Weekend

1-4 maja

czwartek - piątek

1-2 maja

Pochmurno

Po południu: +10W nocy: +2

sobota

3 maja

Pochmurno

Po południu: +9W nocy: +1

niedziela

4 maja

Zachmurzenie częściowe

Po południu: +9W nocy: -1

Czwartek

10:00

wycieczka

Muzeum „Historyczna stocznia Połtawa”

Pierwsza wycieczka na okręt wojenny Połtawa odbędzie się 1 maja. W stoczni w Lakhcie pokażą budowę pełnowymiarowej kopii słynnego pancernika i szczegółowo opowiedzą o budowie statków z XVIII-XXI wieku. Rekreacja Połtawy zakończy się za dwa lata, ale na razie możesz przyjrzeć się temu procesowi w raporcie Życie wokół.

GDZIE:
Lakhta, st. Beregovaya, 19 lat

CENA:
200 rubli

Do kalendarza

festiwal

Demonstracja z maja

Liberałowie, Zieloni, LGBT, nacjonaliści, Zjednoczona Rosja i komuniści zgromadzą swoje kolumny pod wielokolorowymi flagami i odbędą się w tradycyjnej procesji w centrum miasta.

gdzie:
Sala koncertowa „październik”

kiedy:
10:00

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

wystawa

„Opowieści leśne”

Projekt fotograficzny Forest Stories rozpoczął się dwa lata temu - wystawa objechała moskiewskie parki i place, po raz pierwszy przyjechała do Petersburga. Zdjęcia młodych i innych mieszkańców lasu łączą się, aby zwrócić uwagę na odpowiedzialne użytkowanie lasu. Ważną częścią tego procesu jest certyfikacja FSC dla produktów z drewna, co oznacza, że ​​surowce pochodzą z ich identyfikowalnych źródeł, a producent dołożył wszelkich starań, aby zachować różnorodność biologiczną.

gdzie:
Letni ogród

koszt:
Za darmo

Do kalendarza

11:00

festiwal

Uroczyste uruchomienie fontann

Każdego roku rozpoczyna się sezon letni w Peterhofie wraz z pokazem świetlnym. Fontanny Wielkiej Kaskady zostaną rozbite dźwiękami „Hymnu do wielkiego miasta” Reinholda Gliera. Następnie orkiestra dęta Preobrazhentsy odbędzie się w Lower Park, a muzyka klasyczna zabrzmi w kaskadzie Chess Mountain. Cała akcja będzie transmitowana na żywo na oficjalnej stronie Muzeum Peterhof.

GDZIE:
GMZ Peterhof

kiedy:
11:00 

CENA:
150–300 rubli

Do kalendarza

12:00

festiwal

Majowy festiwal kultury radzieckiej

Przez jeden dzień antykawiarnia Freedom odtworzy kulturę i życie Związku Radzieckiego. Mianowicie, jej częścią, zgodnie z którą zwyczajem jest nostalgia, są produkcje teatralne, kronika filmowa „Knot”, radzieckie fryzury, „to samo jedzenie”, taśmy filmowe i automaty do gier.

GDZIE:
Wolność

CENA:
300–400 rubli

Do kalendarza

wystawa

„Pamiątki”. Dalibor Trenczewski

Utalentowany Macedończyk rozpoczął od projekcji świętych obrazów, manekinów w grocie i animacji na płocie. Trenczewski zyskał sławę jako performer po akcji z żywymi ludźmi sześć lat temu. Następnie, związani łańcuchem, nadzy i rozmazani farbą, dobrowolnie grali zgodnie z regułami wymyślonymi dla nich przez artystę. Tym razem Dalibor przyniesie do Petersburga „Pamiątki” - obszerne i żywe przedmioty z żywymi, jak krew, farba, próbującymi się wyrwać.

GDZIE:Galeria Savina

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

16:00

forum wystawowe

Siedem dni Akademii Stieglitz

Akademia Stieglitz zajmowała Loft Project Floors przez cały tydzień - każdy dzień poświęcony jest jednej ze sztuk stosowanych. Na przykład czwartek - w przypadku grafiki i grafiki, a piątek - w przypadku mody i tekstyliów. W ciągu dnia tematyczne kursy mistrzowskie i wykłady są pokazywane studentom specjalizacji kreatywnych i zainteresowanym. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej projektu.

GDZIE:
„Loft Project Floors”

kiedy:
16:00

CENA:
50-500 rubli

Do kalendarza

18:30

koncert

Festiwal muzyki na dachu

Roof Music Festival otwiera nowy sezon. Tym razem goście zostaną zaproszeni do hotelu Nevsky Bereg na 122. Nevsky Prospekt, gdzie zagrają jazz - Anastasia Abrutskaya i Just For You.

GDZIE:
Nevsky, 122

CENA:
800-1 000 rubli

Do kalendarza

Piątek

11:00

wystawa

Wystawa osobista Vadima Egorowskiego

Absolwent Voenmekh i były inżynier jednej z fabryk w Leningradzie zaczął profesjonalnie strzelać do Petersburga w latach 80-tych. Na fotografiach Egorowskiego miasto staje się jeszcze bardziej tajemnicze - z kontrastującymi cieniami i promieniami światła przenikającymi przestrzeń.

gdzie:
Rosfoto

kiedy:
11:00

koszt:
100 rubli

Do kalendarza

19:00

klasa mistrzowska

Ebru

Ebru lub „tureckie marmoryzacja” to obraz na wodzie, którego obraz jest następnie przenoszony na papier. Mistrz z Turcji, Duigu Evlek, nauczy tej techniki dzieci i dorosłych. Praktykowała ebru w Stambule Nur Hekalp Ozpecker School of Art i od około czterech lat pracuje w lokalnym rosyjsko-tureckim centrum kultury.

GDZIE:
Biblioteka

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

22:00

pokaz filmu

Rocky Horror Night

Kolejna noc filmu w „Podłogach” zostanie spędzona na oglądaniu szalonych filmów muzycznych - „Rocky Horror Horror Show” i „Genetic Opera”. W przerwie tradycyjna wycieczka na dach i zniżki w barach na poddaszu.

GDZIE:
Kino

CENA:
500 rubli

Do kalendarza

23:00

impreza

Prezentacja agencji talentów Sekta

Niezależna agencja muzyczna wydaje rosyjski EDM. W nowym miejscu otwartym przez właścicieli klubu Jesus zespół Sectów będzie grał na żywo z zestawów Ognetron i DJ Kirill Rem i Moscow Discow B2B.

GDZIE:
„Syntezator”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

Sobota

11:00

festiwal 

Festiwal Icebreaker

Lodołamacze nigdy wcześniej nie poświęcili się festiwalowi na całym świecie. Majestatyczne i operujące statki: Petersburg, Moskwa, Ivan Kruzenshtern, Mudyug i kapitan Zarubin wraz z legendarnym Krasinem cumują wzdłuż nabrzeża porucznika Schmidta i Promenady Anglików. Festiwal potrwa dwa dni, a następnie wyruszy w trasę po regionach.

GDZIE:
Promenade des Anglais

kiedy:
11:00-18:00

CENA:
Darmowe

Do kalendarza

wystawa

„Stopnie swobody”

Fotograf Dmitrij Pryakhin z Petersburga wykonał serię portretów oddziałów charytatywnych Prospects mieszkających w Peterhofie. Niemiecki fotograf Andreas Rainer umieścił przed aparatem sześć tuzinów osób o specjalnych potrzebach i pokazał, jak nacisnąć automatyczny start.

GDZIE:
Tkacze

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

13:00

wykład

Dobra sobota

Kierownik szkoły wolontariuszy psychologicznego klubu wolontariackiego Insight, Irina Flotskaya, opowie o tym, jak przetrwać pierwsze doświadczenie wolontariatu jest najmniej bolesne. Powie ci, co zrobić z wolontariuszem, któremu trudno jest nawiązać kontakt z dzieckiem, jak reagować na agresję. Wyjaśnia, jak wspierać wolontariusza, jeśli wydarzenie się nie powiedzie.

GDZIE:
„Mól książkowy”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

15:20

FESTIWAL FILMOWY

Spodenki kinematyczne

Czwarty projekt festiwalu filmów krótkometrażowych, który obejmował filmy z Europy i USA - uczestników i laureatów najważniejszych międzynarodowych pokazów. Z konkursu New York Indie Film Festival - kolarz noir, z Clemont Ferran - wypełnionego egzystencjalnym smutkiem: „Każdy z nas jest wyjątkowy (nikogo to nie obchodzi)”. Nie bez komedii. Oto Orgy i 97%.

GDZIE:
„Ojczyzna”

kiedy:
15:20

CENA:
100-250 rubli

Do kalendarza

16:00

wykład

Peter Price. „Zarządzaniedla fotografów ”

Fotograf, dziennikarz, krytyk sztuki Peter Price studiował w SPbSUKI i niemieckiej szkole fotograficznej FH Dortmund. Na spotkaniu Peter przeanalizuje kwestie związane z wyznaczaniem celów i zarządzaniem czasem - czym jest Smart-concept, jak wykorzystuje się ją w pracy nad sobą i nad projektami, bez których codzienna rutyna staje się bezużyteczna i czego fotograf może się nauczyć z woli dziadka Lenina.

GDZIE:
„Photodepartment”

CENA:
150 rubli, po rejestracji

Do kalendarza

19:00

pokaz filmu

„Jeśli nie my,to kto

Historia powstania Frakcji Armii Czerwonej, działającej w Niemczech i Berlinie Zachodnim od 1968 r. Do końca lat 90., otrzymała nagrodę Alfreda Bauera za innowację na festiwalu filmowym na festiwalu w Berlinie w 2011 r. Oraz nagrodę niemieckiej Akademii Filmowej „Lola w brązie” za najlepszy film roku. Mimo to Niemiecka Akademia Filmowa nominowała film do najlepszej roli męskiej, najlepszej roli kobiecej, najlepszej scenografii i najlepszej edycji. W klubie kinowym podczas oglądania obiecują zaoferować kawę i herbatę.

GDZIE:
„Cinematheque Matisse Club”
Plac Mikołajski, 6

CENA:
200 rubli

Do kalendarza

Balet

„Biała ciemność”

Trzy jednoczęściowe balety Nacho Duato zostaną pokazane w Teatrze Michajłowskim. A jeśli publiczność w Petersburgu widziała już Preludium i bez słów, Biała Ciemność zostanie zaprezentowana publiczności po raz pierwszy po wystawieniu w Madrycie ponad dziesięć lat temu. Podstawą muzyczną baletu były romantyczne melodie Karola Jenkinsa: Kwartet smyczkowy nr 2 i „Pieśni schronienia” z projektu Adiemus.

GDZIE:
Teatr Michajłowskiego

kiedy:
19:00

CENA:
500-3 500 rubli

Do kalendarza

21:00

koncert

(Le collectif) Yeepee

Zespół francuski śpiewa łagodny zespół indie folk i uwielbia przyjeżdżać do Rosji. Tym razem projekt Emmanuela Pideau przynosi program akustyczny. Francuz nie zmienił jeszcze swojego motta - Daydream to moja ulubiona rzecz.

GDZIE:
Bar Unii

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

Niedziela

11:00

wystawa

„I wojna światowa. Specjalni jeźdźcy”

Niepowtarzalne zdjęcia z kolekcji Olgi Chorosziłowej opowiadają o rosyjskich oddziałach koni o szczególnym znaczeniu, uczestnikach pierwszej wojny światowej, prawie nieznanych opinii publicznej. Wystawa jest interaktywna: zwiedzający mogą oglądać współczesne rekonstrukcje kombinezonów wojskowych i strzelać w pneumatycznej galerii strzelań z próbkami historycznej broni: karabin Mosin i pistolet Mauser.

GDZIE:
Brama Narva

CENA:
100 rubli

Do kalendarza

12:00

festiwal

Sprzedaż garaży

Przyjazny sezonowy pchli targ po raz kolejny wypełni dziedziniec, taras i schody strychowe na Ligovsky. Odzież, obuwie, akcesoria, płyty, książki, płyty CD i przedmioty wyposażenia wnętrz są w ruinach nie więcej niż 500 rubli. Zawsze możesz znaleźć coś dla siebie: wszyscy sprzedawcy są wstępnie zarejestrowani.

GDZIE:
„Loft Project Floors”

kiedy:
12:00-21:00

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

Zdjęcia: Shutterstock.com, Ilya Vydrevich / ITAR-TASS, Ivan Gushchin, Boris Collot

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń
Weekend

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń

Piątek, 11 września, 16:00 Klasa mistrzowska na temat tworzenia mebli miejskich Dzieci w wieku 6-14 lat i ich rodzice są zapraszani na lekcje mistrzowskie w ramach projektu dotyczącego sztuki publicznej o krytycznym znaczeniu. Wydarzenie poprowadzi niemieckie biuro architektoniczno-projektowe raumlabor. Uczestnicy zaprojektują i zbudują swoją wersję projektu Emma - jest to wielofunkcyjna drewniana konstrukcja składająca się z modułów mobilnych i, w rzeczywistości, platforma do komunikacji między sąsiadami.
Czytaj Więcej