Office

Jak działają w ABBYY

Moskiewska firma ABBYY, znana z programów Lingvo i FineReader, zajmuje cztery piętra centrum biznesowego w Otradnoye. W sumie firma ma 14 biur w 10 krajach, jej personel zatrudnia 1250 pracowników, a jest jeszcze 900 outsourcerów. W stolicy Rosji znajduje się dział technologiczny zajmujący się rozwojem nowych technologii, działy produktowe odpowiedzialne za rozwój i promocję poszczególnych programów, regionalne biura sprzedaży „ABBYY Rosja” i ABBYY 3A (działa w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej), a także ABBYY Usługi językowe. Bez wychodzenia z biura pracownicy mogą iść do kawiarni, siłowni i udać się do lekarza.

Abbyy

produkcja oprogramowania

Założono: 1989 rok

Liczba pracowników:800 osób

Powierzchnia biurowa: 7 631 sq. M. m

Organizacja pracy

Firma próbuje znaleźć pracowników, zanim zdobędą dyplom. ABBYY ma dwa wydziały w MIPT i jeden na Rosyjskim Państwowym Uniwersytecie Humanitarnym. W trakcie nauki studenci odbywają staże i piszą dyplomy dotyczące tematów interesujących firmę. Pod koniec studiów wielu z nich pracuje już w ABBYY. Ponadto firmy angażują się w szkolenie nie tylko programistów IT, ale także lingwistów komputerowych, rzadkich na rynku pracy, którzy w szczególności zajmują się kwestiami interakcji człowiek-komputer.

ABBYY zatrudnia również specjalistów z doświadczeniem zawodowym - prawie wszystkie zawody są zatrudniane przez osoby z dobrym wykształceniem technicznym. Zgodnie z długą tradycją założoną przez założyciela firmy, Davida Yana, podczas wywiadu sugerują oni rozwiązanie logicznych problemów. Na przykład sugerują wybranie przełączników na trzy żarówki, pod warunkiem, że możesz wejść do pokoju za pomocą przełączników jeden raz, a żarówki z niego nie są widoczne. Takie zadania rozwiązują zarówno programiści, jak i marketerzy. Głównym celem tych zadań jest sprawdzenie, jak dana osoba podchodzi do rozwiązywania problemów i działa w trudnej sytuacji.

W biurze firmy nie obowiązuje kodeks ubioru: niektórzy przychodzą w szortach nawet zimą lub pracują w kapciach. Sprzedawcy chodzą na spotkania w strojach biznesowych, ale nie są do tego zmuszeni.

Większość pracowników ma elastyczny harmonogram: jeśli chcesz zabrać dziecko do szkoły, możesz przyjść wcześniej, a jeśli chcesz udać się do lekarza, później. Firma zapewnia jedynie przestrzeganie zasady 40-godzinnego tygodnia pracy i nie przepracowanie ludzi. Jeśli siedzą w biurze przez długi czas, warto zatrudnić kogoś innego lub rozdzielić ładunek.

W biurze jest lekarz, który może otworzyć lub zamknąć listę chorych, udzielić pierwszej pomocy lub skierować do specjalistów. W pokoju gier możesz zostawić dzieci na jeden dzień. Dzięki temu szczególnie zapracowani pracownicy mogą częściej komunikować się z dziećmi i oszczędzają na przykład w przypadku kwarantanny w przedszkolu. Firma wspiera matki, które wcześniej rezygnują z dekretu i rekompensuje im koszty opieki nad dzieckiem, dopóki dziecko nie osiągnie 2,5 roku.Wnętrze

W pobliżu biura ABBYY znajduje się parking dla rowerów: wielu mieszka w pobliżu i wybiera ten rodzaj transportu.

Istnieją dwa rodzaje otwartych przestrzeni w samym biurze. Marketerzy, projektanci i inni specjaliści, którzy często współpracują z kolegami, pracują w dużych pokojach. W jednym z nich ściany są pokryte korkiem: wygodnie jest przymocować papier, a jeśli chcesz pobić głowę. Programiści i lingwiści, którzy potrzebują prywatności, siedzą w przedziałach. Na każdym - numer stanowiska pracownika, pod którym jest zarejestrowany w sieci wewnętrznej. Nazwy działów są zapisane na ścianach, aby ułatwić nawigację.

W ubiegłym roku przebudowano biuro - część działów przeniesiono na inne piętra. Aby pracownicy szybko zorientowali się, kto siedzi gdzie i jednocześnie rozmawiają ze sobą, w sylwestra w ABBYY zorganizowali wyprawę w stylu „Alicji w Krainie Czarów”. Drużyny musiały podążać za królikiem, wykonywać zadania w różnych punktach, oznaczać na iPadzie.

Korytarze biura są ozdobione fotografiami pracowników, których zabrali podczas wakacji. Na każdym piętrze znajdują się miejsca do relaksu w innym stylu: francuska kawiarnia, salon Sea z hamakami lub orientalny kącik z kamieniami i chińskimi napisami. Dla relaksu biuro ma również akwaria z rybami i żółwiami. Sale konferencyjne są również urządzone na różne sposoby: jedna z nich ma styl mafijny, druga przypomina rosyjską chatę z dywanami i drewnianymi ławami. Na najwyższym piętrze, obok dyrekcji, znajduje się przestronny taras, na którym latem odbywają się różne święta.


Żywność biurowa

Oprócz zwykłej jadalni pracownicy mogą zjeść posiłek w kawiarni Artemy Lebiediew, pracującej na jednym z pięter biura.

Istnieje również kilka automatów z przekąskami i punktami na kawę, w których można podgrzać jedzenie i wypić kawę lub herbatę.

Nauka i rozrywka

W biurze znajduje się siłownia i sala do aerobiku, w której odbywają się zajęcia jogi i salsy. Firma rekompensuje 50% kosztów centrum fitness i płaci za wynajem hali do gry w siatkówkę i piłkę nożną. Często pracownicy pozostają w pracy, aby zagrać w „mafię” - nawet dyrektor generalny firmy. Istnieje również klub teatralny.

ABBYY ma uniwersytet korporacyjny. Kompetentni pracownicy prowadzą kursy z różnych przedmiotów - na przykład zarządzania czasem lub marketingu. Czasami firma zaprasza zewnętrznych wykładowców, którzy mówią o sztuce prezentacji, cechach pracy z Ecxel i prowadzą specjalne kursy dla programistów. Istnieje możliwość nauki ponad sześciu języków obcych.

Firma aktywnie świętuje 8 marca i 23 lutego. Na przykład na wakacjach mężczyzn dziewczęta przebrane za stewardesy dostarczały swoim kolegom „posiłki na pokładzie”. W odpowiedzi mężczyźni 8 marca przywieźli ich z metra w wagonach. Innym razem wynajęli hangar na terenie centrum biznesowego i walczyli tam o uwagę każdej damy, aby zwabić ją w stronę „dżentelmenów” lub „złych facetów” w kurtkach. Następnie dziewczyny zaprowadzono do konkretnego baru i podano im koktajle.

W ciepłym sezonie odbywa się tutaj „Lato z ABBYY”, w ramach którego odbywa się na przykład ABBYY Road - jest to wspólna wycieczka samochodem z miasta. A w sylwestra specjalne święto dla dzieci pracowników: przychodzą do biura, otrzymują specjalne odznaki i „pracują” z rodzicami, uczestnicząc w konkursach noworocznych.

Zdjęcia: Ivan Anisimov

Obejrzyj wideo: zobacz jak działa słownik elektroniczny ABBYY Lingvo x3 (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Office, Następny Artykuł

Jak zrozumieć, dlaczego nie udzielają kredytu
Zarządzanie

Jak zrozumieć, dlaczego nie udzielają kredytu

Jeśli bank po raz kolejny odrzucił wniosek kredytowy lub zatwierdził go, ale na mniejszą kwotę lub z powodu nierentownego oprocentowania, jest to okazja do zastanowienia się nad czystością historii kredytowej. Czasami możesz nie wiedzieć, że jest zepsuty. Życie wokół nauczyło się, jak identyfikować błędy w historii kredytowej i jak to naprawić.
Czytaj Więcej
Dlaczego klient może dostać się na czarną listę
Zarządzanie

Dlaczego klient może dostać się na czarną listę

Z tego powodu firmy uwzględniają klientów na czarnych listach Ruslan Gafurov dostawa do domu żywności ZakaZaka Nasza firma ma czarną listę i niestety jest okresowo aktualizowana. Działalność naszej firmy związana jest z dostarczaniem żywności, a z naszych usług korzysta codziennie kilka tysięcy klientów. Najczęściej są na czarnej liście dzieci w wieku szkolnym, które dla zabawy zamawiają pizzę dla swojego przyjaciela.
Czytaj Więcej
Jak zmieniła się wartość firm internetowych w tym roku
Zarządzanie

Jak zmieniła się wartość firm internetowych w tym roku

W tym roku towarzyszyły potężne zmiany polityczne i gospodarcze. Życie wokół sprawdzało, w jaki sposób wpłynęło to na wartość rosyjskich publicznych firm internetowych, a także startupów. Yandex 19 grudnia 2013 r. 13 mld USD 19 grudnia 2014 r. 5,7 mld USD Spadek 56% Leonid Delitsyn Finam Pierwszy powód tego spadku jest wspólny dla rosyjskiej gospodarki.
Czytaj Więcej