Weekend

Norweski Festiwal Filmowy, koncert Karavaychuk i 10 innych weekendowych wydarzeń

16 października, piątek

Norweski Festiwal Filmowy

kiedy: 15-18 października

Gdzie: kino „Aurora”

Koszt: 300 rubli w jednej sesji

Przez cztery dni Aurora będzie gospodarzem festiwalu nowego norweskiego kina różnych gatunków - od romantycznego thrillera i dobrej komedii miejskiej po klasyczny dramat rodzinny na tle surowej i pięknej przyrody. Harmonogram:

15 października - Znikający iluzjonista

16 października - Kobiety w męskich koszulach

17 października - Harold tu jest

18 października - Przeciw naturze

Początek wszystkich filmów o 19:30.

Dystrybucja kotów z Ermitażu i schroniska „Druga szansa”

Republic of Cats po raz kolejny buduje koty Ermitażu i szuka właścicieli dla totemów schronienia drugiej szansy. Głównymi osobami dystrybucji wystawy będą koty w paski - wszystkie zaszczepione, sterylizowane i posiadające świadectwo weterynaryjne. Osobom planującym zabranie jednego z nich zaleca się zabranie ze sobą paszportu i paszportu.

kiedy: 15:00

Gdzie: „Republic of Cats”, ul. Jakubowicz, 10

Koszt: za darmo

Sobota 17 października

Pokaz filmu The Modern Russian Design

kiedy: 18:30  

Gdzie: „Loft Project Floors”

Koszt: za darmo

W ramach festiwalu Wake Up Day w sobotę i niedzielę odbędzie się otwarty pokaz filmu dokumentalnego Siergieja Szanowicza poświęcony ostatnim dwudziestoleciom rozwoju branży projektowej w Rosji. Jest to pierwsza próba usystematyzowania doświadczeń współczesnych rosyjskich projektantów w formacie dokumentalnym, przedstawienia ich ogółowi społeczeństwa i odpowiedzi na pytanie o tożsamość narodową współczesnej Rosji poprzez pryzmat badań rosyjskiej szkoły projektowania i jej bohaterów. Film opowiada o projektowaniu graficznym, przemysłowym, medialnym i modowym.

Koncert „Brother-2” w lodzie

Na cześć 15. rocznicy kultowego filmu Aleksieja Bałabanowa Ledovoy wykona ścieżki dźwiękowe do taśmy. Wiaczesław wystąpi na tej samej scenie Butusov i Yu-Peter, Bi-2, Vadim Samoilov, Semantic Halucynacje, Gleb Samoilov & The Matrixx, Nastya Poleva i inni. Gospodarzami wieczoru będą Irina Saltykova i Oleg Garkusha.

kiedy:19:00

Gdzie: Lodowy pałac

Koszt: 2 000 rubli

Koncert Olega Karavaychuka

Studio filmowe Lendok uruchamia nowy projekt koncertu filmowego: co tydzień sławni muzycy i uczestnicy różnych festiwali będą tworzyć własne kompozycje muzyczne w celu wsparcia światowych obrazów kinowych. Pierwszym w ramach projektu będzie kompozytor Oleg Karavaychuk. Muzyk zagra w filmie dokumentalnym z 1940 roku „Linia Mannerheima” Wasilija Bielajewa i Walerego Solowcowa.

kiedy: 19:30

Gdzie: studio filmowe otwarte „Lendok”, nab. Kanał Kryukowa, 12

Koszt: 1 000–1 500 rubli

„Classics of American and Soviet Hollywood” at the Philharmonic

Filharmonia będzie badać gatunek muzyki filmowej, a mianowicie dwa podejścia do niego - radziecki i amerykański. Orkiestra symfoniczna Tauride i pianista Dmitrij Gaivaronsky pod kierunkiem dyrygenta Michaiła Golikowa wykonają fragmenty musicalu West Side Story, fragmenty filmów z Hollywood, a także muzykę Dunaevsky'ego, próbując odkryć w nich wspólne cechy i techniki.

kiedy:20:00

Koszt: 800-2 000 rubli

Gdzie: Wielka Sala Filharmonii Szostakowicz

Koncert OQJAV

OQJAV to supergrupa utworzona przez członków znanych kolektywów „Both Two”, „Pilar” i La Vtornik. Na scenie „Bar Exchange” zabrzmi ich nowy hit „Stepmother”, a także sprawdzone wczesne wydawnictwa z udziałem gitary i automatu perkusyjnego.

kiedy: 20:00

Gdzie: „Pasek wymiany”, Birzhevoy per., 4

Koszt: od 500 rubli

18 października, niedziela

Wystawa Helmuta Kizevettera

kiedy: 13-18 października

Gdzie: Centrum wystawowe Związku Artystów w Petersburgu, ul. Bolszaja Morskaya 38

Koszt: za darmo

Centrum wystawowe Związku Artystów w Petersburgu jest gospodarzem w tym tygodniu wystawy niemieckiego artysty abstrakcyjnego Helmuta Kizevettera. Ekspozycja obejmuje 29 prac o różnej wielkości i technice, w tym jego pierwsze malarstwo, a także dwie prace wykonane na własnych fotografiach artysty.

Kino Węgier w „Giant Park”

Kolejny festiwal filmów krótkometrażowych poświęcony jest filmom węgierskim - rzadkim gościom na krajowych ekranach filmowych. Zaprezentujemy tutaj kilka hitów na Węgrzech w ostatnich latach, które zyskały szerokie uznanie nie tylko w swojej ojczyźnie, ale także w innych krajach. Gatunki przedstawione w programie mówią same za siebie: thriller polityczny („Test”), musical komediowy („Made in Hungary”), „nienaukowa” science fiction („Lisa Fox”) i melodramat z życia artystów cyrkowych („Aglaia”) )

kiedy: 15-18 października

Gdzie: „Giant Park”

Koszt: za darmo

Retrospektywa Rainera Wernera Fassbindera

Retrospekcję najbardziej wpływowego niemieckiego reżysera Rainera Wernera Fassbindera dopełni „Baal” Schaelndorfa, w którym wystąpił jako aktor. To opowieść o poecie i anarchistyce mieszkającej na strychu i czytającej swoje wiersze taksówkarzom. Znawszy sławę, a następnie odrzucony przez społeczeństwo burżuazyjne, wędruje przez lasy i wzdłuż autostrad w poszukiwaniu sznapsów, papierosów, kobiet i mężczyzn.

kiedy:19:00 

Gdzie: centrum kina „Rodina”

Koszt: 350 rubli

Concert Mono (Jap), Solstafir (Isl) i The Ocean (Ger) - świetnie

Być może najpiękniejszy skład jesieni: japoński post-rock z Mono (nie mylić z brytyjskim kolektywem trip-hop o tej samej nazwie), islandzki metal z Solstafir i niemiecki progressive z The Ocean. Widzowie czekają na wieczór skoncentrowanego, trudnego smutku.

kiedy: 20:00 

Gdzie: „Poczekalnia”

Koszt: 1 800–2 600 rubli

Koncert fortepianowy Vladimira Martynova

Kompozytor, teoretyk i autor książki „Koniec czasów kompozytorów” Vladimir Martynov stał się klasykiem rosyjskiej muzyki akademickiej, przechodząc od awangardowego kompozytora radzieckiego do nauczyciela Akademii Teologicznej Trinity-Sergius Lavra. Na scenie Erarty zaprezentuje dwa utwory fortepianowe - Dancing on the Beach with a Dead Friend i Opus Prenatum.

kiedy:20:00

Gdzie: Erarta

Koszt: 600-1 000 rubli

Zdjęcia: 1 - klatka z filmu „Disappearing Illusionist”, 2 - klatka z filmu „The Modern Russian Design”, 3 - Tauride Symphony Orchestra, 4 - shutterstock.com / Volodymyr Baleha, 5 - klatka z filmu „Baal”

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Nord Coffee, gruziński catering publiczny i kawiarnia przy basenie Seagull
Odkrycie tygodnia

Nord Coffee, gruziński catering publiczny i kawiarnia przy basenie Seagull

Nord Coffee Adres: Oruzheyny per., 5, wejście od 4. Tverskaya-Yamskaya Godziny otwarcia: 09: 00-21: 00 Średni rachunek: 500 rubli facebook W Mayakovskaya otworzyła się mała kawiarnia Nord Coffee. W menu: kawa espresso, oryginalne napoje i alternatywa - hario, aeropress i Kemex. W kawiarni prawie nie ma jedzenia, ale są ciastka i kanapki z Hungry Wool, które można zjeść na miejscu lub zabrać ze sobą.
Czytaj Więcej
Zwierzęta na ulicy Nekrasova, są 3 Vegetarian Restaurant i Jekyll & Hide Bar
Odkrycie tygodnia

Zwierzęta na ulicy Nekrasova, są 3 Vegetarian Restaurant i Jekyll & Hide Bar

Adres zwierząt: ul. Niekrasow, 60 Telefon: +7 (812) 929-69-59 Średni rachunek: 1200 rubli facebook Nowy projekt na dużą skalę autorstwa Yosa Frumkina i Aleksandra Vardanyana (Fartuk, Unia, Pory roku) w historycznym budynku Partnerstwa Zagłębia na ulicy Niekrasowa. Zwierzęta mają niezwykłe wnętrze (ściany w kolorze ochry, solidne meble, ogromne witryny i montowana na suficie instalacja przypominająca chmury), równie godne uwagi menu inspirowane śródziemnomorskimi specjałami oraz dużą listę win szefa kuchni-sommeliera Arseny Gordienko.
Czytaj Więcej
Dolphin Coffee Shop, Kito Poke & Kids Restaurant
Odkrycie tygodnia

Dolphin Coffee Shop, Kito Poke & Kids Restaurant

Kito Poke Adres: Rozhdestvensky blvd, 1 godziny: 11: 00-23: 00 Średni rachunek: 700 rubli instagram Nowy narożny kito Poke zarobił na rynku centralnym. W menu znajduje się kilka odmian hawajskiego dania ze świeżymi rybami, koktajlami i lemoniadą na bazie soku yuzu. Możesz samodzielnie zebrać dowolną miskę ze składników, które lubisz, lub możesz już odebrać ją od szefa kuchni.
Czytaj Więcej
Cafe-bar „Hussars” na Fontance, drugi kieliszek do wina „At Larisa” i Ionoff Bar
Odkrycie tygodnia

Cafe-bar „Hussars” na Fontance, drugi kieliszek do wina „At Larisa” i Ionoff Bar

„Husaria” Adres: Nab. 40 Fontanka, telefon: +7 (911) 096-12-66 Średni rachunek: 500 rubli instagram Twórcy restauracji „Lew i ptak” oraz sieci „Khachapuri i wino” Lisa Simonova i Maurice Shakaya otworzyli w kawiarni bulwaru Fontanka „Husars” . Zakład w rosyjskim stylu działa jednocześnie w kilku formatach: rano można zjeść kawę i śniadanie, po południu zjeść tani posiłek, a wieczorem pominąć kieliszek szampana (od 170 rubli) lub wypić koktajl (270-390 rubli).
Czytaj Więcej