Weekend

Roof Jazz Concert, African Culture Festival i 14 innych weekendowych wydarzeń

Czwartek, 11 czerwca

17:00

Specjalne wydarzenie na dachu

Na dachu Hi-Hat, którą prowadzi promotor Aram Mantana, odbędzie się kolejna impreza. Po raz pierwszy w Petersburgu wystąpi Soul Clap - duet dwóch bostońskich producentów i DJ-ów Charlesa Levine'a i Eli Goldsteina, znanego z licznych reedycji popularnych utworów.

GDZIE:
Roof Hi-Hat, Aptekarsky pr., 4

CENA:
17: 00-19: 00: wstęp jest bezpłatny,
19: 00–21: 00 - 300 rubli,
21: 00-01: 00 - 600 rubli

19:00

„Pętla uzależnienia”

Rzadki przyzwoity zespół piosenkarzy rockowych po rosyjsku ma siedzibę w Mińsku i rzadko dociera do Petersburga. Silny wpływ post-punku, sprytne osobiste teksty i poważne muzyczne doświadczenie - „Loop of Preference” zapowiada wielki recital z piosenkami ze starych albumów i nowościami.

GDZIE:
400-500 rubli

CENA:
klub The Place, ul. Marszałek Govorov, 47

10-12 czerwca

Festiwal „Kwiaty Świata” na Placu Pałacowym

W ramach Międzynarodowego Kongresu Światowej Federacji Architektów Krajobrazu (IFLA) na Placu Pałacowym założono ogród - trawnik został położony, a drzewa przyniesione do wanny. Możesz podziwiać to zdjęcie tylko przez trzy dni - do końca samego kongresu.

GDZIE:
Plac Pałacowy

CENA:
za darmo

Piątek 12 czerwca

12:00

Dzień podróży w Rosji

Początkujący reżyserzy Yana Suslova i Anna Katorina podróżowali autostopem z Petersburga do Władywostoku, nakręcili film dokumentalny o swojej przygodzie i zaczęli organizować spotkania edukacyjne. Podczas pierwszej z serii wydarzeń opowiedzą, jak przygotować się na podróż autostopem, pokażą zdjęcia z podróży samochodem na Wschód i podzielą się historiami zebranymi podczas pieszej „wycieczki” na Kamczatkę.

GDZIE:
Tsiferburg, Nevsky pr., 48

CENA:opłata za pobyt w Zieberburgu (2 ruble za minutę)

12:00

Dzień otwarty w Nochleżce

Organizacja charytatywna Nochleżka zorganizuje tradycyjny dzień otwarty. Tego dnia jego pracownicy zorganizują dla gości trzy wycieczki po schronisku i pięć mini-wykładów z opowieściami o pracy Nochleżki i problemie bezdomności.

GDZIE:św. Borovaya, 112b, wejście od ulicy Rasstannaya

CENA:
za darmo

12-14 czerwca

Holi Festiwal kolorów

Festiwal kolorów Holi potrwa trzy dni w tradycyjnym miejscu - stadionie Kirovets. Oprócz muzyki na żywo i rozprzestrzeniania się farby powstanie strefa gastronomiczna, strefa kreatywnych lekcji mistrzowskich oraz strefa wypoczynkowa, w której można oglądać transmisję z wydarzenia na dużym ekranie. Worek farby kosztuje 200 rubli.

GDZIE:
stadion „Kirovets”

CENA:
za darmo

12-17 czerwca

Retrospektywa Roya Andersona

Retrospekcja słynnego szwedzkiego reżysera odbędzie się jednocześnie w Petersburgu i Moskwie. Rozpocznie się od najsłynniejszego filmu Andersona, Szwedzkiej historii miłosnej, a zakończy na nowym filmie Gołębica siedzący na gałęzi, Myśląc o życiu, który otrzymał główną nagrodę na festiwalu filmowym w Wenecji. Reżyser zaprezentuje to zdjęcie osobiście. Pełny harmonogram pokazów można zobaczyć tutaj.

GDZIE:
kino „Aurora”

CENA:
250–300 rubli

20:00

Koncert Olivver the Kid

Były perkusista amerykańskiego zespołu The Neighborhood debiutuje w Rosji solowym projektem. Pseudonim sceniczny Olivvera, Brian Sammis, otrzymał jako część poprzedniej grupy, a tutaj wykonuje inteligentną muzykę pop, mieszając ją z niezależną elektroniką.

GDZIE:
100-2 500 rubli

CENA:
„Kosmonauta”

20:00

Impreza Soul Club w mieście północnym

Zespół Northern City Soul Club kontynuuje serię letnich imprez w przestrzeni tajgi. W dniach 12 i 26 czerwca zaprezentują najlepszą muzykę soul na winylach, rzadkie płyty z archiwów mieszkańców Fun City Shingaling i innych DJ-ów. Do północy DJ Chak, John Oldman, Ed, Shaggy i Joey będą grać na dziedzińcu rezydencji.

GDZIE:
Tajga

CENA:
za darmo

Przewodnik po życiu

10 klubów filmowych pokazujących rzadkie filmy

Sobota 13 czerwca

11:00-18:00

Festiwal „Podróżowanie”

Contour Family Loft jest gospodarzem festiwalu poświęconego podróżom i pracy na odległość. Program obejmuje 15 przemówień osób mieszkających i pracujących podczas podróży, lekcje mistrzowskie z „instrukcjami podróży”, praktyczne porady na temat niezależnych podróży budżetowych i możliwości zarabiania na odległość.

GDZIE:
Loft Contour, Aptekarsky prospekt, 4

CENA:
bezpłatny, wymagana rejestracja

14:00

Wykład „Siedem najlepszych książek o biologii z książek popularnonaukowych”

Dziennikarz naukowy Asya Kazantseva opowie o najsłynniejszych mitach naukowych związanych z życiem codziennym, a także o swoich ulubionych książkach wydanych przez Dynasty Foundation oraz o tym, co stanie się z rynkiem literatury popularnej, jeśli fundusz przestanie działać.

GDZIE:
„Edycje subskrypcyjne”, Foundry, 57

CENA:
za darmo

19:00

Koncert na dachu „Gwiazdy europejskiego jazzu”

W ramach Roof Music Fest na dachu Red Stars odbędzie się wieczór europejskiego jazzu. Przedstawiciel współczesnego fińskiego jazzu Kari Iconen (klawisze), uczestnik norweskiego programu jazzowego Trondheim Music Conservatory Per Oddvar Johansen (perkusja) oraz rezydent festiwali jazzowych i akademickich w Rosji i Europie Grigorij Voskoboinik (kontrabas) zjednoczy się w trio i zaprezentuje wspólny program .

GDZIE:
nab. Buckle River 30, Vanilla Sky Roof

CENA:
od 800 rub.

20.00

Koncert

Royshin Murphy

Od dziesiątego roku wokalistka Moloko sprawdza, czy może samodzielnie nagrywać piosenki. Po całkiem niezłym Ruby Blue i Overpowered nastąpił długi zastój, aw maju Royshyn Murphy wydał trzecią i najpotężniejszą longplay - Hairless Toys, wyprodukowaną przy okazji przez Eddiego Stevensa z Moloko. Słaby głos Murphy'ego sąsiaduje z lekką elektroniką taneczną, a na koncertach to samo wykonuje pełnoprawna kompozycja muzyków sesyjnych.

Gdzie:„GlavClub”

Koszt:
od 1800 rubli

Niedziela, 14 czerwca

13-14 czerwca

Festiwal Kultury Afrykańskiej Afrofest

Festiwal Kultury Afrykańskiej zaprezentuje bogaty program - od spektakli dla dzieci, warsztatów tanecznych i muzycznych oraz wystawy motyli po występy Narodowego Baletu Rwandy. „City of Masters” będzie również działać na stronie, na której możesz zrobić latawiec lub narysować obraz 3D.

GDZIE:
Park rozrywki „Wyspa Divo”

CENA:
za darmo

12:00

„Dzień krzywdy”

W ramach obchodów „Dnia Harmsa” w Petersburgu studenci Akademii Sztuk Teatralnych zorganizują projekt „Szlak starej kobiety”. Jego centralnym wydarzeniem jest trasa koncertowa, stworzona na podstawie historii „Stara kobieta”. W ciągu ośmiu godzin akcja teatralna rozpocznie się w środowisku miejskim Sankt Petersburga. Idąc drogą bohatera, publiczność odwiedzi różne miejsca, a oni sami staną się uczestnikami niektórych odcinków sztuki.

GDZIE:
zacznij od Brimborium Bar

CENA:
1200 rubli (900 rubli - dla preferencyjnych kategorii)

12-14 czerwca

Międzynarodowy Festiwal Tatuażu i Body Art

Na corocznym festiwalu, mającym na celu popularyzację osiągnięć kultury tatuażu i przemysłu, będzie można zrobić nowy tatuaż, zaktualizować stary lub po prostu przedyskutować pomysł z mistrzem (zaleca się zapisanie się na najbardziej znane). Ponadto będą organizować sprzedaż sprzętu i materiałów eksploatacyjnych, odzieży i akcesoriów oraz będą organizować mistrzostwa wśród mistrzów body artu.

GDZIE:
„A2”

CENA:
700 rubli

ZDJĘCIA: 1 - Super Surface Space Moscow, 2 - Grupa preferencji Loop, 3 - Shutterstock, 4 - instagram / k_vasek_v, 5 - Nochlezhka, 6 - Life around, 9 - Nothern City Soul Club, 12 - Asya Kazantseva, 13 - Shutterstock, 14 - Roisin Murphy, 15 - Shutterstock, 17 - Shutterstock

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę
Jedzenie

LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę

Rolno-gastronomiczny projekt „LavkaLavka” będzie teraz co tydzień organizował „Farmer Sunday” w rezydencji na Armie. Wszystkie produkty można próbować i kupować od dziesiątej rano do drugiej po południu. Ponadto za każdym razem będzie gospodarzem gościnna opowieść kulinarna. Rolnik nie tylko zaprezentuje swój produkt, ale także przygotuje coś z niego, ponieważ na przykład Dmitrij Klimow przygotował swoje perliczki na rożnie.
Czytaj Więcej
Bar „Kwiaty”
Jedzenie

Bar „Kwiaty”

Bar koktajlowy na Rubinsteinie otworzyli czterej towarzysze - Arthur, Roma, Sergey i Mitya. Dla każdego z nich projekt był ich pierwszym biznesem. Mitya jest znany jako dyrektor programowy festiwalu filmowego Wiadomość do człowieka, a trzech jego przyjaciół pracuje w branży IT. Wcześniej lokale były zajmowane przez sklep Tsvetochka, więc pytanie o nazwę baru zostało szybko rozwiązane.
Czytaj Więcej
Przepisy szefa kuchni: Filet wołowy z puree z kalafiora i sosem kurkowym
Jedzenie

Przepisy szefa kuchni: Filet wołowy z puree z kalafiora i sosem kurkowym

Ian Minnis jest szefem kuchni restauracji w petersburskich hotelach Astoria i Angleterre. Jako profesjonalista Minnis uformował się w kuchni amerykańskiego hotelu Willard, gdzie podczas wizyt biznesowych przebywali najlepsi urzędnicy z całego świata. Ian Minnis Chef Przybył do Rosji w 2001 roku i dopiero rok otworzył w restauracji jednego z najbardziej znanych hoteli w Sankt Petersburgu.
Czytaj Więcej