Weekend

Sherlock w kinie Aivazovsky, retrospektywa Alfreda Hitchcocka i kolejne 20 wydarzeń na wakacjach

2 stycznia

„Aivazovsky - żywe płótna”

Kiedy: 2 stycznia - 3 kwietnia

Gdzie: „Lumiere Hall” (nasyp Kanału Obvodny, 74 tys.)

Koszt: 450-500 rubli

Kontynuacja popularnej wystawy, która zakończyła się latem w tkaczach. Lumiere Hall obiecuje jeszcze więcej pracy (tym razem prawie 300), animacji, efektów i dźwięku. Oprócz wyświetlaczy z obrazami w holu zostaną zainstalowane łodzie, rozwieszone hamaki, sieci, głośniki z muzyką w tle i urządzenia, które powinny zapewnić poczucie „świeżości morskiego surfingu”. Podczas wystawy będą działać warsztaty, w których nauczyciele pomogą narysować swoje obrazy, a także wykłady, lekcje mistrzowskie i występy skrzypka. Ich harmonogram prawdopodobnie zostanie zgłoszony przez odniesienie.

„Targ weekendowy”

Po Nowym Roku prawie nikt nie będzie organizował targów w mieście (przynajmniej w momencie pisania takiego ogłoszenia nie ogłoszono). W „Floors” zostaną uruchomione jednodniowe kawiarnie (na przykład będą wypieki „BuduBulku”), odbędą się warsztaty na temat akwareli, tatuaży mehendi, rysunków rangoli, medytacji i innych. Będzie również sprzedaż ręcznie robionych artykułów.

Kiedy: 2-3 stycznia

Gdzie: Loft Project Floors (Ligovsky Prospekt 74)

Koszt: za darmo

Pokaz krótkich filmów o Nowym Roku

Program składa się z sześciu prac, których całkowity czas trwania to 1 godzina i 20 minut. „Przypadkowo” w reżyserii „Gorzkiego!” Zhory Kryzhovnikova, pierwsze dzieło młodego reżysera Ivana Petukhova z Umą Thurman, czarna komedia Donal Gleeson (generał z nowej Gwiezdnych wojen), którą nakręcił z ojcem i bratem, animacja - nominowany do Oscara Owin Duffy i aktor z Gwiazdy Ścieżki George Take, a także „smutna komedia” i debiut Natalii Bielajewy o dziecku przebranym za Świętego Mikołaja.

Kiedy: 15:00, 19:00

Gdzie: Erarta (29 linia V.O., 2)

Koszt: 300-400 rubli

Tequilajazzz

„Tequilajazzz to wyjątkowy kolektyw, który ma w swojej twórczości coś magicznego, co odróżnia go od wielu zagranicznych i rosyjskich zespołów, które powstały w późniejszym okresie. Uosabia ekspresję szalonej energii rozpryskującej się na widowni, pochłaniającej ją, zanurzającej się w głąb specjalności , trochę szalony świat, w którym istnieją własne prawa moralne, ideologiczne, a nawet prawa fizyczne ”- więc organizatorzy ogłaszają następny koncert grupy.

Kiedy: 2 stycznia - 3 kwietnia

Gdzie: „Kosmonauta” (ul. Bronnicka, 24)

Koszt: 1200 rubli

Giant Fountains Circus Show

Klasyczne przedstawienia cyrkowe - gimnastycy, klauni, balansujący na linie, chodziki po linie i wyszkolone zwierzęta - przejdą nad dużą fontanną, która od czasu do czasu wylewa wodę na kilka metrów wysokości. Fontanny będą oświetlone wielokolorowymi reflektorami, będą wyświetlać na nich obrazy wolumetryczne i efekty laserowe. Widzowie z Mińska i Moskwy mają dobre recenzje na temat występu.

Kiedy: 2-10 stycznia

Gdzie: Sibur Arena (Football Alley, 8)

Koszt: od 500 rubli

#AVG

Nowy sezon szalonych imprez pułapkowych, które rozpoczną się następnego dnia po Nowym Roku. Prawdopodobnie dla tych, którzy uważają, że jest to mały Sylwester i chcą więcej. Grupa nie obiecuje żadnych specjalnych wydarzeń, ale wydaje się, że bez niej wszyscy będą się dobrze bawić.

Kiedy: 23:30

Gdzie: Aurora (nasyp Pirogowski, 5/2)

Koszt: od 300 rubli

Cyrk „UFO - cyrk z innej planety”

Nowa produkcja Askolda Zapashnego, w której opowiada historię uprowadzenia człowieka przez kosmitów. Na scenie spróbują pokazać latający spodek, proces uprowadzenia podczas pikniku, latanie w kosmosie i życie na statku kosmicznym. Pomieszczeniom towarzyszyć będą efekty świetlne i laserowe.

Kiedy: 2-9 stycznia

Gdzie: Ice Palace (Pyatiletok Avenue, 1)

Koszt: od 500 rubli

Pokazy filmów o Mayi Plisetskaya

W sali Shchedrin zakończą retrospekcję filmów o Mayi Plisetskiej i jej jako aktorce. Pokażą dwa balety - „Opowieść o garbatym koniu” i „Dama z psem”, - dwa filmy - „Czajkowski” Igora Talankina (Plisetskaya gra w nim Desira Arto) i „Anna Karenina” Aleksandra Zarkhi (Plisetskaya gra Betsy Tverskaya) , - pięć filmów dokumentalnych i koncert filmowy. Bilety na wszystkie koncerty są zazwyczaj wyprzedawane za kilka dni.

Kiedy: 27 grudnia - 10 stycznia

Gdzie: Nowa scena Teatru Maryjskiego (ul. Dekabristov, 34)

Koszt: 300 rubli

3 stycznia

Retrospektywa Alfreda Hitchcocka

KIEDY: 18:40

GDZIE: kino „Aurora”
(Nevsky Prospect, 60)

CENA: 450–600 rubli

Z perspektywy czasu będzie siedem filmów z „złotego” okresu reżysera, które zostaną wyświetlone w tej samej kolejności, w jakiej je nakręcił. Sesje będą się odbywały codziennie o 18:40. Najpierw „Lina”, potem „Okno na dziedziniec”, „Człowiek, który za dużo wiedział”, „Zawroty głowy”, „Północ przez północny zachód”, „Psycho” i „Ptaki”. To przyzwoity wybór najlepszych rzeczy z Hitchcock. Jeśli chcesz zobaczyć wszystko, możesz kupić subskrypcję wszystkich programów za 2 100 rubli.

Neubau

Neubau jest gęsto zaludnioną dzielnicą Wiednia, w której mieszkają młodzi i liberalni obywatele. Vertical Neubau to dziewięciometrowa instalacja w pustym szybie windy. Na 13 ekranach z muzyką pokażą generatywne wideo o życiu nowego budynku o czystej geometrii, prostych kształtach i lokalnych kolorach. Film zaczyna się od budowy, potem „życia bez kwitnienia”, upadku i rozbiórki. „Widzowie będą mogli oglądać rzędy Neubau rozpraszające się nad głowami i rozpraszające”, organizatorzy opisują pracę artystki medialnej Nikity Golyshev z grupy Volna. Instalacja będzie powtarzana co 30 minut.

Kiedy: 3-4 stycznia

Gdzie: Galeria „Vertical” (Aptekarsky Prospekt, 4)

Koszt: za darmo

Ethnofest

Festiwal kultur narodowych Lenexpo nazywany jest pierwszym takim wydarzeniem w Petersburgu. W pawilonie powstaną pawilony narodowe, gdzie będą organizować „targi rękodzieła” i traktować je tradycyjnymi potrawami (na festiwalu powinno działać dziesięć restauracji z różnymi kuchniami). Podczas festiwalu odbędą się mistrzowskie kursy kulinarne, rękodzieło narodowe i pokazy kostiumów. Wystąpi również 50 grup folklorystycznych.

Kiedy: 3-10 stycznia

Gdzie: Lenexpo (Bolshoy Prospect V.O., 103)

Koszt: 100–300 rubli

4 stycznia

Sherlock: Brzydka panna młoda

KIEDY: 4-5 stycznia

GDZIE: w dziewięciu kinach

CENA: 350–800 rubli

Świąteczna seria Sherlocka to pełnoprawny dwugodzinny film, w którym bohaterowie Benedict Cumberbatch i Martina Freemana są przenoszeni z lat 2000. do 1895. Twórcy serialu, którzy napisali scenariusz do dużego odcinka, szczerze przyznali, że umieścili Holmesa i Watsona w epoce wiktoriańskiej tylko dlatego, że mogli to zrobić. Czas wpłynie jednak na charakter obu bohaterów, którzy podejmą dochodzenie w sprawie dotyczącej duchów. Na przykład Holmes będzie zachowywał się jak dżentelmen. Większość projekcji w kinach odbędzie się oryginalnym głosem z napisami. Tutaj możesz zobaczyć harmonogram sesji.

Pokaz pirotechniczny w Gatchinie

Uroczyste wydarzenia w Pałacu Gatchina będą odbywać się prawie codziennie. Na terenie parady otworzą się targi z pamiątkami i zorganizują występy dzieci na choince. W Białej Sali pałacu odbędą się koncerty orkiestr kameralnych, kwartetów smyczkowych i duetów fortepianowych, a także wycieczki dla dzieci i tematyczne (na przykład historia powstania Gwardii Konnej i tradycje Bożego Narodzenia). Pełny program można obejrzeć na stronie internetowej pałacu.

Kiedy: 18:00

Gdzie: Srebrna łąka w parku pałacowym, Gatchina

Koszt: 500 rubli

Grizzly nie zna wyrzutów sumienia

Południowoamerykański rock w Moskwie z poważnym udziałem hardcore, który gra zarozumiałe piosenki o komicznych nazwach. Niedawno gatunek ten stał się popularny wśród niszowej publiczności, więc grupa Grizzly nie zna wyrzutów sumienia na tym tle wygląda prawie jak dawno temu.

Kiedy: 20:00

Gdzie: Kubrick (Konyushennaya Square, 2)

Koszt: 300-500 rubli

5 stycznia

„Jedi. Performance”

Zero People, poboczny projekt wokalisty Animal Jaz Alexander Krasovitsky i klawiszowiec Alexander Zarankin, zaprezentuje specjalną wersję na żywo albumu Jedi 2014. Zostanie on wykonany z akompaniamentem fortepianu, wiolonczeli, tamminwoksu, japońskiego shakuhachi i shamisen (zwykle tylko wokal i instrumenty klawiszowe na koncertach Zero People). „Performance” jest opisywany jako prawdziwy spektakl teatralny z jego dramatem, a nie tylko koncert z setlistą.

Kiedy: 20:00

Gdzie: Erarta (29 linia V.O., 2)

Koszt: 800 rubli

6 stycznia

Zhenya Lubich

KIEDY: 20:00

GDZIE: Erarta (29 linia V.O., 2)

CENA: 500–700 rubli

Dziewczyna z Petersburga, która gra prawie francuski pieśni i współpracuje z Markiem Collenem z Nouvelle Vague, wykona tradycyjny program zimowy. Grała przez kilka lat z rzędu i za każdym razem 6 stycznia. Tym razem odbędą się piosenki noworoczne, ścieżka dźwiękowa do filmu „On jest smokiem” oraz taniec lubicki z artystą teatru baletowego Borisem Eifmanem Antonem Labunskasem. Po koncercie sprzedadzą winylowe wydanie piosenki Russian Girl.

7 stycznia

Shortparis

Drużyna z Petersburga pochodzi z Nowokuźnieck, która wcześniej grała w skomplikowaną pocztę po angielsku i francusku, a teraz przeszła na rosyjski i stała się znana po utworze „Nowokuźnieck”. Koncerty grupy wyglądają jeszcze mocniej niż piosenki o koniach, które lizają rudę, starożytny Rzym i sztukę rosyjską z początku ubiegłego wieku. Na Boże Narodzenie obiecują nowy program. Dzień przed Shortparis Mod będzie miał koncert Electroforezy, kolejnego post-punkowego zespołu z Petersburga.

Kiedy: 20:00

Gdzie: Mod (7 Nasyp Kanału Griboedowa)

Koszt: 400 rubli

Manifest Wołkowa

Festiwal jednej osoby - płodnego kontrabasisty Vladimira Volkova, który gra w swoim trio z „Auktsion” i wieloma innymi projektami. Odbędą się cztery dni Manifestu Wołkowa z różnymi tematami i muzykami, ale Wołkow będzie obecny na scenie przez wszystkie dni i na wszystkich występach. Pierwszym z nich będzie wczesna europejska muzyka instrumentalna, francuska gamba i wczesna niemiecka muzyka. W drugim - kompozycje Mozarta i współczesne kompozycje o Japonii. Trzeciego dnia - jazz, folklor, muzyka na altówkę, gusli, lirę kołową i kalyuki. Ten ostatni poprowadzi spektakle „Życie dla cara”, „Teatro di Capua” i „Między dwoma. Wejście” teatru inżynieryjnego AX, a także film o Olegu Karavaychuku, w którym spaceruje po Ermitażu.

Kiedy: 7-10 stycznia

Gdzie: Erarta (29 linia V.O., 2)

Koszt: 700 rubli

„Zamknięcie projektu„ Morze ””

Ostatnie wydarzenie w „Morzu”, nad którym pracowała nad Malają Morską od marca 2013 r., Ale na tydzień przed nowym rokiem, ogłosiło zamknięcie. W 2016 roku twórcy klubu chcą go zrestartować w tym samym miejscu, ale w innym formacie (jeśli się nie powiedzie, prawdopodobnie zrestartują się w innym miejscu). Na zakończenie klubu pojawi się wspaniała lista wykonawców: „SBPCH”, Long Arm, Nina Karlsson, a także Kito Jempere, Newlux, Feodor Allright, Ivan Logos i Adams.

Kiedy: 20:00

Gdzie: „Sea” (ulica Malaya Morskaya, 20)

Koszt: 500 rubli

8 stycznia

Buerak

KIEDY: 20:00

GDZIE: Fish Fabrique Nouvelle (53 Ligovsky Prospekt)

CENA: 400 rubli

Prawdziwy post-sowiecki post-punk z Nowosybirska, który opowiada o życiu warunkowego mężczyzny z nieistniejącego Ust-Chilim, który mieszkał w nim podczas pierwszego albumu, aw drugim wyjechał do dużego miasta, ale nie mógł zapomnieć o przeszłości. Dlatego bohater grupy uwielbia sowieckie perfumy, trwa i bierze pieniądze „za dwa mieszkania”. Chociaż muzyka i historie „Bueraka” wciąż brzmią, więc będą zrozumiałe dla każdego, kto urodził się pod koniec lat 80. - na początku lat 90., nawet jeśli nigdy nie był w Ust-Chilim.

9 stycznia

„Mars potrzebuje kochanków”

Popowy projekt w Jekaterynburgu, którego członkowie pomogli nagrać Samsarę, Ilyę Lagutenko i jego supergrupę Ermine, a następnie zabrali go dwóch muzyków, przemianowanych (dawniej Mars Needs Lovers) i grali elektroniczny rock z gitarami i zwięzłym tekstem. Bourse wydaje się idealnym miejscem w Petersburgu na koncert „Mars potrzebuje miłośników”: powinno być wystarczająco blisko i na tyle klimatycznie, by ich spokojne piosenki były spokojne.

Kiedy: 20:00

Gdzie: Bar „Exchange” (Birzhevoy Lane, 4)

Koszt: 300 rubli

"#####"

Okazja budżetowa na wysłuchanie dobrego zespołu metalowego, o którym zwykle wspomina się w kontekście powrotu w 2007 roku. Chociaż Białorusini z „#####” byli jednymi z nielicznych, którzy przeżyli falę nowej rosyjskiej skały z końca 2000 roku i próbują zdystansować się od reputacji grupy nostalgicznej. Wcześniej koncert miał się odbyć w GlavClub, ale z powodu jego zamknięcia występ został najpierw anulowany, a następnie przeniósł się do Kubricka, a następnie zmienił zdanie i postanowił zatrzymać go w Operze.

Kiedy: 18:00

Gdzie: Opera (181 Obvodny Canal Embankment)

Koszt: 200 rubli

10 stycznia

Mustelide

Solowy projekt młodej białoruskiej klawiszowiec Natalii Kunitskiej, z którą po raz pierwszy przyjechała do Petersburga w sierpniu tego roku. Marzycielski, ale poważny syntezatorowy Mustelide, niektórzy porównują go do muzyki pop z lat 90., inni mówią o tym jako o muzyce całkowicie nowoczesnej. Sama Kunitskaya, która w jednej z piosenek nazywa się „najbardziej szaloną kobietą w mieście”, mówi, że ma wiele z jej dzieciństwa.

Kiedy: 20:00

Gdzie: VinyllaSky (Ligovsky prospekt, 81)

Koszt: 300 rubli

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Karnawał Gorkiego na zdjęciach na Instagramie
Rozrywka

Karnawał Gorkiego na zdjęciach na Instagramie

Dziś w Gorky Park karnawałowa procesja obchodziła 85. rocznicę założenia parku. Ani deszcz, ani tradycyjnie słaby Internet nie uniemożliwiły świadkom i uczestnikom maskarady relacjonowania tego, co zobaczyli. # Parkgorkogo izatopova jrmwzr nataagafonova nataagafonova ledok kalininatanya yani4kasm marinakaznacheeva jrmwzr jrmwzr norgesun natalikan olgey samsoniksoom romanmedia snegnyi_barsik yani4kasm yani4kasm jrmwzr yani4kasm nataagafonova visavart timsan05 romanmedia romanmedia ritsu_ritz vitsavin lisinamary marinakaznacheeva vuvoo ledok karelinanastya kisslorod izatopova izatopova kujenechka anastasia_korni killdream3 vuvoo vuvoo f_e_o_n_a oksana_y
Czytaj Więcej
Maraton w Moskwie w ujęciach na Instagramie
Rozrywka

Maraton w Moskwie w ujęciach na Instagramie

Zmumifikowani, zmęczeni, szczęśliwi i czworonożni podczas pierwszego moskiewskiego maratonu, który odbył się 15 września. #moscowmarathon mariadventure polasmirnova vovalive danetdanet annasafronova nenadonadya vavilov_vani2 mir24tv ria_novosti rurc makmus mashsharapova rurc kseniy zhuravleva_m monicavergarav valentinagryzhina mir24tv valentinagryzhina valentinagryzhina achekhonte achekhonte achekhonte kifozavr maxlavr iloverunnungsomuch maria_vallen nadya_belkys octobrina 2rude4u dandi965 petarkina romanikas johntwist18 slivovaya kopen_zla gorkyparkrunners 13_pilot
Czytaj Więcej
Wydarzenia tygodnia: miejski jarmark bożonarodzeniowy, kino fińskie i Welcome to Heaven at Floors
Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: miejski jarmark bożonarodzeniowy, kino fińskie i Welcome to Heaven at Floors

Festiwal Fiński Film Week W Aurora przez tydzień będą pokazywane filmy młodych fińskich reżyserów. Program obejmował między innymi dramat społeczny o nastoletnich przyjaciołach Prawie 18 lat, thriller o młodym graczu Rat Kingu i komedię o kulisach show-biznesu w Finlandii Dirty Bomb. Ponadto widzowie zobaczą najdroższy projekt filmowy w kraju, Zimową Wojnę i film Oczyszczenie nominowany do Oscara.
Czytaj Więcej