Weekend

Trzeci sezon „Fizruka”, festiwalu kina włoskiego i awangardy w Muzeum Żydowskim

Gdzie iść

Wystawa„Na żądanie. Kolekcje rosyjskiej awangardy z muzeów regionalnych”

Kiedy: 8 kwietnia - 10 czerwca

Gdzie: Muzeum Żydowskie i Centrum Tolerancji

Ile: 200-400 rubli

Projekt Centrum Awangardowego pod nadzorem Andrieja Sarabyanowa i nowego hitu ludowego Muzeum Żydowskiego - ponad sto prac Wasilija Kandinskiego, Kazimierza Malewicza, Natalii Gonczarowej, Michaiła Larionowa, Olgi Rozanowej, Marc Chagalla, Piotra Konczałowskiego i mniej znanych autorów ze zbiorów regionalnych. Chronologicznie wystawa obejmuje kształtowanie się rosyjskiej awangardy od połowy XXI wieku do rewolucji. Później (utworzone w latach 30.) prace tych samych artystów planowane są na wystawę w 2017 roku.

Koncert „Bueraka”

Nowosybirski post-punkowy duet z sarkastycznymi tekstami o przestępczości, kurtką do nurkowania i korzeniem imbiru ponownie z recitalem w renomowanym miejscu. Od ostatniego jesiennego występu zespołowi udało się na przykład rozświetlić strony „Plakatu” i wydać melancholijny singiel „Pasja do palenia”, który powinien zostać wykonany między innymi w ten piątek.

Kiedy: 8 kwietnia, 23:00

Gdzie: „16 ton”

Ile: 400-500 rubli

Nowy Włoski Festiwal Filmowy N.I.C.E

W tym roku coroczny festiwal włoskiego kina jest interesujący przede wszystkim z perspektywy jednego z dwóch najważniejszych lokalnych reżyserów Matteo Garrone (jego najpiękniejsze Straszne Opowieści z Salmą Hayek zostały już tam pokazane, ale w niedzielę wciąż są bilety na Taxidermę 2002, dramat o czułej pasji karłowata taksydermia wobec swojego ucznia). Ale nie tylko ona. Wśród innych ciekawych taśm znajdują się śmieszne „Jeśli Pan życzy” Edoardo Marii Falconeta o ojcu, którego syn zamierzał zostać kapłanem, oraz „Niestabilna pogoda” Marco Pontecorvo o właścicielach przyjęcia na kanapie (nie, to nie jest metafora), które odkryły ropę.

Kiedy: 5-11 kwietnia

Gdzie: „Iluzja”

Ile: 400 rubli

Wykład „New French Dance: Born of the Revolution”

Multimedialne Muzeum Sztuki rozpoczyna cykl wykładów o tańcu współczesnym, przeznaczony dla jak najszerszej publiczności - przedstawicieli branży i po prostu zainteresowanych różnymi dziedzinami sztuki. Jeden z pierwszych wykładów poświęcony jest stosunkowo późnym (po wydarzeniach z 1968 r.) Narodzinom współczesnej choreografii we Francji i jej intensywnemu rozwojowi w kolejnych dziesięcioleciach. Wykładowca jest absolwentem Wydziału Historii Teatru GITIS oraz dwóch studiów magisterskich Sorbona, badacz choreografii Vita Khlopova.

Kiedy: 9 kwietnia, 17:00

Gdzie: Muzeum Sztuki Multimedialnej

Ile: 500 rubli

Wykład Stasia Shuripy „Czym jest sztuka współczesna?”

Instytut Sztuki Współczesnej, jedna z głównych instytucji edukacyjnych dla młodych artystów w kraju, organizuje wykład jednego z nauczycieli Stas Shuripa. Teoretyk sztuki współczesnej, kurator i artysta, powie ci, co to wszystko może oznaczać tak szeroką koncepcję jak „sztuka współczesna”, co jest wspólne między malarstwem a aktywizmem politycznym i jak okazało się, że wszystko może stać się dziełem sztuki. Środki z opłat zostaną wykorzystane na wydanie trzeciego tomu serii „Postępowania IPSI”. Jeśli nie uda ci się pójść na wykład, ale nadal chcesz wesprzeć IISP, możesz przenieść trochę pieniędzy do instytutu tutaj, w zamian otrzymując jedną z wielu oferowanych książek, a nawet dzieło sztuki współczesnych rosyjskich artystów, takich jak Rostan Tavasiev i Alexander Povzner.

Kiedy: 9 kwietnia, 15:00

Gdzie: Di telegraf

Ile: 400 rubli

Wystawa Mauro Restiff „Rosja poradziecka 1995/2015”

Nowość w zachodniej galerii „Garaż” dla tych, którzy nie wstydzą się skandalu z wózkami: dwie fotografie brazylijskiego artysty Mauro Restiffa, wykonane z różnicy 20 lat. Jeden naprawia przebudowę pawilonu Czterech Pór Roku w 2010 roku, a drugi - wizytę Restiffa w Moskwie i Petersburgu po pierestrojce. W duecie wzywa się ich do odkrycia wspólnych cech kultury przestrzeni poradzieckiej i ich stopniowej transformacji.

Kiedy: 7 kwietnia - 26 czerwca

Gdzie: Muzeum Garażu

Ile: 100–400 rubli

Co obejrzeć

Trzeci sezon „Fizruka”

oglądać

W końcu powrócił główny projekt komediowy kanału TNT. Rok po wydarzeniach z drugiego sezonu Thomas próbuje wrócić do szkoły, po raz kolejny zdobyć zaufanie Sashy Mamaeva i jakoś ustanowić swoje życie. Znaczna część żartów z pierwszego odcinka poświęcona jest odchudzaniu aktorki Poliny Grents, ale z wyjątkiem rozczarowania długo oczekiwana kontynuacja nie występuje.

Finał amerykańskiej historii przestępczości

The People v. O.J. Simpson: American Crime Story (FX)

W tym tygodniu kanał FX pokazał dziesiąty i ostatni odcinek pierwszego (i nie ostatniego) sezonu American Crime Story, poświęcony głośnemu procesowi przeciwko O.J. Simpsonowi w 1994 roku. Oskarżenia o zabójstwo byłej żony, próbę samobójczą w sypialni małego Kim Kardashian, szalony pościg w Los Angeles na białym fordzie Bronco, przełomowy proces - i jeszcze bardziej fantastyczne wydanie. Ryan Murphy, który wcześniej stworzył American Horror Story, zmusza kamerę do latania wokół bohaterów kilka razy w prawie każdym odcinku (co zaczyna przeszkadzać pod koniec), ale wciąż wychodzi z prawdziwej zbrodni i studium roli mediów, które patrzą za jednym razem przez dziesięć godzin z rzędu.

„Grace and Frankie”

Grace and Frankie (Netflix)

oglądać

Netflix pojawił się w dobrej zeszłorocznej rosyjskiej komedii o dwóch zaprzysiężonych rywalach (Jane Fonda i Lily Tomlin), których mężowie ogłosili się gejami i postanowili się pobrać. Oprócz atrakcyjnego duetu aktorskiego w pierwszych rolach jest to także powrót do ekranów telewizyjnych samej Marty Kauffman, scenarzystki i twórczyni Przyjaciół.

„Starożytna Grecja w 18 minut”

Projekt edukacyjny Arzamas opanowuje nowe formaty - tym razem redaktorzy przygotowali 18-minutowy samouczek wideo na temat świata Spartan, Homera, Minotaura, konia trojańskiego i Aleksandra Wielkiego.

Co słuchać

Jesse Lanza - „Och nie”

Pobierz

 

Kanadyjczyk Jesse Lanza nagrał kilkanaście najlepszych piosenek na styku elektroniki, post-dubstepu i nowego R'n'B. Trzy lata temu jej debiutancki album „Pull My Hair Back” od krytyków zyskał wiele definicji w duchu „najlepszej nowej muzyki dla dziewczynek”, drugi najprawdopodobniej czeka na podobny los - wrażenie można wywrzeć, powiedzmy, z malowniczego klipu do piosenki „It Means I Love You ”, w której Lanza w złotym stroju tańczy między wannami z roślinami.

M83 - „Śmieci”

Pobierz

Pierwsza francuska płyta M83 w ciągu pięciu lat ciszy, inspirowana głównie programami telewizyjnymi z lat 80. - wpływ ten był zauważalny już w pierwszym singlu „Do It, Try It”. Na liście utworów jest też kilka duetów - być może najbardziej interesująca jest boląca ballada „For The Kids”, nagrana z norweską artystką Susanną Sunnfer.

David Bowie - „Nie mogę dać z siebie wszystkiego”

David Bowie pośmiertnie nagrał ostatni utwór z albumu Blackstar przez artystę Jonathana Barnbrooka, autora okładek najnowszych albumów Bowie. Minimalistyczna czarno-biała sekwencja wideo została zastąpiona jasnymi rozbłyskami koloru, a wszystko to towarzyszy wierszom wierszy - więc Barnbrook chciał powiedzieć, że nawet najstraszniejsze wydarzenia w życiu nadal mają na nas pozytywny wpływ.

Rihanna - „Kiss It Better”

Rihanna tańczy w półprzezroczystej bieliźnie w nowym, jak zwykle zmysłowym teledysku do kompozycji „Kiss It Better” z trzeciego albumu „Anti”. Reżyserem filmu był błyszczący fotograf Craig McDean.

Drake - „One Dance” i „Pop Style”

Pobierz

W tym tygodniu można usłyszeć jeszcze dwie nowe piosenki Drake, tym razem oficjalnie. Pierwszy został nagrany z Kanye West i Jay-Z, drugi jest interesujący z próbkami z okładki piosenkarki Kayli dla brytyjskiego Crazy Cousinz. Nowa płyta Drake'a, „Views from the 6”, nadal będzie dostępna w najbliższych dniach.

Co czytać

Jewgienij Vodolazkin. Lotnik

M .: Wydawnictwo Elena Shubina

„Aviator” - trzecia powieść Jewgienija Wodolazkina - po filologach kochanych przez „Sołowowa i Illarionowa” i „Ławrę”, która stała się prawie główną powieścią dekady. Z setek powodów, dla których uwielbialiśmy „Laurel” (dobry język i przejrzysta fabuła nie są ostatnimi z nich), możemy wyróżnić główny - biografia średniowiecznych prawych pokazała możliwość życia w rosyjskiej kulturze i języku, ale w całej historii. O tym samym powinna istnieć „Aviator” - pamiętniki balonisty Płatonowa (1901–1937), które w cudowny sposób wypadły z wielkiej historii i zbudowały osobistą historię.

„Offshore. Autopsja”

czytać

W niedzielę sieci społecznościowe zostały wypełnione dyskusjami na temat publikacji Novaya Gazeta i OCCRP, przeprowadzonymi w ramach szeroko zakrojonego badania przeprowadzonego przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych. Novaya Gazeta i dziesiątki publikacji na całym świecie opublikowały rewelacje oparte na Archiwum Panamskim, dokumentach panamskiej kancelarii prawnej Mossack Fonseca, które mówią o zagranicznych planach ukrycia miliardów dolarów. W działania te zaangażowani są przyjaciele Władimira Putina, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, premier Islandii Sigmundur David Gunnleigsson, a nawet piłkarz Lionel Messi. Największy hałas w rosyjskich mediach sprawił jednak wiolonczelista Siergiej Roldugin, bliski kręgu Putina, który do 2015 r. Był właścicielem spółek offshore o obrotach sięgających wielu miliardów dolarów. Jeśli z jakiegoś powodu przegapiłeś największe dziennikarskie śledztwo ostatnich lat, koniecznie nadrabiaj weekend.

W co grać

Kwantowa przerwa

Platforma: Xbox One, Windows 10

Kupić

Studio w Remedy (Max Payne i Alan Wake) radykalnie rozwiązało problem gier, z których powstają filmy - po prostu nakręcili fantastyczną mini-serial z aktorami. W rolach głównych Sean Ashmore, Isman z X-Men. Jego bohater kontroluje czas, ponieważ jego brat (Dominic Monaghan, Charlie z Lost) coś poszło nie tak podczas eksperymentu. Żartowanie z czasem jest kluczowym elementem: wokół czegoś ciągle się trzęsie, zawiesza, toczy się do przodu i do tyłu. W bitwie bohater może zostać przyspieszony, możesz zatrzymać czas lub zatrzymać go tylko wokół jednego wroga. Po każdym akcie - odcinek serialu. Fabuła związana jest z twoimi działaniami, ale nie mówi o bohaterze, ale o antagonistach. Quantum Break jest krótki - zaledwie dziesięć godzin z serią. Ale warto zagrać co najmniej dwa razy, aby zobaczyć, jak zmienia się fabuła, jeśli wszystko zrobi się inaczej.

Prochy osobliwości

PLATFORMA: Windows 10

Pobierz

Futurystyczna strategia czasu rzeczywistego z naciskiem na planowanie, a nie szybkość. W Ashes of the Singularity nie ma znaczenia, ile działań podejmujesz na minutę i jak dobry jesteś w zakresie mikrokontroli. Jest tak niespieszna, że ​​szybkie zrobienie czegoś po prostu nie zadziała. Zamiast tego musisz zaplanować i pomyśleć o kilku ruchach naprzód: z czego będzie składać się armia, gdzie wysłać ją na ogromnej mapie i jakie punkty wpływów zająć. Nie trzeba nawet niszczyć bazy wroga, wystarczy zająć i utrzymać część zasobów na mapie. Zwykle mecz przebiega w ten sposób: gracze walczą na kilku frontach, przejmują od siebie zasoby i obserwują, jak wielkie armie łączą się ze sobą.

Rajd DiRT

PLATFORMA: PlayStation 4, Xbox One, Windows

Kupić

Autentyczny symulator wyścigów rajdowych wydany na PlayStation 4 i Xbox One. Nie będzie w nim działać tak samo. Najpierw musisz skupić się na wąskiej ścieżce i zapamiętać wszystkie wskazówki nawigatora (są one powielone ikonami na ekranie). Te ostatnie są ważne dla przetrwania: jeśli miniesz je za uszy, samochód po prostu się zepsuje. Na koniec nauczysz się toru i dotrzesz pierwszy. Ale zwycięstwo, które przyniosły takie wysiłki, będzie przyjemniejsze niż łatwe zakończenie wyścigów arkadowych. A jeśli chcesz po prostu dobrze się bawić na drodze, czyli na krótkich przejażdżkach RallyX, gdzie technika nie jest tak ważna.

TEKST: Nastya Kurgan, Sergey Babkin, Nikolai Udintsev, Yuri Bolotov, Lisa Birger

ZDJĘCIA: 1 - Muzeum Żydowskie i Centrum Tolerancji, 2 - ramka z serialu „Fizruk”, 3 - Kmeron, 4 - Quantrum Break,

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Mieszkanie tygodnia (Petersburg)
Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Petersburg)

Olga kupiła mieszkanie w klasycznym budynku z czasów stalinowskich w pobliżu stacji metra Narvskaya półtora roku temu. Gospodyni samodzielnie przygotowała projekt. Przez trzy miesiące zespół naprawczy, którym sama zarządzała dziewczyna, opracował układ, zaktualizował system komunikacji i zakończył całą przestrzeń życiową.
Czytaj Więcej
Na Pokrovka otworzył butik marki herbaty Palais des Thés
Ciekawe

Na Pokrovka otworzył butik marki herbaty Palais des Thés

Na początku kwietnia w Pokrovce otwarto paryską herbaciarnię Palais des Thés. Przedstawiciele butiku mówili o tym życiu wokół. Palais des Thés Adres: ul. Pokrovka, 4, bld. 1 Telefon: +7 (499) 110-76-31 POMYSŁ: Według przedstawicieli butik i paryska szkoła herbaty znajdują się pod jednym dachem. W strefie szkoły herbaty odwiedzający mogą skosztować kilku rodzajów herbaty i nauczyć się łączyć różne herbaty.
Czytaj Więcej
Co robić w Moskwie wieczorem 20 lipca
Ciekawe

Co robić w Moskwie wieczorem 20 lipca

W środowy wieczór, 20 lipca, w Moskwie odbędzie się kilka dyskusji, wykładów i pokazów filmowych. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Wykłady „Just art”, który: Artysta i teoretyk sztuki Anatolij Osmolowski, który opowie o koncepcyjnych cechach swojej pracy z historykiem i krytykiem Andriejem Kowalowem, weźmie udział w pierwszym spotkaniu z cyklu „Just Art”.
Czytaj Więcej