Office

Jak działają w Microsoft?

Rosyjska siedziba Microsoft Corporation zajmuje cztery piętra jednego z budynków parku biznesowego Krylatsky Hills. Oto specjaliści od promocji różnych produktów - dla banków, sektora telekomunikacyjnego, małych firm, klientów rządowych i innych. Istnieje również dział marketingu, działy finansów, PR, HR i serwis wsparcia. Ponadto na drugim piętrze są ewangeliści Microsoft, którzy są zaangażowani w promocję i rozwój nowych technologii. Wszystkie mogą pracować zarówno z biura, jak i zdalnie. Życie wokół pokazało, jak działa przepływ pracy w firmie.

Zatrudnianie personelu

W ostatnich latach liczba etapów wywiadów w Microsoft znacznie spadła. Teraz kandydat przechodzi od czterech do pięciu wywiadów. Wśród nich - spotkanie z pracownikiem działu HR, bezpośrednim kierownikiem i kierownikiem z sąsiedniej jednostki. Komunikacja z tym drugim pomaga lepiej ocenić perspektywy zawodowe danej osoby. Firma nie stosuje testów. Kompetencje kandydatów są oceniane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dla menedżerów i stażystów istnieją przypadki biznesowe. Pomagają dowiedzieć się, jak osoba będzie się zachowywać w biznesie.

Microsoft

Firma informatyczna

Liczba pracowników
w biurze:
około 600 osób

Powierzchnia pokoju: 9 000 m2 m

Decyzja o zatrudnieniu podejmowana jest wspólnie: wszyscy uczestnicy procesu selekcji spotykają się i omawiają krótką listę kandydatów. Niezależnie od wyników, pracownicy działu HR kontaktują się ze wszystkimi kandydatami na wolne stanowisko i informują o podjętej decyzji. Następnie osoba, która nie została zatrudniona, może ubiegać się o nowe stanowisko - ważne jest, aby wywrzeć miłe wrażenie na wszystkich.

Organizacja pracy

Dzień roboczy oficjalnie trwa od 9 do 18 godzin, ale pracownicy nie muszą spędzać go w biurze. Mogą pracować zdalnie, komunikując się ze współpracownikami za pomocą programu Lync. Zwyczajowo udostępnia się pliki i umawia się na spotkania za pomocą korporacyjnej sieci społecznościowej Yammer. Niektórzy pracownicy uważają, że jeśli nie możesz wykonać pracy ze smartfonem, nie pracujesz zbyt wydajnie. Najpopularniejszym gadżetem jest oczywiście Lumia.

Aby dostosować nowych pracowników, istnieje program NEO (New Employee Orientation). Jest przeznaczony na jeden dzień, podczas którego liderzy z różnych segmentów rozmawiają z nowicjuszami - od razu możesz zrozumieć, w jakim kierunku interesujący jest rozwój kariery.

Wszyscy pracownicy mają kluczowe priorytety na ten rok. Raz na kwartał menedżer omawia z nimi postępy. Specjaliści HR monitorują, w jaki sposób pokazują się pracownicy i tworzą ławkę dla różnych stanowisk spośród tych, którzy mogą zastąpić lidera teraz lub w ciągu trzech lat. Dzięki temu możliwe jest szybkie zamykanie wolnych miejsc dzięki rezerwom wewnętrznym.
Firma ma również system cieniowania: potencjalny następca, jak cień, podąża za liderem, obserwując, jak prowadzi interesy. To z jednej strony pozwala z wyprzedzeniem przygotować zastępcę dla menedżera, z drugiej zaś daje szefowi świeże spojrzenie na jego pracę. Ponadto, aby uzyskać jakiekolwiek stanowisko, pracownicy muszą przejść serię wywiadów na równi z kandydatami z zewnątrz. Microsoft twierdzi, że pozwala to znaleźć najbardziej godnego kandydata.

Rosjanie mogą także kontynuować karierę w jednym z zagranicznych biur korporacji. Ponadto poszukiwani są nie tylko inżynierowie, ale także specjaliści ds. Marketingu. Możesz także wziąć udział w programie rotacyjnym i przez sześć tygodni odbyć staż w zagranicznym biurze.

Wnętrze

Biuro planowane jest w formacie open space. Oprócz standardowych miejsc pracy istnieją również obszary rekreacyjne, w których można również usiąść z laptopem. Aby pracownicy mogli się znaleźć, opracowano system nawigacji i podziału na strefy w kolorze: na przykład możesz umówić się na piątym piętrze w czerwonej strefie. Niektóre tabele mają bezprzewodowe ładowanie telefonów. Oprócz standardowych sal konferencyjnych na spotkania istnieją miejsca do indywidualnej pracy lub rozmów telefonicznych.

Kierownik biura siedzi w biurze ze szklanymi ścianami. Firma twierdzi, że często komunikuje się z pracownikami: każdy może napisać do niego list lub dostać się na spotkanie.

Centrum biznesowe ma dwa parkingi. O dostępności dowiesz się za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej opracowanej przez jednego z pracowników Microsoft. Latem bardzo popularne jest parkowanie rowerów, a także miejsca na balkonie i trawniku w pobliżu biura, gdzie można pracować z laptopem lub rozmawiać z kolegami.Żywność biurowa

Od 9 rano do 10 rano bezpłatna kawa jest nalewana do kawiarni Windows na parterze.
W centrum biurowym znajduje się jadalnia - można kupić makaron z woka, sushi, makaronu lub barszczu. Na stoisku wiszą porady dotyczące prawidłowego odżywiania, wydatki na nią pokrywane są przez pracowników.

Świeże owoce są dostarczane do biura kilka razy dziennie. Banany są szczególnie popularne: wszyscy wiedzą, że ich czas to 16 godzin.

Nauka i rozrywka

Oprócz obowiązkowego szkolenia na temat nowych produktów Microsoft oferuje szkolenia dla pracowników niektórych działów. Nowy harmonogram pojawia się co kwartał i każdy pracownik może zapisać się na szkolenie.

Microsoft zwraca część kosztów zakupu członkostwa w klubach fitness i przeznacza pieniądze na korporacyjne drużyny piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Wielu pracowników biegnie także po pracy: centrum biurowe ma dostęp do parku. W pobliżu znajduje się również ścieżka rowerowa Krylatsky, na której można jeździć na rowerze. W biurze możesz grać w Kickera lub Xbox.

Wakacje w Microsoft są zwykle obchodzone w ramach działów. Tylko w Nowym Roku odbywa się ogólna impreza firmowa zorganizowana z nagrodą wybitnych pracowników i występów. Odbywa się również dzień dziecka, kiedy dzieci pracowników mogą przychodzić do biura i dowiedzieć się, dokąd ich rodzice chodzą każdego dnia.

Zdjęcia: Ivan Anisimov

Obejrzyj wideo: Ergonomiczna klawiatura i myszka od Microsoft - czy to działa? (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Office, Następny Artykuł

Nowa wyprzedaż w Au Pont Rouge i minus 30% na wszystkie buty Afour
Cotygodniowe rabaty

Nowa wyprzedaż w Au Pont Rouge i minus 30% na wszystkie buty Afour

Au Pont Rouge Adres: Nab. Moika River, 73 aupontrouge Au Pont Rouge rozpoczął nową fazę sprzedaży online i offline: teraz rabaty na kolekcję letnią osiągają 70% (a na poprzednich - nawet 90%). Na przykład męska kurtka khaki od The New Designers, która jest zdecydowanie przydatna jesienią, kosztuje 5550 rubli zamiast 11100, a koszula damska Isabel Marant - 11940 rubli zamiast 39800.
Czytaj Więcej
W sprzedaży w Asos w Trends Brands i Les 'Store
Cotygodniowe rabaty

W sprzedaży w Asos w Trends Brands i Les 'Store

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w sklepach w Moskwie i Sankt Petersburgu (a także online), i doradza, jakie specjalne oferty i promocje należy teraz wykorzystać. Nowy numer obejmuje krótką wyprzedaż w Les Lesi Paramonova, specjalną ofertę na Asos, minus 70% w Trends Brands oraz kolejną kolekcję Uniqlo i Ines de la Fressange.
Czytaj Więcej