Weekend

James Blake w Pałacu Pionierów, eko-wystawa w Garażu i spacer wzdłuż Arbatu z Pomnikiem

James Blake w Palace of Pioneers lub Primal Scream in the Tula Region, dom z The Martinez Brothers lub tańczące świecidełka pod Tommy Cash - i dziesiątki innych możliwości spędzenia weekendu.

Bosco Fresh Fest

Koncerty i festiwale

Bosco Fresh Fest

Jeśli w ubiegłym roku wielu narzekało, że Bosco przeniósł się do odległego Skolkova, to w tym roku sytuacja uległa znacznej poprawie - festiwal odbędzie się w Pałacu Pionierów na Wzgórzach Wróblich. Z pewną zmianą tematu: zamiast sai-fay i futuryzmu - pionierskie więzi, latawce, namioty i staromodny dźwięczny głos piosenkarki Lisy Gromovej. Cóż, James Blake po raz pierwszy w Rosji. To prawda, że ​​nie będzie alkoholu (z kilkoma wyjątkami).

Podczas festiwalu odbędzie się program nocny. Ci, którzy nie mają wczesnego niedzielnego popołudnia, mogą tańczyć do szóstej rano. A Bosco organizuje imprezę przedpremierową - odbędzie się ona w piątek w „Domu kultury”.


Gdzie

Pałac Pionierów

Kiedy

29 czerwca

Ile

3 000 rubli

facebook

Dzika mięta

Sezon festiwalowy oczywiście się na tym nie kończy - równolegle w regionie Tula odbędzie się Wild Mint (szczegółowe informacje można znaleźć w przewodniku). Nadejdą weterani - Primal Scream (dla tych, którzy kochają brytyjskie lata 80-90, w tym roku jest wiele rzeczy: The Cure at Poster Picnic, Suede at Glavslub), Akwarium, Mumia Troll, Delfin i tegoroczni faworyci - Shortparis, Monetochka i Komsomolsk.


Gdzie

Wieś Bunyrevo, rejon Aleksinski, obwód Tula

Kiedy

28-30 czerwca

Ile

od 3 000 rubli

facebook

Klammklang w / Martina Lussi

Prezentacja nowego albumu szwedzkiej artystki dźwięku Martiny Lussi z dobrej wytwórni Klammklang. Wraz z Martiną zagra Art Crime, którego występ wesprze artystę wideo Ernesta Jakowlewa. Dołączą do nich także Aseptic Stir, Vlad Dobrovolsky i Lisa Smirnova.


Gdzie

Dom Kultury „Dom”

Kiedy

28 czerwca

Ile

500 rubli

facebook

Konx-Om-Pax

Strony

Pop Up Party Olmeca

Darmowa impreza w nowym klubie „1930” (tak, też nic o nim nie słyszeliśmy). W rolę wcielili się moskiewscy raperzy ze społeczności Zuluwarrior, producent Kilo, który zagra zestaw reggae, a także estoński artysta ludowy Tommy Cash i Marcelo Miracles. Wszystkim obiecuje się pomalować błyskiem.


Kiedy

28 czerwca

Ile

Darmowa rejestracja

strona

Aplikacja 2 YRS

Jedna z najlepszych imprez w Klubie Gazgolder świętuje swoje dwuletnie przyjęcie. Organizatorzy radzą, aby „założyć jaśniejszą koszulę i odwiedzić pojemnik z gazem 29 czerwca, przynajmniej na jeden dzień”.


Gdzie

Gazgolder

Kiedy

29 czerwca

Ile

1000 rubli

facebook

„Oddaj mi mój 1984 rok”

Dzień później w innym nowym miejscu - Peer Bar - spróbują wrócić do 1984 roku. Packman, synth-pop, Star Wars, post-punk, aerobik: nie jest jasne, dlaczego 84., ale dlaczego nie.


Gdzie

„W tym samym wieku”

Kiedy

29 czerwca

Ile

Wstęp wolny

facebook

Weekend w barze Schweppes

Regularne bezpłatne imprezy w wyskakującym barze na Tversky Boulevard. Mugus z nowym programem w piątek (koktajle przygotuje Marina Breznanova, londyńska barmanka The Gibson). W sobotę muzykę poprowadzą gospodarze Silver Rain - Lyusya Green, Dasha Yastrubitskaya, Vlad Mikeev, Nikita Gorkovenko.


Gdzie

Bar Schweppes

Kiedy

28-29 czerwca

Ile

Wstęp wolny

facebook

Wysoka: 4 lata (UPD)

Zaktualizowano: Wydajność została ponownie zaplanowana (prawdopodobnie w lipcu).

Moskiewska grupa promocyjna High świętuje swoje czwarte urodziny w Mutabor. Headlinerami jest amerykański duet The Martinez Brothers, znany ze swoich setów na Ibizie, a także najlepsi DJ-e 2014 (dowcipni) roku według Mixmag.


Gdzie

Mutabor

Kiedy

28 czerwca

Ile

1000 rubli

facebook

Opowiadanie w garażu „Ellina”

Dużo, dużo techno, własnego alkoholu i garażu w Baumanskaya to być może świetna okazja do stworzenia własnej sobotniej historii, o którą wzywają organizatorzy.


Gdzie

Garaż „Ellina”

Kiedy

29 czerwca

Ile

Płać jak chcesz

facebook

Oryginały Moskwa x System 108

System 108 nadal organizuje imprezy w adidas Originals na Kuznetsky Most. W najbliższą sobotę zagra tam Scot Konx-Om-Pax (tak, pseudonim został wybrany na cześć dzieł Alistaira Crowleya). Pewnego dnia producent IDM wydał nowy album - „Ways of Seeing”, prawdopodobnie utwory z niego można usłyszeć w Moskwie.


Gdzie

Oryginały adidas

Kiedy

29 czerwca

Ile

Darmowa rejestracja

facebook

Wystawa Elio Chiola „Od neorealizmu do Akwilei”

Wystawy

„Nadchodzący świat:

Ekologia jako nowa polityka. 2030–2100 ”

W „Garażu” otwiera się wystawa „Nadchodzący świat”, która dotyczy nie tylko aktualnych problemów środowiskowych, ale także otwiera nieco głębsze spojrzenie na interakcje ludzkości z przyrodą w nadchodzących dziesięcioleciach. Oprócz głównej ekspozycji w muzeum regularnie odbywać się będą spotkania ekspertów, naukowców i aktywistów ekologicznych.


Gdzie

Muzeum Garażu

Kiedy

28 czerwca - 1 grudnia

Ile

500 rubli

facebook

„Moc i prawda Aleksandra Ustinowa”

W Centrum Fotografii Lumiere Brothers odbędzie się retrospektywna wystawa radzieckiego fotografa Aleksandra Ustinowa. Przez ponad 50 lat Ustinov pracował jako fotograf w gazecie Prawda. W tym czasie jego praca stała się uosobieniem idealnej sowieckiej historii fotograficznej. Jednak na wystawie pokażą nie tylko fotografie, które były w gazetach, ale także te, których nie zaakceptowały (czyli te najciekawsze) - zostały dostarczone z archiwum przez córkę Ustinowa.


Gdzie

Lumiere Brothers Centre

Kiedy

27 czerwca - 15 września

Ile

400 rubli

lumiere

Odkrycia w MAMM: Chiol, Greenberg, chorwacka klasyka fotografii

W tym samym czasie w Multimedialnym Muzeum Sztuki otwarte zostaną jednocześnie trzy wystawy poświęcone fotografii. Na pierwszym z nich - „Od neorealizmu do Akwilei” zostaną pokazane dzieła kultowego (i nie jest to przesada) włoskiego fotografa Elio Chioli. Podczas gdy Vittorio De Sica kręcił „Złodzieje rowerów”, a Luchino Visconti strzelał do Rocco i jego braci, Chiol próbował także przedstawić prawdziwe życie powojennych Włoch. To prawda, że ​​nie używał do tego filmu, ale film.

Druga wystawa fotograficzna - „Klasyka fotografii chorwackiej” - zaprezentuje prace kilku pokoleń chorwackich fotografów. Jeśli nazwiska Tosho Dabac i Mladen Tudor nic nie mówią, nadszedł czas, aby to naprawić.

Trzeci projekt to wystawa fotografii Aleksandra Grinberga, również radzieckiego fotografa, który strzelił jednak znacznie wcześniej niż Aleksander Ustinow, już w latach dwudziestych.


Gdzie

Muzeum Sztuki Multimedialnej

Kiedy

28 czerwca - 21/28 lipca

Ile

500 rubli

mamm-mdf

„The Bible of the Piscator - podręcznik rosyjskich malarzy ikon”

Obfitość wystaw fotograficznych w Moskwie osłabia nowa wystawa czasowa w głównym budynku Galerii Trietiakowskiej - tutaj zostanie pokazana słynna Biblia Piskator. Książka wydana w połowie XVII wieku w Holandii zawiera wiele grafik i ilustracji do tematów biblijnych. Dla rosyjskich malarzy ikon okresu synodalnego (1700–1917) Biblia Piscatora stała się jednym z głównych źródeł inspiracji. Oprócz książek i ikon zalecamy zajrzenie do Korpusu Inżynieryjnego - wciąż jest duża wystawa obrazów Edwarda Muncha.


Gdzie

Galeria Tretiakowska

Kiedy

26 czerwca - 6 października

Ile

500 rubli

tretyakovgallery

„Crumple. Stitch. Cook. Pour.”

Nazwa otwarcia wystawy w Muzeum Integracji nie jest przypadkowa - każde słowo w niej wskazuje jeden ze sposobów tworzenia rzeźb, które zostaną pokazane w ramach projektu Interrazio. Artyści i rzeźbiarze używali różnych improwizowanych materiałów do pracy - chleba, tkanin, drewna i brązu.


Gdzie

Muzeum „Integracja”

Kiedy

27 czerwca - 27 sierpnia

Ile

250 rubli

facebook

Weekendowy targ w fiolce

Jak dobrze

Weekendowy targ w fiolce

Zespół z Petersburga „# ONYOFRATE” zorganizuje rynek gastronomiczny na „Butelce”. Będą świeże makarony i burgery gogi, a nawet shawarma z langoustine. Możesz kupić nie tylko gotowe jedzenie, ale także produkty - na przykład suszone pomidory lub sery hodowlane.


Gdzie

Butelka

Kiedy

29-30 czerwca

Ile

Wstęp wolny

facebook

Noc Rowerowa

Od soboty do niedzieli Moskwa tradycyjnie będzie gościć Velonoch. W tym roku poświęcone będą duchom - uczestnicy imprezy będą jeździć po moskiewskich placach, a wszystko zakończy piknik na dziedzińcu Muzeum Moskiewskiego.


Gdzie

wewnątrz Ogrodowego Pierścienia

Kiedy

od 20:00 w dniu 29 czerwca do 01:00 w dniu 30 czerwca

Koszt
za darmo

velonoch.timepad

„Freedom Comes to Arbat”

Memorial organizuje kolejny spacer po Moskwie. Tym razem trasa biegnie przez Arbat i okolice, a jego głównym tematem będzie restrukturyzacja, ponieważ w tym okresie Arbat stał się deptakiem.


Gdzie

główne wejście do biblioteki imienia Lenina

Kiedy

30 czerwca, od 18:00

Ile

Darmowe członkostwo

topos.memo


Zdjęcia: okładka - Amanda Charchian / Chuffmedia, 1 - Bosco Fresh Fest, 2 - Planet Mu, 3 - Multimedialny kompleks sztuki współczesnej, 4 - „# ONE-LOVE”

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Nowe muzeum otwiera burgery Ketch Up
Ciekawe

Nowe muzeum otwiera burgery Ketch Up

Restauracja Ketch Up Burgers zostanie otwarta na drugim piętrze budynku, w którym znajduje się Nowe Muzeum. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Nowy burger stanie się czwartym punktem sieci w Petersburgu. Trzej inni pracują przy Liteiny Avenue, Leo Tołstoj i Engels Avenue. Ketch Up Burgers Adres: 6. linia B.
Czytaj Więcej
Oyster Bar otwarty w Gorky Park
Ciekawe

Oyster Bar otwarty w Gorky Park

Oyster Bar, kawiarnia specjalizująca się głównie w ostrygach, została uruchomiona w Pioneer Pond w Gorky Park. Jak powiedział kierownik restauracji Life wokół, Oyster Bar to bar ostrygowy w klasycznym znaczeniu: „Główny nacisk kładziony jest na ostrygi - w restauracji będzie ich około 15 - i ryby”.
Czytaj Więcej
Co robić w Moskwie wieczorem 1 lipca
Ciekawe

Co robić w Moskwie wieczorem 1 lipca

Wieczorem w piątek, 1 lipca, w Moskwie odbędzie się kilka wykładów, imprez i pokazów filmowych. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Imprezy Grisha Nelyubin, Enthusiast Records, Timur Omar Co: Impreza z nowym programem DJ Grigory Nelyubin, duet KWC92 i zestawy winylowe przedstawicieli Enthusiast Records.
Czytaj Więcej
Nowe miejsce: rynek
Ciekawe

Nowe miejsce: rynek

Właściciele sieci restauracji Meatball otworzyli kawiarnię Marketplace na Nevsky Prospekt z wysokim poziomem kuchni. Na rynku gotują przed gośćmi tylko ze świeżymi produktami, czasem nawet od rolników. Zgodnie z pomysłem twórców nowa instytucja powinna przypominać rynek, na którym można kupić jedzenie z całego świata, od woka po francuskie bułeczki.
Czytaj Więcej