWA

Kurs mistrzowski na temat tworzenia wyobrażonych światów

Siostry z Czarnobai urodziły się w Petersburgu na początku lat 90. w artystycznej rodzinie artystów. Toma wymyślił narysowany świat PonyMarket, w którym kucyki żyją w postaci orzeszków ziemnych, które po deszczu zamieniają się w tęczę. Lisa jest królestwem Paperkingdom z animacjami i miniaturowymi zamkami. Przed zamknięciem wystawy Tom poprowadzi mistrzowską ilustrację, która pokaże ci, jak stworzyć dla niego postać i cały świat.

GDZIE:Nevsky 8

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

18:00

Wydajność

Neurointegrum

Projekt eksperymentalny reprezentuje nurt sztuki naukowej, który jest rzadki na scenie krajowej, wykorzystując i rozumiejąc osiągnięcia nowoczesnej technologii. Interaktywne wideo jest wyświetlane na ekranie i podłodze sceny oraz na ciele Alexandra Rumyantseva. Komputer przetwarza dane dotyczące nastroju aktorki i na ich podstawie generuje wideo i muzykę. Przed występem jeden z dyrektorów wygłosi wykład.

GDZIE:
Nowa scena Teatru Aleksandryjskiego

CENA:
300-500 rubli

Do kalendarza

18:30

WYKŁAD

„Schizofrenia rynkowa: prywatyzacja, która nie działała”

Przygotowujemy się do drugiej fali prywatyzacji: w latach 2013-2016 rząd zamierza zmniejszyć lub zakończyć udział państwa w autoryzowanym kapitale kolei rosyjskich, Uralvagonzavod i innych dużych firm. Historyk Michaił Piskunow pokaże, że w społeczeństwie postsowieckim jedna polityczna wola wprowadzenia reform rynkowych nie wystarczy, a prywatyzacja lat 90. nie jest zwycięską ofensywą rynku, ale o wiele bardziej złożonym i kontrowersyjnym procesem.

GDZIE:Biblioteka

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

23:30

WIDOK NA KINO

„Japońska noc animacji”

Program wieczorów kinowych obejmuje wiosenne i romantyczne filmy Mamoru Hosody i Makoto Shinkai z ostatnich lat: „Wilcze dzieci Ame i Yuki” o wdowie wilkołaka, „Ogród pięknych słów” o spacerach w parku i porze deszczowej oraz „Dziewczyna, która podbiła czas” o prostej uczennicy, która otrzymała umiejętność zarządzania czasem. Między pokazami widzowie mogą spacerować nocą „Podłogi” - napić się drinka w barze lub fajce wodnej i za 50 rubli wspiąć się na dach loftu.

GDZIE:Kino

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

film

Amerykańska noc filmu z prawami autorskimi

„Inoekino” rozpoczął kolejny wieczorny program z okazji premiery „Jim Jarmusch Only Lovers Will Survive”. Historia pary wampirów - granych przez Toma Hiddlestona i Tildę Swinton - zdążyła już zostać nominowana do Złotego Oddziału Festiwalu Filmowego w Cannes i odebrać nagrodę w Nowym Jorku. Wieczór będzie kontynuowany najnowszym filmem Coen Brothers Inside Lewin Davis i The Midnight Kiss Alexa Holdridge'a.

GDZIE:
„Ojczyzna”

CENA:
700 rubli

Do kalendarza

Niedziela

12:00

SPRZEDAŻ

Rynek flanelowy

Na pchlim targu w „Sea” zaprezentowana zostanie biżuteria, ubrania vintage oraz ręcznie robione akcesoria z lokalnych sklepów. Nochleżka sprzeda swoją pamiątkę, a L. Pati & Co. - wykonuj tatuaże z henny, wszystkie fundusze z usług zespołu trafią do fundacji charytatywnej Sadaka. Dla wszystkich, którzy przyszli we flaneli - prezenty od organizatorów.

GDZIE:„Morze”

Kiedy:
12:00-20:00

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

19:30

Wydajność

„To będę ja ...” Joseph Brodsky

W spektaklu solowym aktor i reżyser Ivan Stavisky eksploruje tę stronę życia Brodskiego, którą poeta zdefiniował jako „ucieczkę”. Podczas spektaklu Stawiszyński będzie rozmawiać z publicznością, czytać poezję, zawierać „zestawy dźwiękowe” i mówić o paradoksach życia rosyjsko-radzieckiego, tragedii pustki wielkiego Systemu, intelektualnej rewolcie młodych skrybów, seksie w ZSRR i wielu innych.

GDZIE:Przestrzeń teatralna „Warsztat”

CENA:

400-500 rubli

Do kalendarza

WYKŁAD

„15 miesięcy. 9 000 km.12 krajów Ameryki Łacińskiej ”

W marcu 2014 r. Kurator projektu Let's Bike it! Vladimir Kumov ukończył wycieczkę rowerową z Meksyku do Argentyny, aw 2010 roku podróżował z Petersburga do Lizbony. Podczas wykładu opowie Ci, jak zorganizować wycieczkę rowerową i podzielić się historiami z drogi.

GDZIE:Playloft Gaga

CENA:

350–400 rubli

Do kalendarza

20:00

FESTIWAL

Po prostu świeża sztuka

Festiwal Świeżej Sztuki jest organizowany i wykonywany przez studentów i absolwentów kreatywnych uniwersytetów w Rosji, Izraelu, Niemczech i Francji. Każdy dzień będzie poświęcony młodemu tańcu jednego z uczestniczących krajów, aby widz mógł poznać ich różnice i cechy wspólne. Just Fresh Art zamykają młodzi i energiczni Francuzi.

GDZIE:„Skorokhod”

CENA:

400-500 rubli

Do kalendarza

Zdjęcia: LustForYouth, therrmaitz, dominicspics, totaldict.ru/, dmitry.solntsev, chernobayland,
neurointegrum, nevsky20books, OVAL, flanelkamarket, kumov, just fresh art

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Restauracja „Moscow City”
Jedzenie

Restauracja „Moscow City”

W miejscu restauracji „Moskwa” na najwyższym piętrze centrum biznesowego „City Center” uruchomiono nowy bar koktajlowy „Moscow City”. Instytucję otworzyli Dmitrij Sokołow, współwłaściciel barów XXXX i restauracji Vosaduli oraz biznesmen Konstantin Zvonnik. W dni powszednie miasto Moskwa działa jak restauracja, aw weekendy zamienia się w koktajl bar z muzykami gościnnymi grającymi covery jazzowe i dyskretne karaoke: bez chanson i rosyjskiego popu, ale z Niną Simon i Frankiem Sinatrą.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie
Jedzenie

Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie

W ubiegłym roku w Moskwie otwarto trzy koszerne restauracje - Noodles, Misada i Tel Awiw, a sieć Chocolate Chain kosiła jedną ze swoich kawiarni. Któregoś dnia w stolicy otwiera się kolejna koszerna restauracja - Zucker, tym razem stworzona przez Ginza Project, co potwierdza trend w ostateczności: gospodarstwo wciąż liczy pieniądze.
Czytaj Więcej
Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso
Jedzenie

Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso

Chudy Chleb Ser Tofu Grillowany Bakłażan Grillowana Papryka Mix Sałatka Pesto Pomidory WASILY GOLOVIN Szef Kuchni Red Espresso Bar „Kanapka Z Grillowanymi Warzywami” jest w głównym menu sieci Red Espresso Bar, ale specjalnie zmieniłem ją na chude menu, aby ci, którzy zachowują post, nie mogli sobie odmówić.
Czytaj Więcej
Restauracja-Bazar „Goat Dereza”
Jedzenie

Restauracja-Bazar „Goat Dereza”

Bazar restauracyjny „Goat Dereza” przy ulicy Artema działa w trybie testowym, oficjalne otwarcie nastąpi w tym tygodniu. Produkty do restauracji dostarczane są z gospodarstw, a główną cechą menu jest obfitość dań z produktów ekologicznych i zdrowe śniadania do 11 rano. Przy wejściu do Koziej Derezy znajduje się sklep z niewielkim wyborem ekologicznego mleka koziego i krowiego, kwaśnej śmietany, masła, sera feta i twarogu, kiełbas i chleba.
Czytaj Więcej