Weekend

Otwarcie festiwalu „Other Music. Pyart”, Beat Weekend i nowy sezon „Doctor Who”

Koncerty i imprezy

Na zdjęciu: Anton Sevidov

Otwarcie festiwalu „Inna muzyka. Pyart”

Na dużą skalę festiwal współczesnej muzyki akademickiej, który potrwa ponad miesiąc, rozpocznie się w ten piątek w konserwatorium. Moskiewski zespół „Eidos” wraz z chórem kameralnym „Niżny Nowogród” zaprezentuje jedno z najważniejszych dzieł chóralnych XX wieku - „Pasję dla Jana” Arvy Pärta (Austria). Skrzypce, wiolonczela, obój, fagot i oczywiście organ są odpowiedzialne za wykonanie instrumentów.


Kiedy

5 października, 18:30

Gdzie

Konserwatorium w Niżnym Nowogrodzie

Ile

500-1000 rubli

vk

BEAT Weekend x DJ Anton Sevidov

W najbliższą sobotę, podczas festiwalu filmów dokumentalnych Beat Weekend w klubie artystycznym Mayakovka 10, zostanie pokazany film Daft Punk Unchained poświęcony najsłynniejszym przedstawicielom sceny francuskiej, a DJ Anton Sevidov wygłosi publiczne przemówienie i imprezę z Niżnym Nowogrodem mieszkańcy ARCHPRT.


Kiedy

6 października, 20:00

Gdzie

Mayakovka 10

Ile

300 rubli

vk

Koncert wykładowy Michaiła Kazinika

Popularne wykłady muzykologa, pedagoga i oświecenia Michaiła Kazinika przyciągają wszystkich: od stałych bywalców sal wystawowych i stowarzyszeń filharmonicznych po zwykłych miłośników kultury. Na koncercie koncertowym „Tajne znaki kultury” porozmawiamy o zagadkach zaszyfrowanych w obrazach Rembrandta, wierszach Puszkina i muzyce wielkich muzyków z przeszłości.


Kiedy

5 października

Gdzie

Sala koncertowa Kremla

Ile

1000-3000 rubli

muzyka-nn

Kino i wykłady

Na zdjęciu: „Doctor Who”

Pokonaj weekend

Regionalna wersja Moskiewskiego Festiwalu Filmowego Beat Weekend pokaże w Orlyonoku główne filmy dokumentalne ostatnich lat o współczesnej kulturze. Program obejmuje historię neoekspresjonisty Jean-Michela Basquiata, koncert filmowy Depeche Mode, próbę odkrywania świata hip-hopu w filmie „Słowo jest prawem” oraz dokument o pokoleniu na Instagramie. Festiwal zakończy się 7 października filmem o piosenkarzu M.I.A. i dramat o towarzystwie dziewczyn na deskorolce.


Kiedy

4-7 października

Gdzie

kino „Orlik”

Ile

200 rubli

vk

Premiera nowego sezonu „Doctor Who”

W nowym sezonie kultowej serii science fiction fani zostaną zaprezentowani nowemu lekarzowi - po raz pierwszy staną się kobietą w 55-letniej historii serialu. Podróżnikiem w czasie i przestrzeni zagra Jody Whittaker, znana z serii „Murder on the Beach” i „Black Mirror”. W „Sky” można zobaczyć pierwszy odcinek jedenastego sezonu: „The Woman Who Fell to Earth”.


Kiedy

7 października 20:45; 8 października, 17:00

Gdzie

kino „Sky”

Ile

350 rubli

vk

Pokaz filmowy „Vasya, wstań!”

Pokaz filmów krótkometrażowych młodych reżyserów oraz dyskusja na temat „Bohater naszych czasów. W życiu i w kinie” odbędzie się w ramach wielogatunkowej wystawy „Vasya, wstań!” Poświęconej Vasily Shukshinowi. Program filmów, który obejmował twórczość Alli Eliseevy (Pindos), Konstantina Chelidze (Super Nagroda), Aleksieja Charitonowa (Łapówka), Aleksandra Fomina (dookoła świata) i innych reżyserów, przygotował partner projektu - Worldwide Street Cinema Festival. Dyskusję poprowadzi reżyser i ekspert filmowy Dmitrij Stiepanow.


Kiedy

6 października, 19:00

Gdzie

„Czynnik filmowy”

Ile

wstęp wolny

vk

Wykład Igora Kobylina w Arsenale

Nowy kurs historyka kultury i filozofa Igora Kobylina poświęcony jest krótkiej historii zarządzania w radzieckiej kulturze, sztuce, filozofii i ekonomii, przedstawionej w szerokim kontekście światowego systemowego cybernetycznego boomu lat 60. XX wieku. Spotkania będą się odbywać co tydzień w piątki - pierwszy wykład będzie dotyczył związku Michela Foucaulta z sowieckim zarządem.


Kiedy

5 października, 18:30

Gdzie

Arsenał

Ile

150 rubli

vk

Obejrzyj wideo: Suspense: 100 in the Dark Lord of the Witch Doctors Devil in the Summer House (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia

Businessinsider: Jak Cisco stracił miliardową umowę z Amazonem W przyszłym tygodniu Cisco wreszcie zaprezentuje nowy produkt stworzony przez ściśle tajny startup Insieme Networks. Pozwoli to firmie zająć miejsce na rynku technologii SDN, co może znacznie obniżyć koszty budowy sieci. Cisco zainwestowało w tę firmę 100 milionów USD i zainwestuje kolejne 750 milionów USD, jeśli wszystko pójdzie dobrze.
Czytaj Więcej
Załóż firmę: serwis samochodowy
Chmura wiedzy

Załóż firmę: serwis samochodowy

Własny serwis samochodowy to kosztowna firma, której nie warto zaczynać, trochę obeznana z samochodami. Będziesz musiał zająć się klientami z wyprzedzeniem, a nie przed otwarciem, ale przed rozpoczęciem pracy nad projektem. Jeśli nie masz kilkudziesięciu przyjaciół, którzy są gotowi naprawić samochód w twoich skrzynkach naprawczych, lepiej nie zabierać się do pracy.
Czytaj Więcej
Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy
Chmura wiedzy

Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy

W tym tygodniu marka odzieżowa American Apparel w końcu otrzymała 25 mln USD od Standard General. Ta transakcja pozwoli firmie ponownie uniknąć ruiny: jej pożyczkodawca Lion Capital zażądał natychmiastowej spłaty długu w wysokości 10 milionów USD. Producent kultowej amerykańskiej odzieży przeżywa ciężkie czasy - od 2010 roku strata wyniosła 270 milionów dolarów.
Czytaj Więcej