Weekend

„Krovostok”, „Komsomolsk” i Gaspar Noe w „Eaglet”

Koncerty

Na zdjęciu: „Komsomolsk”

„Bloodstream”

Grupa Krovostok, która przeżyła proces o zakaz pracy, w którym rzekomo znalazła propagandę przemocy i używania narkotyków, wydała pierwszy album od trzech lat wiosną trzech lat pod nazwą „Morze Czarne”, a teraz przedstawia go w Sali koncertowej Milo. Muzycy nie wymyślili roweru i nie gonili za nową falą - to ten sam hipnotyczny rap o seksie, przemocy i przestępczości, dzięki czemu stali się znani w połowie zera.


Kiedy

13 października, 19:00

Gdzie

Sala koncertowa Milo

Ile

od 1000 rubli

vk

Trochę duży

W ubiegłym tygodniu entuzjastyczna grupa petersburska Little Big wydała nowy album „Antipositive, Pt. 2”, drugą część albumu o tej samej nazwie, wydanego tej wiosny. Album zawierał siedem utworów, w tym wspólny utwór z estońskim raperem Tommym Cashem oraz utwór Skibidi, wirusowe wideo, do którego w ciągu zaledwie kilku dni zyskał ponad dziesięć milionów wyświetleń na YouTube. Dowiemy się, jak muzycy połączą nowy materiał i stare hity w piątek na dużym koncercie w Milo Concert Hall.


Kiedy

12 października, 19:00

Gdzie

Sala koncertowa Milo

Ile

od 1600 rubli

vk

Komsomolsk

Po Monetochce i kaszy gryczanej duet Daria Deryugina i Arina Andreeva, zwany Komsomolsk, aktywnie zdobywa swoje miejsce pod słońcem na scenie muzycznej kobiet nowej fali - grupa ma już cztery EP-ki, występ na pikniku Afisha i emitowana na wieczornym programie Urgant . Jako debiut w Niżnym Nowogrodzie muzycy wybrali bar Cargo Cult Pochain i wystąpią tam w sobotę przy wsparciu Night Toy Library.


Kiedy

13 października, 19:00

Gdzie

Kult ładunku

Ile

400–600 rubli

vk

Kwartet stylowy

Zespół Nizhny Novgorod Style-Quartet, grający w różnych stylach od crossover do folk, to skrzypce, domra, akordeon guzikowy i bałałajka kontrabasowa. Na sobotni koncert w WTC kwartet wraz z żeńską grupą wokalną Audrey Acapella przygotował specjalny program złożony z utworów Bacha, Piazzolli, Vivaldiego, Czajkowskiego, grupy Nirvana, a także muzyki z filmów Felliniego i Tarkowskiego.


Kiedy

13 października, 19:00

Gdzie

Centrum Teatralne

Ile

500 rubli

vk

Kino

Na zdjęciu: „Ecstasy”

Amfest

Festiwal Filmowy Amfest, który odbędzie się jednocześnie w dziewiętnastu miastach Rosji, łączy zarówno duże filmy z Hollywood, jak i eksperymentalne kino amerykańskie. W piątek będzie możliwe obejrzenie romka opartego na książce Nicka Hornby'ego „Naga Julia”, w sobotę - film „Nancy” o genialnym oszustem internetowym ze Stevem Buscemim w jednej z głównych ról, aw niedzielę pokażą dramat o dorastaniu „Kto urodził się w piątek” .


Kiedy

12-14 października, 19:00

Gdzie

„Empire of Dreams Sky”

Ile

350 rubli

vk

Ekstaza

Nowe zdjęcie jednego z najbardziej skandalicznych reżyserów naszych czasów, twórcy „Nieodwracalności”, „Wejścia w pustkę” i „Miłości” Gasparda Nohe, choć nie było znaczące, było w tym roku najczęściej dyskutowane na festiwalu w Cannes. Film opowiada o grupie tancerzy, którzy na imprezie country na cześć wielkiej amerykańskiej trasy koncertowej ktoś nalał koktajl LSD.


Kiedy

12 października 20:40; 13-14 października, 20:10

Gdzie

„Orlik”

Ile

150-200 rubli

orlenok-kino

Inne

Na zdjęciu: „Woodpecker”

„Jak pracować”

W ubiegłym tygodniu w Arsenale wystartował projekt historyka i filozofa Igora Kobylina dotyczący zarządzania w sowieckiej kulturze, sztuce, filozofii i ekonomii. W ten piątek na spotkaniu przyjdzie profesor z Perm State National Research University Galina Yankovskaya. Opowie o zarządzaniu sztuką sowiecką w latach 30. i 50. XX wieku, w których związki twórcze i władze kontrolujące nadają ton całemu życiu artystycznemu.


Kiedy

12 października, 18:30

Gdzie

Arsenał

Ile

100-150 rubli
(dla studentów Uniwersytetu Minin za darmo)

vk

Dzięcioł

W ubiegłym roku spektakl „Dzięcioł” Aleksieja Żytkowskiego znalazł się w pierwszej dziesiątce konkursu „Kulminacja. Współczesny dramat”. Po tym było kilka odczytów, ale pełnoetatowy spektakl został wystawiony dopiero teraz przez dyrektora Niżnego Nowogrodu Aleksandra Suchkowa. To absurdalna opowieść o odnoszącym sukcesy inżynierze naftowym, który pewnego razu oszaleje na spotkaniu, traci wszystko, a następnie próbuje złożyć na nowo swoje życie w kawałki i znaleźć w nim nowe znaczenia.


Kiedy

14 października, godz. 19.00

Gdzie

Centrum Teatralne

Ile

500 rubli

vk

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Cafe Babetta
Nowe miejsce

Cafe Babetta

Babetta została otwarta na stronie bezimiennie mieszkającej i zmarłej w Butcher Cafe Balsamin i należy do tych samych właścicieli. Jaka jest różnica, dlaczego nowa instytucja była wypełniona ludźmi od pierwszych dni, a liczba wzmianek o niej w sieciach społecznościowych jest porównywalna z nowym warunkowym miejscem słynnego szefa kuchni? Oto odpowiedź: ponieważ koncepcja tego miejsca została wynaleziona i wdrożona przez niezwykle doświadczonego restauratora - Dmitrija Siergiejewa, współwłaściciela i założyciela Projektu Ginza.
Czytaj Więcej
Burgery Ketch Up Burgery w odlewni
Nowe miejsce

Burgery Ketch Up Burgery w odlewni

Burger Ketch Up Burgers - pierwsza kawiarnia przyszłej sieci - otwarta w Liteiny Prospekt, w pobliżu baru Union. Twórcy mówią niewiele o sobie, ale mają wielkie plany: w Petersburgu planują uruchomienie około siedmiu podobnych miejsc. Główna sekcja „Burgery” przedstawia dziewięć potraw.
Czytaj Więcej
Restauracja i bar „Let's go”
Nowe miejsce

Restauracja i bar „Let's go”

Od lata tego roku prezenterka telewizyjna, dziennikarz i specjalistka kulinarna Elena Chekalova rozpoczęła pracę w profesjonalnej kuchni, najpierw w klubie gastronomicznym Leveldva, który znajduje się nad restauracją Ugolyok, a następnie w restauracji Rybka. W obu instytucjach Chekalova działała jako szef kuchni marki, a jej własny szef kuchni Igor Kotov pomógł jej.
Czytaj Więcej
LaCelletta na nabrzeżu Fontanka
Nowe miejsce

LaCelletta na nabrzeżu Fontanka

Na rogu ulicy Bielińskiego i nabrzeża Fontanka, naprzeciwko cyrku, kawiarnia LaCelletta otworzyła się w przestronnym pokoju na parterze. Miejsce należy do kilku Włochów kierowanych przez Roberta Arduiniego, którego rodzina od dwudziestu lat prowadzi hotel i restaurację w regionie Marche. Aby rozpocząć swój pierwszy rosyjski projekt, przywieźli zespół szefów kuchni i baristę, w tym szefa kuchni Giorgio Siciliano, którzy przedstawiają swoje poglądy na temat autentycznej kuchni włoskiej.
Czytaj Więcej