Weekend

Bosco Fresh Fest, Maroon 5 Concert and Opening of the Horizon

Życie wokół wznawia klasyczną rubrykę „Plany weekendowe”. Teraz w czwartki będziemy rozmawiać o najważniejszych wydarzeniach w mieście, aw piątki - o programach telewizyjnych, filmach, książkach i muzyce, z którymi można spędzić weekendową zabawę.

Forum Future of the World

Ważnym wydarzeniem edukacyjnym i rozrywkowym tego weekendu jest forum Future of the World poświęcone przyszłości języka i literatury, którego program składa się głównie z wykładów. Dziennikarz naukowy Asya Kazantseva wyjaśni, jak rozmawiać z czytelnikiem, językoznawca Irina Levontina opowie o zmianach w języku rosyjskim, a brytyjska pisarka Naomi Alderman opowie o interakcji książek i gier wideo. Dla każdego wykładu wymagana jest osobna rejestracja.

Kiedy: 3 czerwca, 18: 00-22: 00, 4 czerwca, 16: 00-20: 00

Gdzie: Strzałka

Koszt: darmowa rejestracja

Koncert Maroon 5

Kiedy: 3 czerwca, 19:00

Gdzie: SC „Olympic”

Koszt: od 4 000 rubli

Jeden z najpopularniejszych zespołów na świecie przybywa do Moskwy, by wspierać album „V”, który ukazał się w sierpniu 2014 roku. Od tego czasu Maroon 5 podróżował po świecie z utworami „Sugar”, „Animals”, „Feelings”, a także ze starymi przebojami. Mamy nadzieję, że Adam Levin nie jest zmęczony trasą, a występ w Moskwie odbędzie się na poziomie.

Wystąpienie Pierre'a Bastiena

Pierre Bastien, jeden z najbardziej znanych instrumentalistów francuskich, od dawna nazywany jest artystą. Jego występy są pełnoprawnymi występami artystycznymi, w których maszyny muzyczne są wykonane z papieru, części dziecięcego projektanta i innych ciekawych przedmiotów. Tym razem przybywa z nowym programem - i na pewno znów zaskoczy publiczność.

Kiedy: 3 czerwca, 20:00

Gdzie: centrum „Mars”

Koszt: 1 000 rubli

Koncert „AuktsYona”

Koncerty „AuktsYona” w Moskwie nie są niczym niezwykłym, ale tym razem znaczącą okazją: jedna z głównych rosyjskich grup rockowych wydała pierwszy od pięciu lat album „In the Sun”. Oprócz nowych i ulubionych piosenek fani obiecują więcej i nowe instalacje wideo. Biorąc pod uwagę, że podgląd albumu wyszedł w postaci inteligentnej aplikacji, możesz spodziewać się czegoś wyjątkowego i niezwykłego.

Kiedy: 3 czerwca, 20:00

Gdzie: Yotaspace

Koszt: 1400 rubli

Otwarcie horyzontu

Nowa platforma agencji Stereotactic, twórcy przestrzeni EMA, którą tak bardzo kochaliśmy latem ubiegłego roku. Tymczasowe miejsce zlokalizowane na terenie fabryki Pravda będzie stale aktualizowane, a goście będą mogli odwiedzić dziedziniec, na którym odbędą się koncerty, a także kącik gastronomiczny i bar. Twórcy Krugozory wzbudzają zainteresowanie odkryciem: w składzie pojawiają się „szczęśliwy zespół bluesowy”, tajni moskiewscy DJ-e i piosenkarka Sveta Zhavoronkova. Oczekiwanie jest wysokie i okaże się, czy będzie uzasadnione.

Kiedy: 3 czerwca, 21:00

Gdzie: Podróż papierowa, 3

Koszt: za darmo

Festiwal filmów pokonanych

W miniony weekend Beat Film Festival będzie w stanie uchwycić prawie wszystkie najważniejsze filmy tegorocznego festiwalu. Na szczególną uwagę zasługuje duży wywiad z legendarnym Noamem Chomskim w filmie „Requiem for the American Dream”, poruszający film o życiu artystki Laurie Anderson „Dog Heart”, a także obraz „Janice: mała dziewczynka jest smutna”. Na zakończenie festiwalu po raz pierwszy pokaże taśmę „SOS Sailor!” o podróży dookoła świata grupy Mumiy Troll.

Kiedy: 3-5 czerwca

Gdzie: „Pioneer”, „October”, Documentary Film Center i inne strony

Koszt: 300-400 rubli

Bosco Fresh Fest

Kiedy: 4-5 czerwca, 14.00 - 21.00

Gdzie: ENEA

Koszt: od 1 800 rubli

Sezon festiwalowy w Moskwie po raz piąty rozpoczyna się Bosco Fresh Fest, aw tym roku organizatorzy wydają się robić wszystko, co w ich mocy. Po pierwsze, wydarzenie wreszcie przeniosło się do bardziej przestronnego miejsca: w ten weekend zajmie terytorium strefy zapory VDNKh. Po drugie, skład znacznie się rozszerzył, przez co część publiczności może chcieć rozerwać wszystkie cztery sceny na raz. Wśród najważniejszych uczestników dwóch festiwalowych dni są Ivan Dorn, Mumiy Troll, Azealia Banks, Scryptonite, Kwabs i Gus Gus. Miłym dodatkiem będzie wieczorny program taneczny, za który odpowiedzialne są duńskie popowe trio WhoMadeWho, amerykańska raper Zebra Katz i lądowanie rosyjskich DJ-ów. Nawiasem mówiąc, wejście na maraton taneczny było bezpłatne.

Synthposium Music Technology Festival

Festiwal Synthposium zgromadzi pod jednym dachem muzyków, kolekcjonerów i zwykłych entuzjastów, którzy kochają muzykę i technologię muzyczną. Co więcej, wszystko nie będzie ograniczone do niektórych wykładów i lekcji mistrzowskich: w ciągu dnia usłyszysz Moa Pillar, Sashę DZA, Xi Zhuang, Dima Ustinova i innych muzyków elektronicznych, a program nocny obejmie występy Eartheater i Sima Hutchinsa. Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć w naszym osobnym przewodniku.

Kiedy: 4 czerwca, godz. 14.00

Gdzie: Nabrzeże Berseniewska, budynek 3

Koszt: darmowa rejestracja

Wystawa „Malkovich, Malkovich, Malkovich: Ommage do mistrzów fotografii”

Amerykański fotograf Sandro Miller i aktor John Malkovich postanowili zebrać wszystkie legendarne fotografie, które kiedykolwiek miały na nich wpływ, i spróbować zrozumieć sposób myślenia ich autorów. Rezultatem był wybór okładek do ikonicznych fotografii: zdjęcie Johna Lennona i Yoko Ono, portret Einsteina z wysuniętym językiem, zdjęcie Bliźniąt autorstwa Diany Arbus i wiele innych.

kiedy: 2 czerwca - 26 sierpnia, 12: 00-21: 00

gdzie: Centrum Fotografii Bracia Lumiere

koszt: 200-430 rubli

Festiwal moskiewskich szkół artystycznych

Z okazji Dnia Dziecka w Ogrodzie Baumana organizowany jest festiwal moskiewskich szkół artystycznych. Terytorium parku zostanie podzielone na kilka miejsc tematycznych, z których każde odpowiada jednemu z kreatywnych kierunków. Na przykład w bloku teatralnym zostanie pokazanych kilka występów dzieci, a na platformie muzycznej będzie można grać na skrzypcach, akordeonie guzikowym i innych instrumentach. Ponadto szkoła akwareli Siergieja Andrijakiego odbędzie się na świeżym powietrzu na świeżym powietrzu, w którym zapraszają do uczestnictwa przez cały dzień.

Kiedy: 4 czerwca, 12: 00-21: 00

Gdzie: Bauman Garden

Koszt: za darmo

Występ Nu Gwinei

Berliński duet Nu Guinea wystąpi w instytucie badawczym w pierwszy weekend lata kalendarzowego, wykonując niesamowitą mieszankę disco i afrobitu, a także przemyślając partie perkusyjne Tony'ego Allena. Na moskiewskim koncercie zespół składać się będzie także z basisty i perkusisty.

kiedy: 4 czerwca, 20:00

gdzie: „Nauka i sztuka”

koszt: 500 rubli

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Cafe Babetta
Nowe miejsce

Cafe Babetta

Babetta została otwarta na stronie bezimiennie mieszkającej i zmarłej w Butcher Cafe Balsamin i należy do tych samych właścicieli. Jaka jest różnica, dlaczego nowa instytucja była wypełniona ludźmi od pierwszych dni, a liczba wzmianek o niej w sieciach społecznościowych jest porównywalna z nowym warunkowym miejscem słynnego szefa kuchni? Oto odpowiedź: ponieważ koncepcja tego miejsca została wynaleziona i wdrożona przez niezwykle doświadczonego restauratora - Dmitrija Siergiejewa, współwłaściciela i założyciela Projektu Ginza.
Czytaj Więcej
Burgery Ketch Up Burgery w odlewni
Nowe miejsce

Burgery Ketch Up Burgery w odlewni

Burger Ketch Up Burgers - pierwsza kawiarnia przyszłej sieci - otwarta w Liteiny Prospekt, w pobliżu baru Union. Twórcy mówią niewiele o sobie, ale mają wielkie plany: w Petersburgu planują uruchomienie około siedmiu podobnych miejsc. Główna sekcja „Burgery” przedstawia dziewięć potraw.
Czytaj Więcej
Restauracja i bar „Let's go”
Nowe miejsce

Restauracja i bar „Let's go”

Od lata tego roku prezenterka telewizyjna, dziennikarz i specjalistka kulinarna Elena Chekalova rozpoczęła pracę w profesjonalnej kuchni, najpierw w klubie gastronomicznym Leveldva, który znajduje się nad restauracją Ugolyok, a następnie w restauracji Rybka. W obu instytucjach Chekalova działała jako szef kuchni marki, a jej własny szef kuchni Igor Kotov pomógł jej.
Czytaj Więcej
LaCelletta na nabrzeżu Fontanka
Nowe miejsce

LaCelletta na nabrzeżu Fontanka

Na rogu ulicy Bielińskiego i nabrzeża Fontanka, naprzeciwko cyrku, kawiarnia LaCelletta otworzyła się w przestronnym pokoju na parterze. Miejsce należy do kilku Włochów kierowanych przez Roberta Arduiniego, którego rodzina od dwudziestu lat prowadzi hotel i restaurację w regionie Marche. Aby rozpocząć swój pierwszy rosyjski projekt, przywieźli zespół szefów kuchni i baristę, w tym szefa kuchni Giorgio Siciliano, którzy przedstawiają swoje poglądy na temat autentycznej kuchni włoskiej.
Czytaj Więcej