Weekend

Otwarcie Wiadomości dla Człowieka, World Press Photo i 11 innych weekendowych wydarzeń

25 września, piątek

20:00

Otwarcie festiwalu Message to Man

Podczas ceremonii otwarcia XXV Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Przesłanie do człowieka” (patrz Przewodnik po życiu), który tym razem odbędzie się na Placu Pałacowym, aktorka Danila Kozłowski wykona program muzyczny. Wykona przeboje amerykańskiego jazzu pop lat 50. i 60. - zagrają utwory Franka Sinatry, Tony'ego Bennetta, Nat Kinga Cole'a, Sammy Davisa Jr., Dean'a Martina. A na wielkim ekranie, znajdującym się w pobliżu Ermitażu, zaprezentują premierę hitu dokumentalnego Jana Arthusa-Bertranda „Człowiek”.

Gdzie:
Plac Pałacowy

Koszt:
za darmo

20:00

Koncert Einstürzende Neubauten

W ubiegłym roku Blixa Bargeld, lider nowych autodestrukcyjnych budynków, złamał nogę podczas koncertu w Rzymie, dlatego występ grupy w Petersburgu został przełożony na wrzesień. Einstürzende Neubauten podróżuje z najnowszym dziełem Lamenta - o wojnie, która nigdy się nie kończy. Koncerty EN odbywają się według tego samego scenariusza: Blixa, który wygląda jak członek Biura Politycznego, śpiewa i przemawia na tle różnych, w tym dość dziwnych instrumentów. Jednak odwrócenie wzroku jest niemożliwe.

GDZIE:
„A2”

CENA:
2 200–3 500 rubli

25 września - 28 października

Zdjęcie z prasy światowej

W Loft Project Floors po raz kolejny odbędzie się wystawa prac laureatów najbardziej prestiżowego międzynarodowego konkursu fotoreportażu. W tym roku Massimo Sestini otrzymał wysokie noty od komisji za zrobienie zdjęcia afrykańskich migrantów po katastrofie statku, Ami Vital za zdjęcie nosorożca ściganego przez członków afrykańskiego plemienia, Rongu Chen z chińskim dniem roboczym, Bulent Kilich strzelający do protestujących wiosną 2014 roku w Stambule oraz wiele innych.

GDZIE:
„Loft Project Floors”

CENA:
200-500 rubli

23:00

Noc Tańca w Skorokhod

W ramach festiwalu sztuki tańca współczesnego w Szwajcarii Skorokhod poprowadzi „Noc tańca”. Główną gwiazdą wydarzenia będzie choreograf Aleksandra Bakhtsetzis z występem Od A do B przez C o chaotycznym ruchu trzech ciał, które stopniowo zamieniają się w lustrzane odbicia. Kolejny projekt Chuma21 zostanie zaprezentowany przez PG Project - to współczesna interpretacja dzieła Alberta Camusa, w którym Plaga staje się niezależną i niebezpieczną postacią. Planowane są także występy młodych współczesnych rosyjskich choreografów.

GDZIE:Skorokhod, Moscow Avenue 107, budynek 5, 4 piętro

CENA:
500–800 rubli

Sobota 26 września

11:00

Festiwal „Ogród Benoit - 125 lat!”

Centrum Kultury Benois 1890 obchodzi rocznicę ogrodu, w którym się znajduje. Dla gości zostanie zorganizowany mały dziedziniec gastronomiczny, warsztaty dla dzieci i rodziców na temat tworzenia obrazów z piasku, instalacji artystycznych i fotografii, questów i pokazów robotów z Centralnego Instytutu Robotyki. Restaurator Aram Mnatsakanov wygłosi wykład na temat siły Twojego ulubionego biznesu.

GDZIE:
Benoit Garden

CENA:
za darmo

13:00

Otwarty uniwersytet

W ramach projektu Open University nauczyciele z Petersburga i uniwersytetów europejskich prowadzą bezpłatne wykłady dla wszystkich. Tym razem przemówienia poświęcone są nowej rewolucji przemysłowej, przyszłości pieniądza i czytania w erze cyfrowej. Wśród prelegentów - specjalista w dziedzinie języka i mediów cyfrowych Adrian van der Veel, filolog i pisarz Andrei Astvatsaturov, filozof i dziennikarz Kirill Martynov. Pełny program można studiować tutaj.

Otwarty Uniwersytet składa się z trzech bloków: debaty i dwóch dyskusji.

GDZIE:
Kazańskaya, 7 (Freedom space)

CENA:
wymagana darmowa rejestracja

13:00

Dialogi wrześniowe

Biblioteka Mayakovsky kontynuuje projekt dyskusyjny Open Library. Tym razem program wygląda tak:

13:00-14:30. Svetlana Aleksievich - Alexander Sokurov. „Czas z drugiej ręki”

15:00-16:30. Yuri Dud - Fedor Pogorelov. „Blisko piłki nożnej”

17:00-19:00. Anton Nosik - Jurij Saprykin. „Czekając na barbarzyńców”

Transmisje spotkań online, jak zwykle, poprowadzi Meduza.

GDZIE:
Biblioteka nazwana po Nasyp Majakowskiego Rzeka Fontanka, 46

CENA:
za darmo

19:00 

Sezon zamknięcia w Muzeum Sztuki Ulicy

Muzeum Sztuki Ulicy zakończy sezon wydarzeniem medialnym HPL (laminaty wysokociśnieniowe, co oznacza „laminowane tworzywo sztuczne”). To wspólne wydarzenie muzeum, laboratorium audiowizualnego „Kultura medialna” i klub Mosaique. Przez 12 godzin artyści medialni, dźwiękowi i muzycy elektroniczni z całego świata zmienią przestrzeń publiczną muzeum w przestrzeń do eksperymentowania z dźwiękiem, światłem i projekcjami. HPL rozwinie się na dwóch wewnętrznych scenach muzeum, z których głównym będzie Mediaspank - platforma u zbiegu imprez awangardowych i sztuki high-tech.

Gdzie:
„Street Art Museum”, 84 Revolution Highway

Koszt:
1000 rubli

16:00

Festiwal „Gry klasyczne”

Przez cały wieczór w budynku dawnego warsztatu rzeźbiarskiego Michaiła Anikushina zabrzmi muzyka napisana w ciągu ostatniego półwiecza i już zdążyła stać się klasyką. W programie „12 mikro-ludzi na kwartet smyczkowy” Kurtaga, „Znaki” Stroykina na podstawie obrazów Anny Belousovej, „D-S-C-H Bells” Drucha, wersety Brodskiego i Severyanina w wykonaniu chóru, a także rzadko wykonywane kompozycje.

GDZIE:
Warsztat Anikushin, Vyazemsky per., 8

CENA:
150 rubli

18:00

Otwarty Dzień Astronomii

W przeddzień zaćmienia Księżyca projekt Note Salt organizuje obserwacje Księżyca i innych ciał niebieskich. Zaplanowano także program naukowo-rozrywkowy, wykład dla dzieci i rodziców dyrektora Klubu Kosmonautyki im. Jurija Gagarina Nikity Popowa oraz wykład na temat „Dlaczego gwiazdy eksplodują”, który wygłosi Nazar Ikhsanov, doktor nauk fizycznych i matematycznych.

GDZIE:
Terytorium centrum handlowego „Grand Canyon”, 154 Engels Ave.

CENA:
za darmo

Przewodnik po życiu

10 rzeczy, które musisz wiedzieć o wiadomoścido człowieka ”

Niedziela 27 września

26 września - 25 października

Sztuka współczesna w tradycyjnym muzeum

W tym roku festiwal muzealny zyskał kuratora: była to Alisa Prudnikova, dyrektor oddziału Ural State Center for Contemporary Art. Do najjaśniejszych projektów należą wystawa Simona Fujiwary „Luksusowe potwory” oraz projekt „Ona. Tytuł artysty” Mashy Godovannaya, a także instalacja dźwiękowa „Symfonia wiatrów i wahadeł” autorstwa artysty medialnego Dmitrija Morozowa, która odtworzy atmosferę wiatru, toczenia i podróży morskich na lodołamaczu Krasin „ Pełny program festiwalu można studiować tutaj.

GDZIE:
Wyspa Wasiliewska

CENA:
za darmo

14:00

Rynek utopii

Jarmark inspirowany estetyką XX wieku odbędzie się w Petersburgu po raz drugi. Uczestniczyć w nim będą zarówno projekty dotyczące rzeczy w stylu vintage, jak i projektanci tworzący rzeczy nowoczesne w duchu epoki. Ponadto w ramach rynku lokalne biuro historyczne Trip Fiction zaprezentuje swój nowy spacer poświęcony historii i metamorfozom Kanału Bypassowego - możesz się tutaj zapisać.

GDZIE:
Wyciągnij umysł, nab. Kanał obejściowy, 199, budynek F, strych 401

CENA:
za darmo

25 września - 04 października

The Manhattan Short

Do końca przyszłego tygodnia w Petersburgu odbędzie się Manhattan Short Film Festival - największy festiwal publiczny na świecie. Program obejmuje dziesięć filmów z USA, Niemiec, Francji, Turcji, Chile, Kosowa, Finlandii i Szwajcarii, z których publiczność wybierze najlepsze. Wszystkie filmy będą wyświetlane w oryginalnym języku z rosyjskimi napisami.

GDZIE:
sieć kin „Mirage-Cinema”

CENA:
250-370 rubli

Zdjęcia: 1 - Yann Arthus-Bertrand, 2 - Einstürzende Neubauten, 3 - Massimo Sestini, 4 - Alexandra Bakhtsetzis, 5 - Oh Joy, 6 - Open University, 7 - Open Library, 8 - Arseny Sergeev, 9 - Festival of Classics Games 10 - „Cztery oczy”, 11 - festiwal „Sztuka współczesna w tradycyjnym muzeum”, 12 - rynek utopii, 13 - kadr z filmu „Shock”

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia

Businessinsider: Jak Cisco stracił miliardową umowę z Amazonem W przyszłym tygodniu Cisco wreszcie zaprezentuje nowy produkt stworzony przez ściśle tajny startup Insieme Networks. Pozwoli to firmie zająć miejsce na rynku technologii SDN, co może znacznie obniżyć koszty budowy sieci. Cisco zainwestowało w tę firmę 100 milionów USD i zainwestuje kolejne 750 milionów USD, jeśli wszystko pójdzie dobrze.
Czytaj Więcej
Załóż firmę: serwis samochodowy
Chmura wiedzy

Załóż firmę: serwis samochodowy

Własny serwis samochodowy to kosztowna firma, której nie warto zaczynać, trochę obeznana z samochodami. Będziesz musiał zająć się klientami z wyprzedzeniem, a nie przed otwarciem, ale przed rozpoczęciem pracy nad projektem. Jeśli nie masz kilkudziesięciu przyjaciół, którzy są gotowi naprawić samochód w twoich skrzynkach naprawczych, lepiej nie zabierać się do pracy.
Czytaj Więcej
Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy
Chmura wiedzy

Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy

W tym tygodniu marka odzieżowa American Apparel w końcu otrzymała 25 mln USD od Standard General. Ta transakcja pozwoli firmie ponownie uniknąć ruiny: jej pożyczkodawca Lion Capital zażądał natychmiastowej spłaty długu w wysokości 10 milionów USD. Producent kultowej amerykańskiej odzieży przeżywa ciężkie czasy - od 2010 roku strata wyniosła 270 milionów dolarów.
Czytaj Więcej