Weekend

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń

Piątek 11 września

16:00

Mistrzowska klasa na temat tworzenia mebli miejskich

Dzieci w wieku 6-14 lat i ich rodzice są zapraszani na lekcje mistrzowskie w ramach projektu sztuki masowej o znaczeniu krytycznym. Wydarzenie poprowadzi niemieckie biuro architektoniczno-projektowe raumlabor. Uczestnicy zaprojektują i zbudują swoją wersję projektu Emma - jest to wielofunkcyjna drewniana konstrukcja składająca się z modułów mobilnych i, w rzeczywistości, platforma do komunikacji między sąsiadami.

GDZIE:
Chata Gromowa i ogród Łopuchiński

CENA:
musisz się zarejestrować przez e-mail
[email protected]
(w liście należy podać imię i nazwisko dziecka, wiek, kontaktowy numer telefonu rodzica)

19:30

Koncert fortepianowy w Annenkirche

Kolejnym przyjemnym wydarzeniem jest odrestaurowany kościół luterański na Kirochnaya, o którym pisaliśmy rok temu. Będzie koncert charytatywny pianisty Poliny Fradkiny „Parallel World”. Program obejmuje utwory Bacha, Mozarta, Sibeliusa, Rachmaninowa, Liszta i Drucha. Połowa wpływów ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona na pracę Nochleżki.

GDZIE:
Annenkirche, Kirochnaya St., 8

CENA:
400 rubli

23:00

Kino na dachu

Mimo jesiennej pogody kino MOD Roof na dachu nadal organizuje pokazy filmowe. Tym razem w repertuarze - muzyczny film „Through the Universe”, wystawiony na podstawie piosenek The Beatles. Asortyment obejmuje grzane wino, pizzę, baldachim przed deszczem i dywany.

GDZIE:MOD Roof, nab. Kanał Griboedov, 7

CENA:300-400 rubli

19:00

Koncert „Nadia”

Rosyjskojęzyczny projekt zespołu Moremoney od dawna jest bardziej kochany niż główny. Grupa Nadezhda Gritskevich wydała swój debiutancki album „Naadya” rok temu - od tego czasu tragicznie elegancka, bardzo piękna muzyka grupy zaalarmowała więcej niż jednego słuchacza. Nie chodzi o to, że na niezależnej rosyjskiej scenie panuje duża konkurencja - w każdym razie Naadia jest jedną z najlepszych.

Gdzie:
dach „Loft Project Floors”, Ligovsky pr., 74

Koszt:
500-1 500 rubli

Sobota, 12 września

11:00

Dzień jabłka

Cały dzień w centrum, na wyspie Wasiljewskiej i po stronie Piotrogrodzkiej, odbędzie się festiwal charytatywny - z jedzeniem jabłek, warsztatami i różnymi rozrywkami. Wśród tych ostatnich są targi, joga, wycieczki do katakumb Petrikirche i muzyka na żywo. Menu obejmuje dżem jabłkowo-chili, samosas z jabłkami, cydr, koktajle i duszone owoce, naleśniki i babeczki z jabłkami, potrawy z jabłek, bułki mięsne z sosem jabłkowym, ciepłą zupę jabłkową i trzydzieści rodzajów charlotte: dziesiątki amatorów przedstawiciele miejskich barów i kawiarni. Szczegółowy przewodnik jest tutaj. Zysk z festiwalu trafi do funduszu AdVita.

Gdzie:
różne lokalizacje

Koszt:
150 rubli

14:00

Amerykański festiwal motoryzacyjny

Centralnym wydarzeniem festiwalu jest wystawa amerykańskich samochodów: ogłoszono ponad 40 uczestników z Petersburga i Moskwy. Ponadto wystawiane będą niestandardowe motocykle i rowery. Tutaj na pchlim targu będzie można kupić rzadkie części, a także artefakty amerykańskiej kultury garażowej. Program obejmuje także pokazy kina ulicznego, samochody ciężarowe z jedzeniem ulicznym oraz miejsce do jazdy na deskorolce.

GDZIE:kino samochodowe „Kinoparking”, ul. Akademika Pavlova, 5 (TC Riverhouse)

CENA:
300 rubli

15:00

Festiwal jazzowy w Arsenale Pietrowskim

Do późnej nocy mieszkańcy klubu jazzowego The Hat wystąpią na głównej scenie rekreacyjnego projektu Petrovsky Arsenal: Andrei Zimovets, Egor Kryukovskikh, Nikolai Zatolochny (Jazz Classic Trio), Nikolai Sizov, Philip Meshcheryakov i inni. Szefem festiwalu Big Jam jest oczywiście zespół Billy's Band (frontman Billy Novik otworzył klub jazzowy The Hat w Belinsky kilka lat temu).

GDZIE:
Pietrowski Arsenał, Sestroretsk, ul. Voskova, 2

CENA:
za darmo

15:00

Bitwa Beatbox

Muzeum Street Art będzie gospodarzem pierwszych oficjalnych mistrzostw Rosji w beatboxie, Russian BeatboxBattle'15. Uczestniczy w nim ponad 50 beatboxerów, 16 z nich przejdzie do drugiego etapu. Następnie mistrzostwa przebiegną zgodnie z systemem olimpijskim lub systemem playoff. Prezenter - MC Komar (Top9 Crew). Zwycięzca będzie reprezentował Rosję na międzynarodowej bitwie beatbox w Berlinie.

GDZIE:
„Street Art Museum”, sh. Rewolucja, 84

CENA:
400 rubli

18:00

#Solofest w ogrodzie Fontanny

Festiwal projektów solowych na styku klasyki i nowoczesności. Wśród uczestników są Shelley Hirsch, Baba Sissoko, Alexey Nikonov („P.T.V.P.”), Anatolij Gunitsky, Alexander F. Sklyar („Va-Bank”) i inni. Artysta kina i wideo, kurator Masza Godovannaya i krytyk filmowy Aleksiej Artamonow są odpowiedzialni za wybór filmów krótkometrażowych połączonych tematem Solo. W strefie dziecięcej - interaktywny projekt artystów z Manufaktury Twórczej PTK „Teatr dla siebie”.

Gdzie:
Ogród w Muzeum Achmatowej, Liteiny pr., 53

Koszt: za darmo

20:00

Koncert On-The-Go

Przypadek, w którym rosyjską drużynę łatwo pomylić z modną skandynawską, a nawet brytyjską grupą. Togliatti-Moscow On-The-Go jest obecny na scenie od ośmiu lat i robi się coraz ładniejszy. Oderwany i jednocześnie zmysłowy pop marzeń będzie ważny przez długi czas. W „Cosmonaut” kwintet da wielki recital.

GDZIE:
Klub „Kosmonauta”, ul. Bronnitskaya, 24

CENA:
700-1 500 rubli

21:00

„Brat” w „Aurora”

Cykl pokazów z magazynu „Sesja” i kina „Aurora”. Tym razem w ramach projektu Cinema Prose przywrócona wersja Brata Balabanowskiego, filmu, który stał się jedną z postaci lat 90., zostanie pokazana na dużym ekranie. Zdjęcie zaprezentuje operator Siergiej Astachow i projektant kostiumów Nadieżda Wasiljewa. Następnego dnia w tym samym czasie widzowie będą mogli obejrzeć projekcję filmu „O dziwolągach i ludziach” tego samego Balabanowa.

GDZIE:
Kino „Aurora”, Newski Prospekt, 60

CENA:250–300 rubli

plany sezonowe

Plany na jesień:23 koncerty

Niedziela, 13 września

12:00 

Festiwal „Latające dzieci”

Coroczny festiwal cyrkowy w Uppsali Park. W roli głównej wystąpi zespół Race Horse Company z Finlandii - punkowa awangarda sztuki cyrkowej. Kolejny fiński projekt, Circus Helsinki, przyniesie pokaz Soot. Goście z moskiewskiego „Antycznego cyrku” przygotowują wycieczkę w przeszłość, a teatr Niżny Nowogród zaprezentuje nową interaktywną sztukę „Gra z ogonem”. Oczywiście wystąpi również Uppsala Circus - pierwszy na świecie cyrk dla łobuzów.

GDZIE:
Uppsala Park, 44 Sverdlovskaya Embankment

CENA:
bilet dla dorosłych - 200 rubli, dzieci w wieku poniżej 14 lat - 100 rubli, dzieci w wieku poniżej 2 lat - bezpłatnie

11:30

Wyścig zbrojeń

Coroczna akcja sportowa z ruchu publicznego „Energia życia”. Najważniejsze jest, aby rywalizować w dwóch kategoriach: kto potrwa dłużej, a kto dłużej. Oczywiście oba są pod ręką. Wszyscy są zaproszeni do udziału. Możesz zarejestrować się na miejscu, ale lepiej zrobić to wcześniej - wtedy na pewno dostaniesz koszulkę uczestnika.

GDZIE:
św. Mały Konyushennaya

CENA:
za darmo

12:00

Eko Festiwal „Tlen”

Program jednego z największych rosyjskich eko-festiwali obejmuje otwarte zajęcia jogi, wystawę węgierskiego fotografa Vince'a Balinta, masaż dźwiękowy, eko-roboty, dzieła sztuki z materiałów pochodzących z recyklingu, wykłady z ekologii, rynek zdrowej i pysznej żywności. Harmonogram wykładów i kursów mistrzowskich - kliknij tutaj.

GDZIE:
przestrzeń twórcza „Tkacze”, nab. Kanał obejściowy, 60, 5. piętro

CENA:
za darmo

14:00

Zlot w obronie Petersburga

Uzgodniony wiec na Mars Field odbędzie się pod hasłem „Nasze miasto nie jest towarem!” Wśród przedmiotów, które zostaną omówione, są szeregi Nikołskiego, podstacja oblężnicza, dom Mordwinowa i oczywiście Mefistofeles. Ponadto będą rozmawiać o rozwoju parków i cmentarzy, rozbiórkach i wandalizmie.

GDZIE:
Champ de Mars

CENA:
za darmo

20:00

Koncert Olafur Arnalds i Alice Sara Ott

„Chopin został zredukowany do statusu muzyki w tle: słyszysz go w supermarketach lub w filmach, ale nie wywoła to żadnej emocjonalnej reakcji. Częścią mojego pomysłu było wydobycie muzyki Chopina z tego bagna” - powiedział Olafur, islandzki kompozytor Arnalds w ostatnim wywiadzie dla Zvuki.ru. „Wydostań Chopina z bagna” Arnalds i jego partner, wirtuoz niemiecka pianistka Alice Sarah Ott, będą w kaplicy - w ramach The Chopin Project.

Gdzie:
Kaplica akademicka, nab. Umywalki, 20

Koszt:
1 200–4 000 rubli

Zdjęcia:okładka: Shutterstock.com, 1 - raumlabor, 2 - Michaił Pawłowski, 3 - Roof Cinema, 4 - „Naadia”, 5 - Shutterstock.com, 6 - Shutterstock.com, 7 - Billy's Band, 8 - Shutterstock.com, 9 - Francesco Orlandini, 10 - On-The-Go, 11 - kadr z filmu „Brat”, 12 - Upsala Circus, 13 - International Hand Run, 14 - Oxygen Ecological Festival, 15 - Vadim F Lurie 16 - Olafur Arnalds i Alice Sara Ott

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Produkty do ust
Kosmetyki

Produkty do ust

Co tydzień Life wokół opowiada o różnych produktach kosmetycznych, czy to kosmetykach dekoracyjnych, czy produktach do pielęgnacji skóry lub włosów, które zasługują na uwagę i ułatwiają życie. W nowym wydaniu - balsamy, peelingi, maski i inne produkty, które dbają o delikatną skórę ust.
Czytaj Więcej
Nurkowanie: jak dbać o skórę na wakacjach
Kosmetyki

Nurkowanie: jak dbać o skórę na wakacjach

Lato to gorący sezon nie tylko dla biur podróży, ale także dla Twojej skóry. Na wakacjach na morzu lub w weekendy przy basenie potrzebuje opieki, która znacznie różni się od codzienności. Nauczyliśmy się od eksperta, jak dbać o skórę przed, w trakcie i po wakacjach, a także zebraliśmy fundusze, które pomogą w tym.
Czytaj Więcej
Pachnie wiosną: 7 perfum
Kosmetyki

Pachnie wiosną: 7 perfum

Wiosna to najlepszy czas na wszelkie przedsięwzięcia: zmianę pracy, parsowanie garderoby lub zakup perfum. Tak, nowe perfumy są dobrym sposobem na dostrojenie się do zmian. Dla tych, którzy są już na nie gotowi lub dopiero przygotowują, Life wokół zgromadziło siedem nowości perfum. Tekst Julii Vakhoniny Hermès Un Jardin sur la Lagune 7,305 rubli W 1884 r. Anglik Frederic van Eden założył prywatny ogród na weneckiej wyspie Judecca, gdzie uprawiał rzadkie rośliny, które starannie selekcjonował przez długi czas.
Czytaj Więcej