Weekend

Xavier Dolan i Viggo Mortensen w filmie, wyprawach dla dzieci, koncercie Vanilla Sky i 10 innych wydarzeniach

PIĄTEK

23 stycznia

Śnieg

Po południu: −6
W nocy: -12

SOBOTA

24 stycznia

Śnieg

Po południu: −3W nocy: -6

NIEDZIELA

25 stycznia

Wyczyść

Po południu: −6W nocy: -13

23 stycznia, piątek

19:00

Festiwal „Trzy dni tańca współczesnego”

W ten weekend na scenie CIM odbędą się trzy występy rosyjskich choreografów tańca współczesnego: wspólny występ Atelier de Paris Carolyn Carlson (Paryż) i stacji artystycznej Station (Kostroma) o nazwie Piece a vivre, a także plastikowy eksperyment poświęcony urodzie każdej chwili Olga Tsvetkova „Moments” i premiera Denisa Boroditsky'ego „Empathy”.

GDZIE:
Meyerhold Center

CENA:
od 500 rubli

12:00-22:00

Festiwal 2 jutro

Ósmy doroczny festiwal współczesnego kina niezależnego, uczestniczył w festiwalach w Cannes, Berlinie, Toronto i Locarno. Wśród interesujących rzeczy w tym roku jest pięciogodzinna wersja Nimfomanii, dramat o pisarzach Posłuchaj Philipa z Jasonem Schwartzmanem i Elizabeth Moss, jeden z najstraszniejszych filmów roku Babaduk, Hauha z Viggo Mortensenem, Elephant Song with Xavier Dolan, osobny program Beat Film i najnowsze rosyjskie wiadomości.

GDZIE:
Muzeum Moskwy, Centralny Dom Artystów

CENA:
200–300 rubli

Przewodnik po życiu

Siedem filmów z festiwalu 2morrow

Sobota 24 stycznia

10:00-18:00

Wystawa „Gdy ziemia była płaska”

Pracownicy Muzeum Darwina zgromadzili na jednej wystawie wszystkie wizualizowane teorie dotyczące pojawienia się i rozwoju ludzkości: od kreacjonizmu po pozycję Ziemi na trzech filarach. Aby dowiedzieć się, co było na początku, Słowo lub coś innego, będzie to możliwe do 29 marca.

GDZIE:
Muzeum Darwina

CENA:
80-250 rubli

10:00-20:00

Wystawa „Jasność celu”

Projekt fotografa Michaiła Rozanowa poświęcony architektonicznemu wyglądowi Moskwy w połowie ubiegłego wieku: budynki Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Akademii Wojskowej Frunze i pawilonów VDNH są łatwo rozpoznawalne na zdjęciach. Monochromatyczne fotografie najważniejszych przykładów architektury zostaną uzupełnione o inne eksponaty Muzeum Moskiewskiego - rzeźbę, radzieckie sztandary i ceramikę.

GDZIE:
Muzeum Moskiewskie

CENA:
100-200 rubli

12:00

Snowman Art Battle (przełożone)

Każdy, kto tęskni za szczęśliwym dzieciństwem, ma okazję się w to zanurzyć: na dziedzińcu Pałacu Pionierów na Wzgórzach Wróblowych (również bardzo nostalgicznym miejscu) odbędzie się konkurs na robienie bałwanów. Autorzy trzech najbardziej niezwykłych rzeźb śnieżnych otrzymają nagrody od jury. Aby wziąć udział, musisz się zarejestrować pod tym linkiem.

GDZIE:
Pałac Pionierów
na Sparrow Hills

CENA:
przez rejestrację

14:00-22:00

Festiwal 2 jutro

W sobotę współczesny festiwal filmów niezależnych pokazuje między innymi dramat „Słuchaj, Philip”. Brała już udział w festiwalu Sundance i została nazwana przez krytyków jednym z najlepszych filmów minionego roku. To opowieść o przyjaźni dwóch pisarzy: najstarszego i najmłodszego, z których każdy wraz z talentem ma nikczemny charakter i nie jest obciążony zasadami moralnymi.

GDZIE:
Muzeum Moskwy, Centralny Dom Artystów

CENA:
200–300 rubli

13:00

Wyprawa dla dzieci w „Museon”

Podczas sobotniej wyprawy w Museon Park młodzi tropiciele otrzymają mapę z łamigłówkami, którą możesz rozwiązać, jeśli dokładnie przyjrzysz się okolicy. Zadanie polega na przejściu testów o różnej złożoności, znalezieniu skarbu, a jednocześnie poznaniu historii parku i najbardziej niezwykłych rzeźb. Dzieci będą liczyć zające Dziadka Mazaya, pospacerować do tyłu, grać w hokeja intelektualnego, znaleźć ludzkiego jeża, dwa zwierzęta w jednym i fontannę Kolos, a także bawić się w chowanego wśród zabytków.

GDZIE:
Museon

CENA:
300 rubli

20:00

Koncert Nite Fields

Australijski Powerhouse przynosi australijskiemu shugeyzowi cztery Nite Fields, które jako pierwsze wyruszyły w tak obszerną trasę koncertową, wspierając ich debiutancki album Depersonalizacja. Brisbane gra skrzyżowanie The Сure, The KVB i tuzina innych podobnych współczesnych zespołów post-punk z całego świata - tym ciekawsze jest usłyszeć, jak taka muzyka brzmi w Australii.

GDZIE:
Powerhouse

CENA:
400 rubli

23:30

Noc pionierów Najlepsze szorty: nagrody Akademii Student

W nocy z soboty na niedzielę w kinie „Pioneer” pokażą laureaci krótkich filmów studenta „Oscar” - najbardziej prestiżowej nagrody dla młodzieży. Program obejmuje czarną komedię Border Patrol, chińską kreskówkę „Above the Sky”, konceptualną abstrakcję „Oscillations” oraz kilka innych dzieł młodych reżyserów.

GDZIE:
„Pionier”

CENA:
500 rubli

Niedziela 25 stycznia

12:00-20:00

Weekend artystyczny

Artplay Weekend odbędzie się w Artplay w sobotę i niedzielę. Będzie można kupić prawie wszystko: od akcesoriów od płyt gramofonowych po silikonowe nierozdzielające sznurówki. Co miłe, samo wejście na targi jest bezpłatne - ale nikt nie wie, ile możesz na nim zostawić.

GDZIE:
Artplay

CENA:
za darmo

12:00-22:00

Wystawa „Wielkie oczekiwania”

Wystawa Wielkie oczekiwania w Manege zbliża się ku końcowi - kolekcja prac młodych artystów medialnych, którzy byli tam wystawiani przez cały rok. Wzięło w nim udział 13 młodych talentów, z których ktoś może stać się kultowym artystą naszych czasów.

GDZIE:
Manege

CENA:
20-200 rubli

12:00-19:30

Festiwal 2 jutro

Ostatniego dnia festiwalu można między innymi obejrzeć film „Kenken Baby”, który zdobył główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TIFF, komediowego groteskowego detektywa o tajemniczych morderstwach w małym miasteczku w północnej Francji.

GDZIE:
Muzeum Moskwy, Centralny Dom Artystów

CENA:
200–300 rubli

18:00

TheaterHD: Jezioro Łabędzie

W „Horyzoncie” prosto z niedzielnego teatru Bolszoj transmituje balet „Jezioro łabędzie” w reżyserii Jurija Grigorowicza. Klasyczna surowa choreografia, niezwykłe libretto i smutne zakończenie: w wersji słynnego choreografa Odette książę tego nie rozumie. Główną rolę odgrywają słynna Svetlana Zakharova i Denis Rodkin.

GDZIE:
„Formula Cinema Horizon”

CENA:
450 rubli

17:00

Kurs Filozofii Sztuki w Garażu

W „Garażu” zaczyna się kurs „Filozofia sztuki”, którego wykłada filozof i artysta Andrei Velikanov. Podczas niedzielnych wykładów studenci omawiają Sokratesa, Thomasa More'a, Zygmunta Freuda - cała europejska sztuka i filozofia są poddawane szczegółowej analizie z nieoczekiwanymi wnioskami. Lekcja trwa pięć godzin, a bezpłatni studenci mogą przyjść na nią za darmo.

GDZIE:
Garaż

CENA:
za darmo

19:00

Koncert Vanilla Sky

Kolejny kwartet rockowy, tym razem włoski. W Rosji Vanilla Sky zakochała się w coverach Rihanny i prawie ludowej piosenki „The January Blizzard Rings” - jest stabilnie wykonywana na koncertach wraz z włoskimi i angielskimi językami.

GDZIE:
Volta

CENA:
800 rubli

plany sezonowe

15 koncertów zimy

SMS: Elena Loginova

Zdjęcia:1 - Centrum Słońca Meyerhold, 2 - Jauja, 3 - Państwowe Muzeum Darwina, 4 - Michaił Różanow, 5 - Art Battle of the Snowmen, 6 - Listen Up Philip, 7 - Museon, 8 - Waylon Palmer, 9 - Border Patrol, 10 - Art-Weekend, 11 - Dmitrij Venkov, 12 - P'tit Quinquin, 13 - Damir Yusupov / TheaterHD, 14 - Andrey Velikanov / Wikipedia, 15 - Vanilla Sky

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Zaplanuj dla przyjemności
Dobry nawyk

Zaplanuj dla przyjemności

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu - o tym, dlaczego ważne jest dodawanie do pamiętnika nie tylko spotkań roboczych, ale także małych (i dużych) przyjemności. Anastasia Derbasova, redaktor naczelna Huntflow W ciągu ostatnich kilku lat dużo pracowałem i aby nie stracić zmysłu obciążenia, wymyśliłem własny motywator: „Płonący termin nie przeszkadza hedonizmowi”.
Czytaj Więcej
Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie
Dobry nawyk

Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Masza Shatalina, redaktorka sekcji „Dom” i „Dzieci” Wszyscy wiedzą o tym, że w weekend trzeba całkowicie się przełączyć, zrelaksować i odzyskać jak najwięcej przed nowym tygodniem pracy. Ale często sobotę i niedzielę spędza się na sprzątaniu domów, przeglądaniu i przeładowywaniu rzeczy oraz zakupach artykułów spożywczych w supermarkecie.
Czytaj Więcej
Trzymaj gadżety w porządku
Dobry nawyk

Trzymaj gadżety w porządku

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowej wersji - proste nawyki cyfrowe, które pomogą przedłużyć żywotność smartfonów, tabletów i laptopów. Denis Mateev Dyrektor wykonawczy Good Deeds Service Wszyscy jesteśmy bardzo zdenerwowani, gdy urządzenia elektroniczne przestają spełniać nasze oczekiwania: zamiast pracować na pełnych obrotach, psują się, zwalniają i są atakowane przez hakerów.
Czytaj Więcej
Noś kosmetyki w próbnikach
Dobry nawyk

Noś kosmetyki w próbnikach

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dziś rozumiemy, jak złożyć przydatną i kompaktową kosmetyczkę na każdą okazję, minimalizując jej zawartość. Tekst Julia Radkevich Ekaterina Slyadneva autorka kanału telewizyjnego Beauty for 300 Nie bój się prosić o próbki narzędzi, które lubisz.
Czytaj Więcej