Tydzień w Internecie

Bloomberg o przyjaciołach Putina, pamiętnikach Tołstoja i Czukowskiego, nowy album Björka

W każdą niedzielę Life wokół zbiera najciekawsze materiały tygodnia w rosyjskim i zagranicznym Internecie dla tych, którzy nie mają czasu na czytanie w dni powszednie. W nowym wydaniu specjalny projekt RBC dotyczący zagrożonych rosyjskich miast, Olesya Gerasimenko na MFI i Alexander Baunov na królów saudyjskich.

Specjalny projekt RBC: Jak giną rosyjskie miasta

RBC zaczyna publikować opracowanie na temat rosyjskich miast. Zmiana populacji, rozprzestrzenianie się „miast-widm”, zmniejszenie realnych płac w sektorze przemysłowym i inne ważne dane znajdują się w pierwszej części projektu.

Jak i dla kogo działają organizacje mikrofinansowe

Specjalny korespondent Kommersant Olesya Gerasimenko kontynuuje badania tajników krajowego systemu kredytowego. Jej nowy tekst jest poświęcony organizacjom mikrofinansowym, które emitują niewielkie kwoty po wysokich stopach procentowych, których w Rosji jest już ponad cztery tysiące.

Bloomberg - na zwężeniu kręgu przyjaciół Putina

Bloomberg mówi o tym, że Władimir Putin pozbywa się swojego wewnętrznego kręgu miliarderów dotkniętych sankcjami. Publikacja została opublikowana przez anonimowe źródła blisko prezydenta Rosji. Według eksperta Bloomberga biznesmeni wcześniej Putin są teraz „na peryferiach”. Chłodzenie nie dotyczyło tylko sekretarza Rady Bezpieczeństwa Nikołaja Patruszewa, szefa służby wywiadu zagranicznego Michaiła Fradkowa, szefa FSB Aleksandra Bortnikowa i ministra obrony Siergieja Szojgu.

Dlaczego królowie saudyjscy kochają Zachód

W nocy z 22 na 23 stycznia zmarł 90-letni król Arabii Saudyjskiej Abdullah. Alexander Baunov mówi o strukturze monarchii saudyjskiej, która dziedziczy tron ​​Abdullaha, oraz o tym, dlaczego Arabia Saudyjska jest głównym sojusznikiem Zachodu na muzułmańskim Wschodzie.

Jako redakcja „Batenki” przystąpiła do negocjacji w Ostankino

Redakcja strony „Tato, transformator” przypomina sobie, jak skontaktował się z nimi producent telewizyjny z Ostankino i zasugerował, aby przystąpili do negocjacji, które trwały 17 sekund.

Mrozy Objawienia Pańskiego w osobistych pamiętnikach XIX i XX wieku

„Wieczorem napisałem” Notatki z fajerwerków. Napisałem całkiem sporo, ale zacząłem późno, od zimna. Przez dwie godziny leżałem na kuchence o zmierzchu. Będąc sam. Nikt nie przyszedł. Okropny chłód bardzo mi przeszkadza drugiego dnia ”, - Meduza, wraz z projektem Prozhito, w tym tygodniu zaczęła publikować fragmenty osobistych pamiętników znanych pisarzy, władców i zwykłych Rosjan z różnych lat. Pierwszy numer poświęcony jest chrztowi.

Jak PornHub wychodzi z podziemia

Komentator TJ, Ivan Talachev, opowiada o tym, dlaczego największa witryna pornograficzna PornHub zaczęła pojawiać się tak często w nagłówkach i mediach, a kiedy widzimy jej reklamy na kanałach federalnych.

Nowy wywiad Andreja Zwiagincewa

Podniecenie wokół "Lewiatan" wciąż się nie kończy, choć jeszcze ponad tydzień przed oficjalną premierą w kinach. Kolejny świetny wywiad Andrieja Zwiagincewa dotyczy reakcji na film w Europie i USA, wsparcia widowni i prawosławia.

Girls - About Dating In Tinder

Wonderzine publikuje tekst poświęcony aplikacji randkowej Tinder - dziewczynki mieszkające w Izraelu, Stanach Zjednoczonych i Europie opowiadają o swoich spotkaniach z mężczyznami Tinder oraz o tym, jak traktują służbę w Rosji i innych krajach.

Dziewiąty album Björk

W ubiegłym tygodniu islandzka diwa Björk przesłała nowy rekord Vulnicura do iTunes, dwa miesiące przed terminem. Jak sama piosenkarka przyznaje, nowy album poświęcony jest jej zerwaniu z mężem Matthew Barneyem, a wśród wielu jego zasług już zauważonych przez krytyków jest jego udział w nagraniach Antony & The Johnsons. Poprzedni album Biorkil Biophilia został wydany w 2011 roku.

Popularne Wiadomości

Kategoria Tydzień w Internecie, Następny Artykuł

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia

Businessinsider: Jak Cisco stracił miliardową umowę z Amazonem W przyszłym tygodniu Cisco wreszcie zaprezentuje nowy produkt stworzony przez ściśle tajny startup Insieme Networks. Pozwoli to firmie zająć miejsce na rynku technologii SDN, co może znacznie obniżyć koszty budowy sieci. Cisco zainwestowało w tę firmę 100 milionów USD i zainwestuje kolejne 750 milionów USD, jeśli wszystko pójdzie dobrze.
Czytaj Więcej
Załóż firmę: serwis samochodowy
Chmura wiedzy

Załóż firmę: serwis samochodowy

Własny serwis samochodowy to kosztowna firma, której nie warto zaczynać, trochę obeznana z samochodami. Będziesz musiał zająć się klientami z wyprzedzeniem, a nie przed otwarciem, ale przed rozpoczęciem pracy nad projektem. Jeśli nie masz kilkudziesięciu przyjaciół, którzy są gotowi naprawić samochód w twoich skrzynkach naprawczych, lepiej nie zabierać się do pracy.
Czytaj Więcej
Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy
Chmura wiedzy

Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy

W tym tygodniu marka odzieżowa American Apparel w końcu otrzymała 25 mln USD od Standard General. Ta transakcja pozwoli firmie ponownie uniknąć ruiny: jej pożyczkodawca Lion Capital zażądał natychmiastowej spłaty długu w wysokości 10 milionów USD. Producent kultowej amerykańskiej odzieży przeżywa ciężkie czasy - od 2010 roku strata wyniosła 270 milionów dolarów.
Czytaj Więcej