Weekend

Mano Le Tough na imprezie Kinetika, rocznicy Winery i festiwalu Message to Man

Kariera Brytyjczyka Kevina Gormana rozpoczęła się w połowie zera dzięki licznym wydawnictwom na płycie Microwave i International Deejay Gigolo, gdzie wydał nawet pełnometrażowy album electro i tech house. Pod pseudonimem Adesse Versions, później zabranym, Kevin zaczął nie mniej aktywnie wydawać oba utwory z własnej kompozycji, a także nieautoryzowane i całkowicie zabójcze edycje Madonny, Donny Summer i innych osób, które postanowiły w duchu czasami ponurej dyskoteki i głębokiego domu, a to dużo się udało. Dla nowej generacji imprezy IDA, z okazji klasycznego domu, pierwsza rosyjska wizyta utalentowanego Brytyjczyka jest niewątpliwym sukcesem.

Substancja na imprezie Badlands

Substancja, Scion, DJ Pete, TR-101 - za tymi wszystkimi kochającymi ucho miłośnikami dub techno stoi jedna osoba, berlińczyk Peter Kushnereyt, który kiedyś towarzyszył podobnie myślącym wytwórniom łańcuchowym i siostrzanym kanałom Reakcja łańcuchowa i znaczący kanał powstawanie gatunku. Po 20 latach Peter z powodzeniem występuje na całym świecie w różnych rolach - zarówno jako DJ, jak i członek improwizacyjnej grupy elektronicznej oraz jako producent występów na żywo. W „NII” wystąpi z programem na żywo swojego solowego projektu Substance.

Kiedy: 3 marca o 23:00

Gdzie: „Nauka i sztuka”

Ile: 500 rubli

Mano Le Tough na imprezie Kinetika

Gwiazda Mano Le Tough wzrosła na przełomie poprzednich i obecnych dziesięcioleci wraz z pierwszymi wydawnictwami słynnej wytwórni disco i house Permanent Vacation i Internasjonal. Od tego czasu projekt Irlandczyka Neila Manniona z siedzibą w Berlinie jest konsekwentnie uwzględniany w rankingu najlepszych DJ-ów na świecie według Resident Advisor, remiksów DJ Koze i Tale Of Us, a także ludzi kalibru Caribou, Roshin Murphy i Yello. Dla tych, którzy kochają nowoczesny dom, masywny i zrozumiały, ale niezbyt przytulny, można bezpiecznie polecić zestaw Mano Le Tough.

Kiedy: 3 marca o 23:00

Gdzie: Bezsenność

Ile: 1000 rubli

Festiwal „Abstrakcja”

Wielkie wydarzenie dla miłośników nowoczesnej elektroniki downtempo na całą noc odbędzie się w przestronnym Yotaspace. Skład jest imponujący nawet w przypadku dwóch scen: prawie dwóch tuzinów nazwisk. Głównymi bohaterami są brytyjska Synkro i Vacant, którzy różnie interpretują obecną medytacyjną elektronikę: od ambientu po muzykę basową oraz drum and bass. Powolne i niezbyt tańczące sprowokują i rozgrzeją całą rzeszę lokalnych muzyków i DJ-ów, w tym Ishome, Woodju, Volor Flex, Monokle i innych nie tak niedawnych ludzi.

Kiedy: 4 marca o 23:55

Gdzie: Yotaspace

Ile: od 800 rubli

Alessandro Adriani i JASSS na imprezie Joy

Kolejny prezent, którego nie można powiedzieć inaczej, dla wszystkich wielbicieli industrialnej muzyki tanecznej w całej jej różnorodności i przepychu, przygotowali oczywiście entuzjaści z „Rabicy”. W kolejnym odcinku najciemniejszej imprezy w stolicy Joy odbędzie się mini-prezentacja słynnej włosko-niemieckiej wytwórni Mannequin, która od prawie dziesięciu lat z powodzeniem publikuje wszelkiego rodzaju biżuterię z zimnych lat 80. i wydała nową muzykę w tym samym duchu. Jego założyciel, Alessandro Adriani, będzie odpowiedzialny za słowa i czyny swojego biura, znakomitego samodzielnego producenta, piszącego muzykę od kosmicznego ambientu po mroczną dyskotekę EBM i acid techno; zwłaszcza udaje mu się remiksować. Oprócz Adrianiego młody niemiecki JASSS, który przybył zeszłej jesieni na imprezie Arma, ponownie wystąpi w Rabitsie, której nowa EPka jest najnowszym wydawnictwem Mannequin. Drodzy goście z Berlina będą wspierani przez zwykłą silną drużynę w osobie Abelle, Ranishe Niyaak, ideologa Joy Sariina i innych stałych bywalców dwóch parkietów tutaj.

Kiedy: 4 marca o 23:55

Gdzie: „Rabitsa”

Ile: 700 rubli

Bezprecedensową liczbę dzieł klasyka drugiej fali rosyjskiej awangardy pokazuje Moskiewskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej i kurator wystawy „Jeśli w studni jest woda ...” Natalia Smolijańska. Oprócz znanej abstrakcji geometrycznej na wystawie można zobaczyć realistyczne prace Steinberga, rysunki, akwarele, gwasz i kolaże, tak zwane obrazy z pamiętnika. W przeciwieństwie do dzieł Malewicza obrazy Steinberga są humanizowane i nie są tak wysublimowane, choć oczywiście inspirowane są także rosyjskimi metafizykami. Dwa filmy o mistrzu pokazano na wystawie, po ich obejrzeniu można powiedzieć z pewnością, że wiele zrozumiałeś.

Instalacja na rocznicę „Winnicy” „Przekazujemy sygnały dokładnego czasu”

Trudno wyobrazić sobie współczesną kulturową Moskwę bez winnicy. Jeden z pierwszych klastrów kulturowych, rosyjski Soho i Chelsea - jak tylko nie nazwali tego projektu. W tym roku winiarnia skończy 10 lat i przewiduje się szeroki program kulturalny. Niemniej kuratorzy Nikolai Molok i Alexander Shein będą pierwszymi, którzy pogratulują jubileuszu, tworząc gigantyczną multimedialną oś czasu dla życia tej eklektycznej instytucji podczas warsztatów fermentacyjnych „Przekazujemy sygnały czasu”. Możesz iść nim długo, zagłębiając się w historię miejsca, w którym wydarzyło się tak wiele wszystkiego, co ważne dla współczesnej kultury Moskwy i Rosji.

Kiedy: od 2 marca

Gdzie: Winiarnia

Ile: za darmo

Projekt Sergey Bratkov BRAT FILM FEST!

Tam, w winnicy, otwiera się kilka ważnych wystaw naraz. Projekt Siergieja Bratkowa, jednego z głównych i już akademickich punków w sztuce rosyjskiej (a wcześniej ukraińskiej), otwiera się w Galerii Regina. To 19 krótkich filmów nakręconych wraz z bratem przez osiem lat od 2008 do 2016 roku we wsi Jużny w pobliżu Charkowa. Przynajmniej oglądanie nie jest nudne, ale maksymalnie możliwe będzie przeniknięcie praktycznie groteską Gogola. Postępuj zgodnie z harmonogramem wyświetleń na stronie galerii, choć nie jest to konieczne: znaczenie zamówienia jest znane jednemu autorowi.

Kiedy: od 2 marca

Gdzie: Galeria Regina (winiarnia)

Ile: za darmo

Wystawa Danili Tkachenko „Lost Horizon”

Wystawa Danili Tkachenko, po pierwsze, jest niezwykle modna. Przez kilka lat ten młody fotograf zdobył wiele nagród na całym świecie, w tym 30 poniżej 30 lat (zdjęcia Magnum), gdzie po prostu o nim nie rozmawiali, jego dorobek obejmuje dziewięć wystaw indywidualnych w ciągu trzech lat w bardzo dobrych galeriach, w tym w Wiedniu i Berlin Twierdzi, że pracuje „z tematem utopii jako metafory post-technologicznej apokalipsy”. Na wystawie głównie obiekty radzieckie z czasów kosmicznych aspiracji mają idealną wyrazistość, na doskonałym czarnym tle, kwadratowym kształcie.

Kiedy: od 3 marca

Gdzie: Pechersky Gallery („Winery”)

Ile: za darmo

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Petersburgu „Wiadomość do mężczyzny”, który specjalizuje się w dokumentach, filmach krótkometrażowych i innych filmach nieformatowych, Moskale pokażą najlepsze filmy z programu 2016: jest mało prawdopodobne, że będzie kolejna szansa, aby zobaczyć te eksperymentalne zdjęcia na dużym ekranie. Krytyk filmowy Aleksiej Miedwiediew, dyrektor programów konkursowych festiwalu, szczególnie zauważa trzy filmy. Oto „Nie jestem stąd” - krótka komedia (a mianowicie komedia!) O domu opieki „Manor” - film dokumentalny o pacjentach w szpitalu psychiatrycznym, który pojawił się na ulicy, oraz kolejny film non-fiction „Dugma” - o zamachowcach-samobójcach z dżihadu.

Kiedy: 2-5 marca

Gdzie: „Caro 11 października”

Ile: od 350 rubli

Muzeum inwazji obcych

Shifra Kazhdan, Alexei Lobanov i Ksenia Peretrukhina, artyści, którzy z powodzeniem łączą pracę teatralną ze sztuką współczesną, stworzyli spektakl, który wygląda jak wycieczka po muzeum dla widza, tyle że wszystkie eksponaty są fałszywe. „Muzeum inwazji obcych” - spektakl teatralny z gatunku komiksów, innymi słowy dzieło sztuki naśladujące dokument. Zgodnie z mitologią projektu kontakt z obcą cywilizacją już miał miejsce, i nie gdzie indziej, ale w ZSRR, w odległej wiosce pod Tomskiem w pierestrojce 1989, ale, paradoksalnie, główne wydarzenie w historii świata utonęło w hałasie informacyjnym. Pamięć o kosmitach jest przechowywana przez entuzjastycznych naukowców, dzięki którym rzekomo stworzono to muzeum.

Kiedy: 4 i 5 marca

Gdzie: Strona teatru „Komnaty Bojarów”

Ile: 800 rubli

okładka - Mano Le Tough, 1 - Mano Le Tough, 2 - Edward Steinberg, 3 - Nie jestem stąd

Obejrzyj wideo: Mano le Tough @ Bessonniza Club Moscow (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

W ogrodzie imienia Baumana otwarto kawiarnię z grecką kuchnią Sito
Ciekawe

W ogrodzie imienia Baumana otwarto kawiarnię z grecką kuchnią Sito

W Bauman Garden otwarto kawiarnię z grecką kuchnią projektu Sito. O tym życiu opowiadano w służbie prasowej ogrodu. Kawiarnia mieści się w dwupiętrowym budynku. Na pierwszym piętrze znajduje się kilka miejsc ze stolikami, a na drugim zorganizowano letni taras, który może pomieścić do 40 osób. Głównym daniem w menu jest grecki chaczapuri o nazwie Peinerli.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: restauracja Schengen
Ciekawe

Nowa lokalizacja: restauracja Schengen

Mała restauracja Schengen na Kirochnej to wspólny projekt współwłaściciela Terminal Bar Pavel Steinluht i jego przyjaciela Daniila Berezowskiego, który pracuje we własnej agencji reklamowej. Dawno temu wpadli na pomysł otwarcia lokalu gastronomicznego i zaczęli wdrażać go z całą powagą: tylko żeby znaleźć szefa kuchni, musieliśmy przeprowadzić wywiad z 20 osobami.
Czytaj Więcej
Wakacyjne „Jedzenie”: Restauracje i kawiarnie
Ciekawe

Wakacyjne „Jedzenie”: Restauracje i kawiarnie

W najbliższą sobotę w Moskwie po raz trzeci odbędzie się festiwal gastronomiczny magazynu „Poster-Food” - święto „Food”. Oprócz głównej restauracji, w tym roku miejski rynek żywności i strefa kuchni narodowej będą działać w Parku Gorkiego od południa do dziesiątej wieczorem. Tematem przewodnim festiwalu jest street food.
Czytaj Więcej
Na linii Grivtsov otworzył kawiarnię-bar „Somewhere”
Ciekawe

Na linii Grivtsov otworzył kawiarnię-bar „Somewhere”

Na linii Grivtsov uruchomiono kawiarnię „Somewhere” - pierwszą instytucję zespołu przyjaciół, zbudowaną od podstaw i samodzielnie. Kuchnią kierował szef kuchni Kirill Safonov, znany ze współpracy z Tesla Bar i Tartin. Podczas gdy w „Somewhere” obowiązuje wersja testowa menu, ale połowa naczyń z niego na pewno zostanie na stałe.
Czytaj Więcej