Weekend

26 pomysłów na majowe wakacje w Moskwie

5 wspaniałych wydarzeń w parkach

1 maja

Dzień kolarstwa i festiwal robotyki

O drugiej po południu łabędzie zostaną wypuszczone z pompą do Stawu Majowego. Na Placu Festiwalowym zaczyna się dzień rowerowy: wystawa motocykli, sala wykładowa oraz kolekcja rowerów „Velovoobrazovarium”. Dla dzieci w pobliżu odbędzie się Festiwal Robotyki. Będą zbierać i testować roboty, a także grożą zorganizowaniem „Motoball Robot Fights”. Zbliżający się Dzień Zwycięstwa w parku przypominają patriotyczne graffiti, które tworzy dziesięciu artystów ulicznych przez cały dzień.

GDZIE:

Park Sokolniki

Do kalendarza

1 maja

Festiwal „Świeża energia”

Ermitaż obiecuje wystawę komiksów, bitew rapowych i występów breakdance. Domowi muzycy ska St. Petersburg Ska-Jazz Review, Shootki i prywatne radio. Autor komiksu Vladimir Lopatin, artyści stowarzyszenia TM Studio i fotograf Mark Boyarsky poprowadzą kursy mistrzowskie, a pod koniec dnia Mark wybierze również twórcę najlepszego zdjęcia na Instagramie z hashtagiem # fresh_energy, który otrzyma nagrodę od parku.

GDZIE:

Ermitaż ogrodowy

Do kalendarza

1-2 maja

Festiwal Walking Orchestra

Sześć z naszych i czterech zagranicznych orkiestr - z Francji, Indii, Izraela i Serbii - będzie grało przez dwa dni na trójkątnej platformie w pobliżu mostu krymskiego i krążyło tam iz powrotem wzdłuż promenady (moskiewski zespół Mosbras obiecuje również jeździć na rowerach ) W pobliżu znajduje się rynek z kanapkami i lemoniadą, torebkami, bluzami i innymi towarami. Nawet w „Museon” otworzy się kino letnie. Pierwszego maja Miyadzake pokaże „Wiatr się wzmacnia”, drugi - francuska kreskówka „Ernest i Celestine: Przygody myszy i niedźwiedzia”.

GDZIE:

Museon

Do kalendarza

1-4 MAJA

Sezon odkryć

GDZIE:

Gorky Park

Do kalendarza

1 maja w Gorky Park rozpocznie działalność muzyczna na polu masowym Bolszoj, gdzie planuje otworzyć nowych artystów (osoby, które wystąpią w maju, zostały dosłownie zrekrutowane po ogłoszeniu). Ponadto od 1 maja zacznie działać dziecięca szkoła piłkarska w Neskuchnym, a Zielona Szkoła zostanie otwarta w nowym miejscu, a wraz z nią będzie również gra „Przedszkole” dla dziecka w wieku od 0 do 4 lat. W parku zostanie otwarte letnie kino Pioneer - 1 maja zostaną tu pokazane domowe komedie Zigzag of Fortune Eldar Ryazanov i Dentist's Adventures Elem Klimov, a w przyszłości zagrają świeżo: Kitchen in Paris i The New Spider-Man. To nie liczy otwarcia, jak grzyby, letnie werandy znajdujące się w parkowych restauracjach i kawiarniach.

miasto

Otwarcie sezonu: Co dzieje się teraz w Gorky Park

1-11 MAJA

Festiwal „Moskwa wiosna”

Organizatorzy festiwalu z moskiewskiego ratusza obiecują otwarcie 23 targów. 88 restauracji odpowie na jedzenie, ale będzie wiele innych towarów, przede wszystkim w stylu retro. Planują handlować jako zachowane radzieckie zabawki i naczynia, a wystawa samochodów retro zostanie zorganizowana w Wszechrosyjskim Centrum Wystawowym. Na wale krymskim otworzy się nowocześniejsza platforma z nastawieniem ekologicznym. Tam, z udziałem magazynu Recycle, zainstalują namiot z grami tematycznymi i lekcjami mistrzowskimi oraz zbieraniem surowców wtórnych, a także obiecują labirynt kolorowych toreb i lustrzaną kostkę do wakacyjnych selfie.

GDZIE:

VVC i inne parki

Do kalendarza

5 nowych filmów

OD 1 MAJA

Double

Wersja ekranowa Double Dostojewskiego. W dzisiejszych czasach historia doradcy tytularnego Jakowa Golyadkina, dobrego człowieka, powodującego między innymi ciągłe i niewytłumaczalne niezadowolenie, została przełożona. Jak dowiaduje się Jacob (w adaptacji filmowej - Simon, w której gra Jesse Eisenberg), źródłem jego kłopotów jest mężczyzna, który wygląda jak on jak dwie krople wody, ale jego postać to rzadki drań. Wszyscy oczywiście bierzemy je za siebie, a życie bohatera rozpada się na naszych oczach.

OD 1 MAJA

„Inna kobieta”

Bohaterka Cameron Diaz dowiaduje się, że jej kochanek jest żonaty. Co więcej, ta żona okazuje się tak kochana, że ​​wkrótce stają się dziewczynami, a tutaj dodatkowo okazuje się, że ta koza ma inną kobietę, a nawet połowę swojego wieku. I tak cała trójka usiadła, by wymyślić oszusta. Nicholas Coster-Waldau z Game of Thrones po raz kolejny działa jak uroczy drań. Po raz pierwszy piosenkarka Nicki Minaj pojawia się na ekranie filmu.

OD 1 MAJA

Zapłata

Colin Firth i Nicole Kidman w dramacie opartym na powieści autobiograficznej Erica Lomaxa. Główny bohater został schwytany w niewoli japońskiej podczas II wojny światowej i, cierpiąc znęcanie się, zbudował kolej gdzieś w Tajlandii. Wiele lat później wciąż nie może pozbyć się myśli o zemście na swoich prześladowcach i wraca do Azji, by je znaleźć.

OD 8 MAJA

„Osiem”

Aleksiej Uchitel, reżyser hitów moskiewskiego festiwalu filmowego, takich jak Walks and Space as Premonitions, nakręcił romantyczny film akcji o zderzeniu komandosów z bandytami zgodnie ze scenariuszem Zakhara Prilepina. W głównej roli - Artura Smolianinowa, znaleziono również małego dla samego Zakhara - grał taksówkarza i wydawał się całkowicie ujarzmić Mistrza swoim talentem komediowym.

OD 8 MAJA

„Blondynka na antenie”

Gwiazda Hunger Games oraz Zack i Miri tworzą porno, komik Elizabeth Banks w filmie o bardzo złym dniu w życiu reportera z Los Angeles. Po raz pierwszy wpadła w małą lukę - pijaństwo z koleżankami w barze, a następnie seks z nieznajomym w jego mieszkaniu - wkrótce tego żałowała. Musi pilnie dotrzeć do miejsca głównego wywiadu w swoim życiu, nie ma przy sobie telefonu ani dokumentów, a ponadto wszyscy wokół zabierają ją na prostytutkę.

6 wystaw

„ŚwietnieRenesansowi malarze

W „Puszkinskim” obiecują wystawę włoskich malarzy XV-XVI wieku, o skali przekraczającej którąkolwiek z tych, które odbywały się tu wcześniej. 58 prac jest przenoszonych z Akademii Carrara do Bergamo, w tym Pisanello, Botticelli i Perugino.

gdzie:
Muzeum Puszkina

Kiedy:
Z wyjątkiem 5 maja

CENA:

250–500 rubli

Do kalendarza

Zrób to

Interaktywna wystawa, która podróżuje po świecie od dwóch dekad. 120 artystów, choreografów, architektów, seksuologów itd. Opracowało instrukcje tworzenia obiektów sztuki, które będą wdrażane przez wystawców i gości.

GDZIE:
Centrum Kultury Współczesnej „Garaż”

CENA:

300 rubli

Do kalendarza

„Rosja robi to sama”

W 26 pawilonie Wszechrosyjskiego Centrum Wystawowego przyjęto ekspozycję Muzeum Politechnicznego poświęconą osiągnięciom krajowych wynalazców. Wśród 170 eksponatów znajduje się samolot rakietowy Konstantina Ciołkowskiego, detektor piorunów i radio Aleksandra Popowa, a także obiekty multimedialne.

GDZIE:
VVC

CENA:

150–300 rubli

Do kalendarza

„Peter Greenway,Saskia Boddeke. Złoty wiek awangardy rosyjskiej ”

Inteligentny hit wiosny: dwunastu bohaterów pierwszej rosyjskiej awangardy, wśród których Wasilij Kandinsky, Kazimir Malevich, Vladimir Mayakovsky i Lilya Brik, rozmawiają o sobie i dowiadują się o relacjach, które żyją w strukturze wieloekranowej.

GDZIE:
Manege

CENA:

20–400 rubli

Do kalendarza

„Sposoby sztuki niemieckiej od 1949 roku do współczesności”

Ogromna, niespełna czterysta prac, wystawa sztuki współczesnej z największej niemieckiej kolekcji Instytutu Stosunków Zagranicznych (IFA). Wśród artystów są nazwiska, takie jak malarz Gerhard Richter lub fotograf Wolfgang Tillmans.

GDZIE:
MMSI na Petrovka

CENA:

20-250 rubli

Do kalendarza

„Gdzie zaczyna się ojczyzna?”

Zbiorowy portret Rosji, przede wszystkim niebędącej stolicą, oczami 36 fotografów. Twórcy nie ukrywają, że zainspirowali się słynną wystawą fotograficzną The Family of Man (wyd. Steichen), która minęła z wielkim hałasem w latach pięćdziesiątych.

GDZIE:
„Muzeum Moskwy”

CENA:

50-100 rubli

Do kalendarza

5 serii

„Gra o tron”

Ci, którzy pozostali w Moskwie w maju, ale nie odważą się na weekendowe wycieczki do miasta (choćby z powodu dużej liczby bezczynnych odwiedzających), w tej chwili możesz zanurzyć się w zapoznawaniu się z serialem, który wcześniej nie dotarł do nich. Na przykład dzięki „Grze o tron” rejestruje się zarówno liczbę widzów, jak i liczbę morderstw przypadających na ekran. Oprócz tego, że seria jest naprawdę interesująca, zrozumiesz brutalną część memów wygenerowanych przez nią, które zdobyły twoje kanały w sieciach społecznościowych.

Fargo

Kryminał kryminalny „Fargo”, wydany w kwietniu, jest debiutem w serii Coen Brothers i darmową przeróbką filmu z lat 90. o tej samej nazwie, który przyniósł im Oscara za scenariusz. Debiut, delikatnie mówiąc, udany: z Martinem Freemanem i Billy Bobem Thorntonem w głównych rolach, z prawdziwymi dialogami Cohena i czarnym humorem, niewiele gorszym od The Game of Thrones w krwawej, mamy przed sobą jedno z najlepszych dzieł współczesnej telewizji.

Rick and Morty

Najlepsza komedia telewizyjna roku jest animowana, wymyślona przez twórcę serialu „Społeczność” Dan Harmon. To fantazja na granicy szaleństwa i wręcz nieprzyzwoitości, doprawiona przedawkowaniem czarnego humoru. W centrum wydarzeń jest szalony alkoholik Rick i jego krótkowzroczny, ale dobroduszny nastoletni wnuk Morty, który komponuje go w podróżach do innych wymiarów lub, powiedzmy, do ludzkiego przewodu pokarmowego. Jedyny sezon serialu zakończył się w kwietniu, aw sezonie majowym łatwo jest opanować wszystkie 11 odcinków.

„Survival Jack”

Jedna książka Justina Halperna - „Kurwa, powiedział ojciec” - już stała się serią. Kolejna kolej przyszła: „Wszystkie jałówki przed” (tak przy okazji, która została niedawno wydana w języku rosyjskim). To zabawna autobiograficzna opowieść o tym, jak w 1991 roku 16-letni bohater, którego wszystkie myśli zajmują dziewczęta i perspektywy seksu, i jego siostra znajdują się w pełnej mocy bezceremonialnego taty, który udziela im lekcji dla dorosłych. Osobny sukces twórców serii - stylizacja na początek lat 90. - wydaje się, że bohaterowie uciekli z ulicy Degrassi.

Dolina Krzemowa

Komedia o sześciu programistach z Doliny Krzemowej, którzy marzą o zostaniu Jobsem i Woźniakami (w rezultacie uprawiają dużo seksu z żywymi kobietami). Autor znany jest z filmu animowanego King of the Hill oraz pełnometrażowego filmu Beavis and Butthead.

5 bardziej ekscytujących wydarzeń w mieście

1-11 MAJA

Fair Troyka Fair

W samym centrum miasta, w cieniu nadmuchiwanych chmur, będą karmić pączkami i naleśnikami oraz deklarować swoją miłość weteranom na mozaice „Gwiazda Wdzięczności”. Będzie można podziwiać obrazy 3D starożytnej Moskwy w cyfrowym teleskopie, a w pobliżu - wskoczyć do klasyki na polu diodowym. Ponadto obiecują przedstawienia teatralne i występy kilku grup: 1 maja - Therr Maitz, 11 - Fundacja Guru Groove.

GDZIE:

Plac Rewolucji

Do kalendarza

1-10 maja

„Jasni ludziew dzielnicach ”

Street Art Festival „Bright People” - poza centrum. 3 i 10 maja w centrum kultury „Moskwicz” na Wołgogradskim Prospekcie z dziećmi przygotuje zbroję do walki z kosmitami. W dniach 5, 6 i 8 maja w Pałacu Kultury „Szkarłatne żagle” na Liberty Street odbędą się lekcje umiejętności teatralnych. Żonglowania, mimiki i makijażu można nauczyć się w teatrze ulicznym Tall Brothers 6 maja w centrum „Skrzydła” w pierwszym fragmencie Tushinsky'ego.

GDZIE:

Poza centrum Moskwy

Do kalendarza

1 MAJA

Dzień słonecznika

Ogrodnicy z „Zielonej Latarni”, którzy pomogli nam podczas ostatniego Sobotniego Życia w okolicy, świętują urodziny projektu i zachęcają mieszkańców miasteczka do sadzenia kwiatów w Moskwie przy tej okazji. Główne święto odbędzie się w Mitin - nauczą ogrodnictwa miejskiego, kompetentnego sadzenia własnego balkonu, stworzenia domowego aquafarmu i autorskich akcesoriów ogrodowych. Ci, którzy nie dostaną się do Mitin, są zaproszeni do wzięcia udziału w jednej z kampanii sadzenia kwiatów w innych obszarach.

GDZIE:

W całej Moskwie

Do kalendarza

2-3, 10-11 MAJA

Festiwal „Komisja”

Oprócz targów i wystawy komiksów oczekuje się, że ComMission spotka się z Joshem Elderem, autorem Mail Order Ninja, Adventures of Superman, StarCraft: Frontline i Scribblenauts Unmasked. Najważniejszym wydarzeniem festiwalu powinny być oryginalne rysunki do wielu popularnych kreskówek zagranicznych i krajowych: od The Simpsons i Tintin po „Cóż, poczekaj chwilę!” oraz „Secrets of the Third Planet”.

gdzie:

RSLM

Do kalendarza

9 MAJA

Parada zwycięstwa

GDZIE:

Plac Czerwony

Do kalendarza

Bez względu na to, jak moskiewscy sądzi o corocznej paradzie sprzętu wojskowego w centrum miasta i jego próbach, nadal będzie miał miejsce. Niestety, co roku jest mniej weteranów wśród uczestników, ale parada w 2014 roku pobije rekord współczesnej historii Rosji pod względem liczby sprzętu wojskowego - tylko 148. Na przykład po raz pierwszy przejdą systemy rakiet przeciwlotniczych Tor-M2U i systemy rakiet przeciwpancernych Chrysanthemum „C.” W ostatnim momencie w paradzie wzięły udział śmigłowce bojowe Mi-35M i samoloty Su-25, ponieważ postanowiono wysłać jerzyki i rycerzy rosyjskich na uroczystość w Sewastopolu.

69

samolot i śmigłowce
poleci podczas Parady Zwycięstwa
nad Moskwą

Zdjęcia: Sandialabs, Garageccc.com, Walking Band Festival, Polkadotstore, Koraxdc

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Restauracja „Moscow City”
Jedzenie

Restauracja „Moscow City”

W miejscu restauracji „Moskwa” na najwyższym piętrze centrum biznesowego „City Center” uruchomiono nowy bar koktajlowy „Moscow City”. Instytucję otworzyli Dmitrij Sokołow, współwłaściciel barów XXXX i restauracji Vosaduli oraz biznesmen Konstantin Zvonnik. W dni powszednie miasto Moskwa działa jak restauracja, aw weekendy zamienia się w koktajl bar z muzykami gościnnymi grającymi covery jazzowe i dyskretne karaoke: bez chanson i rosyjskiego popu, ale z Niną Simon i Frankiem Sinatrą.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie
Jedzenie

Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie

W ubiegłym roku w Moskwie otwarto trzy koszerne restauracje - Noodles, Misada i Tel Awiw, a sieć Chocolate Chain kosiła jedną ze swoich kawiarni. Któregoś dnia w stolicy otwiera się kolejna koszerna restauracja - Zucker, tym razem stworzona przez Ginza Project, co potwierdza trend w ostateczności: gospodarstwo wciąż liczy pieniądze.
Czytaj Więcej
Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso
Jedzenie

Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso

Chudy Chleb Ser Tofu Grillowany Bakłażan Grillowana Papryka Mix Sałatka Pesto Pomidory WASILY GOLOVIN Szef Kuchni Red Espresso Bar „Kanapka Z Grillowanymi Warzywami” jest w głównym menu sieci Red Espresso Bar, ale specjalnie zmieniłem ją na chude menu, aby ci, którzy zachowują post, nie mogli sobie odmówić.
Czytaj Więcej
Restauracja-Bazar „Goat Dereza”
Jedzenie

Restauracja-Bazar „Goat Dereza”

Bazar restauracyjny „Goat Dereza” przy ulicy Artema działa w trybie testowym, oficjalne otwarcie nastąpi w tym tygodniu. Produkty do restauracji dostarczane są z gospodarstw, a główną cechą menu jest obfitość dań z produktów ekologicznych i zdrowe śniadania do 11 rano. Przy wejściu do Koziej Derezy znajduje się sklep z niewielkim wyborem ekologicznego mleka koziego i krowiego, kwaśnej śmietany, masła, sera feta i twarogu, kiełbas i chleba.
Czytaj Więcej