Weekend

Festiwal nauki 360 °, minimalna impreza i wystawa Taming Void

Festiwale

Na zdjęciu: festiwal „360 °”, film „Kamikaze 1989”

VII Festiwal Filmowy o Nauce i Technologii „360 °”

Naukowcy na dużym ekranie

Polytech organizuje festiwal 360 ° po raz siódmy, a po raz trzeci wspólnie z Beat Films, które nadzorują program filmowy. Program 360 ° obejmuje nie tylko kino naukowe, ale także filmy o odkryciach i nowych technologiach, które zmieniają świat na naszych oczach. Częścią festiwalu jest także program dyskusyjny: tematy poruszane na festiwalowych obrazach omawiane są przez wiodących naukowców, ekspertów i popularyzatorów nauki. Filmem otwierającym festiwal filmowy w tym roku będzie dziesięciokrotny zdobywca nagrody Emmy Greg Kos, premiera filmu odbędzie się 20 października w kinie Karo Oktyabr.


Kiedy

20-29 października

Gdzie

KARO11 października

Ile

200 rubli

360.polymus

Strony

Na zdjęciu: proszek

„Minimum”

Maszt

Impreza „Slaves Rabitsy”, która otwiera serię imprez gościnnych w przyjaznych przestrzeniach. Tym razem sceną jest rezydencja Avangarden, a głównymi bohaterami są legendarne Sleeparchive i Japanese Powder, a także wizytówki wytwórni X / Oz i Born Free.


Kiedy

21 października 23:55 - 22 października 17:56

Gdzie

Avangarden

Ile

1000 rubli

facebook

Wizja

Czy wierzysz w muzykę house?

Partia, która ugruntowała swoją pozycję głównej w Moskwie pod względem selektywnego house'u i rytmu. Dwóch nowych uczestników dołączy do klasycznego klipu Vision - Alice Poe, szczera miłośniczka domu i kolekcjonerka rzadkich płyt, i zamykająca imprezę w niezwykłej roli domowej, Andrew Lee (Obgon) ze specjalnym zestawem.


Kiedy

21 października, 23:00 - 07:00

Gdzie

„Nauka i sztuka”

Ile

300 rubli

facebook

„Sur Soire”

Ta impreza jest wydarzeniem fantasy z okazji otwarcia fikcyjnej wystawy, premiery filmu, a także afterparty po ceremonii wręczenia nagród. W programie „Sur Soire” - na żywo Dima Pantyushin z Sashą Lipsky (zagrają razem po raz pierwszy), ustawia Nastya Mikhailova i Maxima Raikhruda oraz kolejny tajny koncert na żywo z perkusją. Kod ubioru na wieczór: „Zapomniany koktajl”.


Kiedy

20 października, 23:00 - 03:00

Gdzie

bar Strelka

Ile

za darmo

facebook

Koncerty

Na zdjęciu: Iggy Pop

Iggy Pop

Wydaje się, że nieśmiertelny rockman, bohater filmów Jima Jarmuscha i założyciela nurkowania scenicznego jako obowiązkowa praktyka na koncertach po raz kolejny przyjeżdża do Moskwy.


KIEDY

19 października

GDZIE

Stadion

Ile

od 5000 rubli

„Diabelskie tryle”

Sonata Szatana

Pewnej nocy kompozytor Giuseppe Tartini marzył, że Szatan przyszedł do niego i wykonał fantastycznie wyglądającą sonatę. Rano kompozytor nagrał muzykę - tak powstało „Devil Trills”. Sam autor uważał, że to jego najlepsza praca. Koncert piekielnego diabła z Halloweenowym diabłem wykonają: skrzypek brytyjski Leonard Schreiber i pianista Alexander Sinchuk. Program obejmuje: „Wprowadzenie i Rondo-Capriccioso” Saint-Saensa oraz „Cygańskie pieśni” Sarasate.


Kiedy

19 października, 19:00

Gdzie

MDM

Ile

800-3 000 rubli

mmdm

Wystawy

Na zdjęciu: wystawa „Gustav Klimt. Egon Schiele”

„Oswajanie pustki”

50 lat współczesnej sztuki Uralu

Wystawa poświęcona współczesnej sztuce Uralu jest zbiorowym studium tego tematu od lat 60. do współczesności. Wystawa pokaże „Czyja to chmura?” Valeria Dyachenko to dzieło, które według Tatyany Zhumati, nieoficjalnej badaczki sztuki, można nazwać jednym z pierwszych dzieł radzieckiego konceptualizmu (na długo przed próbami szkoły moskiewskiej). Pozostałe postacie poetyckiego i artystycznego podziemia będą kontynuować wystawę: Ry Nikonova, Evgeny Malakhin (Old Man Bukashkin), Alexander Shaburov i inni.


Kiedy

19 października - 3 grudnia

Gdzie

Sala wystawowa NCCA

Ile

200 rubli

rynek NCCA

„Gustav Klimt. Egon Schiele”

Rysunki z galerii Albertina

Na pierwszej dużej wystawie prac Klimta i Schiele w Rosji zostanie pokazanych około 100 arkuszy z kolekcji Vienna Albertin Gallery: 47 prac Gustava Klimta i 49 prac Egona Schiele. Dla fanów „Beethoven Frieze” i „Kiss” lepiej zrobić rezerwację od razu: pokażą harmonogram. Prezentowane prace należą do różnych okresów pracy artystów i reprezentują różne rodzaje rysunku: szkicowanie postaci związanych z malarstwem, portrety, niezależne szkice nagiej modelki.


Kiedy

10 października - 14 stycznia

Gdzie

Państwowe Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina

Ile

150–300 rubli

Muzeum sztuki


Tekst: Stepan Nilov, Nastya Makosta

Zdjęcia: okładka - Sala wystawowa NCCA, 1 - Oase Film Essen / Regina Ziegler Filmproduktion / Trio Film, 2 - Powder, 3 - IGHO / Concord Music Group / Loma Vista Recordings, 4 - Puszkin State Museum of Fine Arts

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Wydarzenia tygodnia: Miles Kane, Iceage i antologia wydajności
Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: Miles Kane, Iceage i antologia wydajności

Wystawa „Performance Now” Studium wystawiennicze na dużą skalę dotyczące wydajności w kontekście kultury zerowej. Kurator wystawy i główny ekspert w tej dziedzinie, Roseley Goldberg, w 2005 r. Zorganizowała w Nowym Jorku Performa Biennale, poświęcone wyłącznie spektaklowi, a teraz, przy pomocy tego projektu, w Moskwie zostaną pokazane dwa tuziny spektakularnych spektakli.
Czytaj Więcej
Książka tygodnia: Life After Life Kate Atkinson
Rozrywka

Książka tygodnia: Life After Life Kate Atkinson

Kate Atkinson „Życie po życiu” M.: „ABC” Atkinson wie, jak komponować okrutne kryminały, w których można poczuć ludzką skalę, zachować akcję w napięciu, nie zapominając o tym, jak prawdziwy kamerzysta, zmienia bohatera na bohatera i zagłębia się w ich myśli i uczucia jak maniakalny chirurg.
Czytaj Więcej
Przewodnik po festiwalu muzycznym Stereoleto
Rozrywka

Przewodnik po festiwalu muzycznym Stereoleto

13 lipca Scena główna „The Red Banner Division nazwana na cześć mojej babci” (Rosja, Moskwa) Czas trwania: 14:30 Grupa gra dobrodusznego pop orkiestrowego i istnieje już od ponad pięciu lat, ale pierwszą długą grę nagrali dopiero pod koniec 2012 roku. Uhonorowany czas album został pozytywnie pochwalony przez prasę, a moskiewski kolektyw jest teraz prawie w pojedynkę odpowiedzialny za wszystko, co jest radosne w rosyjskiej muzyce niezależnej.
Czytaj Więcej