Praca

Jak zostać nową pracą

Anna Izmailova

Szef marketingu i sprzedaży
Sztokholmska Szkoła Ekonomii

Plusy i minusy nowej pracy

Z jednej strony, według statystyk, wynagrodzenie rośnie szybciej dla tych, którzy częściej zmieniają pracę - w porównaniu do tych, którzy długo czekają na wzrost w jednym miejscu, a ostatecznie otrzymują wzrost o 10%. Z drugiej strony, za każdym razem, gdy musisz dostosować się do nowego zespołu. Utrata czasu i długi okres budowania relacji może zakłócać efektywną pracę, spowalniać komunikację i ostatecznie prowadzić do formułowania błędnej opinii na temat nowego pracownika. Istnieje kilka sposobów profesjonalnego podejścia i przyspieszenia procesu „dołączenia do rodziny”.

Wykonuj badania

Wyobraź sobie, że jesteś firmą, która wchodzi na nowy rynek. Przed wejściem na nowe terytorium należy przeanalizować sytuację. Po części już to zrobiłeś, przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej. Masz już informacje o pierwszych osobach firmy, znasz jej wartości, mocne i słabe strony na rynku. Ale jeszcze niewiele wiesz o ludziach tego mikrokosmosu. I tutaj pierwszym krokiem jest przeprowadzenie badań rynku i rozmowa z liderami opinii. Masz szczęście, jeśli możesz od razu zapoznać się w kuchni biurowej z prototypem Shury z Office Romance lub Lyuba z Interns. W takim przypadku będziesz miał pomysł, choć niezbyt obiektywny, na temat tych, z którymi musisz pracować.

Wskazane jest natychmiastowe podzielenie informacji na subiektywne i obiektywne oraz znalezienie faktów, które z pewnością okażą się przydatne. Na przykład codzienna rutyna, wspólne wyjazdy na lunch, nawyk dzwonienia lub pisania, cechy spotkań i harmonogram pracowników (ktoś może zostać złapany na poczcie dopiero późnym wieczorem, a ktoś lepiej zadzwonić, zanim dziecko wróci z przedszkola) . Są to bardzo proste rzeczy, ale z reguły dają najbardziej nieprzyjemny efekt, jeśli nie wiesz o nich i postępujesz odwrotnie.

Korzystaj z sieci społecznościowych

Następnym krokiem jest ustanowienie połączeń w sieciach społecznościowych. Oczywiście, dodanie całego zespołu do znajomych może nie być tego warte. Nie wszyscy starają się zwiększyć liczbę przyjaciół i bezwarunkową otwartość strony dzięki zdjęciom dzieci i kotów. Wielu wygodnie komunikuje się na swoich stronach z 30-50 przyjaciółmi, których jeszcze nie jesteś członkiem.

Nie nakładaj natychmiast. Możesz po prostu patrzeć na otwarte publikacje członków zespołu i analizować swoje ulubione książki, filmy, restauracje, kurorty i mapę podróży.

Weź udział w autopromocji

Następnie rozpoczyna się etap promocji, reklamy i PR. Zastanów się: który z zespołów będzie z Tobą najczęściej kontaktował? Czyja pomoc byłaby mile widziana? Czy jest jakikolwiek bezpośredni krąg ludzi, którzy mogliby najpierw wspierać, a następnie tworzyć zespół? Co może ich zadowolić i połączyć na jeden wieczór, aby cię poznać? Koncentrując się na otrzymanych informacjach, tworzymy pulę wydarzeń. Wycieczka do przytulnej restauracji? Bar koktajlowy? Mistrzowska klasa gotowania z tiramisu i makaronu? A może paintball i kręgle? To pierwsze kroki w kierunku budowania lojalności odbiorców.

A potem zaczynamy budować osobistą markę: bez zwracania uwagi na siebie przez długi czas, dostarczamy faktów na temat naszej przydatności. Jak możesz być przydatny dla tych ludzi? Dlaczego ich praca z tobą będzie interesująca? Które rzeczy staną się łatwiejsze, a które bardziej radosne? Jakie zadania możesz rozwiązać? Kogo możesz wprowadzić do sprzedaży nowego projektu?

Najważniejsza rzecz

I wreszcie, najtrudniejszym etapem jest ustanowienie relacji zaufania. Pokaż, że przybyłeś do nowego towarzystwa z otwartą duszą i bez kamieni na piersi. Kiedy ludzie ufają, najczęściej budzą zaufanie w zamian. Przeczytaj o dylemacie więźnia, jest to przydatne nie tylko w nowym, ale także w rodzimym, znanym zespole. Powodzenia

Obejrzyj wideo: Oczekiwania vs Rzeczywistość: PIERWSZA PRACA (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Praca, Następny Artykuł

Nowa wyprzedaż w Au Pont Rouge i minus 30% na wszystkie buty Afour
Cotygodniowe rabaty

Nowa wyprzedaż w Au Pont Rouge i minus 30% na wszystkie buty Afour

Au Pont Rouge Adres: Nab. Moika River, 73 aupontrouge Au Pont Rouge rozpoczął nową fazę sprzedaży online i offline: teraz rabaty na kolekcję letnią osiągają 70% (a na poprzednich - nawet 90%). Na przykład męska kurtka khaki od The New Designers, która jest zdecydowanie przydatna jesienią, kosztuje 5550 rubli zamiast 11100, a koszula damska Isabel Marant - 11940 rubli zamiast 39800.
Czytaj Więcej
W sprzedaży w Asos w Trends Brands i Les 'Store
Cotygodniowe rabaty

W sprzedaży w Asos w Trends Brands i Les 'Store

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w sklepach w Moskwie i Sankt Petersburgu (a także online), i doradza, jakie specjalne oferty i promocje należy teraz wykorzystać. Nowy numer obejmuje krótką wyprzedaż w Les Lesi Paramonova, specjalną ofertę na Asos, minus 70% w Trends Brands oraz kolejną kolekcję Uniqlo i Ines de la Fressange.
Czytaj Więcej