Weekend

Gamma Electronic Music Festival, „Och, tak! Jedzenie!” i Open University

Koncert Zhenya Lubich

Prawdopodobnie niewiele osób będzie pamiętało o współpracy rodzimej Petersburga Żeny Lubich z francuskim projektem Nouvelle Vague: piosenkarka jest samowystarczalna i znana sama w sobie. Daje 30 koncertów rocznie - dużo, ale tym razem coś wyjątkowego czeka na publiczność: na najnowszej stronie Social Club, położonej nad Bekitser, Zhenya wykona letnią akustykę.

Kiedy: 22 lipca

Gdzie: Klub Społeczny (ul. Rubinstein 40/11)

Koszt: 500 rubli

Wystawa fotografa Sebastio Salgado

Projekt Genesis, opracowany przez kuratorkę Lelię Vanik Salgado, to fotograficzna podróż do miejsc na planecie, w których dotychczasowi mieszkańcy uniknęli destrukcyjnych skutków współczesnej cywilizacji. Co ciekawe, większość zdjęć wykonano w Rosji - na półwyspie Kamczatka i na wyspie Wrangel. Ponadto brazylijski fotograf odwiedził pustynię Kalahari, dżunglę Indonezji, Wyspy Galapagos, Madagaskar, Alaskę, Antarktydę i inne miejsca. Projekt obejmuje ponad dwieście fotografii wybranych spośród tysięcy fotografii zgromadzonych przez Salgado w ciągu ośmiu lat podróży.

Kiedy: od 22 lipca

Gdzie: Erarta (29 linia V.O., 2)

Koszt: 500 rubli (pojedynczy bilet do Erarty)

Koncert filmowy „Kino symfoniczne”

Ważny dokument wideo dla fanów grupy Kino: nagrywanie piosenek Tsoi w edycji symfonicznej. Sam koncert odbył się w Mińsku w 2014 roku: orkiestra prezydencka Republiki Białorusi pod batutą Viktora Babarikina i gitarzysta Kino Jurij Kasparyan wykonali wszystkie hity grupy.

Kiedy: 22 lipca

Gdzie: centrum kina „Lenfilm” (Kamennoostrovsky ave., 10)

Koszt: 350 rubli

Festiwal Muzyki Elektronicznej Gamma

Kiedy: 23-24 lipca

Gdzie: terytorium dawnej stoczni eksperymentalnej na Mierzei Pietrowskiej (jak się tam dostać)

Koszt: od 1000 rubli

Być może jedno z najważniejszych wydarzeń lata w dziedzinie muzyki elektronicznej. Na czterech scenach, z których część znajduje się na świeżym powietrzu, wystąpi 50 muzyków z różnych krajów i różnych gatunków, od techno po neoklasycyzm akademicki. Do głównych „dostaw” należą niemiecki guru techno Byetone, mistrz występów na żywo, Francuz Kangding Ray, legenda muzyki house Fred P. i inni. Festiwal organizowany jest przez zespół m_division: są znani w mieście z rave'ów w pustych fabrykach. Tym razem wydarzenie odbędzie się również w byłym zakładzie przemysłowym na Mierzei Pietrowskiej. Przeczytaj nasz przewodnik po festiwalach.

„Otwarty uniwersytet” o ekonomii

Tym razem tematem festiwalu edukacyjnego Open University jest Capital. Festiwal składać się będzie z dwóch części: „Zasoby” (wykłady na temat czynników kształtujących dziś procesy gospodarcze i społeczne w skali globalnej) oraz „Wartości” (seria rozmów na temat najważniejszych pomysłów, które mają bezpośredni wpływ na życie współczesnego człowieka). Wśród mówców jest założycielka Transparency International Rosja Elena Panfilova: opowie o tym, jak stało się możliwe globalne dziennikarskie śledztwo w sprawie Panama Papers.

Kiedy: 23 lipca

Gdzie:Nowa scena Teatru Aleksandryjskiego

Koszt: bezpłatny (musisz się zarejestrować)

Inteligentny pchli targ

Kolejny inteligentny pchli targ zgromadzi 100 projektantów z Petersburga, Moskwy, Mińska, Kazania, Jekaterynburga. Asortyment obejmuje ubrania, akcesoria, biżuterię, ceramikę. Menu obejmuje gofry w Hongkongu ze śmietaną i owocami, lody o smaku pieczonych ziemniaków, tajski makaron, japońskie potrawy uliczne, domowe napoje bezalkoholowe, masala, świerkowe piwo i wino z mleczu. Program obejmuje muzykę, taniec, a także projekt edukacyjny „Grass” z nieformalnym wykładem: autorzy lokalnych projektów opowiedzą o projektowaniu, sztuce i biznesie, a uczestnicy rynku podzielą się pomysłami w krótkich przemówieniach.

Kiedy: 23-24 lipca

Gdzie: Lumiere Hall (74b Obvodny Canal Embankment)

Koszt: za darmo

Wystawa „Tajemniczy ogród”

Wystawa zostanie otwarta w ramach festiwalu sztuki „Access Point”. Projekt składa się z przedmiotów artystycznych, instalacji i spektakli współczesnych artystów. Tak więc, 23 lipca o godzinie 17:00 na otwarciu odbędzie się występ grupy Sever-7 zatytułowany „Ciemne graffiti, malowane wiosną, jest widoczne na ścianie ...”. Artyści namalują instalację stworzoną na miejscu - jest to architektoniczna metafora scenerii ogrodnictwa krajobrazowego z lat 50. XX wieku. Widzowie przeżyją historyczną wycieczkę do sztuki ulicznej: od popowych występów w parkach w czasach radzieckich po dzisiejsze przedstawienia i sztukę publiczną.

Kiedy: od 23 lipca

Gdzie: Ogród Muzeum Anny Achmatowej (Liteiny pr., 53)

Koszt: za darmo

Kino na świeżym powietrzu na plaży w Petropavlovce

Kiedy: 23 lipca

Gdzie: Twierdza Petropalovskaya

Koszt: za darmo

Na festiwalu „Peter, kocham cię” - w kinie na świeżym powietrzu na plaży w Petropavlovce - można obejrzeć film Aleksieja Uchitela „Walk” (został wybrany przez głosowanie widzów). Ponadto program obejmuje mini-festiwal krótkiego filmu krótkometrażowego, występy muzyków petersburskich, sporty letnie i szeroki wybór ulicznych potraw.

Festiwal „Och, tak! Jedzenie!”

Ogłoszonym przez organizatorów tematem kolejnego festiwalu gastronomicznego jest „Made in Russia”. Program „Och, tak! Jedzenie!” - kursy mistrzowskie prowadzone przez najlepszych szefów kuchni z Petersburga i Moskwy w Teatrze Gastronomicznym, dziecięca szkoła kulinarna Young Lokavor, pierwsza księgarnia z autografami Biblioteka, o tak! Jedzenie! ”, Niezwykłe gadżety w„ Kuchni przyszłości ”, kino letnie i wiele innych. Wśród zgłoszonych uczestników są Fjord Seafood Bistro, Craft Bier Cafe, Granat i wiele innych.

Kiedy: 23-24 lipca

Gdzie:CPKiO im. Kirova (wyspa Elagin)

Koszt: 300 rubli (bilet wstępu na jeden dzień)

Wykład Ilyi Ruderman i Jurija Ostromentskiego

Ilya Ruderman jest byłym dyrektorem artystycznym w RIA Novosti, a Yuri Ostromentsky pracował jako dyrektor artystyczny w magazynie Big City, stworzył układ dla magazynu The New Times, logo dla Lenta.ru, LiveJoural.com i publikacji Afisha. Na wykładzie w Social Club projektanci opowiedzą o swoim typie. Dzisiejszy projekt: dlaczego potrzebujemy nowego sklepu z czcionkami, jak to się stało i tak dalej. Obiecują wiele pięknych zdjęć i wiele teorii z zakresu czcionek i typografii.

Kiedy: 24 lipca

Gdzie: Klub Społeczny (ul. Rubinstein 40/11)

Koszt: za darmo

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę
Praca

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę

Stopień nienawiści do homoseksualistów, osób transpłciowych i biseksualnych w Rosji idzie w górę. Są przeklęci z ekranów telewizyjnych, nie wolno im adoptować dzieci i uzyskiwać praw. Ostatnio zmartwiony Rosjanin złożył nawet pozew przeciwko Apple: umieściła na iPhonie emoji z wizerunkami rodzin osób tej samej płci, które uważał za „niebezpieczne dla umysłu nieformowanego dziecka”.
Czytaj Więcej
Co zrobić, gdy jesteś cięty
Praca

Co zrobić, gdy jesteś cięty

Coraz częściej pojawiają się informacje o redukcji pracowników. Optymalizacja personelu przeprowadzana jest w Transmashholding, AvtoVAZ, agencji prasowej TASS, CTC Media, banku VTB 24 i innych firmach. Nasi czytelnicy mówili także o skrótach. Aby dowiedzieć się o skali problemu, poszukaj pracy w witrynie Job.
Czytaj Więcej
Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin
Praca

Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin

Pod koniec czerwca zakończony zostanie główny etap zdawania zunifikowanego egzaminu państwowego. Zgodnie z prawem, nie tylko wczorajsze dzieci w wieku szkolnym, ale także absolwenci poprzednich lat mogą to wziąć, najważniejsze jest, aby zdążyć złożyć wniosek w regionalnym centrum przetwarzania informacji przed 1 lutego. Z reguły ci, którzy zdali egzamin jako student, który po szkole nie wstąpił na pożądany uniwersytet, przeszli przerwę szkoleniową lub wstąpili do wojska, postanowili spróbować ponownie rok później.
Czytaj Więcej
Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki
Praca

Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki

Aliya Rakimgulova wiceprezes Acronis Pracowałem i rozwijałem się w jednej firmie przez dziewięć lat. Sądząc po tym, nie ma problemu płci w IT. Pomimo tego, że Acronis to międzynarodowy biznes zatrudniający prawie 700 osób. Jeśli gdzieś mamy mniej kobiet, jest to w dziale rozwoju. Jest ich nieco więcej wśród testerów, stosunek płci w dziale pomocy technicznej wynosi około 40/60.
Czytaj Więcej