Weekend

Koniec Photobiennale w MAMM, dni Francji w Tsvetnoy, Greenway w Manege i 17 innych wydarzeń

PIĄTEK

18 kwietnia

Wyczyść

Po południu: +14W nocy: +4

sobota

19 kwietnia

Wyczyść

Po południu: +16W nocy: +7

niedziela

20 kwietnia

Wyczyść

Po południu: +19W nocy: +6

Piątek

19:00

Francuskie dniw „kolorze”

Tsvetnoy rozpoczyna serię wydarzeń poświęconych Francji. Pierwszego dnia obiecują wykłady o podróżach, francuskim designie i baletach Diagilewa, otwarcie wystawy fotograficznej Vincenta Lappartiena, okrągły stół z udziałem redaktorów połysku, a także prezenty we francuskich sklepach z towarami.

GDZIE:

„Kolor”

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

20:00

Spotkanie z Mirą Calix

Artysta i wybitny artysta brytyjskiej wytwórni Warp przybywa do Rosji, aby wziąć udział w pierwszej rezydencji artystycznej Nikola-Lenivets, a po drodze zatrzyma się w Moskwie i opowie, co robi dziś artysta medialny i jak przygotować duże projekty artystyczne.

GDZIE:

Powerhouse Moscow

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

22:00

„Noc zjadaczy reklam”

Coroczne non-stop reklamy z całego świata: szczegóły programu są utrzymywane w tajemnicy, ale wśród 400 filmów wybranych przez ideologa festiwalu Jean Marie Bursico na pewno będzie wiele interesujących, wzruszających i zabawnych. W Rosji dowcipne pokazy Bursiko są tak popularne, że przynoszą je przede wszystkim nam - i tym razem Moskale znów zobaczą siedmiogodzinną „Noc” jako pierwszą.

GDZIE:

Ratusz Crocus

CENA:

2 500 rubli

Do kalendarza

23:00

Wystąpienie M.A.N.D.Y.

Niemiecki duet Patrick Bodmer i Philip Jung Me And You dorastał w latach dziewięćdziesiątych na imprezach, na których dwaj przyjaciele grali muzykę dla kilkuset osób. Teraz M.A.N.D.Y jest właścicielem wpływowej wytwórni Get Physical i gra swoje minimalistycznie techno w klubach na całym świecie.

GDZIE:

Cygański

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

23:55

Koncert MC Xandera

Brytyjczyk z Kenii, MC Xander, gra o tej samej muzyce, co jego kumpel Dub FX, mieszanka reggae, hip hopu i dubstepu utworzona za pomocą głosu i efektów cyfrowych. Producent przybywa do Rosji z krótką trasą koncertową, podczas której zaprezentuje nowy album Hymns of Agnosis - krytyczne odzwierciedlenie sensu społeczno-politycznego.

GDZIE:

„16 ton”

CENA:

600 rubli

Do kalendarza

23:55

Detroit Swindle Performance

Młody, ale już bardzo popularny holenderski duet Detroit Swindle zostaje przyjęty na imprezę Solyanka War House - Martine Smits i Lars Dolin grają w klasycznym domu z nutą funku i duszy, wydając debiut Boxed Out.

GDZIE:

Solianka

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

23:55

Wystąpienie Steve'a Lawlera

Anglik Steve Lawler, oprócz pracy przy konsoli, nadal zajmuje się wieloma przydatnymi rzeczami: wypuszcza ubrania i pisze ścieżki dźwiękowe do filmów grozy. Przede wszystkim jednak jego wybitne osiągnięcia znajdują odzwierciedlenie w DJingu: Lawler gra w domu od ponad dwudziestu lat i wydaje kolejne wydanie po wydaniu, którego ostatnie imię nazwał po nowonarodzonej córce Avaidy.

GDZIE:

Prawda

CENA:

400–700 rubli

Do kalendarza

Sobota

11:00

Quest „Metrobuki nazwany na cześć Lenina”

Dziewiąta misja w miejskim metrze rozpocznie się w bibliotece Turgieniewa, a następnie tradycyjnie przeniesiona do metra: tam uczestnicy będą musieli rozwiązać tajemnice 13 stacji, dotrzeć do nich i znaleźć na miejscu tajny kod. Zespoły muszą się wcześniej zarejestrować.

GDZIE:

Czytelnia biblioteki dla nich. Turgieniew

CENA:

Przez rejestrację

Do kalendarza

11:00−20:00

Zrób konferencję na szczycie

Program maratonu inicjatyw miejskich tym razem podzielony jest na cztery bloki: „Samoorganizacja”, „Sztuka uliczna”, „Studia urbanistyczne” i „Ochrona interesów publicznych”. Eksperci z Rosji, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Łotwy będą rozmawiać o aktywizmie miejskim, niezależnych mediach, gastronomii ulicznej, sztuce ulicznej i faunie miejskiej.

GDZIE:

Centrum Kultury „ZIL”

CENA:

Przez rejestrację

Do kalendarza

11:00−20:00

Wystawa „125 lat National Geographic”

Powrót udanej wystawy najlepszych zdjęć w 125-letniej historii magazynu National Geographic. Zdjęcia z dna Oceanu Spokojnego i szczytu Everestu, egzotyczne zwierzęta i wszystkiego najlepszego, co reporterzy z publikacji opublikowali, zostaną pokazane w małej sali Artplay.

GDZIE:

Artplay

CENA:

350 rubli

Do kalendarza

12:00−19:00

Wykład „Rosyjski dla dorosłych”

Projekt edukacyjny Capable People na trzy soboty prowadzi sześciogodzinne intensywne ćwiczenia w języku rosyjskim dla dorosłych, którzy od dawna ukończyli szkołę i zapomnieli, jak izolować imiesłowów. Zakłada się, że wystarczy tylko jedna lekcja, ale musisz spędzić cały dzień wolny - z przerwą na lunch i przerwą na kawę.

GDZIE:

Capable People (Artplay)

CENA:

1500 rubli

Do kalendarza

Sobota niedziela
12.00−16.00

Festiwal targowy „Garden City”

Na festiwalu i na rynku produktów naturalnych „Garden City” będą malować pisanki z dziećmi, robić kartki i tkać wieńce wielkanocne w celu ekologicznej dekoracji wnętrz. Dorośli otrzymają produkty lokalnych rolników oraz wykłady na temat zdrowego odżywiania.

GDZIE:

„Przejście Konkovo”

CENA:

Za darmo

12:00−21:00

Dość żółta łódź podwodna

Małe targi starych i zabytkowych akcesoriów, książek, artykułów wyposażenia wnętrz i odzieży: cena wyniesie od 500 rubli do 30 tysięcy. O 15:30 obiecują, że zorganizują retro-pokaz starych rzeczy z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

GDZIE:

Lu loft

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

12:00−22:00

Wystawa „Peter Greenaway, Saskia Boddeke. Złoty wiek awangardy rosyjskiej”

Inteligentny hit wiosny: dwunastu bohaterów pierwszej rosyjskiej awangardy, wśród których Wasilij Kandinsky, Kazimierz Malewicz, Włodzimierz Majakowski i Lilya Brik, rozmawiają o sobie i dowiadują się o związku w strukturze wieloekranowej. 144-minutowe wideo składa się z reprodukcji awangardowych obrazów, filmów i kronik fotograficznych.

GDZIE:

Centralna sala wystawowa „Manege”

CENA:

20-250 rubli

Do kalendarza

SOBOTA-NIEDZIELA
17:00

Rozpoczęcie festiwalu „Bright People”

Miejski festiwal sztuki Bright People rozpoczyna się w ten weekend od serii warsztatów w Moskvich CC i innych miejscach. Przed finałem festiwalu, 12 lipca, w każdy weekend Moskale czekają na kursy mistrzowskie i występy projektów Kartoniya, Theatre of Taste, Spam Theatre, Liquid Theatre, Circle II, Wind Bureau, Tall Brothers, Fiery People , „Antique Circus”. Główną gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie francuska trupa Les Plasticiens Volants z gigantycznymi latającymi kulkami dla lalek.

GDZIE:

CC „Moskvich”
i inne strony

CENA:

Za darmo

19:00

Koncert wróżek bondage

Szwedzki Kwartet gra zabawnego elektrycznego punku w hełmach robotów i jest uzależniony od ośmiobitowych próbek. To nie pierwszy raz, kiedy występują w Moskwie, ale fani najprawdopodobniej znów będą mieli pełną salę.

GDZIE:

Plan b

CENA:

900-1 300 rubli

Do kalendarza

19:00

Przyjęcie z okazji otwarcia podłogi zerowej

Bar Hub na Pyatnitskaya otwiera parter, który będzie działał tylko w piątki i weekendy - w tych dniach planują organizować tam koncerty i imprezy. Belgijski producent Locked Groove zostaje wprowadzony na pierwszy.

GDZIE:

Hub Bar

CENA:

300 rubli

Do kalendarza

23:55

Strona Robinsons Deposiariesx Livity Sound

Seria brytyjskich imprez w Monasterio będzie kontynuowana występami trzech artystów z Bristol Association Livity Sound: Peverlist, Asusu i Kowton. Wszystkie trzy nagrywają prawdziwą muzykę basową, aw Moskwie zagrają zarówno na żywo, jak i na setach DJ - każdy osobno.

GDZIE:

Monasterio

CENA:

700 rubli

Do kalendarza

Niedziela

10:00−18:00

Wystawa „Vera Mukhina. W 125. rocznicęurodziny ”

Autor monumentalnej rzeźby „Robotnik i kolektywna dziewczyna z farmy” oraz, według legendy, nawet projekt fasetowanego szkła, Vera Mukhina pozostawił po sobie kilka niespełnionych planów. Dwa tuziny szkiców i projektów pokazano na wystawie kameralnej w Galerii Trietiakowskiej. W niedzielę, z okazji Dnia Dziedzictwa Kulturowego i Historycznego w Moskwie, wystawa będzie dostępna za darmo.

GDZIE:

Państwowa Galeria Tretiakowska

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

11:00−20:00

Zrób konferencję na szczycie

Program maratonu inicjatyw miejskich tym razem podzielony jest na cztery bloki: „Samoorganizacja”, „Sztuka uliczna”, „Studia urbanistyczne” i „Ochrona interesów publicznych”. W niedzielę zorganizują hackaton, aby opracować przydatne usługi miejskie „Zrób sieć”.

GDZIE:

Centrum Kultury „ZIL”

CENA:

Przez rejestrację

Do kalendarza

11:00−18:00

Historyczny dzieńi dziedzictwo kulturowew Muzeum Biologicznym

Pewnego dnia będzie można zapoznać się z dinozaurami, odświeżyć wiedzę na temat teorii ewolucji za pomocą dziesięciu słynnych znalezisk-czaszek i spojrzeć przez mikroskop na komórki roślin i najmniejszych mieszkańców zbiorników. Będzie można również wejść do interaktywnego pokoju „Spójrz na oba!” i zobacz świat oczami ważki lub własnego psa.

GDZIE:

Muzeum Biologiczne Timiryazev

CENA:

50−149 rubli

12:00−21:00

Wystawy „Photobiennale” w MAMM (ostatni dzień)

GDZIE:

„Multimedialne muzeum sztuki”

CENA:

150–300 rubli

Do kalendarza

Ostatni dzień z siedmiu projektów moskiewskiego Photobiennale prezentowanych na MAMM: wystawy aktorki fotografki Jessiki Lang, niezwykle towarzyskie brytyjskie historie Chrisa Steel-Perkinsa i Davida Hearn'a, sensacyjny pośmiertny wybór najlepszych prac Diany Arbus i instalacja irańskiej artystki Shirin Neshat. Od nowego tygodnia realizowanych obecnie projektów Photo Biennale muzeum będzie miało jedynie retrospekcję filmu Erwina Blumenfelda i Sarah Moon „Five to Five”.

Przewodnik po życiu

Fotografowie na co oglądać na moskiewskim Photobiennale

12:00−22:00

Wystawa „Peter Greenaway, Saskia Boddeke. Złoty wiek awangardy rosyjskiej”

Dwunastu bohaterów pierwszej rosyjskiej awangardy, wśród których Wasilij Kandinsky, Kazimierz Malewicz, Włodzimierz Majakowski i Lilya Brik, mówią o sobie w strukturze wieloekranowej.

GDZIE:

Centralna sala wystawowa „Manege”

CENA:

20-250 rubli

Do kalendarza

15:00

Wystawa „Archiwum Siergieja Merkurowa”

Popularny radziecki rzeźbiarz Siergiej Merkurow znany jest z pomników postaci politycznych i naukowców - Ciołkowskiego i Timiryazeva, a także pośmiertnych masek Bułhakowa, Tołstoja i Majakowskiego. Museon zgromadził fotografie swoich głównych dzieł, szkice, korespondencję i fotografie rodzinne.

GDZIE:

Nasyp krymski

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

19:00

Wykład Gregory Revzin „Architekturai moc ”

Grigorij Revzin, krytyk architektoniczny, historyk sztuki i publicysta, przedyskutuje z gośćmi pilny temat polityki miejskiej w dziedzinie budownictwa i stosunku do zabytków w Rosji.

GDZIE:

Meyerhold Center

CENA:

300 rubli

Do kalendarza

20:00

Teatr HD: Wielkanocny festiwal w Baden-Baden

Transmisja na żywo z koncertu Berlin Philharmonic Orchestra w Baden-Baden. Kulminacją będzie wspólny występ ze studentem Iwana Monighetti i Mścisławem Rostropowiczem, pięknym wiolonczelistą Solem Gabettą. Zagrają Strawiński, Wagner i Ligeti.

GDZIE:

Sieć kin „Formula Kino”

CENA:

1000 rubli

Do kalendarza

Zdjęcia: Vika Bogorodskaya, Vlappartient.com, Mira-Calix, Getmandy, Mcxander.com, Antibuki, Lockedgroove, Partizaning,
Grigory Revzin, Bright-people.ru

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń
Weekend

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń

Piątek, 11 września, 16:00 Klasa mistrzowska na temat tworzenia mebli miejskich Dzieci w wieku 6-14 lat i ich rodzice są zapraszani na lekcje mistrzowskie w ramach projektu dotyczącego sztuki publicznej o krytycznym znaczeniu. Wydarzenie poprowadzi niemieckie biuro architektoniczno-projektowe raumlabor. Uczestnicy zaprojektują i zbudują swoją wersję projektu Emma - jest to wielofunkcyjna drewniana konstrukcja składająca się z modułów mobilnych i, w rzeczywistości, platforma do komunikacji między sąsiadami.
Czytaj Więcej