Praca

Jakie są letnie imprezy firmowe w firmach

Zwykle firmy organizują imprezy plenerowe w lecie. Ale w tym roku wiele cięć budżetów na imprezy firmowe. Na potwierdzenie tego - odmowy kilku dużych firm, aby mówić o swoich wakacjach. „Niestety nie możemy komentować - w tym roku nie planujemy organizować letnich imprez firmowych”, „Zawsze chętnie pomożemy, ale nie tym razem. Niestety nie mamy czegoś takiego w lecie”. Życie wokół otrzymało takie odpowiedzi. Na szczęście niektórzy nadal zabierają zespół z miasta. Powiedzieli nam, co się stanie na letnich imprezach firmowych.

Planowane są letnie wyjazdy firmowe

opcja odpowiedzi

ROK 2009

ROK 2011

ROK 2014 

ROK 2015

Tak, chodźmy po pieniądze firmy

19 %

28 %

26 %

21 %

Tak, chodźmy po nasze pieniądze

8 %

8 %

8 %

8 %

Nie, ostatnio podróżowałem

6 %

6 %

5 %

5 %

Nie, chociaż istnieje taka tradycja

16 %

7 %

7 %

9 %

Nie, nie akceptujemy tego

38 %

36 %

37 %

39 %

Nie wiem / trudno mi odpowiedzieć

13 %

15 %

17 %

18 %

Źródło: Dane superjob

Jak pójdzie impreza firmowa

Alina Moskalenko

organizator imprez firmowych w Yandex

Każdego roku nasi pracownicy wyjeżdżają z miasta na Yandex.Picnic. Wakacje letnie odbywają się we wszystkich miastach, w których znajdują się biura Yandex: w Moskwie, Petersburgu, Jekaterynburgu, Nowosybirsku, Stambule, Mińsku i innych. W tym roku piknik moskiewski odbędzie się 11 lipca w zbiorniku Klyazma. Planujemy, że będzie zatrudniać co najmniej 3500 pracowników i ich bliskich. W nocy przed i po pikniku na terenie zostanie utworzony obóz. Zgodnie z tradycją sami przygotowujemy program rekreacyjny: przygotowanie nie łączy gorzej niż samo wakacje. Ktoś przygotowuje się do mistrzostw w piłce nożnej i siatkówce, niektórzy to kursy mistrzowskie w capoeira, slackline (sztuka chodzenia po linie), joga i, na przykład, praktyka gry w tybetańskiej misce.

Na pikniku organizowany jest tradycyjny festiwal muzyczny Yandex.Jem. Na scenie wystąpią już istniejące i nowe grupy muzyczne spośród pracowników. Tego samego dnia chłopaki nauczą się zgiełku, mamby, tanga. Nie wszyscy kochają tango, dlatego zawsze organizujemy kącik dla introwertyków, który gromadzi fanów szachów, „czapek” i innych gier planszowych.

W rodzinnym formacie „Piknik” bierze udział wielu małych i poważnych gości. Program, w którym rodzice i rodzice Yandex biorą prawie całą rolę: dzieci mogą grać w aktywne gry, rysować, brać udział w kreatywnych kursach mistrzowskich, a nawet obserwować reżim - zostaną zorganizowane w miasteczku dla dzieci miejsca do spania. Jeden z warsztatów dla dzieci związany jest z organizacją eksperymentów chemicznych - organizatorzy obiecują pokazać erupcję wulkanu i pojawienie się chmury. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli wspiąć się na park linowy, przejść fotograficzną misję, przyczynić się do stworzenia ogólnego obrazu i, oczywiście, zjeść pyszne jedzenie - dla niektórych ta rozrywka przyćmiewa wszystkie inne.

Elena Tytyuchenko

kierownik marketingu Harley-Davidson

Impreza firmowa w naszej firmie jest zawsze łatwa, zawsze jest zaparkowana na parkingu w pobliżu biura. Po prostu wsiadamy na motocykle i jedziemy. Cel podróży zwykle nie jest trudny do znalezienia, często trzeba nawet wybierać spośród kilku miejsc lub wydarzeń. Opracowanie trasy jest zwykle podejmowane przez jednego z członków zespołu. Mamy tradycję, zgodnie z którą cel podróży określa się na podstawie osobistych zainteresowań osoby, która organizuje przejażdżkę. Zapoznajemy się więc z hobby i hobby naszych kolegów.

Chodziliśmy już na ryby sportowe, studiowaliśmy kitesurfing, poznawaliśmy średniowieczną architekturę. W tym samym roku nasza podróż zbiegła się w czasie z festiwalem blues-bike w Suzdal. Dlatego długo nie musiałem myśleć, spotkamy się z przyjaciółmi i posłuchamy dobrej muzyki. Festiwal odbywa się trzy dni, od 26 do 28 czerwca. Niektórzy z nas byli już na tym festiwalu (w pracy lub z własnej inicjatywy), ale nigdy nie poszliśmy razem.

Kirill Shiryaev

Kierownik działu rekrutacji, Kaspersky Lab

Nasi pracownicy mają dwie największe imprezy roku - Nowy Rok i urodziny firmy, które obchodzimy latem. Za każdym razem impreza poświęcona jest określonemu tematowi, a sami pracownicy biorą udział w programie. W tym roku na wakacjach odbędzie się KVN. Mamy już taki format i, jak pokazuje praktyka, jest bardzo udany.

Kilka miesięcy przed wydarzeniem wśród pracowników ogłoszono casting talentów, po którym uczestnicy od wielu tygodni współpracują z profesjonalnymi dyrektorami i dyrektorami. Oprócz KVN, letni program korporacyjny obejmuje gry, sport, lekcje mistrzowskie, zajęcia wodne, misje, festiwal muzyczny od pracowników i koncert gwiazdy, w zeszłym roku nazwaliśmy The Cardigans, a kto wystąpi w tym jest nadal tajemnicą.

Andrey Golubkov

szef działu prasowego „ABC smaku”

Wspieramy wartości rodzinne i zdrowy styl życia. Na podstawie tych dwóch punktów budowane jest wszystko, co jest związane ze wspólną rozrywką. Są imprezy poświęcone każdej okazji (np. Dzień pracowników handlu, który regularnie obchodzimy w stylu sportowym). Ale naszym celem jest nie tyle konkurencja, co stworzenie sprzyjającego środowiska dla pracownika.

Są wydarzenia, które nie są na czas, ale stały się już rodzajem tradycji. Na przykład wspólne wycieczki rowerowe poza miastem. Z reguły kilka przechodzi latem. Na przykład w ten weekend pojedziemy w okolice Kubinki. Zazwyczaj trasy mają około 30-40 kilometrów. Udział lub nie jest dobrowolnym wyborem każdej osoby. Ale wielu jest tak uzależnionych, że przynoszą całą rodzinę. Chętnie to przyjmujemy.

Karina Grosheva

Dyrektor PR eBay Rosja

EBay w Rosji to startup, który ma zaledwie trzy lata. Dlatego nasze biuro jest stosunkowo małe, zatrudnia tylko 20 osób. Zdecydowaliśmy sami, że nie ma sensu wynajmować klubów wiejskich ani wynajmować firm do organizowania wyjazdów firmowych. Wymyślamy wszystko sami: miejsce, program, niespodzianki, gry - to nasza wspólna kreatywność. W lecie chcę wyjechać z miasta. Przeprowadziliśmy ankietę na temat tego, kto ma dom letni lub wiejski i kto nie boi się przyjąć 20 osób.

W pierwszym roku Vladimir Dolgov, dyrektor generalny, gościł nas jako gości. W drugim i trzecim roku byliśmy w innych domach, w tym w moim. To jest nasze czwarte lato i jeszcze raz jedziemy. W tym roku postanowili do mnie wrócić. Od trzech lat mamy już własne tradycje. Na przykład z pewnością prowadzimy kulinarną klasę mistrzowską. Ktoś z zespołu wybiera swoje ulubione danie letnie i pokazuje, jak je ugotować. W ciągu jednego roku mieliśmy szczęście! W dniu, w którym zaplanowano wyjazd poza miasto, nasz kolega przyjechał do Moskwy z biura w Zurychu. Jest Włochem, a my otrzymaliśmy ekskluzywną lekcję mistrzowską na temat gotowania prawdziwej włoskiej bruschetty z pomidorami. Dyrektor marketingu Ilya Kretov lubi pieczenie, aw ubiegłym roku nauczył nas, jak gotować chleb chałki. A w pierwszym roku zrobiliśmy kukurydzę w folii, która stała się teraz naszym charakterystycznym daniem i bez niej nie może się obejść żaden grill. Odwiedzamy „rano”, jak mawiał słynny bohater kreskówek, i ściśle w dni powszednie. Zwykle decydujemy się na piątkowe wycieczki. Zebraliśmy się o 11 i najpierw napiliśmy się herbaty lub kawy z gorącym chlebem Ilji Kretowa, siedząc w kręgu natury, dyskutujemy o tym, jak minął rok, podsumowujemy i rozmawiamy o planach na drugą połowę roku. Omawiamy rzeczy, które zwykle nie mają czasu na pracę. Zajmujemy dwie godziny na poranek biznesowy, a następnie idziemy na grilla i lekcje mistrzowskie.

Mamy już jeszcze jedną tradycję - jest to gra w piłkę nożną. Zespół kibiców to oczywiście głównie kobieca połowa biura, a my wspieramy wszystkich. Podczas gdy gra jest w piłkę nożną, wciąż mamy czas na ustawienie herbaty na werandzie. Ciekawa funkcja: w pierwszym roku wciąż niewiele się znaliśmy i bardzo szybko zakończyliśmy dzień, o szóstej wszyscy wróciliśmy do domu. A w zeszłym roku nie chciałem wyjeżdżać. Wszyscy przyjechaliśmy na eBay z innych dużych firm i doceniamy ducha i atmosferę, którą mamy teraz. Chociaż wciąż jesteśmy małym zespołem, zespołem nie tylko profesjonalistów, ale także przyjaciół. Oczywiście wraz z rozwojem biznesu nasze biuro będzie rosło. I prawdopodobnie wkrótce nie będziemy mogli zmieścić wszystkich przy jednym stole. Następnie kupimy nowy stolik w serwisie eBay i będziemy nadal się odwiedzać.

Zinaida Vavilova

Kierownik działu HR w firmie doradczej Strategy Partners Group

W lecie tradycyjnie zorganizujemy spotkanie liderów, liderów i starszych pracowników firmy w Moscow City Golf Club. W locie będziemy rozmawiać o sprawach związanych z rozwojem naszej firmy. A we wrześniu planujemy wyjazd korporacyjny dla wszystkich pracowników: pojedziemy na kilka dni do pięciogwiazdkowego hotelu nad brzegiem morza. Który - nie został jeszcze wybrany. Rozważamy kilka opcji, w tym wakacje w Rosji i za granicą.

W drodze podsumujemy pierwszą połowę roku, a także wymienimy się doświadczeniami i najlepszymi pomysłami, które pojawiły się podczas realizacji projektów. W ubiegłym roku organizowaliśmy wydarzenia na przedmieściach, w Turcji i Grecji. W tym roku postaramy się, aby zdrowe wakacje były jeszcze lepsze niż wcześniej.

Okładka: Shutterstock.com

Obejrzyj wideo: Więcek impreza firmowa (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Praca, Następny Artykuł

Czy muszę pić dwa litry wody dziennie?
Nieporozumienie

Czy muszę pić dwa litry wody dziennie?

Istnieje wiele mitów dotyczących zdrowego odżywiania. Jednym z nich jest to, że absolutnie konieczne jest picie co najmniej dwóch litrów wody dziennie. Dowiadujemy się, czy tak naprawdę jest. Dwa litry wody Oświadczenie Osoba musi pić co najmniej dwa litry (osiem szklanek wody) dziennie. W ostatnich latach ludzie zaczęli częściej pić zwykłą wodę.
Czytaj Więcej
Czy więcej niż jedna filiżanka kawy jest szkodliwa?
Nieporozumienie

Czy więcej niż jedna filiżanka kawy jest szkodliwa?

Istnieje wiele mitów dotyczących zdrowego stylu życia. Jednym z nich jest to, że nie należy pić więcej niż jednej filiżanki kawy dziennie. Dowiadujemy się, czy tak naprawdę jest. Adopcja Picie więcej niż jednej filiżanki kawy dziennie nie jest tego warte: jest szkodliwe dla każdego. Chociaż kawa jest głównym napojem kreatywnych ludzi, wielu jest tego nieufnych.
Czytaj Więcej
Czy kawę należy pić wcześnie rano?
Nieporozumienie

Czy kawę należy pić wcześnie rano?

Istnieje wiele mitów dotyczących jedzenia. Jednym z nich jest to, że najbardziej przydatne jest picie kawy rano, a pod koniec godzin warto ograniczyć spożycie kofeiny. Dowiadujemy się, czy tak naprawdę jest. Zatwierdzenie Kawę należy pić rano: o tej porze ciało najlepiej postrzega kofeinę. Dla wielu filiżanka kawy jest niezbędną częścią porannego rytuału.
Czytaj Więcej
Co kradnie z restauracji
Nieporozumienie

Co kradnie z restauracji

Wiele powiedziano o kradzieży wśród pracowników restauracji. Ale najtrudniejszą rzeczą jest utrzymanie kontroli nad gośćmi zakładu, jeśli zdecydują się wziąć ze sobą przypadkową pamiątkę. Życie wokół rozmawiało z przedstawicielami znanych moskiewskich instytucji o najciekawszych sprawach i ich reakcji na kradzież. Babki i byk na rożnie Szefa kuchni Vladimira Klimova z restauracji „45/60” Kradzież przypisuje się nieuniknionym stratom, a także walce potraw.
Czytaj Więcej