Tydzień w Internecie

Nowe wideo Ivana Dorna, rosyjska piosenka dla Eurowizji i zwiastun Ghostbusters

W każdy weekend Życie wokół zbiera najciekawsze, popularne, zabawne i dziwne materiały na tydzień w rosyjskim i zagranicznym Internecie dla tych, którzy nie mają czasu na czytanie w dni powszednie. W tym numerze - fragment nowej powieści Borisa Akunina, przedstawicieli zawodów „nie-kobiecych” o nim i jego pracy, kolumna o „krwawej niani” i wiele więcej.

Co dzieje się w Workucie po wybuchach w Severnaya

Meduza publikuje tekst dziennikarza 7 × 7 Maxima Polyakova o tym, co dzieje się w Workucie po wypadku w kopalni Severnaya, w której zginęło 36 osób. Autor szczegółowo opowiada o historii wsi Severny, analizuje chronologię tragedii, a także przytacza wypowiedzi lokalnych mieszkańców, górników i urzędników, którzy przedstawili różne wersje incydentu.

Krwawa kolumna niani

Z kolei Anna Golubeva napisała dla Colty kolumnę „Szaleństwo lub atak terrorystyczny” o szokującym morderstwie dziecka w Moskwie przez nianię uzbecką Gulchehrę Bobokulową. W tekście dziennikarz nie analizuje samego incydentu, ale „ukrytą walkę” interesów różnych organów ścigania, co zostało „wyraźnie odzwierciedlone w mediach”: z jednej strony są zwolennikami wersji o szaleństwie niani, z drugiej strony są zwolennikami idei ataku terrorystycznego. Na koniec Golubev pyta się, która strona wygra, a ona sama odpowiada mu: „możliwe, że wszystko będzie zależeć od nastroju pierwszej osoby”.

Fragment nowej powieści Borisa Akunina

Tymczasem Novaya dzieli się fragmentem nowej powieści Borisa Akunina, The Widow Plat, która ukaże się drugiego dnia, czyli na początku marca. Właściwie oprócz powieści w książce znajduje się także powieść „Znak Kaina”, a wszystko to razem jest dziełem poświęconym artystycznym studiom nad naturą władzy.

Zawody „inne niż kobiece”

W Międzynarodowy Dzień Kobiet Plakat Codzienny rozmawiał z kobietami z zawodów innych niż kobiety - chirurgiem, spawaczem, taksówkarzem, brygadzistą komputerowym i brygadzistą. Wszystkie bohaterki w różnym wieku: na przykład najstarszy chirurg ma prawie 70 lat. Prawie każdy napotkał trudności w pracy - czasem klientom trudno jest zaakceptować fakt, że są kobietą zawodową. „Ciągle spotykamy się z uprzedzeniami dotyczącymi naszej pracy: musimy udowodnić, że kobiety są silnymi stworzeniami i potrafią radzić sobie znacznie gorzej niż mężczyźni”, mówi jeden z nich.

Intymne sekrety

Petersburgskie wydanie gazety wydało pikantnego rybaka o biologu Pavlu Glazkovie, człowieku, który od dziesięciu lat przygotowywał wystawę pluszaków. Ekspozycja „Sekrety intymne”, która ma być gotowa, zawiera 22 pary zwierząt, w tym bobry, zające, rysie, wiewiórki, wilki, jelenie, a nawet dziki. Tekst obfituje w zabawne, a czasem wręcz absurdalne fragmenty, takie jak: „Chwile rozmnażania - wiemy z siebie - są jednymi z najjaśniejszych w życiu” lub „Te wiewiórki mają tak ogromne jądra. Innym razem mają tylko dwa lub trzy centymetry”.

Pogromcy duchów

W Internecie możesz wreszcie obejrzeć pierwszy zwiastun Pogromców duchów - 28 lipca w Rosji zostanie wydany restart legendarnego filmu z 1984 r. Trzydzieści lat później Nowy Jork będzie musiał uratować bohaterki Melissę McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon i Leslie Jones przed wszelkiego rodzaju złymi duchami. Obiecano nam pojawienie się Sigourney Weaver i Billa Murraya.

Nowy klip Ivana Dorna

Ukraiński Ivan Dorn, który przygotowuje się do wielkiego solowego koncertu w Moskwie pod koniec marca, wydał nowe wideo do piosenki „You are always in plus” z albumu „Randorn”. Na filmie ludzie tańczą, bawią się twarzami i po prostu robią miny, w tym na przykład aktorka Irina Gorbaczowa, która ma już tego dość, i sam Dorn w białych baletniczych spodniach.

Piosenka Siergieja Łazariewa dla Eurowizji

Główną nowością popu w ostatnim tygodniu jest utwór Siergieja Łazariewa „Jesteś jedyny”, z którym piosenkarka będzie reprezentować nasz kraj na międzynarodowym konkursie pieśni i tańca Eurowizji. W szczególności nad kompozycją pracował król sceny narodowej Philip Kirkorov. Sam wykonawca mówi, że utwór ma „pewien magnetyzm i bardzo potężną siłę, która nie puszcza od samego początku do końca”.

Popularne Wiadomości

Kategoria Tydzień w Internecie, Następny Artykuł

Mniej znaczy lepiej: gdzie kupić autentyczne trampki Vans
Styl

Mniej znaczy lepiej: gdzie kupić autentyczne trampki Vans

Narzekanie na ceny w Moskwie od dawna jest nawykiem: ktoś obwinia wysoką stawkę czynszu, inni są pewni chciwości właścicieli. Tak czy inaczej, to samo w różnych sklepach może kosztować inaczej, podwoić lub potroić koszt w oryginalnym sklepie za granicą. Life around wprowadza nową serię, w której można kupić bardziej opłacalne.
Czytaj Więcej
Gdzie kupić herbatę Puer
Styl

Gdzie kupić herbatę Puer

Po raz pierwszy dowiedziałem się o chińskiej herbacie Puer niedawno z jakiegoś materiału sieciowego na temat Puer Race - rzekomo ze względu na zawiłości technologii przygotowywania, ta herbata - podobnie jak koniak - starsza, droższa. A świat na ten temat oszalał: obywatele na całym świecie polują, zbierają i zarabiają fortuny.
Czytaj Więcej
Take It Off na noc: Łóżka w hostelach - część druga
Styl

Take It Off na noc: Łóżka w hostelach - część druga

Philip Mironov, szczególnie w Life, spędził tydzień w najtańszych hostelach w Moskwie. Pierwszą część można przeczytać tutaj, a dziś - trzecią i czwartą noc w HM i Napoleon. Trzecia noc HM Hostel Moscow Cena: 20-25 $ Adres: M. Afanasyefsky lane, 33/1, apt. 14 Telefon: +7 495 778-85-01 HM - to duże, poniżej trzystu kwadratowych mieszkań w przedrewolucyjnym budynku.
Czytaj Więcej