Weekend

Boulevard Depo, Antokha MS i inni w Smena, The Wytches, innym festiwalu muzyki Joy and Red Bull

Na zdjęciu: Kasza gryczana / trzyletnia „Zmiana”

Strony

Radość

Kolejna impreza post-arabskiej grupy Joy w formacie znanym już fanom: program, który zapada w noc z wybitnymi przedstawicielami podziemnej elektroniki. W roli głównej wystąpi Silent Servant z Los Angeles. Możesz przestudiować harmonogram na stronie imprezy na Facebooku. Możesz posłuchać na żywo Silent Servant na brytyjskim festiwalu Tusk na imprezie.


Kiedy

15 września

Gdzie

Pluton

Ile

1000 rubli

facebook

Trzyletnia „Zmiana”: Antokha MS, „Pasosh”, Boulevard Depo, Gryka i inne

W ciągu trzech lat klub Smena z rezydencji w zaułku na Kitay Gorod (obecnie zajmowanej przez stomatologię) rozwinął się w klaster kulturalny na Tagance i ogłasza siebie i swoich wielbicieli „odrębną subkulturą” (Życie wokół napisało o otwarciu „ Przesunięcia „w zeszłym roku). Urodziny planowane jest na dwudniową imprezę koncertową z setkami artystów, programy dzienne i nocne.


Kiedy

15-16 września

Gdzie

„Zmień”

Ile

1100 rubli

smena.moscow

Na zdjęciu: „Próba ubioru”

Wystawy

„Catherine Nenasheva. Cargo 300. Kolaże doświadczeń”

W czerwcu artystka Katrin Nenasheva powiedziała, że ​​była torturowana podczas podróży do krewnych w Donieckiej Republice Ludowej. Przez dwa dni ona i jej przyjaciel byli przesłuchiwani i bici przez funkcjonariuszy organów ścigania DPR, którzy oskarżyli ich o przygotowanie wiecu na inaugurację Władimira Putina. Następnie Nenasheva postanowiła rozpocząć projekt dotyczący społecznej adaptacji osób, które przeżyły przemoc. Nie wiadomo, czy nowa wystawa Nenashevy w galerii jest związana z tym projektem, ale jest również poświęcona torturom. Przez siedem nocy torturowani ludzie i ich krewni opowiadają swoje historie w formie przedstawień. Sama Nenasheva mówi, że „ta wystawa performance jest żywym eksperymentem mającym na celu zrozumienie osobistych doświadczeń”.


Kiedy

15 września - 7 listopada

Gdzie

galeria na Solyance

Ile

300 rubli

listim

Próba ubioru

Wystawa próbnych sukienek kończy się 16 września - projekt V-A-C i MMOMA, który przez sześć miesięcy zajmował budynek muzeum na Petrovce. Ostatnia szansa, aby przejść na jedną z najważniejszych wystaw tego roku.


Kiedy

do 16 września

Gdzie

Budynek MMOMA na Petrovce

Ile

500 rubli

Na zdjęciu: Wytchnienia

Koncerty

„Red Bull Music Festival: Saturday”

Sobotni wieczór Red Bull Music Festival Moskwa odbędzie się pod flagą koncertu - w hołdzie dla Jurija Chernavsky'ego pod przewodnictwem Antona Sevidova. Życie w okolicy mówiło już więcej o radzieckim kompozytorze i producencie. W programie udział weźmie także francuski reżyser Vincent Moon, założyciel etnograficznej wytwórni Ored Recordings Bulat Khalilov i berliński producent techno Rabi Bini. Spodziewaj się również prezentacji holenderskiej wytwórni Music From Memory reprezentowanej przez Jigi Meysina, Johnny'ego Nasha i Suzanne Kraft.


Kiedy

15 września 19:00 - 16 września 06:00

Gdzie

Fabryka Arma

Ile

1500 rubli

msk.redbullmusicfestival

The Wytches (UK), Jars

Druga wizyta w Moskwie brytyjskiej grupy garażowej o hardkorowych korzeniach, równie przypominającej zarówno klasykę lat 60. i 70., jak i ich współczesnych zwolenników, na przykład The Horrors z pierwszego albumu. Aktem otwierającym są słoiki moskiewskie, które są w doskonałej formie koncertowej.


Kiedy

15 września

Gdzie

„Las”

Ile

1300 rubli

buy.tfe-lite

„Tańce złej jakości”

Jeśli w weekendy jesienią lub latem 2015-2016 trzeba było opuścić stację metra Kitai-Gorod i nie można było przepychać się przez tłum nastolatków, którzy zajęli wszystkie chodniki w pobliżu klubu China-Town i Smena, to wiesz o „ Taniec ”. Tym razem impreza powraca do Smeny, która odtąd przeprowadziła się do Taganki w bardziej skromnej jakości: będą tylko trzy grupy, ale wszystkie są dobre. Letnia Koma Moskali zaprezentuje swój nowy album, będą wspierane przez dziewczyny z Petersburga z „Daughter's Hands”, które w zeszłym roku nagrały niespodziewanie miękki, by nie powiedzieć słodki album „Rattle”, a także zaginioną Voditel dlya Vera.


Kiedy

14 września

Gdzie

„Zmień”

Ile

200–300 rubli

vk

Na zdjęciu: strzał z filmu „Popioły - najczystsza biel”

Jak dobrze

Festiwal „Stowarzyszenie”

Festiwal „Stowarzyszenie”, według jego organizatorów, powinien nie tylko jednoczyć młodych artystów, ale także pokazywać, że sztuka nie jest taka trudna. Program obejmuje wykłady, wystawy, spektakle, a także rynek, na którym można znaleźć prace początkujących artystów - studentów szkoły Rodchenko i Brytyjczyków, artystów graffiti, fotografów i projektantów.


Kiedy

15 września, 14:00 - 21:00

Gdzie

Wernisaż

Ile

wstęp wolny

obdnnie.tilda

Miejsce otwarcia

Pierwszy wyskakujący sklep, który otworzy się w rezydencji na Piatnickiej w stosunkowo nowej przestrzeni Richtera. Każdy projekt ujawnia ważne trendy: nową kobiecość, uniwersalność płci, etyczne podejście do ekologii i wolność wypowiedzi. Aby dostać się do rezydencji tego dnia, możesz się zarejestrować, a otrzymasz osobiste przypomnienie o zaproszeniu.


Kiedy

15 września

Gdzie

Richter

Ile

wstęp wolny

umieszczony

Rynek odzieży i sztuki „O / H”

Public / Private skorzystało z nieuchwytnej dobrej pogody i organizuje ostatni w tym roku targ na świeżym powietrzu od zespołów marek Top i Otocyone. Odbędzie się duża wyprzedaż w sklepie i marce Otocyon, młody rynek sztuki i sprzedaż artykułów osobistych. Będą również traktowane gorącym bezalkoholowym (niestety) grzanym winem, aby umieścić dobrą muzykę i rozdawać rzeczy za darmo na specjalnym stole.


Kiedy

15 września, 12: 00-19: 00

Gdzie

Ogólne / prywatne

Ile

wstęp wolny

facebook

„Korzystając z okazji, rynek”

Redaktorzy strony internetowej Samizdat „Tatuś, transformator” i Breaking Mad, blogerzy i autorzy kanałów telegramowych zajmują podwórko Powerhouse przez całą niedzielę, aby założyć rynek z książkami, przedmiotami osobistymi, wnętrzami, akcesoriami i innymi towarami z domu i garderoby do muzyki z Diana Burkot z Rosemary Loves a Blackberry i Nastya Gvozdyva. Możesz także przynieść niepotrzebne rzeczy z domu i czystą karmę - sprzedaż odbędzie się na rzecz funduszu „Potrzebujesz pomocy”.


Kiedy

16 września, 12: 00-17: 30

Gdzie

Powerhouse Moscow

Ile

wstęp wolny

facebook

Ashes - najczystszy biały program Jia Zhangke

Premiera zdjęcia chińskiego reżysera. W nowym filmie ukazuje zmianę epok we współczesnych Chinach.


Kiedy

15 września, 23:00 - 16 września, 02:00

Gdzie

kino „październik”

Ile

400 rubli

bettakassa.karofilm

Festiwal śniadaniowy na rynku Usachevsky

W ten weekend 25 restauracji na rynku w Khamovnikach skoncentruje się na śniadaniach, które będą serwowane przez cały dzień: na przykład w maszynce do mięsa możesz spróbować szkockiego jajka, w koreańskiej restauracji Soul Seoul - jajecznica w garnku i naleśniki cebulowe z owocami morza, w Gokos - żyroskopy z kiełbasą i jajkiem. Chodź w kolorze pomarańczowym - traktują cię aperolem.


Kiedy

15-16 września

Gdzie

Rynek Usachevsky

Ile

za darmo

facebook


Tekst: Nastya Makosta, Lev Levchenko

Zdjęcia: okładka, 3 - Heavenly Recordings, 1 - Victor Yuliev, 2 - MMOMA, 4 - Cannes Film Festival

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Co robić w Petersburgu wieczorem 27 czerwca
Ciekawe

Co robić w Petersburgu wieczorem 27 czerwca

W poniedziałek, 27 czerwca, w Petersburgu odbędzie się kilka koncertów, pokazów filmowych i wykładów. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Wystawa „Współcześni rosyjscy artyści - uczestnicy Biennale w Wenecji. Ulubione” Co: Po trzyletniej rekonstrukcji odnowiona Manege otwiera się na dużą skalę wystawą rosyjskich artystów, którzy uczestniczyli w weneckim Biennale od 25 lat.
Czytaj Więcej
Bar Stay True otwarty w Kitay Gorod
Ciekawe

Bar Stay True otwarty w Kitay Gorod

Na stacji metra Kitay-Gorod uruchomiono nowy bar Dmitrija Sokołowa (bar Tema, pasek pomocy, bar główny, bar Lawsona, bar bezpłatny, bar wszechczasów i bar Aloha) - Stay True Bar. O tym życiu wokół powiedział sam właściciel. Szef kuchni Kirill Kulagin, który wcześniej pracował w barach z grillem Chesterfield i restauracjach Big Buffalo, jest odpowiedzialny za kuchnię w nowej instytucji.
Czytaj Więcej
Gastrobar Pięć punktów na Łomonosowa
Ciekawe

Gastrobar Pięć punktów na Łomonosowa

Pięć punktów na ulicy Łomonosowa - miejsce najpopularniejszego ostatnio formatu - gastrobar. Zwykle oznacza to instytucję z dobrym wyborem alkoholi i daniami kuchni restauracyjnej, która nie otwiera się zbyt wcześnie. Pomimo faktu, że zakład nadal działa w trybie testowym, a karta menu i karta barowa czeka na poważną rozbudowę, wybór jest już dość duży: jest kilkadziesiąt europejskich potraw, piwo butelkowane z Belgii i Niemiec oraz domowe napoje owocowe.
Czytaj Więcej