Office

Jak działają w Tinkoff Bank

Tinkoff Bank znany jest z ekstrawaganckiego założyciela i faktu, że nie ma jednego oddziału dla klientów - wszystkie usługi przechodzą przez Internet i call center. Ale ma biura dla pracowników. W Moskwie są natychmiast trzy biura bankowe. Centralne znajduje się na trzecim piętrze centrum biznesowego Olympia Park przy Leningradskoye Shosse. Ten budynek należy do firmy informatycznej Kaspersky Lab, o której już pisaliśmy. Pracuje tu 400 specjalistów: programiści, analitycy, HR, księgowi, finansiści, prawnicy, służby bezpieczeństwa, marketing i inni. Istnieje również biuro założyciela banku Olega Tinkova.

Dwa kolejne budynki, w przejściu Volokolamsky i na Chutorskiej, zajmowane są przez back office banku. Oto specjaliści zajmujący się obsługą klienta, a także pracownicy Tinkoff Insurance. Ponadto bank posiada domowe centrum telefoniczne, które pozwala pracownikom pracować z domu. Łączna liczba pracowników Tinkoff Bank wynosi około 6 tysięcy. Życie wokół nauczyło się, jak to działa.

Tinkoff Bank

bank

www.tinkoff.ru

liczba pracowników: 6 tysięcy osób (400 z nich w centrali)

powierzchnia biurowa: 3 125 sq. M. m

Zatrudnianie i szkolenie pracowników

Oferty pracy w banku można znaleźć w domenie publicznej na temat zasobów związanych z headhuntowaniem, a także na oficjalnej stronie internetowej firmy. Do pracy zapraszani są nie tylko absolwenci bez doświadczenia, ale także studenci. Oferowane są im prace w niepełnym wymiarze godzin w czasie wolnym od nauki.

Cały zestaw podzielony jest na dwa strumienie - masowy (specjaliści ds. Obsługi klienta) oraz zatrudnianie indywidualnych specjalistów z doświadczeniem, przede wszystkim na stanowiskach w branży IT i analityków. Najczęściej wywiady na stanowiska masowe są przeprowadzane przez specjalistę HR, który mówi o banku, przeprowadza kilka testów i gier fabularnych. Pomagają ustalić, która praca jest najlepsza dla osoby poszukującej pracy.

Następnie kandydat jest szkolony przez dwa tygodnie. W pierwszym tygodniu kandydaci otrzymują informacje o banku i jego produktach oraz o tym, jak współpracować z różnymi klientami. Aby dowiedzieć się, jak dobrze wszyscy nauczyli się materiału, pod koniec tygodnia przeprowadzany jest test. Na tym etapie eliminowani są niektórzy stażyści, którzy nie ukończyli zadania. Następny tydzień poświęcony jest praktyce, po której kandydaci wykonują również test końcowy. Najlepsi z nich otrzymują zaproszenie do pracy.

Ponad połowa pracowników centrali to analitycy, programiści i specjaliści IT. Aby przyciągnąć takich pracowników, bank okresowo organizuje olimpiady. Uczestniczą w nich studenci lub absolwenci Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Technologii, Wydziału Mechaniki, Fizyki i VMiK Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, które stanowią trzon personelu centralnego biura. Wielu ekspertów przychodzi na zalecenie kolegów z klasy, którzy już pracują w banku.

W trakcie tego procesu pracownicy mogą uczyć się poprzez seminaria internetowe i szkolenia. Wewnętrzny portal banku zawiera również materiały szkoleniowe, które mogą poprawić jakość pracy.Praca biurowa

W banku nie ma żadnych zasad dotyczących ubioru. Ale harmonogram jest dość ścisły: pracownicy muszą być w pracy od 10:00, a spóźnienie nie jest mile widziane. W razie potrzeby można koordynować z głowicą indywidualny tryb pracy.

Wszyscy, z wyjątkiem kierowników działów, siedzą na otwartej przestrzeni. Wzdłuż obwodu znajdują się biura wodzów z przezroczystymi ścianami. Według pracowników możesz zadać dowolne pytanie. W tym prezes banku Oliver Hughes, który mówi dobrze po rosyjsku.

Wnętrze biura jest bardzo jasne: ma żółte ścianki działowe i ściany ozdobione graffiti. Powstają na nich fabuły rosyjskiego folkloru: konie, bohaterowie i Baba-Jaga - wszystko, co każdy wie od dzieciństwa. Negocjacje z przezroczystymi ścianami są również nazywane „Dobrynya Nikitich” lub „Forge”. Możesz odpocząć od pracy w strefie rekreacyjnej. Są sofy i stoły z warcabami, szachy i tryktrak. Często organizowane są turnieje wśród pracowników, w których często bierze również udział założyciel banku.

Biuro Olega Tinkova jest właśnie tam. W pokoju recepcyjnym znajduje się zdjęcie Terry Rogers, przedstawiające półnagie dziewczyny i młodzież. Założyciel pisze na blogu, że przez cztery lata próbował kupić coś od tego artysty: „To bardzo trudne, stałem w kolejce, a potem nie było pieniędzy na wyciągnięcie ręki”.

Ściany biura założyciela są ręcznie malowane i pokryte złotym liściem. W drugim pokoju znajduje się duży stół, na którym stoi czerwony fotel ze złotymi wykończeniami, bardziej jak tron. Firma twierdzi, że jest to prezent urodzinowy dla Olega Tinkova.

Jedzenie i rozrywka

W biurowej kuchni możesz napić się kawy, herbaty lub przekąski. Tutaj ci, którzy przynoszą ze sobą jedzenie, jedzą. Monitory wiszą na ścianach kuchni. Nadają zdjęcia z imprez firmowych, filmów firmowych i wydarzeń sportowych. Firma twierdzi, że ostatnio uzależniła się od właściwego odżywiania. Kilku pracowników biurowych podjęło drobną działalność polegającą na przygotowywaniu i dostarczaniu zdrowej żywności: fani warzyw i piersi z kurczaka coraz częściej gotowali na parze. W centrum biznesowym znajduje się także jadalnia. Bank nie rekompensuje kosztów żywności.

Ale bank ma własny bezpłatny klub fitness, w którym można ćwiczyć na symulatorach. Dwa razy w tygodniu wieczorem odbywają się zajęcia jogi. Pracownicy mogą również bezpłatnie konsultować się z osobistym trenerem Olegiem Tinkovem, który sam ćwiczy na siłowni prawie codziennie, gdy jest w Moskwie.

Oleg Tinkov od dawna pasjonuje się jazdą na rowerze i jest właścicielem profesjonalnej ekipy kolarskiej Tinkoff-Saxo - wzdłuż ścian na półkach stoją kubki i kilka rowerów. Jeden z nich został zamówiony przez bankiera w sklepie internetowym Aliexpress.ru na cześć wprowadzenia wspólnej karty. Rower grał wśród klientów banku, a wkrótce trafi do zwycięzcy. Wielu w banku lubi jeździć na rowerze i kibicować drużynie Tinkoff-Saxo podczas wielkich tras koncertowych: Giro d'Italia, Tour de France lub hiszpańskiej Vuelty. Podczas takich podróży pracownicy mieszkają i trenują przez kilka dni z zespołem. Na przykład teraz grupa pracowników rootuje zespół we Włoszech. W grudniu ekipa kolarska przyjechała do biura, gdzie sportowcy przejechali kilka okrążeń na rowerach. W centrali jest więcej znanych gości. Wpadł tu na przykład założyciel Virgin Group Richard Branson.

Bank ma różne tradycje. Na przykład, każdy Ostatki dyrektor operacyjny traktuje wszystkich pracowników naleśnikami. Każdego roku bardzo dokładnie przygotowują się do urodzin Olega Tinkova i pojawiają się jakieś niespodzianki. W grudniu bankier udał się do Ameryki Łacińskiej i świętował swoje urodziny w Argentynie. Personel wraz z organizatorami podróży znalazł w Buenos Aires artystę, który namalował graffiti z portretem Tinkoffa na ścianie jednego z budynków. Urodzinowy chłopiec zobaczył prezent podczas spaceru po mieście.
Obejrzyj wideo: Poseł Rafał Majka przed głosowaniem w Senacie nad mega ustawą o 5G. (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Office, Następny Artykuł

Karnawał Gorkiego na zdjęciach na Instagramie
Rozrywka

Karnawał Gorkiego na zdjęciach na Instagramie

Dziś w Gorky Park karnawałowa procesja obchodziła 85. rocznicę założenia parku. Ani deszcz, ani tradycyjnie słaby Internet nie uniemożliwiły świadkom i uczestnikom maskarady relacjonowania tego, co zobaczyli. # Parkgorkogo izatopova jrmwzr nataagafonova nataagafonova ledok kalininatanya yani4kasm marinakaznacheeva jrmwzr jrmwzr norgesun natalikan olgey samsoniksoom romanmedia snegnyi_barsik yani4kasm yani4kasm jrmwzr yani4kasm nataagafonova visavart timsan05 romanmedia romanmedia ritsu_ritz vitsavin lisinamary marinakaznacheeva vuvoo ledok karelinanastya kisslorod izatopova izatopova kujenechka anastasia_korni killdream3 vuvoo vuvoo f_e_o_n_a oksana_y
Czytaj Więcej
Maraton w Moskwie w ujęciach na Instagramie
Rozrywka

Maraton w Moskwie w ujęciach na Instagramie

Zmumifikowani, zmęczeni, szczęśliwi i czworonożni podczas pierwszego moskiewskiego maratonu, który odbył się 15 września. #moscowmarathon mariadventure polasmirnova vovalive danetdanet annasafronova nenadonadya vavilov_vani2 mir24tv ria_novosti rurc makmus mashsharapova rurc kseniy zhuravleva_m monicavergarav valentinagryzhina mir24tv valentinagryzhina valentinagryzhina achekhonte achekhonte achekhonte kifozavr maxlavr iloverunnungsomuch maria_vallen nadya_belkys octobrina 2rude4u dandi965 petarkina romanikas johntwist18 slivovaya kopen_zla gorkyparkrunners 13_pilot
Czytaj Więcej
Wydarzenia tygodnia: miejski jarmark bożonarodzeniowy, kino fińskie i Welcome to Heaven at Floors
Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: miejski jarmark bożonarodzeniowy, kino fińskie i Welcome to Heaven at Floors

Festiwal Fiński Film Week W Aurora przez tydzień będą pokazywane filmy młodych fińskich reżyserów. Program obejmował między innymi dramat społeczny o nastoletnich przyjaciołach Prawie 18 lat, thriller o młodym graczu Rat Kingu i komedię o kulisach show-biznesu w Finlandii Dirty Bomb. Ponadto widzowie zobaczą najdroższy projekt filmowy w kraju, Zimową Wojnę i film Oczyszczenie nominowany do Oscara.
Czytaj Więcej