Weekend

Zdjęcia Davida Bowiego, Psychoaktywna choinka i Nowy film Carlosa Reigadasa

Na zdjęciu: Anton Palekh

Strony

Kontrola linii

Po wakacjach wydawało się, że duże miejsca spędzają wakacje, więc najciekawsze imprezy odbywają się w bardziej kameralnych miejscach. Na przykład stowarzyszenie Braci spędza następną imprezę w Propagandzie. Roma Books, Anton Palekh, Obgon i inni zagrają na żywo. Stypendyści zazwyczaj mają ciekawe pokazy wizualne, więc ich oglądanie powinno być podwójnie interesujące.


Kiedy

11 stycznia, 23:55

Gdzie

„Propaganda”

Ile

Za darmo

facebook

Impreza końcowa „Parallel Residence”

„Parallel Residence” to projekt, w którym dziesięć kobiet (w tym Sveta Matveeva z „Wooden Whales”, Alina Evseeva z Lucidvox, Rita Medzhovich z „Fedor Garden” i inni) nagrywało muzykę przez tydzień w studio Powerhouse Club . Posłuchaj, co zrobili, będzie to możliwe w sobotę na koncercie, który, jak obiecano, płynnie przechodzi w pijacką imprezę.


Kiedy

12 stycznia, od 18:00

Gdzie

Powerhouse

Ile

Za darmo

facebook

Na zdjęciu: Summer of Haze

Koncerty

„Aperitif i gorycz”

W niedawno otwartym domu kultury „Sretenka” zaprezentowano nowe menu barowe. Muzykę z tej okazji wystawiają uhonorowani DJ-e Andrei Lee, Misha Politkovsky, Hipushit i Sasha Roset.


Kiedy

11 stycznia od 19:00

Gdzie

„Dom Kultur”

Ile

Za darmo

facebook

Lato zamglenia

Summer of Haze (na świecie - Zakhar; muzyk ukrywa swoje nazwisko) wraz z IC3PEAK - wydaje się, że są to jedyni muzycy z klipu moskiewskich imprez „Witchout”, którym udało się zbudować rozsądną karierę i pozbyć się piętna wiedźmy. A jeśli IC3PEAK poszedł na stronę popowej muzyki koncertowej, to Hayes pozostał bohaterem dyskotek: jego ostatni album „P A C I F I C A” to nostalgiczny hołd dla trans kultury zero, czule melancholijnej muzyki. Rosja wciąż jest smutna.


Kiedy

12 stycznia, od 23:00

Gdzie

„16 ton”

Ile

od 600 rubli

facebook

Solvychegodsk i Iskromet

Battle Razor to seria koncertów, które odbywają się w sukcesie od marca 2018 roku. Format to bitwa jazzowa (jak mówią organizatorzy, pierwsza w Rosji): zazwyczaj grupa Solvychegodsk, grająca między free jazzem a hardcorem, rzuca wyzwanie innej grupie na bitwę i rywalizuje, kto zagra głośniej. Tym razem ich przeciwnikami został punkowy zespół Iskromet, znany z tego, że nie ma nagrań studyjnych, tylko koncerty na żywo, ale jakie.


Kiedy

11 stycznia od 20:00

Gdzie

Sukces

Ile

Od 200 rubli

vk

Na zdjęciu: „David Bowie. The Man Who Fell to Earth”

Kino i wystawy

„Nasz czas”

Poeta Juan (reżyser Carlos Reigadas) wraz ze swoją żoną Esther (Natalią Lopez) hodują byki na ranczo gdzieś w prowincji meksykańskiej. Spokojne życie zakłóca przybycie tajemniczego nieznajomego - Phila Bourgesa, nudziarza z Ameryki. Przedpremierowy pokaz nowego filmu meksykańskiego Reigadasa, który w zeszłym roku ogłosił się Złotym Lwem w Wenecji, ale przegrał z Romanem Alfonso Cuaroną.


Kiedy

11 stycznia 19:30

Gdzie

Październik

Ile

Od 500 rubli

facebook

„David Bowie. Człowiek, który spadł na ziemię”

Wystawa amerykańskiego fotografa Steve'a Shapiro ze zdjęciami Davida Bowiego w połowie lat 70., kiedy muzyk był w świetności (chociaż kiedy nie był?). Zdjęcia zrobione dla czasopism, okładki albumów „Station to Station”, „Low” i „Nothing Has Change” oraz na planie filmu „The Man Who Fell to Earth”. 10 stycznia to dwa lata od śmierci Bowiego, więc wystawa natychmiast stała się wielkim hitem (sądząc po liczbie artykułów).


Kiedy

Od 10 stycznia

Gdzie

Centrum fotograficzne braci Lumiere

Ile

400-500 rubli

lumiere

Na zdjęciu: „Jestem cyborgiem, ale to normalne”

Jak dobrze

Stary Nowy Rok w „Fabryce”

Dla tych, którzy nie są zmęczeni świętowaniem, zespół Zinzivera organizuje prawie codzienny maraton wakacyjny w fabryce z imprezą, targiem, kolędami, a nawet turniejem ping-pongowym.


Kiedy

13 stycznia, od 14:00

Gdzie

CIT „Factory”

Ile

Za darmo

facebook

„Drzewo psychoaktywne”

Wydarzenie o podobnej koncepcji, ale na bardziej skromną skalę: wolny rynek, impreza, pokaz dziwnego filmu Pak Chan Uk „Jestem cyborgiem, ale to normalne” (plotka autora „Oldboya” - co, huh).


Kiedy

12 stycznia, od 19:00

Gdzie

„W Chile-2”

Ile

Za darmo

facebook

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Zmień pozycję w ciągu dnia roboczego
Dobry nawyk

Zmień pozycję w ciągu dnia roboczego

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu rozumiemy niebezpieczeństwo siedzącej pracy i dlaczego potrzebne są miękkie pufy i wysokie stoły. Inżynier Ruslan Mamaev DevOps, Skyeng Prawie 100% mojej codziennej pracy wykonuję na komputerze.
Czytaj Więcej
Ładuj gadżety poprawnie
Dobry nawyk

Ładuj gadżety poprawnie

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dzisiaj - o tym, jak prawidłowo ładować gadżety: smartfony, tablety, laptopy, zegarki i słuchawki - aby przedłużyć ich żywotność i nie zabić baterii przed czasem. Vlad Filatov, dziennikarz high-tech, bloger wideo Mam kilka rodzajów urządzeń, które ładuję każdego dnia: inteligentne zegarki, tablety, laptopy i słuchawki bezprzewodowe.
Czytaj Więcej
Noś wymienne buty w pracy
Dobry nawyk

Noś wymienne buty w pracy

Po przedłużającym się indyjskim lecie do miasta przyszło zimno, ale najgorsze jeszcze przed nami. Śnieg, odczynniki, odchody i inne (przerażające, aby pomyśleć, co jeszcze) brud zabieramy ze sobą do domu, na uniwersytet, do pracy, a następnie nosimy przez cały dzień w pokoju. Coś wchłania się w dywan, a coś pozostawia nieprzyjemne ślady na płytce, powodując niezadowolenie personelu sprzątającego.
Czytaj Więcej
Przechowuj przedmioty według kategorii
Dobry nawyk

Przechowuj przedmioty według kategorii

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. Dzisiaj porozmawiamy o przechowywaniu rzeczy według kategorii (a nie według strefy, jak wielu jest przyzwyczajonych) - jakie są zalety i jak to zorganizować. Irina Tsyplenkova konsultant ds. Sprzątania, organizator przestrzeni, założyciel projektu „Pełne zamówienie” Jakie są zalety przechowywania według kategorii?
Czytaj Więcej