Praca

Dlaczego pracujemy więcej niż to konieczne

Wydaje się, że umiejętność pracy z tabletem w kawiarni, kapsuły snu w biurze i rozmowy z kolegami za pomocą komunikatora mobilnego powinna sprawić, że praca będzie wygodniejsza, ale wcale tak nie jest. Dzięki technologiom internetowym pracownicy są teraz w kontakcie prawie przez całą dobę. Siedząc na plaży, ludzie sprawdzają pocztę. I ledwo budząc się, otwórz folder wiadomości na Facebooku. Według Pew Research Center 35% pracowników przyznaje, że nowe technologie wydłużyły godziny pracy.

„Elastyczne godziny pracy” w przypadku wielu wolnych miejsc pracy nie oznaczają wcale możliwości wcześniejszego opuszczenia biura w celu ćwiczeń lub pójścia do kina po południu. Z reguły oznacza to konieczność pracy nad projektem 12-14 godzin dziennie, pozostając do późna w pracy do późna. Życie w okolicy zorientowało się, dlaczego tak się dzieje i co można zrobić, aby nie działać w wolnym czasie.

Zabójczo pracowity

Podczas gdy rosyjscy pracodawcy wspominają o „nieregularnych godzinach pracy” i potrzebie pozostania w kontakcie, amerykańskie firmy już rozważają straty wynikające z ewentualnego wprowadzenia nowej ustawy o recyklingu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami są oni zobowiązani do płacenia dodatkowych godzin pracy tylko tym pracownikom, którzy otrzymują mniej niż 23.660 USD rocznie lub 455 USD tygodniowo. Tego lata normę można zweryfikować, podnosząc poprzeczkę do 50 tysięcy dolarów rocznie.

Każdego roku w Japonii setki ludzi giną z powodu przyczyn związanych z przetwarzaniem (zjawisko to nosiło nawet nazwę „karoshi”). Praktyka zajęć pozalekcyjnych jest najbardziej powszechna w tym kraju: 22% osób zatrudnionych w gospodarce pracuje 50 godzin tygodniowo, zamiast pełnego urlopu wolą brać bezpłatny weekend lub tylko częściowo korzystać z wymaganych dni urlopu.

Rząd Shinzo Abe niedawno uchwalił ustawę, aby zwolnić dobrze płatnych pracowników z konieczności pozostania do późna. W kraju, w którym spanie w miejscu pracy i wychodzenie z biura o północy jest uważane za przejaw gorliwości, teraz będzie można „pracować dla rezultatu”. Ci, którzy szybciej kończą pracę, będą mogli wcześniej wyjść z domu lub, odwrotnie, przyjść później do biura.

Kariera Pracoholik

Ale inicjatywy legislacyjne nie pomogą, jeśli same firmy motywują pracowników do pozostania w pracy i pozostania w kontakcie. Często nikt nie płaci za takie przetwarzanie, ludzie dobrowolnie pracują więcej niż ustalony czas z takich powodów.

Wielu uważa, że ​​jeśli pozostaniesz w biurze do późna, możesz zrobić więcej. Ta zasada może działać w hałaśliwych otwartych przestrzeniach: wczesnym rankiem lub późnym wieczorem naprawdę łatwiej jest tutaj skoncentrować się na złożonym projekcie i ostatecznie go ukończyć. Ale nie można cały czas oszukiwać biologii: przedłużony pobyt w biurze może negatywnie wpłynąć na twoje zdrowie.

Sami menedżerowie często siedzą w pracy i tym samym motywują ludzi do dłuższej pracy. W takich firmach pracownik odchodzi z pracy o godz. 19.00 pod przykrywającymi opiniami kolegów.

Ludzie uważają, że aby przyspieszyć swoją pracę, muszą pracować ciężej, a przetwarzanie wydaje się najlepszym dowodem staranności.

Etykieta cyfrowa nie została jeszcze w pełni ukształtowana, dlatego po otrzymaniu wiadomości o pracy poza godzinami szkolnymi pracownik nie wie, kiedy na nią odpowiedzieć, i często decyduje się teraz rozwiązać ten problem.

Rzeczy będą czekać

Joe Staples, specjalista ds. Marketingu Workfront (ta firma uczy korporacje wydajniejszej pracy od 15 lat), uważa, że ​​możliwe jest rozwiązanie problemu recyklingu poprzez zmianę kultury w zespole.

Aby pracować mniej, ale lepiej, radzi odmawiać spotkań statusowych, na których nie podejmuje się decyzji, omawiać z pracownikami czas pracy, pytać, czy ktoś potrzebuje pomocy, dać im narzędzia do zwiększenia wydajności, skupić się na wynikach pracy nie na czas spędzony w biurze. „I nie mieszkaj w swoim smartfonie” - radzi - „po powrocie do biura będziesz w stanie odpowiedzieć na ważne listy”.

Obejrzyj wideo: 8 SKUTECZNYCH METOD POSZUKIWANIA PRACY (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Praca, Następny Artykuł

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń
Weekend

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń

Piątek, 11 września, 16:00 Klasa mistrzowska na temat tworzenia mebli miejskich Dzieci w wieku 6-14 lat i ich rodzice są zapraszani na lekcje mistrzowskie w ramach projektu dotyczącego sztuki publicznej o krytycznym znaczeniu. Wydarzenie poprowadzi niemieckie biuro architektoniczno-projektowe raumlabor. Uczestnicy zaprojektują i zbudują swoją wersję projektu Emma - jest to wielofunkcyjna drewniana konstrukcja składająca się z modułów mobilnych i, w rzeczywistości, platforma do komunikacji między sąsiadami.
Czytaj Więcej