Weekend

Jamiroquai i MGMT, festiwal kreskówek, noc „How I Met Your Mother” i 12 innych wydarzeń

Piątek

18 lipca

Burze z piorunami

Po południu: +25W nocy: +17

sobota

19 lipca

Wyczyść

Po południu: +25W nocy: +16

niedziela

20 lipca

Wyczyść

Po południu: +26W nocy: +14

18 lipca, piątek

20:00

Występy Brazzaville i Jay-Jay Johanson

Koncerty dwóch obcokrajowców, którzy od dawna zapuszczają korzenie w Rosji: najpierw David Brown wkroczy na scenę wraz z pełnym zespołem koncertowym swojego zespołu Brazzaville, a po kilku godzinach - sentymentalny Szwed JJ Johansson, który zeszłej jesieni po cichu wydał dziewiąty album Cockroacha. Bilety na każdy występ należy zakupić osobno.

GDZIE:
Gra na dachu

CENA:
900-3 000 rubli

Do kalendarza

20:00

Konferencja „Drugie życie w kryzysie”

Od piątku do poniedziałku Museon organizuje konferencję naukową na temat ekonomii politycznej kryzysu i jego wpływu na sztukę. Grupa londyńskich teoretyków, Danny Hayward, Marina Wismidt i Benedict Simore, skrytykuje marksistowską interpretację reprodukcji społecznej i omówi związki między kulturą a polityką. Po każdym wykładzie prelegenci będą mogli zadawać pytania.

GDZIE:
Kino „Museon”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

22:00

Festiwal „Kino architektoniczne”

Ważny jest wybór filmów, w których architektura i design miasta zajmują ważne miejsce. Organizatorzy wybrali inny, ale zjednoczony wysiłkami artystów i dekoratorów filmu: po „Moskwie” Aleksandra Zeldowicza i „Draculi” Francisa Forda Coppoli w ten piątek show „Fight Club” Davida Finchera.

GDZIE:
Letni „Pionier”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

22:30

Festiwal kreskówek „Bezsenność”

Rozrywka dla eskapistów to nocny festiwal animacji na leśnej polanie pod Moskwą: po zachodzie słońca filmy animowane z Rosji, Europy i Azji zostaną pokazane na dużych ekranach, w tym najnowsze dzieła Otwartego Festiwalu Rosyjskiego w Suzdal i Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. W ciągu dnia zapowiadane są warsztaty i spotkania z animatorami. Możesz mieszkać na kempingu i wsiadać pod nieobecność samochodu - specjalnym autobusem.

GDZIE: 
Region Kaługa, wieś Rylyaki

CENA: 
Za darmo

Do kalendarza

Sobota 19 lipca

12:00−23:00

Piknik „Plakaty”

Oprócz głównych headlinerów - Jamiroquai, Suede z klasycznym albumem Dog Man Star i MGMT - nadchodzący Piknik warto poczekać na niezwykle romantycznego Anglika Sohna, autorytatywnego muzyka afrykańskiego Mulatu Astatke, Caste i Lyapis Trubetskoy. Plus - w tym roku Piknik po raz pierwszy zostaje zjednoczony z Festiwalem Żywności, na którym można spróbować kuchni restauracji Tribeca i Ragout, a także wziąć udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Elenę Chekalovą, Aleksieja Zimina i Marco Chervetti.

GDZIE: 
Kolomenskoje

CENA: 
2 500 rubli

Do kalendarza

14:00−22:00

Dzień Majakowskiego

Wraz z Muzeum Majakowskiego i projektem „Książki w parkach” w Krasnej Prenii organizują zabawny maraton poświęcony słynnemu poecie. Głównymi punktami programu są spotkanie z pisarzem Ludmiłą Ulicką w środku dnia, spektakl „Tragedia Włodzimierz Majakowski” oraz bezpłatny pokaz niemego filmu „Młoda dama i chuligan” z 1918 roku z Mayakovskim w roli tytułowej.

GDZIE:
Park „Krasnaya Presnya”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

15:30−18:00

Muzyka Glinkana bulwarach

Prezent dla miłośników klasyki: przez cały dzień na ulicach Moskwy można usłyszeć dzieła Michaiła Glinki. Najpierw na bulwarze Patriarchal i Strastnoy imprezę z oper kompozytora poprowadzi solo chór męski z klasztoru Sretensky, a o 18:00 na Tversky Boulevard dołączy do niego soliści i trupa baletowa Teatru Bolszoj, aby przedstawić fragmenty Ivana Susanina i Rusłana i Ludmiły.

GDZIE:
Patriarchy Stawy, Strastnoy Boulevard, Tverskoy Boulevard

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

17:00; 21:00

Festiwal „Kryzys hańby”

Centrum Filmów Dokumentalnych uruchomiło serię filmów o przedstawicielach procesu artystycznego w Rosji w okresie pierestrojki: Oleg Kulik, Siergiej Kuryokhin, Siergiej Bugaev i inne wpływowe postacie. W sobotę pokazują biografię artysty z grupy Kino i założyciela grupy Nowych Artystów Timur Novikov, a także historię Jakimanki z lat 90. o pierwszym moskiewskim Centrum Sztuki Współczesnej.

GDZIE:
Centrum filmu dokumentalnego

CENA:
150 rubli

Do kalendarza

21:30

Noc pionierów „KVAVM”

Powraca projekt Pioneer Night, w którym pokazano najlepszą serię słynnej serii non-stop: w tę sobotę będziemy mogli przypomnieć najważniejsze epizody z życia Teda Mosby'ego i jego przyjaciół. Oprócz sitcomu, który został specjalnie przygotowany na wydarzenie, nowy dubbing, obiecują mistrzowską klasę na temat dubbingu serialu w czasie rzeczywistym i innych rozrywek.

GDZIE: 
Letni „Pionier”

CENA: 
Przez rejestrację

Do kalendarza

22:30

Festiwal Animacji „Bezsenność”

Nocny festiwal animacji na leśnej polanie pod Moskwą: bajki autora będą wyświetlane na dużych ekranach przez cały weekend po zachodzie słońca, w tym najnowsze prace z festiwali w Suzdal i Annecy.

GDZIE:
Region Kaługa, wieś Rylyaki

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

Niedziela 20 lipca

10:00−21:00

Wystawa „Piłka robotów”

Ostatni dzień interaktywnej wystawy robotów z Europy, Ameryki i Azji: komunikują się w różnych językach, gestykulują, śpiewają i czytają poezję. Ponadto na tym terenie nadal działa robotyczne laboratorium z drukarkami 3D, robomarket i specjalna powierzchnia wystawiennicza poświęcona uniwersum Transformers.

GDZIE: 
Artplay

CENA: 
450-750 rubli

Do kalendarza

11:00−21:00

Wystawa „Shigeru Yoshida. Cicha wędrówka”

Japońska fotograf Shigeru Yoshida przynosi swoje zdjęcia Japonii do Moskwy po niszczycielskim tsunami w 2011 roku. Filmował głównie spokojne morze i krajobrazy przybrzeżne, pokazując filozoficzną zmienność natury swojego kraju. Yoshida, między innymi, działa zgodnie ze specjalną techniką powlekania papieru fotograficznego wapnem hydratyzowanym, w wyniku czego jego praca przypomina freski.

GDZIE:
Centrum Fotografii
w imieniu braci Lumiere

CENA:
200–300 rubli

Do kalendarza

12:00−22:00

Rynek W-O-S

Redakcja strony W-O-S organizuje imprezę i demokratyczny rynek na podwórku klubu Powerhouse: wśród uczestników są marki Wood Wood i For Kings Only, a także longboardy Palesse, muszki Aventurier Bow-Ties, domowe sklepy ze słodyczami, kawa i herbata.

GDZIE:
Powerhouse

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

13:00; 21:00

Festiwal „Kryzys hańby”

Seria filmów o bohaterach procesu artystycznego w Rosji w erze pierestrojki została uruchomiona w Documentary Cinema Center: Oleg Kulik, Sergey Kuryokhin, Sergey Bugaev i inni. W niedzielę dokument programowy „Vinogradov i Dubossarsky: obraz na zamówienie”, poświęcony tworzeniu i historii moskiewskiego duetu kreatywnego.

GDZIE:
Centrum filmu dokumentalnego

CENA:
150 rubli

Do kalendarza

22:00

„Monty Python żyje (prawie)”

Ostatni raz pięciu ocalałych członków znakomitej grupy komików pojawiło się na tej samej scenie w 1998 roku w Aspen - potem przynieśli na scenę urnę rzekomo z prochami zmarłego Grahama Chapmana, aby spotkanie było absolutne. Tego lata, po raz pierwszy od wielu lat, ponownie zbierają się na scenie. Bilety na pierwszą z serii przedstawień w Anglii zostały wyprzedane w 43 sekundy, a dodatkowe sale zostały otwarte na transmisje kinowe w Moskwie.

GDZIE:„Formula Cinema Horizon”, „Formula Cinema Europe”

GDZIE:650-1 000 rubli

Do kalendarza

17:00

Seth Troxler Performance

Jeden z najlepszych DJ-ów na świecie według Resident Advisor był już w Moskwie (po raz ostatni wszystko było w tym samym cygańskim zeszłej jesieni), ale od ostatniej wizyty stało się, być może, jeszcze bardziej pożądane - Troxler leci do Rosji prawie natychmiast po występie na Ibizie z Ricardo Villalobos i Sven Fat, a następnie udaj się w kilkudniową trasę po Stanach Zjednoczonych. Oprócz niego w niedzielę za konsolą staną Francuz Dan Genasia i Anglik Tim Green.

GDZIE: 
Cygański

CENA: 
0–990 rubli

Do kalendarza

21:00

Otwarcie programu filmowegona Strelka

Tradycyjne projekcje filmowe na dziedzińcu Strelki w tym roku, jak można się spodziewać, będą również poświęcone kluczowemu tematowi w instytucie „Życie codzienne”. Michaił Rathaus, Borys Chlebnikow, Natalia Meshchaninova, Alexander Rodionov i Nikolai Khomeriki zostali zaproszeni do jego konceptualizacji. Podczas wernisażu opowiedzą o obrazach, które wybrali do pokazania na przykładzie jednej sceny z każdej. Następnie w programie pierwszą taśmą cyklu jest debiutancka praca przedstawiciela czeskiej „Nowej Fali” Ivana Passera „Oświetlenie intymne”.

GDZIE: 
Strzałka

CENA: 
Za darmo

Do kalendarza

mam pytanie

Czy można mieszkać w Moskwie?w namiocie?

Zdjęcia: Jay-Jay Johanson / Facebook.com, Palesse / Vk.com

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Parzyć kawę w domu
Dobry nawyk

Parzyć kawę w domu

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Tym razem porozmawiamy o tym, jak uniknąć niewielkich wydatków, które powodują znaczne szkody w budżecie. Anna Sokolova, redaktorka „Życie wokół” Kiedyś pisaliśmy, ile kosztuje filiżanka kawy w moskiewskich kawiarniach: zboże, mleko i szklanka kosztują 20-45 rubli, a oni proszą o 130-200 rubli za gotowy napój.
Czytaj Więcej
8 nowych dobrych nawyków do wypróbowania w nowym roku
Dobry nawyk

8 nowych dobrych nawyków do wypróbowania w nowym roku

Przez cały rok rozmawialiśmy o dobrych nawykach, które zmieniają życie na lepsze (chyba że oczywiście po prostu o nich przeczytasz i spróbujesz je przedstawić). Mówimy o ośmiu innych nawykach, najpopularniejszych w tym roku. Do czyszczenia tenisówek gąbką melaminową Białe buty w Moskwie czekają na wiele testów: ciągłe przesuwanie się płytek i nieprzestrzeganie granic przestrzeni osobistej w transporcie publicznym i zwykłe kałuże.
Czytaj Więcej
Idź na masaż
Dobry nawyk

Idź na masaż

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. W nowym numerze - o tym, dlaczego regularnie chodzić na masaż. Wszyscy o tym wiedzą, ale w rzeczywistości niewiele osób to robi. Olga Łukińska, redaktor działu „Zdrowie” Wonderzine. Nie chodzę na masaż bardzo często (średnio raz na kilka miesięcy), ale minęło już 20 lat.
Czytaj Więcej
Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi
Dobry nawyk

Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Julia Ruzmanova redaktorka sekcji „Miasto” i „Ludzie” W grudniu wielu decyduje się pozbyć niepotrzebnych ubrań, zgodnie z tradycją wkraczania w nowy rok bez starego obciążenia. A jeśli łatwo rozstać się z podartymi rzeczami, oto co zrobić z modnymi, ale zaniedbanymi ubraniami - dla wielu jest to nadal problem, zwłaszcza jeśli nie ma młodszych sióstr i braci.
Czytaj Więcej