Tydzień w Internecie

Kolumna Tima Cooka, ofiary rosyjskiej eboli i historia Joan Rowling

W każdą sobotę Life wokół zbiera najciekawsze materiały tygodnia w rosyjskim i zagranicznym Internecie dla tych, którzy nie mają czasu na czytanie w dni powszednie. W nowym wydaniu - Jurij Saprykin o wojnach informacyjnych, prawdzie o reformie służby zdrowia, spermie Tima Cooka i nowej historii Joan Rowling.

Dlaczego lekarze wychodzą na ulice: dochodzenie w sprawie RBC

W oczekiwaniu na wiec lekarzy na dużą skalę 2 listopada korespondenci RBC ustalili, co sprawia, że ​​się zbierają, dlaczego zamykają się kliniki i czego pacjenci powinni spodziewać się po nowej reformie opieki zdrowotnej.

Jurij Saprykin o wojnie informacyjnej

W ramach serii wykładów na Nowej Scenie Teatru Aleksandryńskiego w Petersburgu Jurij Saprykin wygłosił monolog na temat rosyjskich mediów. „Gazeta” publikuje całą dyskusję na temat agresji w mediach.

Rosyjskie ofiary eboli: dochodzenie w sprawie Meduzy

Specjalny korespondent Meduza, Daniil Turovsky, udał się do regionu Nowosybirska, aby dowiedzieć się o izolowanych laboratoryjnych przypadkach zakażenia wirusem Ebola i pokrewnym wirusem Marburga w Rosji - i takie są znane.

Nikolay Khardzhiev o rosyjskich artystach awangardowych

Przy okazji publikacji książki wywiadu z dziennikarką Iriną Vrubel-Golubkiną „Rozmowy w lustrze” Afisha-Vozduch publikuje swoją rozmowę z historykiem, kolekcjonerem i pisarzem Nikolajem Chardzhiewem, który osobiście znał Malewicza, Tatlina, Chagalla, Kharmsa i wiele innych osobowości rosyjskiej awangardy. W rozmowie Khardzhiev ocenia artystów i pisarzy. „Ogólnie rzecz biorąc, śmieci i znikomość są kompletne. Zero. Pojawił się w 1916 roku, kiedy wszystko już miało miejsce, nawet suprematyzm. Ale doszedł do wszystkiego gotowy i niczego nie rozumiał. Nienawidził wszystkich i wszystkich zazdrościł. Trash był niesamowitą osobą”., - na przykład charakteryzuje to historyk Alexander Rodchenko.

Kolumna Tima Cooka

W ciągu ostatniego tygodnia wielu było podekscytowanych nadchodzącym Timem Cookiem - szef Apple przyznał się do seksu gejowskiego na stronach Bloomberg Businessweek. W swoim liście powiedział, że jest dumny z bycia gejem, a także wierzy, że jego uznanie zainspiruje innych ludzi w trudnych sytuacjach. Tekst Cooka wywołał burzliwą reakcję opinii publicznej: na przykład Mark Zuckerberg, Richard Branson i Bill Clinton zatwierdzili jego uznanie, a nasi rodacy Dmitrij Enteo i Witalij Milonow, wręcz przeciwnie, byli oburzeni.

Jewgienij Chiczwarkin o alternatywach dla Władimira Putina

Założyciel Euroset Evgeny Chichvarkin publikuje swoje przemyślenia na temat epoki Putina i możliwego zastąpienia rosyjskiego prezydenta na Forbes. Chociaż pozycja kolumny nie jest nowa, szybko rozproszyła się po sieciach społecznościowych.

Dlaczego oceniamy ludzi po wyglądzie i jak przestać to robić

W Wonderzine znajduje się obszerna kolumna autorstwa Yunny Vradiy na temat dyskryminacji cielesnej i naszego niebezpiecznego pragnienia oceny wszystkiego i wszystkiego z wyglądu. Vrady zauważa, że ​​nie jesteśmy zobowiązani do odpowiadania na żadne pojęcia piękna, a zarządzanie wyglądem w żaden sposób nie usprawnia chaosu otaczającego świata.

Kirill Serebrennikov o rosyjskich klasykach i rosyjskim życiu

„Istnieje poczucie daremności wysiłków. Chodzi o rozczarowanie. W zwykłej historii wujek mówi do swojego siostrzeńca:„ Tak, Sasha, jestem rozczarowany, gdy patrzę. ”Wszyscy jesteśmy rozczarowani. I nawet ci, którzy nadal tego nie rozumieją”- Dyrektor Kirill Serebrennikov rozmawiał z korespondentem Colta.ru o swoich twórczych planach i poglądach (bardzo pesymistycznych) na temat współczesnej Rosji.

Nowa historia Joan Rowling o wszechświecie Harry'ego Pottera

Joan Rowling dotrzymała obietnicy i opublikowała na stronie Pottermore historię o Dolores Umbridge, urzędniku Departamentu Magii. Aby przeczytać historię, musisz zarejestrować się na stronie i przejść proste zadanie. Pisarka mówi o przeszłości Umbridge, a także o jej losie po upadku reżimu Voldemorta.

Daniel Radcliffe rap

Na koniec, jak zwykle, hitowy film i kolejny prezent dla fanów Pottera. Daniel Radcliffe przyszedł na koncert Jimmy'ego Fallona i opowiedział o swojej pasji do rapu. W odpowiedzi Fallon zaprosił go do wykonania piosenki „Alphabet Aerobics”, której wszystkie słowa zaczynają się od 26 liter alfabetu angielskiego. Radcliffe doskonale poradził sobie z tym zadaniem i w ciągu kilku dni uzyskał 17 milionów wyświetleń na YouTube.

Popularne Wiadomości

Kategoria Tydzień w Internecie, Następny Artykuł

Czy kucharze muszą nosić rękawiczki?
Zjedz pytanie

Czy kucharze muszą nosić rękawiczki?

Moda na otwarte kuchnie w restauracjach nie przemija: możliwość oglądania, jak gotują jedzenie, stała się prawie dobrą formą. Jednak pomimo przejrzystości instytucji wciąż pojawia się pytanie dla klientów: czy kucharze powinni nosić rękawiczki i czapki, a ich brak stanowi naruszenie? Rozmawialiśmy z szefem kuchni, dyrektorem generalnym i lekarzem, aby dowiedzieć się, jak naprawdę są rzeczy.
Czytaj Więcej
Jaka jest różnica między Longo i Americano?
Zjedz pytanie

Jaka jest różnica między Longo i Americano?

Istnieje wiele sposobów parzenia kawy i nie zawsze łatwo jest ustalić, czym się one różnią. Coraz więcej kawiarni odmawia gotowania Americano i oferuje gościom alternatywę w postaci longo. Jaka jest różnica między tymi dwoma napojami i jakie są korzyści, dowiedzieliśmy się od ekspertów w branży kawowej.
Czytaj Więcej
Który alkohol ma najmniej cukru?
Zjedz pytanie

Który alkohol ma najmniej cukru?

Coraz więcej osób myśli o zmniejszeniu spożycia cukru, a to nie jest łatwe zadanie: cukier występuje prawie wszędzie. Aby ułatwić Ci wybór napoju o najniższej zawartości cukru, wspólnie z Michaiłem Pugaczowem, głównym barmanem Less Sugar Bar, opracowaliśmy ocenę alkoholu. Michaił Pugaczow, szef kuchni barman Less Sugar Bar Nie jest tajemnicą, że cukier zawiera cukier: jest to albo cukier resztkowy użytych składników, albo dodatek cukru z powodu różnych syropów w kompozycji.
Czytaj Więcej