Weekend

Nowa wystawa w Arsenale, urodziny „Śledzia” i „Lata” Serebrennikova w „Orlu”

Koncerty i imprezy

Na zdjęciu: Urodziny „Śledź”

Urodziny „Śledź”

Urodziny gazety „Śledź” i kawiarni „Śledź i kawa” tradycyjnie obchodzone są tego samego dnia i w jednym miejscu. Jednak w tym roku nie będzie to tylko impreza, ale bal we włoskim stylu - dom mody, stara dyskoteka i prawdziwa piosenkarka z Półwyspu Apenińskiego. Dlatego organizatorzy proszą wszystkich gości o wcześniejsze zadbanie o odpowiedni strój: czerwono-niebieskie, słomki i paski są mile widziane.


Kiedy

9 czerwca, 19:00

Gdzie

„Śledź i kawa”

Ile

wstęp wolny

vk

Godina

W sobotę kawiarnia artystyczna Bufet będzie kontynuować maraton YouTube z muzyką zachodnią. Następny jest rok 1982 - od lunchu do późnych godzin nocnych zagrają najlepsze klipy i utwory z synth-popu, post-punku, nowej fali i „ciężkiej” muzyki.


Kiedy

9 czerwca, godz. 15.00

Gdzie

Bufet

Ile

wstęp wolny

vk

Denis Matsuev

XV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Andrieja Sacharowa, w którym wzięli udział dyrygent Jurij Baszmet, pianista Michaił Pletniew oraz aktorzy Wasilij Lanowoj i Jewgienij Mironow, kończy się w ten piątek. W koncercie finałowym Denis Matsuev wraz z Andriejem Iwanowem (kontrabas), Alexandrem Singerem (perkusja) i Alexander Skulsky Symphony Orchestra wykona utwory Ludwiga van Beethovena, George'a Gershwina i Siergieja Rachmaninowa.


Kiedy

8 czerwca, 18:30

Gdzie

Filharmonia w Niżnym Nowogrodzie

Ile

2000-6000 rubli

vk

Wystawy

Na zdjęciu: Shikhov. Garbaty koń

„Gorzki. Modernizm”

Wielkoskalowy projekt poświęcony architekturze i sztuce miasta w latach 60. to malarstwo i rzeźba ówczesnych twórców Gorkiego, specjalna sekcja o technicznych osiągnięciach twórcy projektu Aleksandra Ławrowa oraz materiały archiwalne w postaci różnych planów i fotografii. Ponadto na wystawie będzie emitowany film „Spójrz na miasto”, nakręcony w 1963 roku na Wystawie Światowej w Montrealu.


Kiedy

otwarcie 7 czerwca, 19:00, do 21 października

Gdzie

Arsenał

Ile

100-200 rubli

vk

„Mocno wierzymy w bohaterów sportowych”

Nowa wystawa w Rosyjskim Muzeum Fotografii poświęcona jest historii gorkiego futbolu okresu sowieckiego. Większość ujęć reprezentuje mecze ogólnounijne i międzynarodowe z udziałem klubu piłkarskiego Gorky Torpedo - są to ekscytujące momenty meczów, treningów, życia drużynowego poza boiskiem i zawodów młodzieżowych.


Kiedy

otwarcie 7 czerwca, 17:30, do 8 lipca

Gdzie

RMF

Ile

75-150 rubli

vk

Inne

Na zdjęciu: „A dzień trwa dłużej niż sto lat”

„A dzień trwa dłużej niż sto lat”

W ten weekend do Centrum Doskonałości Teatralnej trafi najlepszy kukiełkowy pokaz roku według festiwalu Złota Maska, tajemnica oparta na powieści radzieckiego pisarza Czingiza Aimatowa „I dzień trwa dłużej niż stulecie”. Opiera się na losie rodziny opuszczonej w 1953 r. W małej obozowej wiosce Gułag na środku stepu Kazachstanu.


Kiedy

9 czerwca 19:00; 10 czerwca, 15:00

Gdzie

DTM

Ile

1000 rubli

vk

„Specjalna mieszanka”

Prezentacja książki z kronikami w dni powszednie i święta w piwnicy Niżnego Nowogrodu. Publikacja została napisana i zilustrowana przez samych uczestników - Dima HlCll i Vanya „Spać później”. Po głównych wydarzeniach za gramofonami staną guru sceny Kirowa Pavel Myatny (MOTTO) i angielska bohaterka winylu Zhenya Polyarnik.


Kiedy

9 czerwca, 19:00

Gdzie

Rebeliancki pasek rzemiosła

Ile

wstęp wolny

vk

„Lato”

W „Orlence” rozpocznie się pokaz filmu Cyryla Serebrennikowa o młodym Viktorze Coj, jego związku z muzykiem Michałem Naumenko i jego żoną Natalią oraz ogólnie o podziemnej kulturze rockowej Leningradu z początku lat 80. Film uczestniczył w głównym programie festiwalu filmowego w Cannes i otrzymał nagrodę za najlepszą ścieżkę dźwiękową, napisaną przez wokalistę zespołu Beasts Roman Bilyk.


Kiedy

8-9 czerwca, 19:40; 10 czerwca, 17:00

Gdzie

„Orlik”

Ile

150-200 rubli

orlenok-kino

Obejrzyj wideo: CZ10-Urodzinowy Turniej Szabełki Cup 2017-Kruszyn Arena-Pierwszy Meczyk ArsenalKudełek vs BVB (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland
Weekend

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland

Wystawa Abstrakty radzieckiego hałasu Wystawa-prezentacja interdyscyplinarnego projektu austriackiego artysty i kuratora Aleksandra Felcha, który od dawna mieszka w Petersburgu i gromadzi swego rodzaju archiwum radzieckich artefaktów, takich jak taśmy analogowe wyprodukowane pod koniec lat 80., losowe fotografie, nagrania dźwiękowe hałasu miejskiego, a także dokumentację wideo własnych akcji i występów.
Czytaj Więcej