Weekend

Trasy weekendowe: 5 miejsc na wsi

Przez całe lato Life wokół stworzył „Trasy na weekend”, w których opowiadał o miejscach w pobliżu Petersburga, w których można odpocząć przez jeden lub dwa dni. Co tydzień wybieraliśmy kierunek, interesujący punkt końcowy i ciekawe przystanki wzdłuż drogi. Dla tych, którym nie udało się zorganizować pełnoprawnej wycieczki w wakacje, oferujemy cztery trasy na najbliższych przedmieściach Sankt Petersburga.

Duderhof Heightsi Gatchina

Czytaj rzeczy
całkowicie

Na południe od miasta znajduje się Wyżyna Izhora. Obszar ten słynie ze starych dworów i pomników przyrody - w 40 minut pociągiem dotrzesz do prawdziwych gór, a następnie spojrzysz na opuszczone gniazdo szlacheckie i dotrzesz do Gatchiny. Wieczór pierwszego dnia i poranek drugiego powinny być poświęcone zwiedzaniu tego ostatniego - przy okazji, największego miasta w obwodzie leningradzkim. Następnie przejdź do czerwonych piasków rzeki Oredezh i jaskiń w Rozhdestveno, gdzie możesz również zajrzeć do muzealnej posiadłości pisarza Vladimira Nabokova.

Kurort i Wyborg

Czytaj rzeczy
całkowicie

W kierunku północno-zachodnim granice Petersburga kończą się najdalej - jest to dzielnica Kurortny, pierwsza pod względem powierzchni w mieście. Oprócz Zatoki Fińskiej, różnych wiosek wypoczynkowych i kurortów, istnieją dwa miasta podporządkowane miastom - Sestroretsk i Zelenogorsk. Wyborg jest miejskim centrum tytułowej dzielnicy regionu Leningradzkiego, a droga do niego trwa dłużej, ale historia i architektura tego miasta są o wiele ciekawsze. Dlatego jeśli obszar kurortu można zbadać w ciągu jednego dnia, drugi lepiej jest całkowicie poświęcić Wyborgu.

Kronstadti okręg Petrodvorets

Czytaj rzeczy
całkowicie

Zbudowany przez Piotra Wielkiego jako główna baza floty na Bałtyku, Kronstadt cierpiał z powodu pożarów i powodzi, przetrwał dwa krwawe powstania na początku XX wieku i niemieckie bombardowania podczas II wojny światowej. Do 1996 r. Była zamknięta dla swobodnego dostępu: w mieście wciąż jest wiele dziwnych wrażliwych obiektów i jest coś do zobaczenia. Po spędzeniu dnia możesz dostać się do Łomonosowa podziemnym tunelem. Stąd wzdłuż Zatoki Fińskiej rozciąga się terytorium rezerwatu muzeum Peterhof z parkami, pałacami i kompleksami fontann.

Puszkin i Pawłowsk

Czytaj rzeczy
całkowicie

Dzielnica Puszkin jest częścią Sankt Petersburga, choć tętniąca życiem metropolia nie może się równać z spokojnym przedmieściem. Może się wydawać, że trasa jest krótka, ale warte odwiedzenia miejsca w Puszkinie będą wystarczające na cały dzień, wtedy możesz wygodnie dostać się do Pawłowska i zwiedzić okolicę: odrestaurowaną fortecę, pałace, parki i chatę Aleksandra Bryulłowa, który jest uważany za prototyp Manilowa z Dead Souls „

Park „Ruskeala”i otoczenie

Czytaj rzeczy
całkowicie

Park przyrody Ruskeala wydawał się stworzony na relaksujące wakacje i spacery po stromych kamiennych zboczach, choć pojawił się w wyniku rozwoju cennego kamienia. Tutejszy marmur zdobią katedry św. Izaaka i Kazania, Ermitaż i zamek św. Michała. Jeśli masz dużo czasu, odwiedź Priozersk i Sortavala, małe miasteczka w zatokach jeziora Ładoga. Bardzo blisko znajduje się granica rosyjsko-fińska, z której można kontynuować podróż do części jeziora Suomi. W ostatnich latach pojawiło się tutaj wielu naszych rodaków, którzy dodają Ruskeal do podróży do Valaam.

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń
Weekend

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń

Piątek, 11 września, 16:00 Klasa mistrzowska na temat tworzenia mebli miejskich Dzieci w wieku 6-14 lat i ich rodzice są zapraszani na lekcje mistrzowskie w ramach projektu dotyczącego sztuki publicznej o krytycznym znaczeniu. Wydarzenie poprowadzi niemieckie biuro architektoniczno-projektowe raumlabor. Uczestnicy zaprojektują i zbudują swoją wersję projektu Emma - jest to wielofunkcyjna drewniana konstrukcja składająca się z modułów mobilnych i, w rzeczywistości, platforma do komunikacji między sąsiadami.
Czytaj Więcej