Praca

Jak ludzie noszą ciągłe podróże służbowe

Anton Shingarev

Dyrektor ds. Kontaktów z międzynarodowymi agencjami rządowymi
Kaspersky Labs

Od początku roku wykonałem 81 lotów, mniej więcej jeden lot na cztery dni, prawie dwa tygodnie w powietrzu (kiedy opublikujesz, będzie ich więcej!). Podróżuję z wielką plastikową walizką, której połowy nie dostrzegam między podróżami. Ogólnie rzecz biorąc, życie na kołach nie jest tak fascynujące, jak się wydaje. Najtrudniejsze jest utrzymywanie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Różne strefy czasowe, rytmy, grafika zakłócają komunikację, kontakt zostaje utracony. Ponadto przedawkowanie wrażeń, miast, krajów i piękna przychodzi dość szybko. Teraz trudno jest oddzielić wakacje od pracy, ponieważ w obu przypadkach oznacza to walizkę i drogę.

Life hacki doświadczonego podróżnika: jak najszybciej naładuj wszystkie urządzenia mobilne, wyślij do siebie numer pokoju SMS-em, paszportem, portfelem, wizytówkami zawsze umieszczonymi w tych samych miejscach. Ultrakompaktowa kurtka puchowa i zaawansowana technologicznie wiatrówka są dla nas wszystkim.

W Pekinie z góry zamów transfer na lotnisko. Taksówki nie akceptują wizy w Singapurze. W Sao Paulo przygotuj się mentalnie na trzygodzinną podróż z lotniska. W USA nie planuj przeszczepów, ale jeśli to nie działa, po prostu nie JFK. Zapisz adresy ze swoimi ulubionymi kawiarniami, miejscami i po prostu pięknymi miejscami - w przyszłości przyda się. Zawsze miej przy sobie dowód tożsamości: potrzeba picia może być nagła i niepohamowana. I pamiętaj, aby wysłać pocztówki do domu i rodziny z każdego miasta - drobiazg, ale niesamowicie miły!

Atrybuty doświadczonego podróżnika: kompaktowy zestaw pierwszej pomocy na każdą okazję, torebka z artykułami higienicznymi i zestaw szczoteczek do zębów z hotelu. Lepiej jest wziąć rzeczy, które nie są pomarszczone i nie niszczą się po praniu w hotelu (tutaj powinna być reklama kostiumów JCrew: całkowicie niezniszczalna). Z biegiem lat nawyk oszczędzania na każdym gramie wagi i pracy w dowolnym miejscu w każdej wolnej minucie, a także nienawiści do ciężkich prezentów od kolegów i partnerów.

Nie mam czasu na odrzutowe opóźnienie; w najgorszym przypadku masaż i basen pomagają mi. Myślę, że długie loty są najfajniejsze, możesz spać, czytać, oglądać film i nie trzeba nigdzie biegać.

Podróżowanie to szalona adrenalina i narkotyki. Usiądź szybko. Po kilku tygodniach w Moskwie zaczynam się nudzić i patrzę na harmonogram przyszłych podróży. Z niecierpliwością i strachem myślę, ile jeszcze mi wystarczy i kiedy przestanie.

Dmitrij Danilenko

QIWI Group International Business Development Director

Musisz latać bardzo często i nie zawsze masz czas na powrót do Moskwy między podróżami służbowymi. Dlatego biorę tylko to, co niezbędne - wszystko powinno mieścić się w bagażu podręcznym z obliczeniem zarówno ciepła, jak i zimna. To absolutnie normalne, kiedy zabierasz czapkę i rękawiczki do Kalifornii, ponieważ za dwa dni partnerzy na innym kontynencie wybiorą się w góry na nieformalną komunikację (Chińczycy są szczególnie zainteresowani). Kąpielówki zawsze leżą właśnie tam, ponieważ kilka godzin w basenie pomoże poradzić sobie z każdym jetlagiem.

Pozbywam się worków pod oczami po długich lotach i nieprzespanych nocach przy pomocy dobrych kosmetyków - w ciągu kilku lat wymyśliłem środki nawilżające lepiej niż sprzedawcy bez cła przez kilka lat w podróży. Elektronika potrzebuje sporo - laptopa i telefonu - ale bez zestawu adapterów do różnych gniazdek jesteś bardzo zagrożony. Jeśli musisz dużo podróżować, zwróć uwagę na programy lojalnościowe linii lotniczych i hoteli - istnieje duża szansa, że ​​pokój będzie bardziej przestronny lub przeniesiesz się do klasy biznesowej.

Timur Aliautdinow

Beeline Convergence Dyrektor ds. Rozwoju biznesu

Liczba rzeczy, które zabieram ze sobą, zależy od długości podróży. Jeśli przez kilka dni, tylko najbardziej potrzebne rzeczy to zestaw brzytwy, wymienna bielizna, koszule (jedna na każdy dzień) i garnitur (jeśli są oficjalne spotkania). Jeśli podróż trwa trzy lub więcej dni, do tego zestawu dodaje się dżinsy i koszulki (jeden dziennie), aby wieczorem „usunąć kurz biurowy”.

Tylko siła woli pomaga poradzić sobie ze jetlagiem. Po długim locie zdecydowanie musisz dostać się do hotelu i odpocząć co najmniej dwie do trzech godzin, zwłaszcza jeśli spotkanie jest ważne i planowane są skomplikowane negocjacje: ważne jest, aby nie zasnąć. Następnie możesz wziąć prysznic, ogolić się, zdobyć wypolerowane buty, wyprasowany garnitur i koszulę. Ciężko zasnąć w nocy, kiedy jest dzień w Moskwie. Oczywiście są pigułki, ale staram się bez nich obchodzić. Książki audio pomagają - wyłączam mózg i słucham, dopóki nie zamknę oczu. Ważne jest, aby odłączyć telefon! Budzą Cię SMS-y i połączenia, a ponieważ marzenie jest bardzo cienkie, nie zaśniesz później. Piszę do wszystkich moich krewnych i przyjaciół, że wyłączam telefon przed taką godziną.

W mieście, w którym jestem w podróży służbowej, zwykle nie mam czasu na zwiedzanie, chyba że dodam weekend do inspekcji. Ale jeśli podobało mi się miasto przynajmniej z okna taksówki, planuję wrócić.

Irina Bachtina

Wiceprezes ds. Zrównoważonego biznesu i relacji korporacyjnych, Unilever Rosja

Na każdą wycieczkę - nawet do najgorętszych krajów (na Bliskim Wschodzie) - zawsze biorę ze sobą ciepłe skarpetki. W hotelach, klimatyzatorach, w nocy w pomieszczeniu zamarzniętym na jeden dzień, ząb nie spada przez ząb, często klimatyzatory chłodzą centralnie. Nie wspominając już o Europie, w której standard temperatury pokojowej, wspierany przez centralne ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym, nie przekracza 18 stopni i we wszystkich oknach. Ponadto zawsze biorę na siłownię trampki i mundur sportowy.

W żadnym wypadku nie powinieneś walczyć z jetlagiem przy pomocy kawy. Świeżo wyciśnięty sok z mango na śniadanie - a ciało uzupełnia utracone rezerwy energii, otrzymuje potężną dawkę witamin A, C, D i grupy B, a także błonnik roślinny - wszystko to, aby wspomóc układ odpornościowy. W Egipcie nauczono mnie robić właściwy świeżo wyciśnięty sok z mango - tam mango są dość przerażające (bez GMO, więc nie wyglądają atrakcyjnie dla europejskiego konsumenta). Egipcjanie po prostu kroją mango na kawałki (wraz z kudłatą skórą) i wkładają je do zamrażarki. Kiedy je rozmrażasz, topniejący lód rozbija soczystą miazgę, tworząc miąższ błonnika - prawdziwy sok bez sokowirówki.

Możesz dobrze wyglądać, jeśli na pokładzie nie ma jedzenia i minibaru, najlepiej najlepiej zrezygnować z alkoholu, więcej wody i parzonej herbaty.

Mam czas, aby zobaczyć miasto wyłącznie z okna taksówki w drodze z lotniska iz powrotem lub w drodze na kolację z miejscowymi kolegami - dobrze, jeśli zorganizują je w autentycznym miejscu na starym mieście. Można wtedy iść pieszo i oddychać powietrzem starożytnych ulic.

Popularne Wiadomości

Kategoria Praca, Następny Artykuł

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia

Businessinsider: Jak Cisco stracił miliardową umowę z Amazonem W przyszłym tygodniu Cisco wreszcie zaprezentuje nowy produkt stworzony przez ściśle tajny startup Insieme Networks. Pozwoli to firmie zająć miejsce na rynku technologii SDN, co może znacznie obniżyć koszty budowy sieci. Cisco zainwestowało w tę firmę 100 milionów USD i zainwestuje kolejne 750 milionów USD, jeśli wszystko pójdzie dobrze.
Czytaj Więcej
Załóż firmę: serwis samochodowy
Chmura wiedzy

Załóż firmę: serwis samochodowy

Własny serwis samochodowy to kosztowna firma, której nie warto zaczynać, trochę obeznana z samochodami. Będziesz musiał zająć się klientami z wyprzedzeniem, a nie przed otwarciem, ale przed rozpoczęciem pracy nad projektem. Jeśli nie masz kilkudziesięciu przyjaciół, którzy są gotowi naprawić samochód w twoich skrzynkach naprawczych, lepiej nie zabierać się do pracy.
Czytaj Więcej
Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy
Chmura wiedzy

Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy

W tym tygodniu marka odzieżowa American Apparel w końcu otrzymała 25 mln USD od Standard General. Ta transakcja pozwoli firmie ponownie uniknąć ruiny: jej pożyczkodawca Lion Capital zażądał natychmiastowej spłaty długu w wysokości 10 milionów USD. Producent kultowej amerykańskiej odzieży przeżywa ciężkie czasy - od 2010 roku strata wyniosła 270 milionów dolarów.
Czytaj Więcej